Краківська Площа Ринок

площа ринок в Кракові, Сукенніце, що відвідати в краковіВже багато віків підряд Площа Ринок, або як його називають поляки — Головний Ринок (Rynek Główny) являється торговою площею та адміністративним центром Кракова і по цей час.  Сьогодні, довкола тієї найбільшої середньовічної площі Європи квітне та вирує життя, а сам Ринок є досконалим місцем для організації святкових ярмарків, різноманітних концертів та фестивалів.

площа ринок в Кракові, Сукенніце, що відвідати в кракові

Краківський Ринок Площа є однією із найбільших того типу площ в Європі, розміром 200 х 200 м (4 Гектари). Сам Ринок був закладений у 1257 р. під час того, як Краків здобув Магдебурзьке право. На початках, ринок в основному виконував свої прямі функції — являвся місцем для торгівлі, але із плином часу, додалися адміністративні та судові функції. Саме тут почали проводити публічні суди та приводити смертні вироки у дію. Вся площа була поділена на торгові ряди: соляний, вугляний, олов’яний, єврейський та багато інших. А на осі північ-південь були розташовані популярні суконні ряди, які нині мають назву Сукенніце (Sukiennice). Це був звичайний подвійний торговий ряд із дерев’них будочок, наповнених різним крамом, котрий із часом переродився у прекрасну кам’яну споруду, криту дахом, та оздоблену в пануючому на той час в архітектурі — готичному стилі. Після  спопеляючої пожежі в другій половині ХVI ст. Сукенніце були відбудовані у стилі ренесансу. Новий двоповерховий будинок був коронований гребенем на даху, а з північної та південної сторін були додані живописні фасади. Однак, сучасного вигляду Sukiennice набули в 70 роках ХІХ ст., коли головний архітектор Томаш Приліньский (Tomasz Pryliński), за допомоги Яна Матейки (Jan Matejka), збудовали прекрасні ризаліти на осі схід-захід, а також аркові галереї вздовж довших сторін будинку, а зведений додатковий поверх Сукенніц призначили для Національного Музею (Muzeum Narodowy).

площа ринок в Кракові, Сукенніце, що відвідати в кракові
Головною адміністративною спорудою на Ринку була Ратуша. Споруда ратуші була зведена зломі ХІІІ та ХІV віків, а століття згодом була добудована. Але на початку ХІХ ст. зла доля спіткала цей прекрасний будинок, внаслідок фатального технічного стану будівля Ратуші разом із зерносховищем завалилися. Перед руйнуванням, було збережено вежу Ратуші, яка у художньому плані, була ніби як противагою для веж Базиліки Маряцкей (Bazyliki Mariackiej), розташованої у північно-східному куті ринку.

вежа ратуші в Кракові, площа ринок в кракові, сукенніце

Сьогодні на увагу заслуговує насамперед вхід до вежі, оточеної парою прекрасних левів ХІХ століття.

вежа ратуші в Кракові, площа ринок в кракові, сукенніце

На східному куті Площі Ринку стоїть костел св. Войцеха, який був збудований тут, найімовірніше, ще до розміщення міста. Згідно наказу Яна Длугоша (Jana Długosza), храм розмістили на місці, де за розповідями, проповідував сам св. Войцех.

Костел святого Войцеха Краків

З того самого боку стоїть пам’ятник Адаму Міцкевичу (Adam Mickiewicz), який був відкритий у 1898 році. Вже у середньовіччі Ринок був оточений чудовими палацами та будинками. Сьогодні до найвідоміших належать: Палац під Кшиштофори (Pałac pod Krzysztofory — резиденція Історичного музею міста Кракова), Шара Камєніца (Szara Kamienica), Палац під Баранами (Pałac pod Baranami — резиденція відомого Підвалу під Баранами), також Гетьманський Будинок (Kamienica Hetmańska)

Головний Ринок у Кракові на протязі багатьох віків був свідком багатьох важливих історичних подій. Так, власне тут у 1525 році, принц Prus Albrecht Hohenzollern склав присягу королю Зигмунду І Старому (Zygmuntowi I Staremu), а Тадеуш Костюшко (Tadeusz Kościuszko) розпочав своє повстання у 1794 році.

площа ринок в Кракові, Сукенніце, що відвідати в кракові

Сьогодні Ринок є місцем організації найважливіших концертів і культурних акцій в місті. Тут щороку відбувається фінал Великого оркестру святкової допомоги (Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy), Міжнародний фестиваль вуличних театрів, Різдвяні забави і Коронація курячого короля. На території Ринку також організовуються Різдвіні та Пасхальні ярмарки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *