Навчання у США за програмою Future Leaders Exchange (FLEX)  

FLEX-logo

Програма Future Leaders Exchange (FLEX) – це програма культурного обміну, що була розроблена Державним департаментом США з метою поліпшення взаєморозуміння між нашими країнами. Досягнути поставлених цілей уряд США вирішив шляхом залучення перспективних молодих українців до суспільного життя у штатах, щоб згодом колишні учасники популяризували та поглиблювали розуміння соціальних норм і американських свобод у себе на батьківщині.

В Україні ця програма координується організацією «American councils», яка співпрацює із Міністерством науки і освіти України. Культурний обмін FLEX створює можливість для безкоштовного навчання школярів у США. Програма орієнтована на учнів 8-10 класів загальноосвітніх шкіл, а її суть полягає в тому, що учень, який проходить спеціальний відбір, отримує змогу рік часу навчатися в одній з американських шкіл та проживати в американській родині.

Переваги навчання за програмою FLEX полягають у тому, що учень отримує змогу поліпшити свій рівень володіння англійською мовою, дізнатися про культуру та особливості освіти у закордонних школах, безкоштовно проживати у американській родині як член їх сім’ї, а також увесь цей час щомісяця отримувати стипендію на кишенькові витрати. Жодних переваг при вступі до вишів колишній учасник не матиме, однак практика показує, що ці учні успішно здають ЗНО і можуть обирати заклади IV рівня акредитації.

Фінансові витрати: що саме оплачують учню за програмою FLEX?

Учням, які пройшли відбір для навчання у США, гарантовано оплачують наступне:

  • дорогу туди і назад (з рідного міста в Україні до міста проживання в США);
  • участь у передвиїзній орієнтації (з метою підготовки до програми);
  • проживання в американській родині впродовж одного академічного року;
  • зарахування на один академічний рік до американської середньої школи;
  • медичну страховку на лікування від захворювань, які з’явилися в період участі у програмі. Виняток становлять хвороби, які вже були в учасника на момент подання заявки, а також стоматологічна допомога;
  • 125$ стипендії щомісячно — це дозволить учаснику приймати активнішу участь в суспільному житті школи;
  • 300$ одноразової фінансової допомоги для придбання самого необхідного (наприклад підручників).

Не будуть покриватися витрати на:

  • виготовлення закордонного паспорта та довіреність на виїзд дитини за кордон;
  • додатковий багаж;
  • міжнародні дзвінки зі США в Україну;
  • Інтернет зв’язок;
  • додаткові особисті витрати учасника, що перевищують розмір місячної стипендії та ін.

Де, в кого та на яких умовах проживатимуть учасники програми FLEX?

Учасник безкоштовно проживатиме в американській родині, яка зголосилася добровільно і без компенсацій приймати його в себе. Сім’ї, що бажають приймати в себе іноземця, так само як і учасники програми проходять чіткий відбір. Приймаючі організації (їх всього 13), відповідають за підбір родин для учасників. Кожному учаснику нададуть свого координатора, який є членом приймаючої організації та проживає недалеко від нього. Координатор постійно слідкуватиме за життям студента через особисті зустрічі з ним, дзвінки чи електронне листування не рідше, аніж раз на місяць. Саме до свого координатора учасник зможе звернутися у випадку виникнення проблем чи незрозумілих ситуацій.

Учасник повинен знати, що:

  • у приймаючій родині він проживатиме не як гість, а як член сім’ї, від якого очікуватимуть виконання певних обов’язків;
  • потрібно буде дотримуватися правил, за якими живуть інші члени сім’ї, зокрема правил користування телефоном та Інтернетом;
  • більшість приймаючих сімей – християни, які щонеділі відвідують церкву;
  • найчастіше учасники проживають в сільській або приміській місцевості.

Учасниками програми FLEX можуть стати учні, які:

  • є громадянами України;
  • є віком 15-17 років і навчаються у 8, 9 або 10 класі;
  • володіють англійською мовою на рівні Pre-Intermediate і вище;
  • відповідають вимогам візи J-1;
  • не перебували на території США довше, аніж 3 місяці впродовж останніх 5 років.

 Для участі у конкурсі учень повинен мати:

  • оригінал свідоцтва про народження;
  • «Згоду на обробку персональних даних» із підписом учасника і одного з батьків (без цього документа до проходження тестування не допускають);
  • свіжу фотокартку розміром 3х4см.
  • синю або чорну ручку.

Основна інформація про конкурс

Конкурсний відбір учнів для участі у програмі FLEX проходить у три тури.

Перший тур – це тестове завдання для визначення рівня володіння англійською мовою. Варто зазначити, що хороше знання мови – не найважливіший критерій.

Другий тур конкурсу зазвичай проводять одразу на другий день після першого туру. Претендентам запропонують написати кілька есе англійською мовою на визначені теми. Успішність результату учня тут залежатиме не стільки від граматичних помилок, як від стилю викладу і способу формулювання думок. Матеріали учнів після другого етапу конкурсу будуть надіслані до Вашингтону, де їх оцінюватиме незалежна експертна комісія.

Третій тур конкурсу проводять через 3-6 тижнів після другого туру. На цьому етапі спеціалісти, які займаються програмою культурного обміну, зустрічаються із переможцями другого туру та їх батьками та видають їм анкету для заповнення. Впродовж 2 тижнів заповнену анкету потрібно передати в київський офіс «American councils». Окрім цього, учасники третього туру пишуть ще 2 твори англійською, а також стандартний тест на знання мови (аудіювання та письмова частина). Також кожен учасник третього туру пройде індивідуальну співбесіду рідною та англійською мовами, та візьме участь у роботі груп по 5-8 чоловік. Чи не найважливішим при відборі кандидатів, організатори конкурсу вважають лідерські якості учня, його самостійність та готовність до можливих труднощів.

Заключний етап відбудеться після опрацювання всіх анкет третього туру незалежною комісією із Вашингтону. Окрім фіналістів, завжди є певна кількість альтернативних кандидатів програми. Після того, як остаточно визначають учасників FLEX, а ця інформація стає відомою впродовж червня-липня, фіналісти займаються збором необхідних для виїзду документів. Обов’язковим пунктом програми є передвиїзна орієнтація у місті Києві. Відліт учасників програми FLEX до США організовують у серпні, а повернення учнів на батьківщину відбуватиметься вже у травні-червні наступного року.

One thought on “Навчання у США за програмою Future Leaders Exchange (FLEX)  

  • 12.11.2018 at 12:11 пп
    Permalink

    Мне нравится система образования в США. В том числе та особенность, что детям выдают по 2 учебника на каждый предмет. Один лежит дома, второй — в ячейке школьного шкафчика. Это позволяет детям не таскать тяжесть в рюкзаке. Кроме этого есть много интересных нюансов, вот http://www.uaua.info/ot-6-do-9/shkola-ot-6-do-9/news-37775-osobennosti-shkolnogo-obrazovaniya-v-ssha-rezultat-i-pustye-portfeli/ подробнее. Некоторые акценты все же начинают применять в НУШ, но не все учителя адекватно реагируют на изменения, к сожалению.

    Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *