Палац Єпископів у Кракові

dsc09854_panorama_palac_biskupi_20100930_1929847868

З кінця XIV ст. Палац Єпископів являється резиденцією краківських священників. Світ побачив ту монументальну споруду на початку квітня 2005 року, коли після смерті папи римського Іоанна Павла II тут почали збиратися натовпи людей. У той самий час, всі провідні телевізійні канали транслювали події з Кракова, саме із цього місця.

9a1a461e-eab1-492e-9386-5a689527bfe4_665x665
Майже все середньовіччя резиденцією єпископів Кракова, був Вавель (Wawel). Перша резиденція у готичному стилі була розташована на теперішній вулиці Францисканській, і була зведена в кінці XIV ст, а вже у XVI ст. була перебудована у стилі ренесансу. Найімовірніше, тоді і було визначено характер будівлі, як окремої резиденції єпископів. У середині XVII ст., єпископ Пьотр Ґембіцький наказав докорінно перебудувати резиденцію в стилі раннього бароко, зберігши одночасно старші фрагменти будівлі.

palac-arcybiskupi-w-krakowie-112418
Монументальності споруді надавали два портали, від сторони вулиці Францисканської (збережений і до нашого часу) і від вулиці Вішьльної (виконуючи одночасно роль головної брами). У середині ХІХ ст. після сильної пожежі, яка навідала Краків, Палац Єпископів був майже повністю знищений. Однак, будівлю було швидко відновлено, а теперішній вигляд у стилі ренесансу, йому надав у 80-х роках ХІХ ст. архітектор Томаш Прилінський, відомий перед усім, реконструкцією Сукенніц (Sukiennic).

PaacBiskupi
Палац Єпископів найбільше асоціюється з особою папи римського Іоанна Павла II. Будучи ще єпископом, Кароль Войтила (Karol Wojtyła) проживав тут в 1964-1978 роках. Під час паломництва до Польщі та візитів до Кракова, папа римський, саме тут із так званого «Папського вікна», яке знаходиться на порталом, розмовляв із натовпами прочан, які постійно тут стояли під час його приїздів.

palac-biskupi-1-1382013212

Під папським вікном багато років підряд збираються юрби католиків, у дні національних свят, також приїжджають туристи, як із Польщі, так із-за кордону, котрі кладуть під вікном квіти та ставлять лампади. Хоч Палац Єпископів стоїть при досить завантаженій вулиці, але тут часто відбуваються меси та релігійні концерти.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *