Pelekh agency l Відгук клієнта

Джерело: facebook.com/ pelekh.agency/posts/1526692257519260

Пишу цю статтю анонімно, оскільки не хочу збільшувати ризик «розправи» з боку агенції «Пелех»1. Тому опишу себе так: середньостатистичний український чоловік, віком від 20 до 40 років, з будь-якої точки України, з активною життєвою позицією та бажанням влаштувати собі краще життя. Хотів попрацювати в Швеції, аби заробити грошей для погашення кредиту і відкриття власної справи в Україні /купівлі житла / автомобіля . Пізнаєте себе?

Протягом перебування у Швеції я поспілкувався з досить великою кількістю українців, котрі потрапили сюди, довіривши свої гроші цій агенції. І знаєте, що я зрозумів? Типовий портрет клієнта виглядає саме так, як описано вище. Відразу скажу, одним із них став я сам.


Примітка 1 — Причиною того, чому в мережі так мало негативних відгуків про агенцію “Пелех” та подібні фірми, є те, що їхні клієнти побоюються «розправи» з боку юриста, кураторів чи найнятих людей. Насправді реальної загрози немає, але цей страх характерний для багатьох. Також спрацьовує психологічний аспект: «Хіба можу розказати всім, що пошився в дурні і втратив купу грошей. Я ж не дурень, тому ліпше мовчатиму» (с)


Початок співпраці та підготовка до виїзду

Це історія про те, як через свою наївність та брехню «Пелехів» я втратив 1200 євро, отримав надзвичайно серйозний стрес і опинився однісінький, без роботи в Швеції. Розповідаю все для того, аби допомогти хоч комусь врятувати гроші і не потрапити «в теплі обійми» шахраїв. 

Моя «шведська» пригода почалася більше року тому, ще в «докоронавірусну еру». Тоді я звернувся до агенції «Пелех» за консультацією щодо роботи в Швеції. На той час, мені потрібно було швидко приймати рішення та шукати джерело заробітку, тому детально перевіряти інформацію про цю агенцію я не став. На жаль. 

Я повівся на солодкі обіцянки консультанток, підписав договір і заплатив першу суму в 650 євро. До речі, на цю суму мені хоч виписали квитанцію. Факт оплати іншої частини взагалі ніяк не було підтверджено. Протягом наступних двох тижнів менеджери компанії купили мені авіаквитки в обидві сторони, забронювали готель та зробили туристичну страховку. 

Я мав виглядати як турист. І в аеропорту довелося брехати, що метою візиту до Швеції є туризм, але аж ніяк не отримання LMA-карти і робота через українську фірму. Зараз розумію, що найменший натяк на співпрацю з якимось агентством задля отримання роботи в Швеції  стовідсотково закінчився б для мене, як мінімум, поверненням додому прямо з аеропорту. Це викликало підозри й тоді, я думав над тим, що тут щось не чисто, але тиск боргів, оплаченого договору, наполягань менеджерів змушував рухатися далі і не втрачати часу.

Колективна відповідальність, або гра «Знайди крайнього»

Слід зазначити, що протягом усього періоду співпраці з агенцією «Пелех» мене перекидали від менеджера до менеджера, від консультанта до консультанта. Один розповідає про програму, другий приймає гроші, третій купує квитки та страховки. Ще один консультує про поведінку в аеропорту, а інший — про те, що робити після проходження паспортного контролю. 

Загалом я контактував через вайбер, електронку та телеграм більше ніж з 10 особами, які відповідали за певні «послуги». І все склалося так, що в останній момент нікого крайнього так і не виявилося. Я наївно сподівався, що в Стокгольмі мене зустрінуть теплими обіймами, оформлять дозвіл на роботу і за руку приведуть на класне місце роботи, де можна заробити мінімум 2000 євро. Ці обіцянки лунали настільки часто, що мені хотілося вірити в це2

Я у Швеції. Зустріч з «куратором»

Після прямого перельоту я вдало пройшов паспортний контроль як турист і автобусом поїхав з аеропорту до центрального вокзалу Стокгольма.

Прибувши на місце, я повідомив свого «куратора». Він скинув мені абсолютно новий номер телефону і сказав написати туди на Телеграм. За цим номером була вже зовсім нова, не відома мені людина, яка зустріла мене на вокзалі. Ми сіли в авто, де я віддав другу домовлену частину в 550 євро. Загалом я вже заплатив за їхні послуги 1200 євро. 

Попросив квитанцію, але новий «куратор» сказав, що він не може цього зробити, оскільки у Швеції вони не мають офіційної фірми, а української печатки в них немає. Я змирився з цим, розуміючи, що назад дороги немає. 

Після сплати другої частини мені вручили договір зі шведським адвокатом, де я мав поставити підпис і пізніше передати цей договір працівникам Міграційної служби. Завдяки цьому договору мою справу мав би вести російськомовний юрист — з їхніх слів партнер агенції «Пелех». Факту точної співпраці я не встановив, але це тут маловажливо. 

За їхніми словами, саме цей адвокат мав оформити мені LMA-карту і дозвіл на роботу. На жаль, тоді я ще не знав, що це тотальна брехня, адже ніхто, абсолютно ніхто, крім влади Швеції, ніяк не може впливати на виготовлення LMA-карти та надання дозволу на роботу на період біженства. 

Новий “куратор” підвіз мене в район Telefonplan, де розташований міграційний гуртожиток для біженців. Показав, куди йти, додав, що на вході просто потрібно сказати: «Азюль. Україна». Як виявилось пізніше, цього дійсно було достатньо, аби працівники міграційної служби тут же почали мене оформляти, поселили у двомісну кімнату, вручили набір з білизною і забрали оригінал мого закордонного паспорту.   Далі, зі слів численних консультантів, я просто мав чекати, поки мені дадуть дозвіл на роботу. Мушу зауважити, що після того я нового «куратора» ніколи більше не чув і не бачив.


Примітка 2 — Шахраї завжди користуються «потребою/скрутою» клієнта, розказують саме те, що хоче чути людина: про гарні заробітки, легкість і красу життя у Швеції, щасливе життя. Саме перебуваючи в скруті, людина найбільш схильна до впливу, ігноруючи кричущі факти брехні чи просьби інших людей не робити дурниць. Фактично, «жертва» сама допомагає затягнути її в «схему». — прим. Sirko


Перші розчарування та підтримка земляків

Наступного дня я вийшов гуляти в місто й випадково почув українську мову від двох хлопців. Підійшов до них, познайомився. Юнаки розповіли свої історії роботи у Швеції за польськими візами, а я розказав свою — про роботу з «Пелехами», які зовсім скоро мають знайти мені класні вакансії. Яким було моє розчарування, коли хлопці скептично переглянулись і порадили  максимально швидко самому шукати роботу, оскільки допомоги від «пелехів» можна не чекати. Також вони порадили вайбер-спільноту українських міграційних активістів у Швеції NyStartSverige (у них також є сторінка у фейсбуці) і сказали, що там я можу знайти десятки таких «щасливих» клієнтів від різних агенцій, а також отримати безкоштовну консультацію з питань легалізації у Шведському королівстві.

Дякую тим хлопцям і зараз, оскільки завдяки цьому вдалося доволі швидко зорієнтуватися, зрештою я втратив не так багато часу. 

Я одразу став учасником вайбер-спільноти NyStartSverige (прим.- активне посилання на приєднання до спільноти), коротко описав там свій кейс, попросив порадити, що робити в моєму випадку. Моя злість не знала меж, коли один за одним почали писати люди, які вже постраждали від «пелехів». Звучали різні суми, історії та матюки. 

На емоціях я одразу звернувся до декількох консультантів агенції «Пелех» з вимогою пояснити цю ситуацію. Мене запевняли, що це брехня, усе буде добре, просто потрібно дочекатися дозволу на роботу. Потрібно приблизно 3 тижні.  Наступного дня працівник міграційного гуртожитку повідомив, що завтра зранку я маю покинути це житло, мене переселять на нове місце, далеко на північ від Стокгольма. Також сказали, що в мене є можливість залишитися в Стокгольмі, але потрібно самостійно знайти житло. 

Оскільки дозволу на роботу в мене не було, а працювати «по-чорному» я дуже боявся, то й прийняв рішення переїхати до нового гуртожитку, а звідти шукати роботу і чекати дозволу. 

Гуртожиток для шукачів притулку

Не хочу збільшувати обсяг цієї статті побутом у міграційному гуртожитку, але коротко скажу, що жити учотирьох в одній кімнаті з абсолютно незнайомими людьми з різних країн (переважно Азії та Африки) не найкращий досвід.

Кому буде цікаво, можу поділитися власними враженнями в коментарях або окремою статтею, бо цей етап, безумовно, заслуговує вашої уваги.

Обіцяний дозвіл на роботу та черговий обман

На жаль, пошуки «білої» роботи успіху не приносили. Було декілька «чорних» варіантів, але я їх відкидав. Уже не мав довіри до «пелехів», але, отримавши дозвіл на роботу (7 пункт в LMA-карті), я одразу ж звернувся до консультантів агенції «Пелех» за тим, аби вони виконали обіцянку і знайшли мені роботу. 

Чуда не сталося. Вони лише скидали повідомлення з мобільними номерами та іменами «роботодавців», тексти з вакансій на сайті «Шведськая Пальма». Я зателефонував декільком надісланим контактам і сказав, що я від агенції «Пелех». Звісно ж, ніхто не співпрацював з цією агенцією, а деякі взагалі вперше чули про неї. 

На мої скарги консультанти сказали, що я «перебираю», а вони виконали умови договору. Я або погоджуюсь на одну із запропонованих ними вакансій, або можу шукати роботу самостійно.  Після вимоги повернути мені кошти в повній або хоча б частковій сумі консультанти послалися на пункт договору, де зазначено: «… Виконавець не несе відповідальність по відшкодуванню грошових витрат Замовника за оплачені послуги, якщо Замовник на свій розсуд не використав вже надані Виконавцем послуги». 

За їхньою логікою, скинувши мені декілька вакансій з інтернету, вони виконали умови договору. Те, що я не хотів скористатися цими вакансіями,  уже не їхня відповідальність і гроші повертати вони не будуть. 

Я був наївним дурником, коли підписав цей договір, наповнений винятково водою і пунктами, які «захищають» агенцію.

Урешті мені таки вдалося знайти перші підробітки. Я повернувся до Стокгольма. Орендував тут ліжко-місце на квартирі з українцями. Пізніше один з них допоміг знайти класну роботу, і ситуація з моїм перебуванням у Швеції почала налагоджуватися. Але злість на всіх консультантів агенції «Пелех» за втрачені гроші та нерви у мене «проскакує» й зараз. 

Мої висновки

 1. Якщо ти шукаєш варіанти працевлаштування у Швеції, будь ласка, ніколи не довіряй українським агенціям.
 2. Знай, якщо агенція говорить про біженство як інструмент працевлаштування у Швеції – це вже шахрайство, спрямоване винятково на те, аби вкрасти твої гроші. У більшості випадків сума становить від 1200 до 2000 євро.
 3. Жодна українська агенція не має офіційної співпраці зі Шведською міграційною службою.
 4. Жодна українська агенція не може впливати на хід справи біженця.
 5. Перевіряй інформацію з різних джерел. На щастя, зараз на YouTube можна знайти багато роликів українців у Швеції, які показують, як можна офіційно працевлаштуватися у Швеції і не віддати свої гроші шахраям.
 6. Для перевірки інформації також можна використовувати спільноти українців у фейсбуці та вайбері.
 7. У фейсбуку достатньо написати в пошуковику: «Українці у Швеції». Там же можна попросити учасників, аби вони додали тебе у вайбер-спільноту NyStartSverige, де ти зможеш дізнатися більше про міграцію та перевірити інформацію «агентів». 
 8. Повір моєму невдалому досвіду. Не допусти такої помилки, стався до обіцянок агенцій максимально скептично. Перевіряй інформацію з усіх доступних джерел.
 9. Якщо в тебе є друзі, родичі чи знайомі, які планують їхати до Швеції через якусь агенцію, будь ласка, поділися з ними цією інформацією. Допоможи їм врятувати свої гроші і не стати жертвами шахраїв. 

Післямова. Документальні факти

Нижче хочу розписати деякі факти брехні від агенції «Пелех» з посиланнями на їхній же договір. 

Зі слів консультанта, підкріплених текстом у надісланій пропозиції, мені обіцяли:

«Наші юристи оформляють для Вас статус біженця з видачею LMA-карти…» 

Брехня. Жоден юрист не може впливати на цей процес. Цим займається лише шведська влада, і тільки вона вирішує, чи надавати шукачу притулку дозвіл на роботу, чи ні!

«Після її отримання наш представник знаходить вам роботу і ви підписуєте перший контракт…» 

Брехня. «Знаходить роботу», у розумінні «пелехів», — це просто скинути вакансії з інтернету, а далі клієнт сам має все вирішувати і домовлятися. 

«Підготовка до відправлення документів Замовника через експрес-пошту партнерам або їх представникам»

Звісно ж, ніхто нікуди нічого не відправляв. Обіцянка зробити резюме іноземною мовою також виявилася брехнею. «Пелехи» не зацікавлені в тому, аби працевлаштувати клієнта на достойну роботу. 

Консультанти неодноразово обіцяли, що я зможу подорожувати Європою, поки буду працювати у Швеції. 

Брехня. Відповідно до закону, шукач притулку у Швеції, на період розгляду справи, може перебувати тільки на території Швеції. Якщо прохач притулку покидає Швецію, то його справа автоматично закривається  і він втрачає право на проживання та роботу. 


Від автора блогу

На жаль, така фірма, як Pelekh agency не єдина на ринку закордонної праці в Україні. Насправді, за такою схемою працюють сотні фірм та спритників, котрі мають протекцію чи користуються страхами людей. Якщо вам цікаво вивчити більш детально, яким чином шахраї намагаються піймати вас на гачок, тоді раджу подивитися мій розбір відео від компанії «New Work»

7 thoughts on “Pelekh agency l Відгук клієнта

 • 24.12.2021 at 12:31 пп
  Permalink

  Здравствуйте! уже организовалась группа людей в вайбере, которые пытаются всеми способами бороться с этими мошенниками. Вместе у нас все получится. Кто хочет присоединиться пишите на вайбер мне +48727857836

  Reply
 • 11.08.2021 at 1:59 пп
  Permalink

  В Швецию можно устроится через украинские фирмы легально, НО! Если ты готов к самой тяжелой работе за городом и ли есть хороший опыт по подрезке деревьев. Миграшун тогда делает рабочую карту-не ЛМА, на 6 месяцев и с ней можно приехать просто имея биометрический паспорт!

  Reply
 • 16.04.2021 at 12:22 дп
  Permalink

  Доброго всім здоров»я. Я ніколи не був на заробітках, і можливо не правильно зрозумів, але якщо без цієї агенції, то купуєш квиток до Стокгольму, знаходиш гуртожиток для мігрантів, кажеш «Азюль-Україна» і не треба переплачувати посередникам?

  Reply
  • 16.04.2021 at 1:14 дп
   Permalink

   Якщо виходити з того, що ви усвідомлюєте неправомірність своїх дій, а саме — шукання притулку в Швеції без реальних на те підстав, тоді ви зрозуміли правильно.
   Але, але, але…

   Reply
  • 16.04.2021 at 2:07 пп
   Permalink

   Саме так це і працює. Це просто звичайне біженство, на яке не може впливати жодна приватна українська агенція. Хтось просто просить притулку і на період розгляду справи про притулок, отримує дозвіл на проживання і роботу. З останнім вже як пощастить. Але шанси високі. А далі з біженства можна перейти на «робочу візу». Головне роботодавця класного знайти.

   А от «пелехи» користуються необізнаністю людей і просто відправляють всіх на біженство за 1200 євро.

   Reply
 • 13.04.2021 at 9:45 дп
  Permalink

  Чудово ,що написали про це. Скільки ж вони ще дуритимуть людям голови і обкрадатимуть своїх же, українців. Негідники, які наживаються на чужому горі та неуважності.
  Бажаю всім таким агенціям відсидіти за гратами років хоча б по 5.
  Куди тільки дивиться українська поліція?

  Reply
  • 13.04.2021 at 10:08 дп
   Permalink

   Саме цікаве, що стався навіть міжнародний скандал, де шведська міграційна служба вказала на те, що компанія Pelekh agency відправляє українців до Швеції шукачами притулку без реальних на те причин. Це являється грубим порушенням міжнародних норм права, але саме цікаве, що українська влада та правоохоронні органи жодним чином не відреагували на цей інцидент.
   До речі, дочекайтесь виходу наступної статті про пелехів та їхню роботу з клієнтами. Буде цікаво
   Ось цей матеріал (користуйтесь гугл перекладачем): https://www.expressen.se/nyheter/jobbagentur-i-ukraina-lurar-arbetare-till-sverige/

   Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *