Про нечесних працедавців в Швеції та українців-ошустів

Матеріал публікується з дозволу автора Nika Litchman

Мої вітання спільноті Українців в Швеції і вітання кожному особисто з Вас. Пишу свій пост для того, щоб поділитись негативним досвідом працевлаштування у Швеції. Також на основі цього досвіду, хочу дати певні поради для тих хто їде туди перший раз, абт застерегти від наших помилок, котрі потянули за собою негативні наслідки.

Ми з чоловіком  ніколи не були заробітчанами на чужині, лише від рідних і знайомих чули деякі історії як добрі так і не дуже. Через певні життєві події назріло питання поїздки на »заробітки» за кордон.

В травні поїхав мій чоловік у красиву, законослухняну, мальовничу Швецію. З житлом допомогли координатами водії бусів, а через півтора тижня появилась рекомендована  співмешканцем орендованої квартири — нашим земляком, робота. Він же переконував що Роботодавець чесний, відповідальний і з оплатою не має проблем, але платить трохи з затримкою. Як пізніше виявилося цей довірливий друг був спільником і свого роду »сутенером» безплатної робочої сили для Афериста-роботодавця. Багато наших хлопців повірили своєму земляку і збагатили своїми руками і працею чужі кишені.

В кінці року мій чоловік повернувся додому. Напишу так — заробіток за пів року получився з витратами на прожиття у Швеції в  мінусі. Про нечесного афериста Роботодавця зараз писати не буду,напишу в наступному пості більш детально і з конкретними даними.

Напишу лише про помилки яких не потрібно припускатись, якщо Ви лише перший раз приїхали на роботу і звикли довіряти людям, та вірити в чесність та порядність всіх навкруги.

  1. Якщо Ви потрапляєте на квартиру чи хостел, то не спішіть довіряти таким самим як Ви заробітчанам, землякам, сусідам, знайомим знайомих, бо є багато зацікавлених ввійти вам в довіру і за певні відсотки порадити Вам нечесного роботодавця;
  2. Ви зацікавленні в роботі, але чесний Роботодавець також зацікавлений у Вас, як в працівнику — тому зразу озвучуйте свої умови: Я працюю тижлень — ти дивишся підходжу я тобі чи ні, а я для себе також роблю висновок — підходить мені ця робота чи ні. Ведіть себе завжди так ніби у Вас є ще запасні варіанти, тоді з Вами будуть (або повинні) рахуватися. Не показуйте що ця робота є Вашою останньою рятівною соломинкою. Не показуйте це роботодавцю, не показуйте це тим з ким Ви працюєте разом на обєкті, якщо 200% не впевненні в цій людині. Багато друзів біля Вас є Вашими ворогами за спиною;
  3. Основна мета поїздки — гроші. Тому завжди на початку з Роботодавцем узгоджуйте сроки виплати авансу, заробітньої плати. Бажано не погоджуватись на один раз в місяць, так як це вже Вас підсаджує на гачок — Вам жалко втрачати зароблене, і місяць переходить в два, три… Тиждень-два і має бути аванс, але це треба зразу при наймі на роботу, попередньо узгодити. »Я працюю такий то срок, нема грошей я іду на другу роботу!» Вибирайте такий проміжок, щоб не було жалко втрачати зароблені гроші(якщо попадете на афериста);
  4. Як би це підло не звучало, але завжди збирайте інформацію про роботодавця (якщо працюєте неофіційно) — прізвище, імя, звідки родом, є можливість фото паспортних даних, машини, парковки. Також записуйте адреси обєктів на яких працюєте, можна фото робити. Телефони, фейсбуки. Не пригодиться — дуже добре, але нехай буде при необхідності;
  5. Як показала практика — наші земляки при можливості додаткового заробітку — можуть підставляти, пропонувати ваккансії від роботодавців — аферистів (100% знаючи про це), тому будьте обережні, не всіх можна підпускати до себе, тримайте завжди здорову дистанцію;
  6. Якщо Ваш непрямий Роботодавець, або такий самий як Ви робітник, при будь-яких робочих труднощах — питаннях переконує Вас працювати далі з словами * Я беру це на свою відповідальність, я порішаю* Не вірте,с коріш за все це пастка. Вся відповідальність за робочий процес лежить на прямому Роботодавцеві;
  7. Будьте обережними з всяким »Вибивалами» заборгованих грошей і зі всіми хто Вас під це підписав. Ви легко можете стати учасником Постраждалої групи, але всі гроші може забрати собі Організатор.

Є ще інші пункти,але основні я написала. Погоджуюсь, що є багато хороших наших людей,які допомагають (їх ця стаття не стосується), є і хороші Роботодавці.

Так як у нас не було потрібного досвіду — то маєте те що маємо. Перш ніж винити когось, я розумію, що левова частка вини за всі події лежить на нас самих. Але відношення наших земляків, які стають зрадниками, аферистами є фундаментом розмноження нечесних роботодавців, які почуваються безнаказаними і з постійним потоком робочої сили. Шкода тільки, що ціна таких зрад дуже висока — поломані долі, втрачене здоровя, а то і гірше. Дуже жаль, що гроші стали на перше місце людських відносин, жаль що в нас уже немає цієї братерської любові Українців. Кожен сам за себе. 

Дякую всім хто мені відписався на мої повідомлення у пошуку данних і координат ошуканта Роботодавця.

Більшість ж живе по принципу ”Моя хата скраю, я нічого не знаю”

Бажаю всім гарного дня, хорошої оплачуваної роботи, вірних друзів і хороших людей на життєвій дорозі.

Будь-ласка не пишіть в коментарях, що самі винні і в тому роді, уже зрозуміли самі, що самий хороший Вчитель в житті це Досвід, правда бере дорого, але об’ясняє дохідливо.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *