Про життя в Швеції, або що та скільки коштує

Ця стаття буде корисною для тих, хто тільки розглядає Швецію як країну для імміграції. Тут стабільна економіка, високий рівень життя та безпеки. Але на ряду з усім, вартість побуту тут теж досить висока, особливо, то відчутно, коли ви тільки-тільки починаєте свій життєвий шлях тут.

Отже, давайте почнемо із статистики по зарплатах в різних галузях. На сайті https://www.lonestatistik.se/. Раджу користуватись автоматичним перекладом від google translate, оскільки навіть зі знанням шведської, доводиться приглядатися і вчитуватись в текст на екрані. Але зрештою, ви маєте отримати наступну картинку:

Lön innan skatt (bruttolön) — це зарплатня до сплати податку. Так прийнято в Європі, що всі зарплати називаються brutto, оскільки кінцева ставка податку розраховується по сукупному річному доходу. Найчастіше, якщо у вас стабільна робота та платня, то в кінці року ви отримуєте повернення подаку (5-10 тис.крон), але бувають випадки, коли доводиться ще додатково сплачувати податок.

Розрахувати зарплатню після податку (nettolön) можна на спеціальному калькуляторі. Таких існує маса, якщо задати в пошук запит lönekalkylator, але на цьому ж сайті можна порахувати суму, котру ви отримаєте «на руки» https://www.lonestatistik.se/lon-efter-skatt.asp/action/1. Результатому буде така таблиця та кругова діаграма. Головні цифри я виділив: 30 000крон — це зарплата brutto, 22 619 — це та сума, котра прийде вам на карту.

Також про рівень життя в Швеції ви можете дізнатись в наших українських відеоблогерів Mykola Biliaiev та Mykhailo Kozii

Також дуже корисна стаття, і досі актуальна статті адмінки спільноти NyStartSverige Nadiia Hanushchak Скільки коштує життя в Швеції?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *