Робота в Канаді. Обережно — шахраї!

canada imБув час, коли я серйозно цікавився способами еміграції до Канади, та скрупульозно вивчав усі деталі процесу. Ось одного разу, знайшов фірму в м.Вінниця, яка пропонувала за 3 тис. доларів відправити мене як електрика до Канади, при чому, що вони обіцяли співбесіду та контракт із роботодавцем ще до виїзду із України. Назви фірми вже не пам’ятаю, але це не важливо, бо останнє, що я чув — фірму закрили, а власницю шукає багато ошуканих людей.

Отже, як то виглядало. При першому візиті, я познайомився із консультантами, розпитався в цілому про умови співпраці та попросив бланк договору, щоб можна було порадитися із юристом. Мені відповіли, що це неможливо, і якщо я бажаю, то можу привести юриста із собою, що я власне і зробив.

Зі мною пішла подружка, яка має юридичну освіту та звичку — уважно вичитувати договори. Сам факт наявності договору в такому процесі — це плюс, бо якось описуються умови та факт співпраці, інша справа, що той договір дає кожній із сторін. Текст договору був взятий із типового договору підряду — надання послуг, при чому — дуже скорочена версія. Тепер саме цікаве, що там було написано: Фірма бере на себе обов’язки по наданню консультаційних послуг із працевлаштування за кордоном. Ні прописаних строків виконання, що передбачає зазвичай договір, ні відповідальності за невикоання обов’язків фірмою там не було вказано. Але на словах мені сказали, що вони знайдуть роботу протягом 2-3 тижнів, а весь процес оформлення документів для виїзду займе не більше 3 місяців і з мене не вимагалося знання англійської мови взагалі. За це, від мене хотіли половину повної вартості послуг (1,5 тис. доларів) відразу і другу половину по виконанню умов.

Все ніби нічого, але на що звернула мою увагу юрист: так як в договорі чітко не прописуються строки виконання зобов’язань, то фірма може це робити нескінченно довго, а строк тривалості договору взагалі не обумовлювався. Виходить, що за свої гроші я запускав шарманку, яка може крутитися нескінченно довго, аж поки мені не набридне і доказати щось в суді — теж досить складно.

Для більшої правдоподібності, до підписання договору, мені пропонували заповнити анкету для пошуку роботи із вказанням телефону, за яким мені зателефонують і повідомлять про цікаву вакансію. Так як за це гроші не брали, то для цікавості я вирішив погодитися. Подякувавши за все, я розвернувся і сказав собі, що більше ніколи не прийду до цієї фірми, так як це відверте шахрайство. Десь за півтора тижні мені подзвонили із невідомого номера і повідомили, що знайшли для мене роботу електромонтажником десь біля Торонто. Я знову гарно подякував і попрощався, сказавши, що така робта мене не цікавить. Звичайно, в стільникових мережах, номер визначається досить чітко і прихованим він може бути тільки у випадку, коли його спеціально приховують (послуга від оператора) або дзвонять із древньої АТС десь зо села. Але цього я вже не став з’ясовувати.

Ось так, шахраї, використовуючи орендовані офіси, юридичну безграмотність людей та невміння аналізувати ситуацію заробляють досить непогані капітали. Як потім розказували друзі із Вінниці, де-кількох людей та фірма таки справді відправила до Канади, але через Польщу та по туристичних візах, але чи доїхали вони до місця призначення чи ні — історія замовчує.

4 thoughts on “Робота в Канаді. Обережно — шахраї!

 • 12.03.2014 at 12:50 пп
  Permalink

  Доброго дня.
  Чи не могли б Ви приділити також увагу такій темі як «Робота в Іспанії»? Був би дуже вдячний.

  P.S.
  Мене цікавить в який спосіб там краще шукати роботу. Українські/російські сайти довіри не викликають, там багато посередників. А на англомовних досить складно, бо попри непогане знання мови якось не вдається зосередитись на тексті))) очі розбігаються))
  Мене б зацікавила робота на виноробстві. Для початку можна й підсобним робітником (якщо це доцільно оплата/вартість життя), бо без їх спеціалізованої освіти на щось краще не претендую так одразу.

  Reply
  • 12.03.2014 at 1:58 пп
   Permalink

   Добридень, пане Олеже
   Я освітлюю ті теми, в яких я добре обізнаний і можу публікувати якісний матеріал. Про Іспанію я знаю тільки із розповідей людей, із якими мені доводилося знайомитися і спілкуватися у своїх подорожах. Із того всього, я зробив висновок, що Іспанія (та Португалія) — це досить привітний та добродушний край, із гамірливими, відвертими та позитивними жителями. Але із заробітками там тяжко, бо я персонально знаю трьох чоловік, які покинули Іспанію, навіть маючи на руках вид на постійне проживання, та рушили у Скандинавські країни в пошуках ліпшої долі. Звичайно, складати на основі цього статистику не варто, та все ж… змушує задуматися.
   Як Ви певно вже здогадалися, я не стану братися за тему Робота в Іспанії, по тій причині, що нічого не тямлю в тому.

   На завершення хочу сказати: Якщо ви на стадії вибору країни для імміграції, то використовуйте поляків як «лакмусовий папірець», бо поляки їдуть туди, де можна легко влаштуватися та добре заробити )

   Reply
   • 16.03.2014 at 5:43 пп
    Permalink

    Дякую
    скажіть будь ласка, як дізнатись куди їдуть поляки? Про це є на Вашому сайті(тоді буду шукати), чи Ви можете порадити якийсь польский сайт з працевлаштування закордоном. Польскою читаю/розмовляю.

    Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *