Робота в Польщі. Електрик. Навчання SEP.

Отже, як і обіцяв у попередній статті (Електробезпека в Польщі), я продовжую описувати свій досвід навчання в SEP.
Із слів де-яких колег по роботі, в мене склалося враження, що це буде на зразок нашого навчання на групу допуску з електробезпеки — тільки, щоб рахувалося. Адже у нас можна не ходити на зайняття, екзамен здавати із книгами, а в білетах до кожного питання написано посилання на пункт правил, згідно якого те питання розроблене. Кумедно, що навіть при такому положенні речей, багато наших спеціалістів-практиків із багаторічним досвідом, не справляються.
Тут же трішки інакше. Викладення матеріалу йде не тільки по техніці безпеки проведення робіт в електроустановках, але й технології робіт, теорії електротехніки, пожежній безпеці. Кількість матеріалу по теорії електротехніки на рівні нашого технікуму. Як мені стало відомо — екзамен буде проходити у вигляді кваліфікаційної розмови і глибина знань має бути відповідною. Одним словом — це все серйозно.
Чим відрізняються сертифікат SEP від нашої групи допуску — це рівень і якість знань. Крім того, відрізняються стандарти: рівні напруг, вістані, розміри, маркування. Потрібно запам’ятовувати багато інформації в короткі терміни.
Весь курс навчання триває 5 тижнів і складається із 80 годин зайнять. Рівно половину курсу я пропустив з поважної причини і яким було моє здивування, коли замість повної суми, мені довелося заплатити тільки половину! Моєму здивуванню не було меж! Ви таке десь зустрічали в Україні? Крім того, тут ніхто не бере хабарів, тому надія тільки на власні знання отримані в інституті, на роботі та матеріал отриманий на лекціях.

One thought on “Робота в Польщі. Електрик. Навчання SEP.

 • 20.01.2016 at 3:51 пп
  Permalink

  Доброго дня. Дякую за цікаву інформацію, вона для мене зараз дуже актуальна, але є додаткові питання по SEP E1, D1, P1.

  1. Який повинен бути рівень польської мови, щоб вдало скласти іспит?
  2. Яка вартість навчання?
  3. Скільки годин на день тривають заняття?
  4. Чи надає цей сертифікат право працювати в інших країнах ЄС?
  5. Як записатися на курси?
  Сподіваюсь на відповідь, дякую.

  Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *