Робота в Польщі без посередників. Частина друга

Робота в Польщі без посередників.

В процесі пошуку роботи вам доведеться зустрітися із певними ситуаціями, в яких потрібно не розгублюватися, а діяти впевненно і без зайвих емоцій, адже ваша ціль — робота в Польщі без посередників. Відмічу відразу, що знання польської мови вам буде конче необхідне, адже саме ви будете керувати процесом.

1. Ви розсилаєте своє CV і один чи кілька потенційних працедавців пишуть вам, що хочуть вже завтра із вами зустрітися.

Що робити? Адже ви ще в Україні, а будь-якої візи для в’їзду в зону Шенген у вас нема. Головне — без паніки. Найперше, що потрібно зробити — написати відповідь і пояснити, що ви дуже хочете потрапити на співбесіду, але в даний момент ви не в Польщі і зможете там бути за якихось півтора-два тижні. Не переживайте, якщо роботодавець порядний, врівноважений і має серйозні плани, то він погодиться зачекати. Ваші ж дії після домовленості полягають у тому, щоб знайти туристичну агенцію, домовитися, щоб вони виготовили вам туристичну візу (це коштує в межах 150-250 євро) на два-три тижні і ви спокійно їдете на співбесіду.

2. Розмовляйте польською грамотно і без вживання сленгу, матюків (чи матозамінників).

Поляки як і будь-які інші іноземці до яких ви приїжджаєте, люблять коли розмовляють їхньою мовою. На своєму досвіді переконався, що це додає ваги вашій персоні в очах оточуючих, в тому числі і працедавця. Також будьте уважні у вживанні різних слів, значення яких ви не до кінця зрозуміли, крім того,  у них також є багато матозамінників типу: kurcze, kurde, pieprzyc і подібні. Трохи відходячи від теми, скажу, що часто можна побачити погляд поваги, коли вони дізнаються про те, що ви маєте вищу освіту.

3. Часом роботодавці через те, що ніколи не брали на роботу іноземців (мається на увазі із-за євросоюзу) починають панікувати, бо не знають всіх процедур, тому намагаються або спихнути на вас весь тягар паперової роботи, або взагалі відмовляються що-небудь робити, хоча на роботу готові взяти.

Головне — вам самим не потрібно панікувати. Ви розмовляєте польською і можете пояснити, що процедура влаштування на роботу українців спрощена до неймовірності, що від працедавця не потрібно ніяких спеціальних паперів. (про процедуру працевлаштування у подробицях ми розберемо у наступній статті)

4. Роботодавець хоче запропонувати якісь спеціальні умови роботи, які вам можуть не підходити, або за які відразу варто попросити додаткову оплату чи домовитися, що вам самим не доведеться платити за щось.

Знову ж таки, вам треба мати мову на рівні, щоб зрозуміти, що роботодавець не збирається вам платити за понаднормові із пидвищеним коефіцієнтом (хоча поляки їх фактично і не платять) або наднормові години вони взагалі не оплочують і вам доведеться забирати їз вихідними днями по домовленності із начальником. Також, багато робіт вимагають спеціальних курсів підготовки, не зважаючи на вашу високу кваліфікацію, яку ви привезли із дому. Переважно, це роботи підвищеної небезпеки: електрика, зварювання, будь-які роботи із вогнем, газопостачання, робота із механізмами — для цього вам треба пройти спеціальні курси підготовки, котрі коштують грошей, тому відразу треба з’ясувати як буде оплачуватися ваше навчання, бо де-які недобросовісні роботодавці вираховують ці гроші із вашої зарплатні.

5. Пошук житла не будь-якого, а такого, що вам подобається і саме в потрібному місці (ближче до моря, ближче до роботи чи до транспорту) супроводжується великою кількістю дзвінків по газетних чи інтернет-оголошеннях.

Скажу відразу, що це справа оказалася не з легких, навіть із досить прийнятним рівнем польської. Поясню чому: коли аборигени чують наш акцент, як вони називають — східний акцент, то це більшість із них лякає. На жаль, де-які наші співвітчизники зуміли створити для українців ореол розбишак, пияків і не дуже спокійних людей. Тому коли мені довелося швидко знайти житло в Гданьску, то на це пішло біля 6-7 днів, коштувало купи дзвінків і проживання у хостелю. В будь-якому разі не варто здаватися ви маєте ціль і всі перешкоди додають тільки особливого смаку перемозі.

Ось всього кілька ситуацій, коли вам необхідно застосовувати свої знання польської, їх буде безліч, бо вам доведеться купувати продукти в супермаркеті, ходити до ужондів, спілкуватися із начальником та колегами, можливо із клієнтами, тому важко недооцінити значення знання польської мови при пошуку роботи в Польщі.

Крім того, є один дуже важливий момент, яким люди нехтують, заганяючи себе у глухий кут — адаптація у новому середовищі. Часто, від неможливості спілкуватися на вільні теми із поляками, люди починають шукати співвітчизників, а не знайшовши, замикаються у собі, що тягне за собою багато внутрішніх напружень, ментальних проблем. Від того починає страждати психіка, починають в голову лізти різні непотрібні думки, ваша впевненість у діях зменшується. Багато людей починають пити, щоб зрелаксувати.
Обов’яково шукайте нових знайомств серед поляків, які мають подібні до ваших погляди, інтереси, захоплення, це дозволить вам почуватися простіше у нових умовах, позбуватися напруження, а з часом стати своїм у Польщі.
Отже, підсумовуючи все вище сказане: якщо ви шукаєте роботу в Польщі без посередників, хочете жити у тихому мікрорайоні і бути своїм серед поляків, то не полініться знайти вчителя польської мови та почерпнути максимум до моменту виїзду за межі України. Це інвестиція у ваше світле майбутнє хоч шлях до нього буде тернистий.

————————————————————————

Все выше написанное относится не только к польскому языку, но и ко всем другим языкам. Вот к примеру английский лучше всего учить на родине языка — Великобритании. Английский в Англии для взрослых — один из лучших способов овладеть правильным произношением и всеми тонкостями,  которые таит в себе английский язык.   Ну посмотрим правде в глаза — образование за границей сейчас порою дешевле и уж куда более качественнее чем на Родине.

36 thoughts on “Робота в Польщі без посередників. Частина друга

 • 06.02.2016 at 12:38 пп
  Permalink

  Доброго дня! Мені надіслали запрошення на співбесіду. Але я знаходжуся в Україні. Хотіла б поїхати, маю відкритий шенген до Польщі. Але не маю запрошення. Як в даній ситуації поступити? Дякую.

  Reply
  • 14.02.2016 at 5:38 пп
   Permalink

   Доброго дня
   Зробіть туристичну візу через будь-яке туристичну агенцію

   Reply
 • 27.04.2015 at 11:54 пп
  Permalink

  Доброго дня!
  В мене таке питання я на основі студентської візи маю право працювати на території польщі влітку:
  1)якщо для праці я потребую санітарну книжку чи можна її зробити в україні ти просто перекласти?чи як взагалі це виглядає.
  2)якщо я на даний момент зупинила своє навчання пішовши з університету, а студеньська віза, ще є дійсна декілька місяців чи маю я на основі цієї візи право працювати все ж як студент?

  Reply
 • 10.03.2015 at 12:09 пп
  Permalink

  Спасибо за ответ. А отличается комиссия от украинской, или у каждой фирмы свои требования?

  Reply
  • 10.03.2015 at 2:50 пп
   Permalink

   Я глибоко не вникав у те питання. Сказали яких лікарів пройти, тих і проходив.
   Посіви, та інші аналізи теж поздавав, і до праці. Мене цікавило, як найшвидше приступити до роботи )

   Reply
 • 09.03.2015 at 9:55 пп
  Permalink

  Добрый день. Подскажите, сейчас ищу работу поваром и иногда встречаются требования о санкнижке, подходит ли украинская или нужно в Польше ее заполнять. Спасибо за ответ.

  Reply
  • 10.03.2015 at 12:48 дп
   Permalink

   Доброго ранку, Володимире
   Санітарну книжку ви маєте отримувати тільки польського зразка. Для цього на місці потрібно пройти медкомісію, здати аналізи і все. Зазвичай, це все організовує фірма, яка зацікавлена у вашій кандидатурі.
   Коли я влаштовувався на роботу в гіпермаркет, то я отримав направлення від фірми, і за два дні виконав всі необхідні аналізи та обстеження.

   Reply
 • 30.01.2015 at 7:36 пп
  Permalink

  Доброго дня. Я працюю водієм тролейбуса,чи можна за цією професією знайти роботу в Польщі,чи проходять там українські права,чи потрібно перенавчатись.Зарані дякую за відповідь.

  Reply
  • 02.02.2015 at 1:01 пп
   Permalink

   Доброго дня, Альоно
   Не досліджував такої спеціалізації, тому впевненно сказати нічого не зможу.
   На жаль не маю часу, щоб вичитувати матеріал по темі, тому раджу вам самостійно почитати
   http://m.trojmiasto.pl/news/Jak-zostac-kierowca-komunikacji-miejskiej-n79406.html

   Reply
 • 17.01.2015 at 9:11 пп
  Permalink

  Ясно, дуже дякую!

  Reply
  • 17.01.2015 at 9:43 пп
   Permalink

   Будь ласка
   Тільки в мене запитання: А всі інші моменти вам повністю зрозумілі? Бо якщо тільки починаєш, то здається, ніби пробиваєшся густим диким лісом )

   Reply
   • 17.01.2015 at 10:29 пп
    Permalink

    Ну як…

    Багато незрозумілого, але є досвід специфічеський. Реєстрації-дозволи в Росії настільки заплутані і взагалі складні, що якось не дуже переживаю….

    Намагаюсь зараз зрозуміти алгоритм своїх дій. Розумію, що для спілкування треба добре знати польську. Вже закінчую курс с репетиторкою з Польщі, по тому же скайпу проходить навчання. Але не певен, що зможу по телефону або скайпу переконливо спілкуватися, при зустрічи віч-на-віч здається, що було б простіше. Але їздити туди-сюди — це зовсім недоречно.

    Варіант з освядченням начебто не складний, але є одне вузьке місце — треба щоб працедавець його оформив та вислав…

    Взагалі, по Вроцлаву (місто, куди збираюсь їхати) досить багато вакансій електромонтерів, електриків, відчутно більше чим наприклад у 5 млн Санкт-Петерзбурзі. Не знаю, з чим це пов»язано..

    Мабуть такі, треба підготуватися, та дзвонити прямо в фірми), а там будь що буде))

    Reply
    • 18.01.2015 at 6:29 пп
     Permalink

     Вадиме, з таким настроєм та підходом, я певен, що у вас все вдасться!
     Мені доводилося з багатьма нашими земляками перетинатися за кордонами, та й вдома теж бачу, хто та як налаштований.
     Вже на рівні відчуття — хто поїде, а хто ні ))))
     Все буде круто. Я певен.

     Reply
     • 21.01.2015 at 9:20 пп
      Permalink

      Дякую за підтримку!)

      І дякую за посилання, тільки сьогодні з»явився час завантажити і запустити програму

      До речі, у вас в коментах є Андрій, то бува не Андрій Ш. з Кривого Рога? ) Був у мене колега, який їздив в Польщу на роботу.

     • 21.01.2015 at 9:39 пп
      Permalink

      Так, то той самий Андрій )

 • 17.01.2015 at 3:00 пп
  Permalink

  Пан Сірко, порадьте. Як краще діяти після того, як я по туристичній візі приїхав в Польщу, провів співбесіду(-ди), і работодавець оформить наприклад Oswiadczenie.

  Мені потрібно буде вернутися в Україну, і розпочати оформлення робочої візи?

  Багато інформації, трохи заплутався)

  Reply
  • 17.01.2015 at 4:36 пп
   Permalink

   Добрий день, Вадиме
   Взагалі, після того, як роботодавець погодив вашу кандидатуру, то він має виготовити так зване «запрошення», яке є двох видів і має назви: Oświadczenie o zamiarze powierzenia wykonywania pracy або Zezwolenie na prace

   Отримавши, скоріш за все, Освядченє, ви відразу готуєте документи для подачі у консульство або до візового центру за місцем приписки. Повертатися до України таки доведеться.
   В цілому це виглядає саме так.
   До речі, якщо з’явиться якийсь охочий влаштувати вас на роботу працедавець, то можна і варто схиляти його до проведення співбесіди через Skype.

   Reply
 • 18.12.2014 at 6:45 пп
  Permalink

  А, ну і ще облаштовував септики, викладав цеглою ями під скважини, проводив поліпропіленовий водопровід. То взагалі стільки задоволення))

  Reply
  • 19.12.2014 at 12:17 дп
   Permalink

   Між іншим, теж минулого року у батьків в домі робив водопровід із поліпропіленових труб. Маса задоволення від процесу, бо все легко, і поліпропілен прощає багато помилок, що для новачка дуже важливо ))))
   Як я бачу, у вас досить широкий профіль, Ярославе.
   Поляки таких спеціалістів називають майстер zlota raczka (між іншим, і таких спеціалістів шукають — запитайте у гугла)
   Одне вас прошу, просто благаю — вчіть польську мову до виїзду, тоді ваші шанси на добре працевлаштування наближаються до 100%

   Reply
   • 19.12.2014 at 12:44 дп
    Permalink

    dzieki Сірко)) Вже вчу, а що б Ви порадили в цьому плані аби пришвидшити процес?

    Reply
    • 19.12.2014 at 1:08 дп
     Permalink

     Prosze barzdo, Yaroslawe
     Раджу найняти вчителя польської мови, щоб він поставив правильну вимову, та пояснив основи граматики.
     Що до книг, до досить гарна на мою думку ось ця Jezyk polski w 4 tygodnie. Ну і хоча б коротка граматика польської мови є обов»язковою. Без книжки граматики нікуди )

     Я багато писав польською, це дозволяло гарно запам»ятовувати не тільки слова, але й цілі речення. Крім того, так я навчився не тільки розмовляти, а й писати польською, то дуже гарно дисциплінує у плані вимови (бо добре пам»ятаєш, де яка літерка стоїть), бо на початка дуже складно із їхніми ę (еу), ą (оу), ł (щось середнє між «л» та «в»)

     Reply
 • 17.12.2014 at 7:25 дп
  Permalink

  Порадьте, будь-ласка, на яку роботу можна розраховувати, якщо я маю певні навички у будівельних роботах,
  але не маю відповідної освіти, або ж підтвердженої письмово кваліфікації. Разом з тим є вища освіта, однак пов’язана
  з харчовим виробництвом (хліб, конд.вироби). Дуже дякую.

  Reply
  • 17.12.2014 at 11:48 дп
   Permalink

   Ярославе, відкрию вам одну таємницю: Для того, щоб влаштуватися на роботу в Польщі, по робітничій професії (звичайно, якщо вона не відноситься до категорії, які підлягають ліцензуванню: зварювальники, електрики і т.д.), то вам не потрібно мати документів і дипломів. Достатньо, щоб якісно виконували роботу по спеціальності, на яку претендуєте. Також, необхідно вміти себе подати працедавцю, щоб він зрозумів, що ви достойні тієї посади та зарплатні, яку він збирається платити.
   Отже, якщо ви хочете влаштуватися на будову у якості штукатура (tynkarz), плиточника (glazurnik), маляра (malarz budowlany), столяра (stolarz), майстра бо бетонним роботам (betoniarz), арматурщика (zbrojarz), то достатньо переконати працедавця, що ви можете добре виконувати ту роботу.
   Зрозуміло, що для того всього, потрібно володіти польською на середньому рівні, інакше ніяк. Якщо ви захочете зробити, як більшість нашого брата — працювати через посередника, не вивчаючи мову, то далі я вам вже не порадник.
   Компромісні варіанти типу «вивчу пізніше на місці» — це більше для самозаспокоєння, бо вчити не буде можливості. Гарантую.
   Така річ як «я трохи розумію польську» теж не врятує, бо того недостатньо, а беручи до уваги професійну лексику та робочий сленг, то те розуміння дуже швидко закінчується.
   А стосовно того, на яку роботу розраховувати, то це тільки вам вирішувати, бо все сильно залежить від ваших вмінь, професійності, наполегливості та сили бажання.

   Між іншим, а скільки ви хочете заробляти в Польщі, якщо не таємниця?

   Reply
   • 18.12.2014 at 10:07 дп
    Permalink

    Щоб на руках чистими залишалось 1800-2000 злотих на місяць

    Reply
    • 18.12.2014 at 11:14 дп
     Permalink

     Ну, то із розряду реальних цифр, але за умови жорсткої економії великої кількості годин роботи, ну і не варто відразу чекати таких сум. Я взагалі почав відклатати якісь гроші, тільки після 3 місяців перебування в Польщі.

     Ярославе, а яка у вас спеціалізація на будові? Чим займаєтесь?

     Reply
     • 18.12.2014 at 6:42 пп
      Permalink

      В основному допомагав сусідам в будівництві. Бетонування фундаменту, виготовлення каркасів стін з дерева, заповнення утеплювачем, обшивання дерев’яною вагонкою, встановлення м/п вікон, побудова дахових конструкцій, настилання шиферу, трохи лицювання плиткою.. а до цього займався кладкою печей.

   • 25.12.2014 at 12:51 дп
    Permalink

    доброї ночі! які шанси,на вашу думку,щодо працевлаштування в Польщі по спеціальності «промисловий альпініст»(документів або дозволів не маю,але мою стаж робіт 5 років) та по професії «манікюрщиця»для дівчини!?!?!
    Щиро дякую!

    Reply
    • 25.12.2014 at 11:35 дп
     Permalink

     Доброго дня, Олексіє
     Думаю, що із середньою польською, влаштуватися на будь-яку роботу можливо, в тому числі і по спеціалізації «промисловий альпінізм». Звичайно, легко не буде, бо не багато таких вакансій з’являється, тому варто шукати по основному, і по одному-двох запасних напрямках (щось із будівельної сфери). Основний запит Alpinista Przemysłowy, а додаткові — це вже які вибирете для себе )
     Стосовно дівчини, то все цілком реально, бо маю знайому в Гданьську, яка влаштувалася до салону майстром по манікюру.

     Головне у пошуку роботи — не здаватися, і не давати волю емоціям, тоді все вийде!

     Reply
 • 18.11.2014 at 11:27 пп
  Permalink

  Доброго дня!
  В мене в мене туристична шенген віза на 5 років чи можна в Польщі зробити одночасно національну робочу? Скажіть будь ласка якщо віза робоча відкривається через запрошення одного роботодавця чи можна працювати на іншій роботі? Якщо у знайомого фірма в Польща чи може він зробити запрошення чи та фірма має мати спеціальну ліцензію для працевлаштування українців?

  Reply
  • 19.11.2014 at 12:28 дп
   Permalink

   Доброго вечора, Lana
   1. Наскільки мені відомо, допускається посідання візи шенген, та національної польської візи.
   2. Якщо ви отримуєте піврічну візу на основі освядчення, але так сталося, що хочете працювати у іншого працедавця, то достатньо, щоб новий працедавець виготовив освядченє під строки вашої візи.
   3. Ніяких ліцензій для працевлаштування іноземців не потрібно, достатньо виготовити в Urzadzie Pracy спеціальне запрошення Oswiadczenie lub Zezwolenie na prace.

   Reply
   • 19.11.2014 at 11:38 дп
    Permalink

    Дуже вдячна вам за iнформацiю

    Reply
 • 11.11.2014 at 5:10 пп
  Permalink

  Скажіть Сірко, а можна з вами поговорити(проконсультуватися) у скайпі, якщо маєте час?

  Reply
  • 11.11.2014 at 7:09 пп
   Permalink

   Вибачте, Михайле, але я не надаю приватних консультацій через скайп, все спілкування тільки на сторінках блогу.

   Reply
 • 22.07.2014 at 2:37 пп
  Permalink

  Добрий день п. Сірко! Хочу найперше Вам дуже подякувати за поради та інформацію дуже цінну, яку ви мені надали! Хочу вас спитати про агенції посередництва у Польщі. Знайшов декілька таких агенцій, які допомагають громадянам з України працевлаштуватись у Польщі, допомагають у вирішенні питань стосовно процедур оформлення дозволу на роботу, карти тимчасовего побиту, вони на сайті пишуть, що роботодавцям не потрібно буде тим займатись. Скажіть будь-ласка, чи справді вони допомагають, а не кидають працівників з України? Просто я чув що агенції в Україні часто обманюють людей, а ось у самій Польщі, якщо приїхати самостійно до них, і займатись пошуком роботи?

  Reply
  • 23.07.2014 at 3:26 пп
   Permalink

   Добридень, пане Андрію
   Дуже по різному буває, навіть у самій Польщі, бо й там фірми засновують наші співвітчизники, які часто нехтують потребами своїх клієнтів.
   Треба розбирати кожну конкретну агенцію, шукати відклики, аналізувати оголошення.

   Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *