Вид на проживання в Польщі. Karta czasowego pobytu

Вид на проживання в Польщі. Karta czasowego pobytu.

Поставлена мета: Робота в Польщі без посередників  — виконана. Ви настільки зацікавили працедавця, що він зробив для вас Zezwolenie na prace строком аж на 3 роки, але візу ви зробили тільки на 1 рік.  Як бути, коли наближатиметься завершення строку дійсності візи? Саме тоді стане у пригоді Karta czasowego pobytu, яка свідчитиме про дозвіл на тимчасове проживання на території Польщі.

Більш звична назва для нас назва цього явища- вид на тимчасове проживання. Karta czasowego pobytu спочатку видається на один рік, з можливістю подальшого подовження строком до 2 років. Складати документи потрібно до Urzedu wojewodskiego не пізніше ніж за 45 днів до закінчення дійсної візи, в інакшому разі, доведеться очікувати рішення про видачу карти за межами Польщі.

Отже, отримання Karty czasowego pobytu під час перебування в Польщі дає  можливість легалізувати своє перебування в країні, без виїзду до України.

Найперше, що вам треба зробити, аби дізнатися які папери вам потрібно мати — це піти до місцевого Urzedu wojewodskiego, запитатися де знаходиться відділ у справах іноземців, який займається оформленням документів для дозволу на тимчасове проживання. Там сидять дуже любязні люди, які мало того, що розкажуть що і до чого, так ще й дадуть всі бланки необхідні для заповнення на отримання Karty czasowego pobytu (правда, тільки один екземпляр, який потрібно розможити до 4 примірників). Серед усіх паперів буде навіть пам’ятка для іноземців про всі необхідні дії, написана українською, російською та польською мовами.
З усього переліку документів, які потрібні для отримання Karty czasowego pobytu, найбільше клопоту виникає із наступними:

 • Zaswiadczenie o niekaralnosci (довідка про відсутність/наявність судимості)
  Ця довідка береться в органах МВС України по місцю прописки, виготовляється протягом 1-2 тижнів, вартість біля 50-100 грн;
 • Zaswiadczenie o niezaleganiu z podatkami (довідка про відсутність податкових зобов’язань)
  Дану довідку отримуєте в ДПІ України (податковій) також по місцю приписки;
 • Akt urodzenia Cudzoziemca (ваше свідоцтво про народження).

Нічого особливого в тих паперах нема, але свідоцтво про народження із собою за кордон ніхто не бере, а всі довідки дійсні не більше 2 тижнів, тому виникає потреба персонального візиту до вказаних органів в Україні. Щоб уникнути незапланованої поїздки додому, раджу відразу брати із собою Свідоцтво про народження і зробити нотаріально завірене Генеральне доручення на когось із родичів чи друзів в Україні, кому ви довіряє і хто буде мати бажання ходити до міліції та податкової служби.

Але може так трапитися, що з якоїсь причини ви не зробили генерального доручення, а їхати додому теж не виходить. Як мені пояснили в Urzadzie wojewodskim, ці дві довідки у разі труднощів із виготовленням можна не подавати, а написати на місці гарантійний лист, що ви не маєте судимостей та податкових зобов’язань в Україні.

Всі документи українською мовою вам потрібно перекласти у акредитованого перекладача на польску, загальна вартість перекладу всіх паперів буде складати від 150 до 200 злотих (залежить від кількості паперів та ціни самого перекладача).

Вартість розгляду паперів на Karty czasowego pobytu становить 340 злотих,  при позитивному виснову, доведеться заплатити за карту ще 50 злотих.

Повний виказ документів для отримання Karty czasowego pobytu польскою мовою. http://www.algier.polemb.net/index.php?document=92

За умови безперервного володіня Karta czasowego pobytu на протязі трьох років і за додаткових умов, ви можете претендувати на Kartu stalego pobytu (вид на постійне проживання або ПМЖ)

Хочу відразу оговорити, що це окремий випадок в отриманні Karty czasowego pobytu, тому як існують інші не описані в данній статті способи легалізації свого перебування  на території Польщі.

Наступна стаття буде присвячена тому, як виглядає CV та list motywacyjny.

————————————————

Молочница на 34 неделе беременности — очень опасна, так как инфекция может нанести вред плоду, поэтому врачи рекомендуют избавится до этого времени от всех болезней половых органов. Кроме того, стоит воздержатся от секса во избежание повторного инфицирования.

57 thoughts on “Вид на проживання в Польщі. Karta czasowego pobytu

 • 20.02.2017 at 12:58 пп
  Permalink

  Доброго дня!Потребую консультації-видана децизія,сама карта побуту очікується.До документів на отримання карти побуту додано було трудовий договір на суму оплати праці в розмірі 2000 злотих.Чи можна змінити роботу з оплатою праці наприклад 1000 злотих і чи вплине це на видачу наступної карти побуту?Дякую завчасно за відповідь!

  Reply
  • 20.02.2017 at 2:04 пп
   Permalink

   Доброго дня, Світлано
   Ваш договір в отримані карти не потрібен, натомість, ужонд потпебує дослідження ринку праці, по вакансії, згідно котрої ви маєте отримати дозвіл на роботу і проживання. Там зазначена чітка сума винагороди і кількість годин праці.
   Зараз вам без сенсу що-небудь міняти, оскільки все в процесі, й інформація про зменшення зарплатні може призвести до негативних наслідків.
   Отримайте карту, і працюйте.
   Але для більш точної когсультації, потрібно біьльше деталей

   Reply
 • 14.02.2017 at 4:47 пп
  Permalink

  Доброго дня!
  Чи можу я працювати у Швеції, з польською фірмою, маючи карту часового побиту?

  Reply
  • 14.02.2017 at 6:10 пп
   Permalink

   Доброго дня
   Тільки сталий побит вас дозволить працювати за межами Польщі, як в складі польських фірм, так і самостійно на пряму із шведами (наприклад)

   Це згідно законів. Фактично, оскільки ще нема таких глибоких перевірок, то люди і на полських візах працюють.

   Reply
 • 12.12.2016 at 1:48 пп
  Permalink

  Доброго дня!
  Маю запитання з приводу карти сталого Побиту, за походженням.
  31.08.15р. я подавала свої документи до уряду зі справ іноземців на карту сталого Побиту за походженням (моя мати та ї батьки – дідусь та бабуся, за національністю – поляки, відповідно всіх свідотств- оригіналів про народження, включаючи і моє. Де написано, що мати – полька.)
  Жила я в Києві, і маючи такі документи на руках спробувала здавати на Карту Поляка два рази.
  Чекала на першу співбесіду з Консулом приблизно дев’ять місяців. На той час на мої документи ніхто навіть не звернув уваги.
  Другий раз, термін очікування був приблизно такий же.
  На цей раз мої документи були всі переглянуті. І дуже здивовані, що не з архіву.
  Я готувалася до співбесіди: вчилась на курсах польської мови, читала пресу, оглядала передачі, декілька разів приїздила до Польщі.
  Але, коли очікуєш так довго співбесіди, то по-троху втрачаються навички спілкування.
  У Консула, звичайно ж хвилювалася, але відповідала на різні питання на польській:
  — про себе, польські традиції, родинні традиції, стосовно Солідарності (я не раз була у Гданьску),та історичні питання.
  В результаті співбесіди мені сказали, що я не досить добре розмовляю польською мовою (по їхнім задекларованим вимогам – вимагається хоча би базовий рівень). Але при цьому по двух співбесідах ніяких рішень, або дицизій, мені на руки не видавалося.
  Таке враження, що я зовсім не проходила співбесіди з Консулом.
  З цим я зіткнулася в другий раз, коли проходила співбесіду з інспектором на карту Побиту сталого, в Польщі.
  Було від них зроблено запит, з моїх слів про результати співбесід з Консулом на Карту Поляка в Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej na Ukraine w Kijówe.
  І яке ж було моє здивування, коли прийшла відповідь, що ніякої дицизії не видавалося за жодною співбесідою, та ніякої інформації стосовно мене немає.
  Коли я прочитала, що вийшов Закон, згідно якого можна подавати на Побит сталий (без Карти Поляка) в Польщі, то спробувала.
  І ось вже один рік і четвертий місяць минули, з моменту подачі моїх документів, а в мене ще й досі не має результатів, все очікую…
  Приїхала вже зі своєю сім’єю в вересні цього року з метою постійного проживання.
  Так дайте ж мені, будь ласка, відповідь – який остаточний термін очікування цієї дицизії (карти сталого Побиту).
  Чи я повинна платити за дитину (дитина ходить до школи подставової в пеший клас, має 7 років і десять місяців) при подачі документів на Побит сталий за походженням для неї (640 злотих + 50 за документи). Уточнюю — Карти Поляка у нас не має.
  Чи може моя сім’я розраховувати на матеріальну допомогу, згідно останніх Законів.
  Дякую!

  Reply
 • 28.09.2016 at 6:41 пп
  Permalink

  Доброго дня, в мене таке питання.
  Я подав на карту побиту ще рік тому, і ще її не отримав. Місце прожиття я давно змінив, і зарас мені повідомили з ужонду що я повинен довести документи серед яких замельдованя.
  Я пішов замельдуватися тимчасово на новому місці прожиття, а мені кажуть що мене не замельдують так як я маю просрочену візу.
  Але я маю печатку яка позволяє мені перебувати в польщі поки я чекаю на документи… Ця пані в ужонді сказала що не може мене замельдувати на підставі цієї печатки і порадила їхати додому за новою візою. А я не хочу їхати, бо на україні армія мене чекає :(

  Reply
  • 15.11.2016 at 12:11 дп
   Permalink

   Не кожен ужонд потребує саме приписку — замельдовання. В більшості підходить умова винайму мешкання — договір про оренду житла. Її легко можна отримати у власника квартири, котрий її вам здає. І цей документ дошліть в ужонд. І звоніть туди частіше, якщо є можливість, або пишіть листи — що те вислали, що ще потрібно і т.п. Якщо не вмієте самі писати, попросіть когось із знайомих, хто володіє польською, а то так будете на карту ще рік чекати. Удачі Вам!

   Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *