Шукаємо роботу в Польщі через інтернет

написання CV

Як знайти роботу в Польщі.

Сотні вакансій на польських сайтах з пошуку роботи чекають вас щодня. Вам знадобиться: CV та мотиваційний лист написані польською мовою, інтернет та витримка. Все, більше нічого! Цього буде достатньо, щоб сидячи вдома знайти потрібну вам роботу.


Не хочу обмежувати вас якимось одним прикладом CV, тому подаю адресу сайту із різними шаблонами на всі випадки життя: szablony CV (Curriculum Vitae) . Також обов’язково має бути list motywacyjny, де ви розкажете чому вас зацікавила саме ця пропозиція, який ви гарний працівник і як добре відповідаєте вимогам данної вакансії. Приклади супроводжувальних листів для різних галузей. Головне, чим варто користуватися у написанні CV — не писати зайвого, без прикрас — чітко, лаконічно у діловому стилі, хіба тільки ваша робота вимагає вийняткової креативності і вам потрібно вразити бувалих рекламщиків чи дизайнерів, як ось це зробив один хлопець у штатах із написом «Візьміть мене на роботу» та адресою свого сайту. Як розказують в новинах, він отримав кілька тисяч пропозицій роботи, серед яких вибрав найкращу.

Обов’язково у кінці свого CV зробіть таку дописку (передбачено законом):

Wyrazam zgode na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przeslanym CV dla potrzeb niezbednych w procesie rekrutacji, zgodnie z ustawa z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie danych Osobowych (Dz.U.Nr. 133 poz.883)

Як вже казав у першій статті цього циклу, в пошуковику вводите такий запит (приклад): praca elektryk. Пошукова система видасть вам велику кількість результатів у такому вигляді , звідки вам доведеться вибирати ті, які вам підходять. Якщо ж ви не хочете копирсатися у всіх результатах пошуку, то нижче приводиться список найбільш популярних інтерент-сервісів із пошуку роботи в Польщі:

 • http://gazetapraca.pl
 • http://praca.pl
 • http://www.praca.interia.pl/
 • http://www.pracuj.pl/
 • http://www.praca.wp.pl/
 • http://www.praca.onet.pl/
 • http://www.jobs.pl/
 • http://www.jobpilot.pl/
 • http://www.praca.gratka.pl

В ході пошуків вам буде траплятися багато повідомлень із пропозиціями роботи в Німеччині, Голандії, але вони вам не потрібні, бо то пропозиція тільки для поляків. Німці зробили таку саму спрощену систему працевлаштування для поляків, як поляки зробили для нас. Скажу щиро, що я теж висилав по цих оголошеннях своє CV, але крім логічного питання: Як пан збирається працювати у Німеччині із своїми паперами?- я нічого іншого не отримував. Відповісти я нічого і не міг, тому що моя віза дозволяє перебувати обмежений термін на території зони шенген без дозволу працювати.

Порушувати закон я не збирався, чого і вам не раджу, це значно полегшує стан ваших справ, якщо у майбутньому вам захочеться покращити свої заробітки і поїхати, скажімо в якусь із скандинавських країн шукати долі.

Повторюся ще раз, що національна віза типу D (180/360 чи 360/360) дає вам можливість пересування територією країн зони Шенген до 90 днів із кожних 180 цілком легально. Але якщо ви працюєте і вирішили на вихідні махнути десь в Париж чи Мюнхен, то раджу вам взяти із собою крім закордонного паспорту ще й папери, які підверджують вашу зайнятість: Oswiadczenie albo Zezwolenie, Umowe o pracy і страховий поліс. Просто якщо в поліції раптом виникнуть якісь питання, то ви завжди можете можете удоводнити своє легальне становище. В крайньому випадку робіть так, як колись розказував мені одний далекобійник:

Якщо тебе зупинила поліція і щось від тебе хоче, а ти не розумієш, то повторюй як заведений «Україна, амбасада, Україніа, амбасада…», їм не сильно охота тягнути тебе до амбасади України, щоб тобі давали перекладача і тому маєш великі шанси, що тебе відпустять.

Хоча скажу відразу, що за час моїх подорожей Європою мені жодного разу не доводилося мати справи з поліцією, головний приницип — бути людиною і поводитися чемно.
Нехай вам щастить у ваших пошуках!

Наступна тема, яку ми розглянемо — заповнення візової анкети в системі електронної реєстрації e-consulat.

—————————————————————————————————

Якщо ви хочете озеленити своє подвіря чи омолодити сад, то вам необхідно купити саджанці дерев високої якості. Богдан та Олена Яцик вирощують саджанці вже більше 10 років і зарекомендували себе на ринку. Яблуні, груші, вишні, алича, абрикоси та навіть персики, і це не весь асортимент продукції, яку ви зможете придбати у працьовитого подружжя.

95 thoughts on “Шукаємо роботу в Польщі через інтернет

 • 05.11.2018 at 3:35 пп
  Permalink

  Работал в Польше после работы в сфере IPTV
  По зарплате лучше, чем в Украине. Раза в 2 . Вакансии искал на сайтах gazetapraca, praca.pl
  Обязательно лучше выучить польский хотя бы базово) +200-300 злотых к зарплате и уважению каждый месяц.

  Reply
 • 14.02.2017 at 10:11 пп
  Permalink

  Здравствуйте!Возможно кто-то располагает информацией о фирме по трудоустройству
  Pol-Contact.Можно ли им доверять? Заранее благодарю!

  Reply
 • 09.02.2017 at 11:36 дп
  Permalink

  Доброго дня!!! Я хтів би знайти роботу в Польші, зараз працюю програмістои CAD CAM, працював оператором CNC фрезерного ЧПУ, працював фрезерувальником, освіта технічна інженер-технолог інженер-конструктор!Може ви можете мені щось підсказати??!!

  Reply
  • 09.02.2017 at 9:18 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Юрію
   Без знання мови, всі ваші вміння знецінюються.
   Вчіть мову, інакше тільки єдиний вихід — praca fizyczna

   Reply
 • 19.01.2017 at 2:27 пп
  Permalink

  Доброго дня. Шукаю роботу в Польщі на будівництві.Може Ви мені підскажете як знайти роботодавця.який захоче взяти на роботу.Мені 36 р.

  Reply
 • 08.11.2015 at 3:22 пп
  Permalink

  Доброго дня , пане Сірко.Я дуже Вам вдячна за такий сайт та корисну інформацію. Скажіть , будь ласка, я
  медсестра, більше 20 років пропрацювала в медицині і хочу поїхати до Польші. На яку роботу мені можна розраховувати? Польську мову я тільки розумію, але не на 100 відсотків, і не розмовляю але вчу. Дякую!

  Reply
  • 09.11.2015 at 8:49 дп
   Permalink

   Доброго ранку, пані Олександро
   Зазвичай, без мови люди з України потрапляють на некваліфіковані роботи: фасування харчових продуктів, робота на полях та у садках, прибирання. Але у вашому випадку, я б таки радив трішки підтягнути мову (щоб почати розмовляти), і влаштовуватися на роботу по догляду за літніми чи неповносправними людьми. Пережно, то робота у приватному секторі, але з часом, як почнете добре розмовляти (!) польською, можете спробувати шукати роботу по профілю у клініках.

   Reply
 • 09.09.2015 at 10:22 пп
  Permalink

  Добрий день!!! Я вже 8 років займаюсь покраскою автомобілів. Що можете порадити для пошуку роботи на СТО?

  Reply
 • 12.08.2015 at 9:46 дп
  Permalink

  Добрий день! Скажіть, будь ласка, якщо я знайду роботу няні за дитям, мені потрібно заключати якісь договори і десь реєструвати цю роботу?

  Reply
 • 08.08.2015 at 10:15 дп
  Permalink

  Доброго дня! Шановний пане Сірко можете написати список з чого починати збирати пакет необхідних документів, буду вдячний! Гарного дня :)

  Reply
 • 08.08.2015 at 7:17 дп
  Permalink

  Добрый день!
  Подскажите , пожалуйста, у меня такая ситуация: мои дочки 12,13 лет поступили в польскую школу, прошли по отбору, при школе есть интернат, я еду с ними по рабочей национальной визе, однако работы я еще не нашла и польский знаю еще плохо .Могу ли я оформить карту побыту, чтобы просто находиться при них . И еще, мне 45 лет, я работала гл. бухом, зам. директора, бухгалтером физически нет здоровья работать, смогу ли я найти работу, и сколько я могу находиться в Польше без работы ( по рабочей визе) пока найду работу?

  Reply
  • 09.08.2015 at 9:38 дп
   Permalink

   Доброго дня, Маріє
   1. Будь-який побут за кордоном базується на тому, що крім причини перебування, ви будете мати й засоби до існування, і не «сядете» на соцальну допомогу (за виключенням випадків клопотання про притулок). Тобто, або ви повинні себе забезпечувати в Польщі (робота, бізнес), або вас повинні забепечувати (одруження — наприклад). Саме простіше робити вид на проживання на основі роботи, бо достатньо мати легальну роботу, щоб можна було подавати документи на карту часовего побиту.
   2. Щоб знайти роботу, потрібно виходити із того, що ви вмієте. Організаторські та бухгалтерські навики вам навряд чи знадобляться в Польщі без мови та відповідного знання специфіки функціонування бухгалтерії польських підприємств. Часто доводиться починати із самих простих речей: прибирання, догляд за літніми та подібне.
   Я не можу вам нічого радити, бо не знаю ваших здібностей у тому напрямку, але точно знаю, що в Польщі доводиться працювати тяжко і багато.
   3. Фактично, по робочій візі ви можете не працювати весь час, того зараз ніхто не контролює. Інша справа, якщо на основі робочої візи ви захочете отримати карту побиту, тоді потрібно показувати доходи.
   4. Якщо у вас є змога самостійно забезпечувати власне перебування в Польщі, не працюючи, то можна домовитися про виготовлення документів для карти побиту на три роки. Але то трохи коштує

   Reply
   • 09.08.2015 at 3:48 пп
    Permalink

    Добрий день! Скажіть, будь ласка, карта побиту на 3 роки, що саме потрібно? І ще, щоб знайти роботу, там можно звернутися на біржу праці, як в нас? Дякую Вам.

    Reply
    • 09.08.2015 at 10:10 пп
     Permalink

     Люди роблять то за гроші, використовуючи «лази» у законах.
     Стосовно біржі праці, то особливо не розраховуйте на те, якщо не володієте польською.
     В разі, якщо хоч елементарно будете володіти польською, тоді й самі знайдете роботу, як то описано у статті, де ви зараз залишаєте коментарі, або ж тут: http://sirko.org.ua/robota-v-polshhi-shukayemo-vakansiyi-bez-poserednikiv/
     Крім того, загляньте у розділ сайту ОГОЛОШЕННЯ, там є вакансії від Адріана, зараз вони вже не актуальні, але ви можете сконтактуватися із ним, і запити про роботу.

     Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *