Робота за кордоном. Нафтові платформи в Норвегії.

platformaРобота на нафтових платформах в Норвегії — це досить прибуткова праця, але…  не для українців. Робота для українців за кордоном зв’зана із великою кількістю труднощів, тому як Україна до цих пір не входить до Євросоюзу і зони Шенген.

Багато шахраїв пропонують пакет документів за символічну плату (50-80 доларів), який дозволить вам подати заявку на отримання роботи по одній із вакансій на нафтовій платформі та якісь документи в посольство Норвегії. Це саме звичайне шахрайство, тому що дозвіл на роботу і вид на проживання (у випадку без отримання ПМЖ) може бути виданий іноземцю, який:

 • влаштовується науковим співробітником чи викладачем при науково-дослідницькому центрі чи ВУЗі;
 • влаштовується співробітником в діючій організації, ціль якої — ведення ідеалістичної чи гуманітарної діяльності;
 • влаштовується практикантом;
 • влаштовується необхідним співробітником для виконання контрактів чи співробітником для розвитку господарської діяльності в Норвегії;
 • влаштовується місіонером релігійної общини;
 • влаштовується нянею.

Матеріал взято з http://www.eursa.eu/node/1444

Звичайно, що це неповний список, лише його частина, більш повну інформацію можна знайти на порталі міграційної служби  www.udi.no., але скажу відразу, що видаються такі дозволи для жителів східної Європи дуже рідко і ніяка фірма-посередник не зможе вам допомогти у тому, якщо тільки сам роботодавець не буде персонально у вас зацікавленний, як у висококваліфікованому спеціалісті.
Для тих, хто в майбутньому хоче отримати вид на постійне проживання (ПМЖ) в Норвегії, то для таких кандитатів вимоги ще більш високі. В цілому, Норвегія досить закрита країна для легальної іміграції, а справи про надання дозволів на проживання та роботу розглядаються до п’ятнадцяти місяців.

Знайомі поляки, які намагалися влаштуватися на роботу в пекарні десь біля Осло, розказували мені, що їм як громадянам ЄС можливо отримати дозвіл на роботу строком на один рік, із можливістю подовження ще на один рік. Після чого, має бути рік перерви, на який вони не можуть отримати дозволу на роботу. Все тому, що після трьох років безперервного легального проживання на території королівства Норвегії, людина може подавати документи на отримання ПМЖ.

Отже, для того, щоб отримати роботу за кордоном, потрібно володіти кількома якостями: іноземна мова на високому рівні (вище середнього), освіта по одній із дефіцитних професій (в основному — робочі професії) , стажом роботи по професії (бажано не меше 4-5 років). Якщо ви володієте такими якостями, то вам посередники непотрібні взагалі і ви можете контактувати із працедавцем на пряму, інакше не уникнути великих труднощів.

Бажаю вам обходитися без послуг наших посередників у пошуку гарної роботи!

15 thoughts on “Робота за кордоном. Нафтові платформи в Норвегії.

 • 17.01.2024 at 7:09 пп
  Permalink

  Познайомилася з чоловіком онлайн, працює на нафтовій платформі в Польші, лікар.
  На моє прохання, зустрітися особисто, компанія прислала мені лист, де пропонує сплатити 27 тис. грн. за човен, який доставить чоловіка на берег. Це реально, чи шахрайство?

  Reply
  • 17.03.2024 at 11:43 дп
   Permalink

   Познайомилася з чоловіком онлайн, працює на нафтовій платформі в Польші, лікар.
   На моє прохання, зустрітися особисто, компанія прислала мені лист, де пропонує сплатити 27 тис. грн. за човен, який доставить чоловіка на берег. Це реально, чи шахрайство?

   Reply
 • 18.09.2014 at 10:46 пп
  Permalink

  Сірко дайте пораду.
  Я,скоро(через місяць получу паспорт) буду громадянином евросоюзу а зараз проживаю в Україні. Можу та хочу працювати в Норвегії будівельник, можу приїхати сам та шукати чи шукати з України.
  Порядьте підкажіть дайте сайти.
  Дуже дякую

  Reply
  • 18.09.2014 at 11:01 пп
   Permalink

   А як у вас із норвезькою/шведською та англійською?

   Reply
   • 20.09.2014 at 11:02 пп
    Permalink

    Дякую за відповідь!
    Англійський слабий розмовний але по троху вивчаю.

    Reply
    • 21.09.2014 at 7:58 дп
     Permalink

     Дмимтре, не хочу вас засмучувати, але без мови ви не знайдете роботи. Англійська може бути як гарний плюс, коли є основна мова (букмол).
     Вчіть мову, інакше нашукаєте собі пригод.

     Reply
     • 21.09.2014 at 2:34 пп
      Permalink

      Дякую за пораду.

 • 22.07.2014 at 2:03 дп
  Permalink

  Доброго Вам, Сірко, здоров’я!
  Знаєте, дуже уважно прочитав Ваші рецензії на тему працевлаштування за кордоном, і, особливої уваги приділив темі щодо працевлаштування в Норвегії (газонафтові платформи). Шахраї були, є і будуть. Саме прості люди, доведені до відчаю та в пошуках кращої долі, надають їм дуже велике поле діяльності. Нажаль, це зло не здолати і з кожним разом воно набуває все нових і нових відтінків! Але, можна його зменшити!!! Відверто кажучи, сам був готовий влізти в це лайно та глузд підказав пошукати відгуки.
  Дійсно, люди, якщо хочете працювати за межами країн пост-СНД, то шукайте прямі виходи на підприємства-роботодавці. Я вважаю, що шанси бути ошуканим зменшаться в рази! І взагалі, перш ніж прийняти рішення щодо працевлаштування за кордоном — ретельно проаналізуйте всі можливі негативні моменти, бо Вам з ними прийдеться боротися.
  Дякую, Сірко, за ретельний коментар. В подальшому буду обережнішим для сприйняття інформації.

  З повагою,
  Андрій

  Reply
  • 23.07.2014 at 3:55 пп
   Permalink

   Дай Боже й Вам здоров’ячка, Андрію
   Дякую на доброму слові.
   Ви дуже правильно зробили, що почали шукати відгуки, та аналізувати ситуацію.
   Часто люди, загораються, натрапляють на шахраїв, викидають гроші, а потім бідкаються.

   Заходьте, діліться досвідом. Я завжди радий розмістити статтю із корисною інформацією, яка згодиться для пошуку роботи, чи того, як уникнути зловмисників.

   Reply
 • 10.04.2014 at 4:24 пп
  Permalink

  Шановний а як мені на пряму зв’язатися з Норвезькими компаніями ?
  чи маєте ви якісь посилання куди треба слати запит на роботу та з ким обговорювати умови контракту, тощо ?
  навчаюсь в Чеській Реп. та хотів би поїхати на заробітки.
  Дякую

  Reply
  • 11.04.2014 at 3:58 пп
   Permalink

   Нема такого посилання. Якщо ви уважно читали статтю, то мали зрозуміти, що ця вся річ із платними анкетами, норвезькими платформами та роботою на них — це чистої води профанація, яка зроблена для того, щоб заробити грошей на довірливих людях.
   Якщо хочете знайти роботу в Норвегії — шукайте вакансії на норвезьких сайтах, норверзькою. Інших варіантів я вам порадити не можу.

   Reply
 • 11.04.2013 at 4:07 пп
  Permalink

  http:// waytonorway . com . ua / заказ-пакета-документов.html
  Сірко, дуже прошу допоможіть ось в цьому питанні.
  Вакансію знайшов тут
  http:// www . jobs . ua / vacancy / view / 1063306 / ?ck=xzsr3usrrrvcp4591sz
  сайт наче б то не погано оформлений і таке інше, потрібна ваша критика. Дякую

  Reply
  • 13.04.2013 at 12:27 пп
   Permalink

   А що тут коментувати, критикувати? Здається все, що потрібно для логічного висновку — написано в статті. Навіть пакет документів, який висилають за 200 грн, тут прикріпленний і його можна скачати безкоштовно, щоб подивитися про що йдеться.

   Reply
 • 04.02.2013 at 2:42 пп
  Permalink

  добре ну а як поїхати туда на роботу чи взагалі не можливо

  Reply
  • 04.02.2013 at 6:42 пп
   Permalink

   Легально в Норвегію — це фантастика. Нелегально — цілком можливо, використовуючи будь-яку із довгострокових віз до Польщі чи країн Прибалтики. Але спіймають — дорого обійдеться. Тому не раджу.
   Раджу придивитися до інших розвинутих Європейських країн.

   Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *