Рослідування: Де насправді жив Карлсон?

Для всіх, хто виріс на мультиках про Карлсона, ця особистість, мабуть, більш відома та популярна, ніж вся королівська родина разом узята. Але якщо в сувенірних магазинчиках на Gamla Stan (Старе місто), ви знайдете сотні різноманітних товарів із зображенням шведського короля Карла XVI Густава, лосів, прапорів чи ляльок Пеппі, то ось Карлсона знайти вам буде досить складно. Справа у тому, що він не став популярним через свій характер, бо він: хуліган, грубіян, хвалько і взагалі, страшний збитошник )))

На згадку про Швецію ви зможете знайти багато сувенірів, але якщо ви не дізнієтесь, на якому саме із дахів в Стокгольмі жив Карлсон, то що ви зможете сказати вдома? ;)

Отже, із першоджерела, нам відомо, що Малюк (шв.- lillebror) жив «в місті Стокгольмі, на самій звичайнісінькій вулиці, в самому звичайнісінькому домі». А про знайоство із Карлсоном, сама Астрід Ліндгрен казала наступне:

«Я побачила його, а вірніше, спершу почула щось вночі, коли мені не спалося. Чи не спалося, може тому, що за вікном щось довго дзижчало. А потім він влетів в кімнату, сів на ліжко і запитав, де знайти Малюка … «Хто ти? — Запитала я. — Чому ти до мене прилетів? ». «Я — найкращий в світі Карлсон, який живе на даху, — відповів він, — а прилетів я тому, що ти написала книжку про Пеппі Довгапанчоха (шв. Pippi Långstrump, повне ім’я — Пеппілотта Віктуалия Рульгардіна Крісмінта Ефраімсдоттер Довгапанчоха). Тоді я дала йому адресу Малюка. Не назву цю адресу, тому що це таємниця … Все це було саме так, і я готова в цьому присягнути — на книзі про Пеппі ».

Напевно, письменниця навіть припустити не могла, який резонанс викличуть її слова. У газеті відразу ж з’явилося оголошення: «10 000 крон тому, хто знайде дах Карлсона». І був роздутий неабиякий ажіотаж. Щоб уберегти дітей від небезпечних пошуків на дахах Васастану, Астрід Ліндгрен сама раз і назавжди поклала край суперечкам про адресу Малюка:

«Карлсон живе зовсім недалеко від мого будинку, на іншому краю парку, який у мене під вікнами. Це вулиця Vulkanusgatan, 12. Там починалася моя сімейне життя. І коли я стала писати про нього, то думала тільки про дах того будинку, де ми з чоловіком жили як наречені. Над нами, поверхом вище, був балкон — там я вперше його побачила. Він і зараз залітає до мене в будь-який час, коли йому заманеться, і ми балакаємо про те, про се ».

Виходить, що ми маємо точну адресу будинку, де провела свої молоді роки Астрід Ліндгрен і можемо побачити той самий дах, котрий бачила вона, де і поселила свого відомого персонажа.

Нижче представлена ​​карта потрібних нам місць. Невелике пояснення:
червоне коло — будинок в якому Астрід Ліндгрен жила з 1941 по 2002 рік.
синє коло — башточка будинку на розі площі, дуже підходить під місце проживання Карлсона.
сіре коло — будинок в якому жила Астрід Ліндгрен з 1931 по 1941 рік.

Приїхавши сюди, ви зможете побачити будинок, в якому відома письменниця прожила більшу частину свого життя, з 1941 по 2002 рік. Наскільки відомо, вона жила в цьому будинку на другому поверсі.

Дім, в котрому жила Астрід Ліндгрен
Напис на табличці: Дім Астрід Ліндгрен 1941-2002

Підходячи до цих місць, відразу кидається в очі красива башточка на даху, хоч вона знаходиться і не за точною адресою проживання Астрід Ліндгрен, але зрозуміло, що письменниця надихалася нею, оскільки не помітити її неможливо. Ніхто вже не зможе підтвердити чи заперечити, але скоріш за все, що це і є справжнє місце проживання Карлсона, аж надто вона виділяється в цьому районі, і до того ж це все спільний дах з будинком де вона жила.

Башта на даху будинку, де жив Карлсон
Може саме  тут жив славнозвісний Карлсон

Що б потрапити вже безпосередньо до будинку в якому жила Астрід Ліндгрен, нам треба пройти вздовж цього будинку з башточкою і увійти до другої арки.

Щоб порозглядати вулицю і будинки у Google maps, введіть адресу: 113 21 Stockholm Vulcanusgatan 12

А це той самий дах, про який казала Астрід 

«Коли я стала писати про нього, то думала тільки про дах того дому, де ми жили з чоловіком як були молодятами. Над нами, поверхом вище, був балкон — там я побачила його вперше»

Джерело: sergeybond

Від Сірка: Не раз в Інтернет медіа, як російськомовних, так і шведських, зустрічалась інформація про те, що Астрід Ліндгрен сповідувала ідеї німецького нацизму та ідеалізувала постать Гітлера.

Звідки, власне, моє питання: «Чи змінили б ви ставлення до творчості Астрід Ліндгрен та її розповідей про Карлсона, якби вона була нацисткою?»

2 thoughts on “Рослідування: Де насправді жив Карлсон?

 • 07.03.2017 at 5:11 пп
  Permalink

  Дякую за таку корисну і цікаву інформацію про нахабного, але дуууже харизматичного персонажа!! Якщо я колись потраплю до Стокгольму,то обов’язково сходжу до Карлсона на гостини!:)))чудові фото !!

  Reply
  • 08.03.2017 at 9:39 пп
   Permalink

   Дякую за дякую, Іринко )
   Знаєш, мені здається, що дівчата саме таких і люблять: наглих і балакучих. Чи я помиляюся?

   Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *