Що брати із собою в поїздку за кордон?

Валіза vs рюкзак

Перша і сама головна річ у кожній подорожі (у справах бізнесу, відпочинку чи на роботу) — це валіза, у якій ви перевозите свої речі, та повертаєтесь із подарунками для близьких. Щоб подорож була максимально комфортною, варто обдумано та зважено підійти до такого важливого аксесуару. Головний критерій, за яким обирається валіза — це те, скільки та де ви будете пересуватися.

Якщо ви не збираєтесь багато пересуватися (аеропорт-готель-аеропорт), то валіза чи велика торба на колесах будуть максимально зручними для вас, адже вони вміщають багато речей і їх легко транспортувати. До речі, якщо ви хочете вибрати валізу, то раджу скористатися порадами: Як вибрати валізу на колесах?

chemodan

У разі, якщо ви плануєте багато подорожувати і не маєте чіткого маршруту чи домовленостей про бронювання готелів, а крім того, хочете завітати десь у сільську місцевість, де не проїде валіза на колесах, тоді обов’язково подбайте про придбання туристичного рюкзака. Великий плюс рюкзака — він додає мобільності вашому пересуванню, крім того, багато туристичних рюкзаків мають опції регулювання розмірів (що часом буває дуже важливим).

65_terra_incognita_vertex_1172561565

За будь-якого вибору (валіза/рюкзак) вам обов’язково згодиться невеличкий рюкзачок на 15-20 літрів (туристичний чи міський) для того, щоб залишивши всі речі у готелі/кімнаті, можна було взяти частину речей із собою (документи, гроші, воду, їжу, одежу, гаджети). Маючи рюкзачок на плечах, ви розвантажуєте руки і можете спокійно фотографувати. Крім того, подорожуючи літаком, ви можете брати цей рюкзачок на борт літака, як ручну поклажу.

Враховуючи специфіку моїх трудових подорожей (велика кількість пересадок, різні види транспорту та часті переїзди), я зупинився на великому туристичному рюкзаку на 100(+20 )літрів, куди поміщаються усі необхідні для мене речі.

Спальний мішок

1682 (1)

Всім пошановувачам комфортного сну присвячується. Якщо ваша подорож передбачає сон на природі, у дешевих хостелях, довготривале очікування літака в аеропорту, чи відвідування друзів, то варто підстрахуватися і взяти із собою легкий спальний мішок, який не займатиме багато місця, але врятує від холоду, якщо для вас не знайдеться ковдри (чи взагалі — ліжка)

Так як мої відрядження за кордон, тривають часом до 12 місяців, то дбати про сон доводиться заздалегідь.Комплект постільної білизни, легка синтетична ковдра із IKEA, маленька подушка та покривало на ліжко (щоб не бруднилася постіль) - завжди знаходять місце у моєму рюкзаку.

Засоби особистої гігієни+аптечка

Шампунь, мило, гель для гоління краще брати невеликого розміру, так щоб можна було підтримувати гігієну під час подорожі. Це не дефіцитні речі, які завжди і всюди можна придбати, в разі, якщо у вас з’явитья постійне місце перебування.

Крім перелічених вище речей, варто додати:

  • полотенце із фібри (легке, швидко сохне, не габаритне);
  • станок для гоління;
  • манікюрні ножиці/кусачки для нігтів;
  • набір голок та ниток для шиття;
  • парфум;
  • дезодорант;

Разом із засобами особистої гігієни, обов’язково потрібно мати із собою аптечку. Більш детально про склад аптечки для виїзду, можна прочитати у статті: Аптечка в дорогу

Одяг

Керуючись принципом: Один комплект на собі, запасний в рюкзаку. — ви врятуєте свої руки та плечі від надмірної ваги непотрібних речей. Цей принцип гарно підходить для туристичних поїздок, але зовсім інший підхід потрібно використовувати, коли ви збираєтесь на роботу за кордон. Так як прати речі вам доведеться не частіше, чим раз на тиждень, то необхідно мати три комплекти речей: робочий, буденний (парадно-вихідний) та хатній.

Робочий комплект:

  • шкарпетки 7 пар (1 пара на день + 1 пара в резерві);
  • футболки 5-6 шт (так само, але без резерву);
  • штани — 1 шт;
  • светр (фліс, софтшел) — 1 шт;
  • кросівки/ботинки — 1 пара;
  • тепла куртка (по сезону).

Взагалі, працедавці у цивізованих країнах Європи забезпечують працівників усім необхідним одягом із корпоративними логотипами, тому якщо ви їдете на офіційне місце роботи, то про комплект робочого одягу можна забути.

Буденний комплект:

  • футболка — 1-2 шт;
  • сорочка — 1 шт;
  • светр — 1 шт;
  • джинси — 1 шт (найбільш універасальні штани);
  • кросівки (туфлі, кеди, ботинки);
  • куртка — по сезону.

Домашній комплект:

  • спортивні штани (шорти);
  • «шльопанці-пінки» (щоб не підхопити грибок у душовій кімнаті загального користування);

Футболку можна використовувати із буденного комплекту, або ж одну із робочого комплекту.

Залежно, від сезону та клімату країни, можливо доведеться подбати і про комплект теплої одежі (зимова куртка, зимові штани, шапка, рукавиці, термобілизна, теплі трекінгові ботинки).

Загальні поради

Завжди у рюкзаку, в окремі кишеньці, має лежати моток синтетичного шнурка для білизни (5-6 метрів), складний невеличкий ніж (ліпше ніж-мультітул), ліхтарик. Ці речі не є речами щоденної необхідності, але їх наявність часто виручає у складних ситуаціях.

Пакуючи речі до валізи чи рюкзака, не забувайте, що всі авіакомпанії мають обмеження ваги на одиницю багажу. Часто така то коливається у межах 15-35 кг, тому уточняйте на сайтах авіаперевізників про правила перевезення та діючі обмеження, щоб в аеропорту не довелося викидати зайві речі (багато авіакомпаній забороняють перевозити рідини у багажі), або ж платити за надвагу багажу (біля 10 євро/кг).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *