Що таке хостел, та як знайти дешеве житло в Польщі

схронісько, хостельЯкщо ви подорожуєте Європою, і вас цікавить дешевий ночліг, тоді хостел стане для вас найкращим вирішенням. В Польщі хостелі називають — schronisko młodzieżowe (схронісько млодєжове). Ніч постою вам буде коштувати від 15 до 35 злотих, що зовсім небагато, у порівнянні із готелями.

Давайте розберемося, що таке хостел, бо для нашого вуха це трохи дивне слово — ніби готель, але не готель.

Hostel (хостел) — це дешевий варіант готелю, який відрізняється тим, що ви знімаєте не номер, а тільки місце в кімнаті для 6-8 чоловік. Також, вам можуть запропонувати місце у дво- чи тримісному номері, але ціна за місце буде трішки більшою. Іншим словом, європейський гостель — це гуртожиток, де спільними являються санвузол та душова кімната. Крім того, на спільній кухні-столовій, ви можете розігріті чи приготувати їжу. Між іншим, перший хостель був відкритий у Німеччині у 1912 році, бізнесменом на ім’я Richard Schirrmann.

В Польщі, хостелі знаходять у підпорядкуванні державної організації Polskie Towarzystwo Schronisk  Młodzieżowych (PTSM). Як вже згадувалося вище, хостел в Польщі називають в особливий спосіб (поляки все люблять називати по-своєму, наприклад, у всьому світі, футбол — це футбол, а у поляків — piłka nożna (пілка ножна))))) — схронісько млодєжове. І якщо ви захочете знайти найближче, то у будь-якому польському місті, у поліцейського запитайте: Gdzie jest schronisko młodziezowe (гдже ест схронисько млоджежове)? Або Gdzie znajduje się schronisko młodzieżowe (Гджє знайдує шєн схронісько млоджєжове)? Поліцейський обов’язково вкаже вам напрямок і назву району, куди потрібно рухатися. Як правило, хостелі знаходяться недалеко від вокзалів.

Для того, щоб зупитися у польському хостелі, вам достатньо мати при собі паспорт, та достатню суму грошей, щоб можна було оплатити місце. На ресепшн (reseption) вам видадуть комплект постільної білизни, та ключик від номера. Також, вам любязно запропонують місце у спеціальній комірчині для ваших сумок чи рюкзака. Ця опція входить у вартість послуги, але ви можете залишити речі на зберігання без винайму місця в кімнаті, заплативши кілька злотих.

Скажу, базуючись на власному досвіді, що якщо ви хочете отримати затишну кімнатку — знімайте місце у двомісному номері. Часто, через те, що двомісні номери коштують дорожче від усіх інших (36 злотих/місце), то є всі шанси спати у такому номері, без сусідів. Але то не завжди так, бо часто у свята та туристичний сезон (влітку), часто буває, що доводиться обійти кілька хостелів, поки знайдеш місце для ночівлі.

Якщо ви хочете зарання спланувати свій побут в одному із польских хостелів, тоді раджу скористатися сайтом PTSM: http://www.ptsm.org.pl/ , де в розділі BAZA SCHRONISK, інтерактивній карті, ви зможете вибрати потрібний регіон та дізнатися адресу хостелю.

Бажаю вам приємних та незабутніх подорожей!

9 thoughts on “Що таке хостел, та як знайти дешеве житло в Польщі

 • 23.03.2016 at 2:50 пп
  Permalink

  Сірко,оновіть будь-ласка список хостелів у Польщі-сторінка бита.Та інші перевірте,бо викидає -вилучені сторінки.Непрофесійно.Але ваш сайт-це щось,дуже цікаво,без «водички»,конкретно».

  Reply
 • 02.02.2015 at 6:40 пп
  Permalink

  хостел можна розглядати як тимчасове житло. п.Сірко, поділіться досвідом пошуку постійного помешкання (квартира або кімната, гуртожиток і тп).

  Reply
  • 02.02.2015 at 7:37 пп
   Permalink

   Все правильно, хостел — це на випадок, коли потрібно зупинитися на якийсь час (доводилося мешкати якось цілий тиждень)
   Житло я шукав в Труймясті через місцевий портал: http://ogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomosci-mam-do-wynajecia/
   Вибираєш потрібні параметри у лівій колонці, і вйо

   Reply
 • 06.06.2014 at 8:15 пп
  Permalink

  Ясно, значить все спокійно там для спокійних людей) Дуже дякую вам)

  Reply
  • 07.06.2014 at 12:24 дп
   Permalink

   Будь ласка, Назаре
   Заходьте, пишіть — мені завжди приємно спілкуватися із читачами мого блогу.

   Reply
 • 06.06.2014 at 6:51 пп
  Permalink

  Я зрозумів ваші поради, дуже дякую!) Просто я дуже люблю нові міста, у нас в Україні, майже у всіх західних містах був, вивчавмайже все місто)) Ніколи на думку не спадало, про небезпечні райони…Тому цікаво як у Європі справи) Хотів, якщо можна уточнити у вас, Ви сказали, що у Польщі можливо щось є таке, але ви не потрапляли туди, тобто ви маєте на увазі, що там де ви були все спокійно чи просто ви не ходили по різних районах?

  Reply
  • 06.06.2014 at 8:04 пп
   Permalink

   Я мав на увазі, що гіпотетично, кожне місто має свої «складні» райони, але мені не доводилося до таких трапляти, хоча Trójmiasto об’їздив велосипедом вздовж і впоперек )
   Мені здається, що потрібно спеціально шукати пригоди, щоб їх знайти )

   Reply
 • 06.06.2014 at 5:49 пп
  Permalink

  Привіт! У свідомості більшості «наших» людей, Європа асоціюється з порядком, цивілізацією, високим рівнем життя. І ось нещодавно на Youtube каналі, дівчина з Польщі, яка поїхала проживати у Лондон, сказала, що начебто є небезпечні райони у Лондоні, де часто трапляються вбивства, крадіжки, і що вона там не ходить у ці райони) Скажіть будь-ласка п. Сірко, чи справді таке існує, чи у Польщі, Швеції де ви були, теж є «такі» райони, і як заздалегідь знати, щоб випадково там не потрапити?)))

  Просто завжди є пів правди, і пів брехні. Я спеціально прочитав про «небезпечні» райони Львова, і з власного досвіду знаю, що це не так, тому що у цих районах, я гуляв вдень і вночі, і завжди все спокійно і чудово було))

  Reply
  • 06.06.2014 at 6:41 пп
   Permalink

   Привіт, Назаре
   Відразу по питанню:
   Насправді, в будь-яких великих містах є престижні райони, а є і «чорні». Частіше всього, вони підтверджують свою назву тим, що там до холєри темношкірих. Само-собою, що ці райони відрізняються своєю кріміногенністю і проблемністю для поліції, бо стається багато крадіжок, вчиняються масові безлади.
   В Польщі у тих містах, де я був (Гданьск, Сопот, Гдиня, Познань) я про такі райони не чув. Можливо є щось на зразок наших проблемних районів, але я жодного разу туди не потрапляв.
   У Стокгольмі,Мальме та Хельсінкі (Фінляндія), мені доводилося або жити, або працювати в таких районах. Я ні разу не чув, щоб когось чіпали, ніколи і ніхто не намагався зачепити мене. Доводилося кілька разів бувати у барах, на дискотеках… ну ні разу не було жодних проблем.
   Чув лише, що у Стокгольмі, в районі Globen проводяться російські дискотеки, то там бійки трапляються кожного разу. Наш люд всюди проявляє себе однаково )

   Якщо не хочете втрапити до халепи, то раджу не вживати багато алкоголю, не вживати алкоголю у публічних місцях (крім, як призначених для цього), не красти, і в разі якихось гострих ситуацій, яких ви не можете уникнути, кричати голосно: ПОЛІЦІЯ! Часто то дає дуже позитивний ефект )

   Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *