Шведська міграційна служба підозрює двох юристів у торгівлі людьми

Foto: Mickan Palmqvist

«Шведське міграційне агентство вилучає юриста зі свого списку агентів, після виникнення підозр у тому, що адвокат причетний до торгівлі людьми», — повідомляє DN.

 • Ми підозрюємо, що відбувається торгівля людьми, і якщо хтось бере в ній участь, то ми не бажаємо мати справи з таким спеціалістом, — каже юридичний директор Шведського міграційного агентства Фредрік Бейєр.

За інформацією DN, Шведське міграційне агентство, мабуть, мало підозри, коли кілька шукачів притулку сказали, що українська компанія просила їх запросити спеціального адвоката як представника.

Згідно зі своїм маркетингом, компанія пропонує громадянам Східної Європи допомогу у працевлаштуванні та сприянню у отримані «ВНЖ» в європейських країнах, зокрема в в Швеції.
Однак сплата грошей, щоб потрапити сюди і влаштуватися на роботу, класифікується як торгівля людьми у Швеції.

Юридичний директор Шведського міграційного агентства Фредрік Бейєр каже DN, що заявників, які користувались компанією, слід було попросити обрати конкретного адвоката, який зараз вилучений зі списку представників влади, як свого помічника «.

«Migrationsverket stryker en jurist från sin lista över ombud sedan misstankar uppstått om att juristen har kopplingar till människohandel, det rapporterar DN.

– Vi misstänker människohandel och skulle någon vara del i det så bedömer vi att vi inte vill ha personen i några ärenden, säger Migrationsverkets rättschef Fredrik Beijer till tidningen.

Enligt uppgifter till DN ska Migrationsverket ha fattat misstankar när ett flertal asylsökande berättade att ett ukrainskt företag uppmanat dem att begära en särskild jurist som ombud. Företaget erbjuder, enligt sin marknadsföring, östeuropeiska medborgare hjälp att få jobb och bostäder i europeiska länder, däribland Sverige. Att betala pengar för att ta sig hit och få ett jobb klassas dock som människohandel i Sverige. Migrationsverket misstänker fortfarande människohandel. Migrationsverkets rättschef Fredrik Beijer säger till DN att de sökande som använt sig av företaget ska ha uppmanats att välja den specifika jurist, som nu strukits från myndighetens ombudslista, som sitt biträde.»

Коментар: шведська служба міграції взялася за адвокатів, котрі «сидять на схемах» з українськими компаніями, що ніби «допомагають» українцям в отримані роботи та «ВНЖ» в Швеції. Але як показує практика, потік «клієнтів» від таких компаній не зменшується, а місце юристів, котрими зацікавилось слідство, займають інші.

Негативної інформації про компанії шахраїв на зразок Pelekh Agency, New Work, Work Service в мережі досить багато, але люди й далі продовжують користуватися їхніми послугами. Здавалося б, чому так відбувається, а причина ось в чому:

 • слабка обізнаність, або повна відсутність знання міграційного законодавства країни, в котру збираються на роботу чи для життя;
 • «професійна» робота менеджерів компаній шахраїв, котрі являються гарними психологами і вміють маніпулювати людьми;
 • люди, котрі вже потрапили у «схему» до останнього сподіваються на позитивний результат;
 • страх — це самий потужний зупиняючий фактор, бо люди бояться, що хтось із кураторів чи юрист можуть негативно вплинути на хід справи, чи що їх здадуть до поліції, або ж завдадуть фізичного впливу;

Завдяки цим факторам, кожного дня до Швеції прибуває по кілька повних бусиків людей, котрі заплатили шахраям за обіцянки кращої долі, в надії, що у них все буде гаразд.

Як ви вважаєте, чи можна якимось чином подолати ці шахрайські схеми і вберегти людей від обману?

Читайте далі:

4 thoughts on “Шведська міграційна служба підозрює двох юристів у торгівлі людьми

 • 22.09.2021 at 10:41 пп
  Permalink

  Так ви ж бляха так само ж приїхали до Швеції і подавалися на азюль і тут розказуєте людям як усе погано і чому люди валять з України по цим схемам. Самі ж так приїхали а других відмовляєте! Такі схеми є усюди навіть у США є біжентсво яке розглядається по 5-10 років. Толку з того що ви тут пишете? Схема буде працювати до того часу поки Швеція сама не зачине цю лавку і все. Рекламу компаніям тільки зробили, молодці.

  Reply
  • 24.09.2021 at 6:24 пп
   Permalink

   Миколо, мушу вас засмутити. Мабуть, це тільки в вашій реальності всі українці потрапляють в Швецію через азюль, але правда така, що ні.
   Досить багато українців влаштовуються на роботу безпосередньо, не проходячи процедуру шукання притулку.
   Тому залиште свої претензії при собі, і дозвольте допомагати людям уникати шахраїв, котрі вводять земляків в оману і витягують гроші.

   Reply
  • 18.10.2021 at 12:30 пп
   Permalink

   Микола, у у вас якесь стереотипне мислення. Те що в вашому оточенні, напевно, багато хто скористався такою схемою, зовсім не свідчить про те, що автор статті та багато інших українців потрапили в Швецію сама по такій нелегальній схемі.
   Це більше попередження, чим відмови. Толк є, хтось прочитає цю статтю і отримає певну інформацію, щоб більше оцінити ризики та наслідки такої схеми.

   Reply
 • 03.02.2021 at 11:02 пп
  Permalink

  Добрий день! Не знайшла ніде інформації як з вами зв’язатися.
  Можливо вам сподобається моє відео інтерв’ю з Міграційною службою Швеції і ви можете поділитися ним на вашому сайті
  https://youtu.be/wQyhjt3vOpo

  Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *