Затори. Шведські хроніки від 16.11.2015

foto-2

Місяць часу минув з тієї пори, як їздив Стокгольмом, і сьогодні вранці був дуже здивований, коли о 6.30 звичний затор на під’їзді до сіті виявився десь у півтора-два рази довшим, ніж звичайно. Навіть Google maps видав повідомлення, якого ніколи не видавав: «Вибрати швидший шлях?»- на що я відразу погодився, і поїхав собачими стежками, якимись дворами, невідомими доріжками, але рухався я швидше, ніж той потік автомобілів, який утворював затор.

20151116_0710551

Автівка у великому місті — це беззаперечний плюс, і дозволяє заощаджувати масу часу та сил, але із такими заторами вранці, а увечері, починаєш задумувати, як мінімум про громадський транспорт, як максимум — про пошук житла десь ближче центру, щоб не стирчати вранці у тих заторах, не палити бензин і нерви.

foto4

foto3

7 thoughts on “Затори. Шведські хроніки від 16.11.2015

 • 20.12.2015 at 4:22 пп
  Permalink

  Привіт.не зміг відписати зразу. Я так розумію що arbetsformedlingen це типу нашої біржі праці. а чи я зможу на неї зареєструватися маючи дозвіл на роботу , щоб вони мені подавали якісь пропозиції??? Не підскажете???

  Reply
 • 23.11.2015 at 11:51 пп
  Permalink

  Так.ви праві. Я просто тут маю невеличку фірму по виготовленню дере вяних виробів( Меблі, інтерєр і т.д.)І ніби замовлень хватає. Тому подумав можливо і там зможу дати собі ради. Але я думаю на початок легче буде піти на якусь таку фірму працівником. Щоб звикнутись. Не підскажете . Працівники по роботі з деревом там користується попитом??

  Reply
  • 10.12.2015 at 10:26 пп
   Permalink

   Так, столяри тут попиті, бо постійно робляться ремонти, щось будується.
   Сайті arbetsformedlingen постійно висять оголошення про пошук столярів

   Reply
 • 21.11.2015 at 12:20 дп
  Permalink

  Привіт Сірко. Мене звати Михайло. Я з вами вже колись переписувався стосовно Швеції. Питався куди краще їхати. Чи в Польщу легально чи в Швецію нелегально. Але сталось так що я тепер маю Робочу візу в Швецію на рік. точніше я, дружина і малий маємо візи і 28 грудня їдем в Швецію в Умео. квартиру ми вже маєм зарезервовану. Дружина іде працювати В дослідницькій сфері, а в мене є лише дозвіл на роботу. Самої роботи ще немає. Тому маю декілька питань. Що нам в першу чергу потрібно зробити по приїзді???. Я так зрозумів що потрібно їхній ідентифікаційний номер получити.Скільки він часу робиться?? Також можливо підскажете де мені краще шукати роботу.?? В принципі я маю всі документи(окрім 4 цифер які треба получити в Швеції) тому можу працювати легально наскільки я розумію. Лише проблема , що Умео невеличке місто і там багато студентів.
  І ще одне. Бачу в вас є машина , тому можливо ви в курсі . Що потрібно для того ,щоб купити машину. дякую. чекаю на відповідь.

  Reply
  • 21.11.2015 at 10:48 дп
   Permalink

   Доброго ранку, Михайле
   Все в Швеції починається із чотирьох цифр. Чи то буде samordningsnommer чи personnummer, не важливо.
   Як приїдете, відразу можете прямувати до skatteverket (податкова) для подачі документів на отримання цифр. Оскільки ви не маєте роботи, то вам дадуть на початку samordningsnommer, з яким ви відкриєте рахунок в банку і зможете придбати авто.
   Щоб отримати роботу, потрібно звернутися до Arbetsförmedlingen, де вас зареєструють і будуть пропонувати варіанти роботи, тренінги, семінари. Крім того, ви самі может користуватися базою даних управління. Адреса сайту arbetsförmedlingen.se
   Хочу відразу зауважити, що зустрінетесь із купою заморок:
   — щоб отримати personnummer, потрібно бути або громадянином ЄС, або прийти із контрактом, який засвідчить, що ви маєте постійну роботу;
   — часто, навіть маючи контракт, отримати personnummer відразу неможливо, бо працівники податкової жадають побачити ваші доходи за останні два-три місяці;
   — зареєструватися і отримати роботу від Arbetsförmedlingen можна тільки у тому разі, якщо у вас є personnummer;

   Скорше всього, доведеться вам отримати samordningsnommer (він же — координаційний номер), і шукати хоч якусь роботу самостійно, напитуючи всіх оточуючих та користуючись сайтами Arbetsförmedlingen.se та jobb.blocket.se
   До речі, на тому ж сайті blocket, ви зможете купити чи продати будь-що, від запальнички до трактора.

   Reply
   • 22.11.2015 at 3:19 пп
    Permalink

    Дякую за відповідь. Як я розумію, щоб зареєструватись на Arbetsförmedlingen то потрібно мати personnummer. А щоб мати personnummer то потрібно мати роботу)) Виходить замкнене коло))
    А ще одне. Стосовно відкриття приватного підприємця чи як в них це.Тобто щоб працювати сам на себе. Чи складно це. І чи великі податки потрібно платити за себе.Можливо знаєте.

    Reply
    • 23.11.2015 at 12:00 дп
     Permalink

     Якщо ви отримали право працювати і проживати, то це означає, що ви вже маєте роботу, або здатні її самі знайти. Ось тут коло ніби розмикається, але не у нашому випадку.
     Приватний підприємець — це не складно, і не довго, як мені розказували, але сам факт того, що ви зареєструєтесь, не означатиме, що вам підуть замовлення, і ви почнете заробляти.
     Податки тут начисляються залежно від величини річного прибутку, глибоко я не вникав, але в середньмоу, всі відрахування складають десь біля 50 відсотків. Але поки ви почнете вирішувати питання податків, потрібно визначитися із тим, що ви будете робити, та де братимете замовлення. Це саме головне у будь-якому бізнесі.

     Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *