Ціни в Польщі або скільки потрібно на прожиття?

скільки потрібно на прожиття в польщіПеред тим, як виїхати до Польщі на роботу мене цікавило питання: Скільки потрібно грошей, щоб налагодити свій побут? Все досліжував експерементальним шляхом. Отже, саме перше, якщо роботодавець не забезпечує вас житлом (а це завжди — без вікон, без дверей, повна хата людей (с)), то житло потрібно шукати самому. Потім, наступна задача — харчування. Завершаючою серед обов’язкових задач являється — транспорт.
Про свій досвід пошуку житла і закупівлі продуктів розкажу пізніше, а тепер до цифр:
1. Щоб найняти кімнату в Гданьску, потрібно заплатити від 450 до 900 злотих, ціна за кімнату може бути і вищою, якщо вона знаходиться в новенькій квартирі із супер-пупер ремонтами. Квартиру менше ніж за 1200 злотих на місяць вам вряд чи вдасться тут знайти, крім того, до цієї вартості потрібно додати і вартість комунальних послуг у розмірі від 250 до 400 злотих на місяць (діапазон залежить від використання гар. та хол. води, електроенергії, тепла). Всі пропозиції житла для найму шукають на місцевому порталі [trojmiasto.pl]
Зараз я наймаю кімнату за 650 злотих на місяць (включно із комунальними послугами)
2. Раціон кожен будує самостійно, бо комусь вистачає макаронів із котлетами та кетчупом на кожен день, а хтось надає перевагу овочам та фруктам. Отже, тижневий запас овочів, фруктів та риби мені обходиться біля 120-180 злотих. Вибираємо середнє арифметичне (120+180)/2= 150 злотих на тиждень.
3. Для того, щоб переміщатися містом, я використовував міський транспорт. Польський аналог нашого місячного проїзного квитка — це Karta mejska. Це пластикова картка, яка виготовляється за 5 робочих днів і коштує 10 злотих. Можна зробити іменну (із вашою фотографією), можна взяти універсальну. Вартість проїзду всіма видами транспорту у робочі дні+вихідні, без нічних рейсів, у межах тільки Гданьска, коштує 88 злотих. Вартість зростає, якщо ви хочете їздити міським транспортом до Сопоту чи Гдині. Звертаю вашу увагу, що в міському транспорті ЗАВЖДИ БАГАТО КОНТРОЛЕРІВ. Штраф за безбілетний проїзд становить від 100 злотих. Висновок напрошується сам-собою. )))

Отже, підіб’ємо підсумки:

середня кімната + харчі + проїзд = 650 + 4х(150) + 80 = 1330 злотих

Цифра названа для орієнтування і залежно від поставленних задач, може коливатися як в більшу, так і в меншу сторону. Сюди не входять витребеньки у вигляді: алкоголю, цигарок, дискотек. Але до раціону входить велика кількість свіжих овочів, свіжа риба або курка, фрукти, а також такі речі як: миючі засоби, засоби особистої гігієни.

Мінімальна зарплата установленна законом — 1200 злотих. Середня ЗП при нормальній кількості робочих годин в місяць — 1500-2000 злотих.
Курс гривні до злотого на даний момент — 2,48 грн/злотий
Зарплати на такому рівні мають всі роботяги як поляки, так і емігранти, тому ви розумієте, чому так багато поляків виїджає на заробітки до Німеччини, Голандії, Швеції, Норвегії.

———————————————————————————

Сейчас в Китае изготавливается около 80 процентов всех товаров народного потребления, что заставляет рассматривать эту страну как серьезного партнера по бизнесу. Для тех, кто решил заниматься мебельным бизнесом, рекомендуем купить мебель в Китае оптом , потому как дешевле вы не найдете нигде!

71 thoughts on “Ціни в Польщі або скільки потрібно на прожиття?

 • 23.03.2017 at 9:49 пп
  Permalink

  Доброго всім вечора, працюю водієм фури в польщі вже 4 роки, часто гружусь, вигружаюсь на заводах, фабриках де трудяться українці. По можливості коли є час розпитую про те про інше, і в мене складується думка, що робота в польщі приносить одне розчарування людям. Людина їдучи нароботу хоче побачити світ, пізнати іншу культуру та заробити гроші, на томість її експлуатують на всі 200%, ставляться як до худоби (а що ви хотіли ви гість в їхній країні) і вкінці намахають на гроші.

  Reply
 • 10.10.2016 at 10:46 дп
  Permalink

  Доброго дня.
  Випадково потрапив на цей сайт і вирішив вияснити деякі питання. Я сам спеціаліст з сервісного обслуговування та програмування промислових пакувальних та порізочних машин фірм Weber, Multivac, і інших виробників. Сталося так що моє резюме попало на польську фірму-Tarczyński SA. Zakład przetwórstwa mięsnego. Мене зразу ж запросили на співбесіду і я її пройшов. Пропонують переїзжати. Можливо хтось щось чув про таку фірму? Або працював там?
  Буду дуже вдячний за інформацію

  Reply
 • 04.11.2015 at 11:11 пп
  Permalink

  Dobry wieczór,pan Sirko! Ucze się języka polskiego.
  Правда прошло только 3 занятия у репетитора,но мне нравиться.Читаю польский не плохо,понимаю слова конечно ещё не все.На удивление хорошо и правильно на слух всё пишу.Но чтоб разговаривать диалогами конечно надо ещё учиться.Это всё к тому,что я очень сильно хочу поехать на заработки в Польшу,хотела с подругой,но она уже не хочет,а самой как-то страшно,но очень хочется заработать.Через агенства-нет в наше время доверия.Подскажите пожалуйста какие документы(все) нужны для того,чтоб оказаться на работе в Польше и какую работу Вы бы мне посоветовали.Я в Украине уже 11 лет работаю в торговле,но не официально.
  Z góry,bardzo dziękuję .

  Reply
  • 05.11.2015 at 7:49 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Олено
   Дуже добре, що вам подобається польська, і все вдається.
   У вашому випадку потрібно не папери шукати, а роботу. Коли буде робота, тоді папери робляться вже самі-собою, або ж замоляються у потрібних людей (у крайньому випадку).
   Не полініться, і почитайте розділ ПРАЦЯ В ПОЛЬЩІ, там я приводив статті: як шукати роботу в польщі, як писати CV, заповнювати візові анкети та інше.
   Стосовно ж спеціалності, то без доброго знання мови розраховувати на кваліфіковану роботу не доводиться (тільки praca fizyczna). Як будете добре пшекати, тоді можете спокійно шукати роботу у своїй галузі — в торгівлі.

   Reply
 • 21.08.2014 at 10:22 пп
  Permalink

  Доброго часу доби, мене цікавить таке питання, надумали їхати з чоловіком і маленькою донечкою (7 міс), чоловік мову тільки розуміє, я -ні, чи можливо щось заробити при таких умовах?

  Reply
  • 22.08.2014 at 7:43 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Наталю
   За таких умов, ліпше нікуди не рипайтесь, бо наберетеся клопоту. Польща не самий ліпший край для заробітків, а якщо і мови не знаєте, то будете заробляти копійти і життя в Україні тоді видасться не т.аким вже й поганим.
   Вчіть мову, відправляйте чоловіка на розвідку, а тоді підтягутесь із донькою. Я думаю, так буде зручніше, та безпечніше.

   Reply
 • 23.07.2014 at 1:55 пп
  Permalink

  Добрий день, хотів вас спитати як можна потрапити нелегально до Польщі. Я зараз добре вивичаю польску мову і є невеликі успіхи. Заздалегідь дякую.

  Reply
  • 23.07.2014 at 3:24 пп
   Permalink

   Навіть думати забудьте про такі речі, Андрію.
   Зараз отримати візу до Польщі можна досить просто, тим більше — знаючи польску мову.
   Тому шукайте працедавця в Польщі, най висилає запрошення і спокійно їдьте працювати )

   Reply
 • 17.07.2014 at 7:17 пп
  Permalink

  Добрий день, я хотів спитати як в Польщі із медициною? Як людина яка працює в Польщі може лікуватись. Чи може людина яка буде заробляти невеликі гроші дозволити собі якісне лікування. І взагалі чи дорога медицина в Польщі. Заздалегідь дякую.

  Reply
  • 18.07.2014 at 6:50 пп
   Permalink

   Добридень, пане Андрію
   В Польщі із медициною ситуація наступна:
   — працедавець платить обов’язкові внески до ZUS, а багато великих працедавців, мають договір із приватними клініками на обслуговування працівників;
   — в цілому, якщо вам потрібно пройти медкомісію, зробити узд, отримати консультацію лікаря, то ви йдете до przychodni (поліклініки) та записуєтеся на прийом;
   — кваліфікація тих лікарів, до яких я трапляв — не викликає сумнівів, вони знають свою справу, і не співпрацюють із аптеками (як у нас). Тому, якщо у вас буде ГРВІ, то вам, скоріш за все випишуть аспірин чи колдрекс, бо це вірус і ніякі додаткові ліки не потрібні, крім власного імунітету (для мене на початках то було дико, але погодився, що це дуже правильний підхід)
   — із неприємних моментів можна виділити те, що на прийом до лікаря можна чекати 3 тижні, і нікого ніде не хвилює, що з вами діється (окрім швидкої допомоги). Черга є черга, і все тут. Також, якщо ви потрапите до зажерливих приватних лікарів (доводилося трапляти до такого), то вам доведеться заплатити за його титул, його обладання, його оренду і т.д. Коротше, обдеруть як липку, бо внески працедавця покривають лише частину лікування (із того, що мені розкаували).

   Моє особисте резюме: якщо ви їдете за кордон, то обов’язково підлікуйте всі свої болячки, запломбуйте зуби, і на всяк випадок, купіть поліс медичного страхування в Україні, щоб можна було спокійно пролікуватися в екстренному випадку. Дуже багато наших емігрантів приїжджають додому лікувати зуби, робити операції, бо за кордоном часто то виходить дуже дорого.

   Reply
 • 03.06.2014 at 10:06 дп
  Permalink

  А що ж тобы э проблемою?
  I довго ж вам прийшлосъ учить мову?)

  Reply
  • 03.06.2014 at 11:09 дп
   Permalink

   Проблемою є те, що в праці доведеться без перекладача спілкуватися (якщо вдасться влаштуватися). А там специфічних слів-словечок вистачає, а крім того — сленг…
   Мову я вчив постійно, перебуваючи в праці (і після праці) на протязі 6 місяців. Десь після 3 місяців я заговорив самостійно так, що зміг ходити на співбесіди, а за пів-року я вже розмовляв на різні теми без запинки. Але це щоденна робота…

   Reply
 • 03.06.2014 at 1:23 дп
  Permalink

  дякую ,Олександре я з вами згоден на всі 100%,но питання в іншому гроші то треба ,а сидіть вчить польську зараз не час (ще зимою треба було почать)
  от я знайшов роботу на польськоому сайті ,реально влаштуватись до них на роботу?
  [посилання видалено адміністратором]

  Reply
  • 03.06.2014 at 1:34 дп
   Permalink

   Передивився вакансію.
   Вона ще від березня місяця, а вже слава Богу — червень. Шансів мізер, але нічого не зробиться, якщо до них написати, а ліпше — зетелефонувати. Все може статися )

   Reply
   • 03.06.2014 at 2:30 дп
    Permalink

    ну от тут і почались проблеми позвонить ,треба ще так подзвонить щоб вони мене зрозуміли))
    язик боюсь на іншу сторону вивернеться .

    Reply
    • 03.06.2014 at 9:57 дп
     Permalink

     Ну, якраз це не проблема… особисто в мене була подібна ситуація, то за мене говорила людина, так би мовити — прономувала мене.
     Я тільки кивав головою і посміхався. Так як у мене CV було досить солідним, то мене авансом взяли на роботу, із умовою, що я швидко почну говорити. Дуже тяжко було, але я справився, бо потрапив на досить пристойну роботу, де працівники навіть не матюкалися )

     Reply
 • 02.06.2014 at 10:22 пп
  Permalink

  уви,друзі лениві ,їм і вдома добре за 1300 грн в місяць робить (

  Reply
  • 02.06.2014 at 11:11 пп
   Permalink

   Тоді я не радив би сунутися в Польщу без мови і зв’язків… великий ризик.
   Я думаю, що не така вже й велика сума пішла на виготовлення документів, щоб зараз рватися до Польщі. Більше 2500 грн не вийшло? Правда?
   Ліпше підівчити мову, і дізнатися що потрібно для промислових альпіністів у Польщі, щоб можна було відразу себе пропонувати як спеца.
   Ключові запити:
   #praca na wysokości #alpinista przemysłowy
   Ну і раджу завітати до тієї фірми, яка наобіцяла вам різних речей, та поговорити із ними, поставивши питання «руба»

   Reply
 • 02.06.2014 at 7:24 пп
  Permalink

  П.С. Особисто я забив би на них (звісно, якщо є бажання посваритися — можна сваритися ))), і шукав би роботу самостійно.
  Навряд чи вони запропонують щось. Ну, і крім того, знайомі казали, що зараз за Освядчення в центральних областях коштує порядка 100 євро, тому… Тому можна вважати, що тобі продали Освядчення по ринковій ціні )
  Не засмучуйся, виходь на водіїв, що їздять до Польщі — вони за вакансії в різних місцях трохи знають.

  Reply
  • 02.06.2014 at 8:07 пп
   Permalink

   Дякую за цiкаву Iнформацию ,висновки робить точно уж треба ,тильки що з агенством спiлкувався ,в п’ятницю минулу обiцяли що поiду в сьогодны або завтра точно, а позвонив вони менi говорять що не ясно ще нiчого ,завтра пiсля обiду передзвонить.
   Говорить що в посольствi не дали ще команду виiжать …це не бред?
   Честно,кажучи не знаю що уже й робить напозичався грошей на всi цi запрошення,вiзу,паспорта …а бачу що зря(
   Дякую вам за Iнформацiю ,дай I за пiтримку!

   Reply
   • 02.06.2014 at 10:02 пп
    Permalink

    Говорить що в посольствi не дали ще команду виiжать …це не бред? (c)
    Це відверта брехня. Посольство не має ніякого стосунку до ситуації, так само як і консульство, яке видавало візу.
    Якщо без польської, то я не радив би їхати… особливо заробити не вдасться. Хіба шукати знайомих, друзів, які там працюють і зможуть взяти до себе на роботу.

    Reply
  • 11.06.2015 at 1:01 пп
   Permalink

   доброго дня. Можливо мій коментар запізнілий, але надіюсь що комусь допоможе. Я керівник укр агенції з працевлаштування, мала, на жаль, досвід співпраці з польським партнером, вона українка, звати Уляна Шчетенко (Митчин), скайп uliana0723 Tel. +48 607 819 608, фірма ТАР, агенція з тимчасового посередництва. Згідно попередніх домовленостей по вакансії, працівник приїхав на роботу у Польщу. Ні умови, ні оплата праці не відповідає дійсності. Я не можу говорити чи всі вакансії такі, бо до нас п.Уляна на звязок так і не вийшла і не пояснила ситуації чому так. Працівник повернувся на Україну. Ми припинили з неї партнерські відносини. Раджу і Агенціям в Україні так і працівникам, задуматися, перш ніж їхати в цю компанію в Польщі.

   Reply
 • 02.06.2014 at 5:20 пп
  Permalink

  дякую вам за цікаву інформацію ,настрій звісно ж і пропав(
  тобто молодій фірмі нема чого довірять, так?

  Reply
 • 02.06.2014 at 5:10 пп
  Permalink

  якщо чесно ,не знаю ,яка фырма ы чим вона займаэться .
  а у вас э якась ынформацыя?

  Reply
  • 02.06.2014 at 5:11 пп
   Permalink

   і що мається наувазі «в найм»фірмі ..

   Reply
   • 02.06.2014 at 5:16 пп
    Permalink

    Назаре, в Освядчені є записані дані фірми, яка власне і запрошує до праці.
    Якщо НІП взятий із освядчення, то фірма, що запрошує — це агенція посередництва праці, яка сама безпосередньо наймає людей, а потім здає в найм іншим фірмам.
    Так виглядає посередництво праці в Євпропі.
    Ця агенція заснована uliana szczetenko восени минулого року… не варто чекати від них багато…

    Reply
 • 02.06.2014 at 4:51 пп
  Permalink

  Так це публічна інформація: NIP та назва, там нічого таємного нема (я про фірму, від якої зроблено запрошення)

  Reply
  • 02.06.2014 at 4:54 пп
   Permalink

   nip 5591884133
   tap uliana szczetenko
   місце виконання праці amarel marek wojtczak

   Reply
   • 02.06.2014 at 5:03 пп
    Permalink

    Це агенція посередництва праці… Тобто, від неї зроблено Освядченє, і потім тебе здають в найм фірмі, яка займається фарбуванням?

    Reply
 • 02.06.2014 at 11:55 дп
  Permalink

  Скажiть Александр де можем найти роботу в Польщi ,на чуть сайтах? Можливо у вас э варiаннти з роботою ,бо я так бачу що робота на яку я збираюсь не буде нiякого прогресу,кормлять завтраками

  Reply
  • 02.06.2014 at 12:36 пп
   Permalink

   Назаре, я не займаюся пошуком роботи, принаймні зараз.
   Якщо хочете знайти роботу, то вам краще діяти так:
   http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part6/

   пошуковий запит: Malarz konstrukcji stalowych

   Якщо будуть ще питання — звертайтесь.

   П.С. Скільки ви заплатили агенції?

   Reply
   • 02.06.2014 at 12:46 пп
    Permalink

    скильки заплатив , спочатку заплатив 300 -це задаток за запрошення ,коли запрошення прийшло ще 900 .
    вони мені говорять чекать ,чекать,чекать..а скильки чекать не знаю в мене в кінці осені весілля треба ж зашкребти грошенят )

    Reply
    • 02.06.2014 at 3:10 пп
     Permalink

     Ну, тоді раджу діяти по такому принципу:
     — Наймовірніше — це кидок, і чекати чогось доброго від посередників вже не варто.
     — Якщо все втрачено (ну, хоча б віза є), то можна спокійно без боязні йти до них в контору і виносити мозок своїми вимогами надати вам роботу, або повернути гроші.

     А тим часом шукати активніше роботу, щоб поїхати і щось заробити )

     П.С. Якщо не складно, то я попросив би написати невеличку статтю про те, як відбувалася співпраця із посередниками, щоб інші люди не повторювали таких помилок. Статтю я розміщу у себе на сайті, із збереженням авторства.

     Reply
   • 02.06.2014 at 4:13 пп
    Permalink

    я теж думаю що розвод ,тому що віза була в мене на руках 20 квітня ,сьогодні уже 2 червня а мені говорять що виїдеш ,а коли именно їм ще невідомо .
    принцип був таким ,ми з ним зустрілись розказав про роботу ,
    потим в телефонному режимі я розмовляв з людиною яка приймала мене на роботу ,розпитував по якому я принципу працював в Україні.
    він попросив ксерокопію мого посвідчення .і все сказав скинь ксерокс паспорта і загран паспорта і дав йому 300 грн ,після цього я чекав запрошення ,запрошення получив ,зробив візу ,ну а тепер сижу..чекаю «чогось»(
    просто дивно,того тижня сказали ,все купуй білет в четвер виїжаєш, я купив а в четвер зранку позвонили і сказала що занеси білет ,боще не готові мене поляки прийнять .
    хотілось би вірить що це правда,і нема някого лохотрону.
    Кстате шукав в інтернеті свою фірму і наткнувся на оголошення що треба на малляр металевих споруд на польському сайті .
    но я не зрозумів там в оголошенні писало що працювать я повинен 40 годин в тиждень ,так мало?.
    і зарплата 1600 злот .
    а мені обіцяли 3000 злот

    Reply
    • 02.06.2014 at 4:39 пп
     Permalink

     Назаре, можемо разом пошукати по тій фірмі інформацію. Назву і NIP попрошу в студію )

     Reply
     • 02.06.2014 at 4:48 пп
      Permalink

      можливо на почту краще?

 • 01.06.2014 at 2:10 дп
  Permalink

  дякую за відповідь,просто дивно що за таку роботу на висоті платять не таку ж і велику зарплату(

  Reply
 • 31.05.2014 at 9:10 пп
  Permalink

  Доброго дня ,Олександре , і всім форумчанам на сайті ,планую виїжати на роботу в Польщу в місто Бидгощ .на роботу впо вакансії Висотник ,красить металічні опори енергетичні через агуснтво .
  запрошення получив ,візу вже зробив , планувалось виїзд того тижня но в телефоному режимі з людиною з агенства він мені говорить що Поляки ще не дали добро на роботу ,сказали чекать .
  віза вже готова національна ,офіційно на роботу їду (ну так мені говорили з агенства )
  такі в мене питання ,чи варто панікувать?(годують мене просто завтраками ,що завтра ,завтра ,завтра поїду і так і не виїжаю..)
  2-ге питання це ,чи ціниться і чи оплачується робота на висоті?офіційно..
  казали зарплата 3000 злот..це нормальна зарплата в польші ,бо я їду в польшу тильки за одним -заробить , я їду зароблять гроші ,бажання там лежать ногу на ногу закинуть немає ,якщо треба до і по 16 годин працював би:)
  Подякував наперед,всім удачі!

  Reply
  • 31.05.2014 at 10:18 пп
   Permalink

   Добридень, Назаре
   Панікувати в жодному разі не варто.
   Перш за все, щоб самому впевнитися чи вам достовірну інформацію надають — перевірте фірму, від якої отримали запрошення (Oswiadczenie). Якщо діяльність фірми співпадає із тим, що вам наобіцяли, то можливо і справді виникли якісь труднощі. Якщо ні, тоді шукайте більше інформації про ту організацію, шукайте відклики.
   Благо — гугл знає все )
   Там вже далі по ситуації (подробиць ваших я не знаю, тому важко щось конкретніше порадити)

   Zarobki
   Na ogół malarz konstrukcji stalowych może liczyć na zarobki rzędu 2200-2800 złotych brutto. Pensje w wysokości poniżej dolnego progu posiada jedynie 10% przedstawicieli tego zawodu. Również co dziesiąty malarz zarabia więcej niż 2800 zł. W stolicy natomiast pojawiają się oferty na poziomie nawet 3500-4000 złotych.

   Переклад:
   Заробітки
   В цілому, маляр стальних конструкцій може розраховувати на заробітки в межах 2200-2800 зл. Зарплатня нижче границі становить 10% тієї спеціальності. Також, кожний десятий маляр дістає більше ніж 2800 злотих. В столиці, натомість, з»являються оголошення на рівні навіь 3500-4000 злотих.
   Джерело: http://www.rynekfarb.pl/malarz-konstrukcji-stalowych-uroki-zawodu-3/
   Це перша свіжа стаття, що трапилася на очі. Отже, читайте, аналізуйте, вирішуйте.

   Reply
 • 24.05.2014 at 4:03 пп
  Permalink

  Дякую за пораду но як краше можна поіхати З м. Чернівців і скільки буде коштувати проізд в двойом краше поіхати чи по одному

  Reply
 • 23.05.2014 at 9:14 пп
  Permalink

  Підскажіть чи варто поіхати в Польшу на роботу і які витрати на дорогу

  Reply
  • 24.05.2014 at 1:19 пп
   Permalink

   Варто чи ні — це визначаєте ви, порівнюючи можливості заробітку із своїми очікуваннями.
   Витрати на дорогу залежать від того, звідки та куди ви їдете.
   Але для орієнтування, то від Львова до Варшави доїхати, буде коштувати від 300 до 350 грн. По самій Польщі, ліпше пересуватися АВТОБУСОМ, бо потягом дорожче.

   Reply
 • 11.11.2013 at 8:42 пп
  Permalink

  Привіт!

  Олександре, підскажи будь-ласка, який проїздний
  потрібно замовити, щоб можна було їздити в
  Гдині, Гданську і Сопоті (без СКМ).

  Reply
  • 11.11.2013 at 9:03 пп
   Permalink

   Там використовується така річ, як Karta miejska. Виробляється за кілька днів (здається до 5 робочих днів), коштує 10 злотих. Для неї потрібно мати одне фото як на паспорт, бо то іменна карта. Потім після отримання в сусідньому віконці я ту карту доладовував на 80 злотих для денних поїздок на всі 7 днів по Гданьску. Одним словом, потрібно з»ясувати для себе коли будеш користуватися транспортом (пора доби, дні тижня) та сказати, що по всьому Труймясту. Тьотка скаже скільки то коштує і тоді вже можна «заправити карту». Там всі тарифи вказані на рекламному проспекті, але мені завжди було ліньки розбиратися у тій табличці, тому відразу балакав із працівницями ZTM (Zaklad transportu miejskiego)
   Користувався постійно http://www.ztm.gda.pl

   Reply
 • 09.11.2013 at 12:51 пп
  Permalink

  Привіт!

  Наука йде добре )))
  Трошки виходить, але розуміти легше чим
  говорити. Думаю, треба трошки часу і все
  буде ОК! )))
  Олександре! А ти ще не маєш ВНЖ в Польші?

  Reply
 • 08.11.2013 at 6:36 пп
  Permalink

  Ура! Ура! Ура!
  Я вже в Польщі від середи).
  Доїхав без проблем, слава Богу ))).
  Влаштувався нормально ).
  Вже два дні їзжу на заняття до Сопоту.
  Мені подобається ).
  Як у Вас справи Пане Олександре?

  Reply
  • 08.11.2013 at 7:58 пп
   Permalink

   Тепер я в Україні і маю клопіт із документами на візу. Щось в ужонді стали сильно затримувати документи. Маю надію, що скоро те вирішиться, інакше приємних новин мало )
   Як йде наука? Пшекати вихожить? Бо я коли стомлений, то щось язик заплітається коли намагаються вимовити багато шиплячих звуків ))))

   Reply
 • 25.09.2013 at 1:54 пп
  Permalink

  Дякую за підтримку!!!

  Reply
 • 24.09.2013 at 2:01 пп
  Permalink

  Привіт!

  Отримав очікуваний документ про зарахування до мовної школи, записався на подачу документів до консульства в Вінниці. Тепер лишилося чекати ). Все ж таки школа допомогла у пошуці житла ). Запропонували мені жити в пансіоні, в Гдині Орловій, двомісна кімната коштує — 500 зл, а одномістна — 800 зл. Умови хороші. Я погодився. До зупинки SKM 10 хвилин пішки, а до Сопоту 5 хв їзди.
  При позитивному розкладі в листопаді почну навчання ))).

  Reply
  • 24.09.2013 at 8:58 пп
   Permalink

   Нормальна ціна, зважаючи, що там все вже включено (вода, електрика, інтернет), хоча пізніше, як освоїтесь, то можна знайти і дешевші варіанти.
   Бажаю успіху у отриманні документів та вивченні польської мови, пане Владиславе!

   Reply
 • 02.09.2013 at 12:59 пп
  Permalink

  Добрий день!

  Дуже зацікавився темою переїзду на проживання до Польщі.
  Але розумію, що безе знання мови це є важким барєром. Тому
  першим ділом хочу поїхати до Польщі на вивчення мови.
  Серед різноманітних пропозицій обрав Сопотську школу.
  Заняття по розкладу 5 днів на тиждень, по 3,5 год/день на
  три місяці, думаю, що повинно бути достатнім, щоб
  самостійно вести пошук роботи і спілкуватися з населенням.
  Одне тільки не влаштовує, що школа не допомагає в пошуці
  житла (окрім польської сімї). Хотілося б краще (та й економніше) жити в квартирі з одним або двома сусідами.
  Вибачаюсь за нескромність, але хотів запитати, чи не могли б Ви допомогти в пошуці такого житла? Я в боргу не залишуся.

  Reply
  • 02.09.2013 at 10:02 пп
   Permalink

   Владе, я б із задоволенням допоміг вам персонально, але на данний час я знаходжуся за межами Труймяста.
   Можу порадити скористатися місцевим інтернет-порталом: http://ogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomosci-mam-do-wynajecia/
   Ліпшого порадити не зможу, бо і сам свого часу шукав саме через цей ресурс.
   Там крім того є розділ, де можна найняти кімнатку для туристів.
   Скажу відразу, що в Труймясті (Гданьск, Сопот і Гдиня) високі ціни на житло, тому орієнтуватися в середньому потрібно на 600-700 злотих в місяць за кімнату. Можна дешевше, але умови тоді будуть далеко не самими кращими.
   Якщо серед моїх знайомих хтось буде знати про таку можливість, щоб можна було підселитися в кімнату до студентів, то я тут обов»язково дам знати.
   На коли ви зібралися приїжджати до Труймяста?

   Reply
   • 04.09.2013 at 11:13 дп
    Permalink

    Привіт!

    Планую почати навчання в листопаді, так як процедура оформлення займає трохи часу. Дякую за лінк в інтернеті.
    Як Ви думаєте, для вивчення мови (щоб працювати і вільно спілкуватися) вистачить 3 місяці? Чи краще довше повчитись?

    Reply
    • 04.09.2013 at 7:38 пп
     Permalink

     Як на мене, то три місяці щоденного навчання більше ніж достатньо для потужного старту і наступного самовдосконалення. Хіба якщо Вам потрібно розмовляти так, щоб поляки не чули нашого акценту, то потрібно більше часу, але я думаю, що вам не потрібно маскуватися під місцевого ;)
     Мені вистачило три місяці із граматикою вдома та щоденним записуванням потрібних слів, щоб самостійно почати шукати наступну роботу. Через пів-року я піймав себе на думці, що в роботі думаю польською )
     Думаю, що у Вас процес буде ще динамічнішим, головне — щодня із кимось розмовляти, розмовляти, розмовляти )

     Reply
 • 23.06.2013 at 8:55 пп
  Permalink

  Привіт я теж нещодавно була в Польщі дивилась за дітьми . Коли я домовлялась про роботу то пані сказала що я нянька у дітей ,а коли я вже приїхала туди то було зовсім інакше я готувала всій сімї прибирала у всьому котеджі прала і прасувала для всіх прибирала зі столу після того як вони поїли і крім того ще на мені було двое дітей. Це я робила кожен день а за цим всім наглядала їхня бабка яка завжди щось давала мені робити тільки щоб я не присіла до тогож на двір я могла тільки вийти погуляти з дітьми і бабкою бо одну вони мене нікуди не пускали тобто знущались як моглия коли в мене здали нерви я випросила щоб відпустили мене до дому. так ось нарешті я в украіні і більш нікуди не хочу їхати на заробітки бо вони нас не мають за людей ми для них як худоба а ще я бачила в яких умовах в мене працюе подружка на трускавках це жах вони 20 чоловік сплять в ангарі на ящиках і матрасах про готування я вже мовчу а працюють з 4 ранку по 19 вечора обід 1 година і за це отримують 1,30 за зібрану лубянку так що не вважайте що там рай не все так добре як кажуть. Ну так я отримувала за роботу няньою 1000 доларів в місяць але ким я там була і як з мене морально знущались то я про все не хочу писати так гроші хороші але не хочу їхніх грошей я краще дома в себе . Так що перед тим як їхати добре обміркуйте чи воно того варто.Хай щастить

  Reply
  • 26.06.2013 at 9:46 дп
   Permalink

   Співчуваю вам, Тетяно. Адже ми всі їдемо за кордон у пошуках кращої долі, і отримуючи негативні враження, розчаровуємося назавжди.
   Так, часто-густо дівчата трапляють до подібних ситуацій, а якщо із мовою важко, то взагалі працюють як рабині.
   Але хочу сказати, що за 2 роки роботи в Польщі, мене ні ращу не намагалися ні образити, ні обманути, а коли починалися якісь спроби, то досить швидко присікав, що навіть спокуса зникала у хитрунів.
   Але в цілому я згоден із вами, Тетяно, заробітки в Польщі — важкі і не в кожного вистачить сил та терплячки протриматися довго.

   Reply
   • 27.12.2015 at 12:32 дп
    Permalink

    Я теж тепер приїхав в польшу і думаю виходити на роботу і теж незнаю наскілько моїх нервів вистачить .а вони не командують ці поляки ?

    Reply
 • 10.12.2012 at 3:48 дп
  Permalink

  Блин, смотрю на фотку набережной в Гданьске на Старувке — сколько раз я ходил по этой дороге… :) А сколько хлеба скормил уткам, лебедям и прочим пернатым! :) Жаль, что летом не получилось побывать в городе, хотелось бы увидеть его в зелени и чтобы было тепло. Уверен, что город становится еще красивей, чем зимой. Эх, вот разбогатею и приеду в Гданьск турЫстом! :)

  Reply
 • 09.12.2012 at 1:19 пп
  Permalink

  Ну да, я полуфабрикаты сам готовил, да и холодильник у нас был большой — с морозилкой на 3 отдела. Причем, в большинстве своем, пустовала, так как мои соседи и коллеги как раз покупали готовое, изредка готовя на несколько дней. Поэтому моим блинчикам с мясом и творогом было комфортно и не тесно :)

  А вот каши я не варил — как-то не было желания. Я с детства люблю макароны и могу их кушать по 3 раза в день, поэтому для разнообразия я готовил картошку. Часто делал типа жаркого с мясом, кастрюльку на 2,5 л, хватало на несколько дней, чтобы сразу после работы поужинать, не парясь с готовкой.

  В общем, если действительно, с руками все в порядке и знаком не понаслышке с приготовлением пищи, то на питании можно хорошо сэкономить не ограничивая себя в витаминах и питательных веществах.

  И кстати, о салатах. Еще в Торуни меня «заразили» винигретом. Там пацаны очень часто его делали, получается достаточно дешево, полезно и питательно. К тому же, можно немного изменять вкус, добавляя другие ингредиенты, такие как майонез или… селедку :) Вкус получается как у салата «Сельдь под шубой», только он не слоями, а просто перемешанный. Вкуснятина! :)

  Reply
 • 08.12.2012 at 11:42 пп
  Permalink

  Саня, по поводу проездного — я покупал универсальный проездной на месте, без ожидания 10 дней в подземном переходе на Глувном, стоил 97 злотых пополнение и 10 — за пластик. Это если хочешь именной проездной с фотографией, тогда нужно ждать пока его сделают. Проезд уже за полгода на злотувку подорожал — о, ужас! Куда катится страна! :)

  Я на питание тратил 400-450 злотых (а когда сидел без работы, то и того меньше), часто покупал цитрусовые, яблоки и лимоны. Макароны тоже брал, но больше налегал на картошку, из мясного — часто брал свиную печень по 5(!) злотых за кило, мясо по 10-12, иногда фарш — делал котлеты или блинчики с мясным фаршем. Для лучшего употребления пищи — брал в Аушане или Бедронке огурчики маринованные и квашеную капусту, очень полезно, кстати и не дорого. Покупал творог, тоже кушал или так, со сметаной или закручивал его в блинах. Очень часто, точнее — регулярно, покупал яйца, сливочное масло, молоко, колбасу, твердый и плавленый сыр. Безусловно — лук и чеснок так же входили в рацион, чтобы не болеть. На тормозок брал бутерброды с колбасой и сыром, запивал чаем.
  На сигареты и алкоголь деньги не тратил. Точнее, таки купил был одну бутылочку красного полусухого вина, пил недели полторы, для удовольствия :) Иногда баловал себя мороженым и всякими джемами-вареньями из Бедронки и Аушана. А по утрам кушал кукурузные хлопья, смешивал их с изюмом, курагой и черносливом и заливал все теплым молоком — и вкусно и полезно и питательно. Одной пиалы хватало прожить до обеда без ощущения голода.

  Вот блин, сколько тебе написал такого, что у себя и словом не обмолвился :) :) :)

  Reply
  • 09.12.2012 at 12:17 дп
   Permalink

   Добре, що ти хлопець з правильними руками, бо багато наших роботяг сидять на макаронах, консервах та напівфабрикатах.
   В мене більше йшло, бо я картоплі не їм, та й макарони теж не часто варю, але каша і салат — це обов’язково )

   Reply
   • 14.03.2013 at 10:09 пп
    Permalink

    Подскажите где репльно найти работу в польше? Ребята кризис спасите чем нибудь. Телефон потом дам. Пишите э.почту

    Reply
    • 15.03.2013 at 7:31 дп
     Permalink

     Припинити паніку!
     Щоб знайти роботу — треба знати що шукати.
     Як із мовою? Що вмієте робити?
     БО без мови там bardzo tiezko.

     Reply
   • 15.03.2013 at 9:55 дп
    Permalink

    каша і салат то найперше)))

    Reply
  • 23.05.2014 at 9:12 пп
   Permalink

   Доброго Дня!Під скажіть будь ласка а наякий заробіток можна розраховувати в Польщі хто з нае ????? ічи можна поіхати

   Reply
   • 24.05.2014 at 1:12 пп
    Permalink

    Доброго дня, Олександре
    Заробіток в Польщі сильно залежить від ваших вмінь. Розмовляєте польскою, вмієте робити щось руками і швидко орієнтуєтесь в ситуації, то можна і 3000 злотих мати в місяць, якщо так як усі, то орієнтуйтесь може бути від 1200 до 2500 злотих. Залежить від виду робіт, від кількості годин і т.д.
    Поїхати завжди можна. Знову ж таки — майже все залежить від вас.

    Reply
    • 24.05.2014 at 3:50 пп
     Permalink

     Гарно дякую за допомогу!Аяк краще можна поіхати одному чи в двоем від Чернівецькоі Області іякі витрати на дорогу

     Reply
     • 24.05.2014 at 10:22 пп
      Permalink

      Перед тим, як їхати, то вам потрібно визначитися куди їхати, та навіщо.
      Вартість проїзду для двох чоловік буде коштувати рівно у два рази дорожче, ніж для одного.
      Стосовно чим і як, то дізнайтесь у вас в Чернівцях на автовокзалі про рейси до Польщі. Зараз в Україні є біля 10 рейсових автобусів, які постійно курсують до різних міст Польщі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *