Способи імміграції до Швеції або як живеться нашим іммігрантам

Як воно живеться нашим людям в Швеції? Важко сказати точно, але можна виділити кілька способів імміграції до Швеції, а вже за ними розглянути і найбільш типові сценарії розвитку життя іммігрантів.

У сьогоднішній статті я розповім про два із 5 мені відомих способів, з описанням умов, що дасть вам можливість самостійно зробити висновки.

Шлюб із шведом.

Дівчата, які вийшли заміж у будь-який спосіб за шведів (шлюбні агентства, сайти знайомств, у подорожах, через знайомих) зазвичай досить швидко вивчають шведську мову (якщо це не було заготовкою із дому), бо змушені постійно перебувати у шведськомовному середовищі, а із мовою та якою-не-якою фінансовою підтримкою від чоловіка, йдуть вчитися до університетів, коледжів, шкіл.

брак со шведом, иммиграция в швецию, ПМЖ

Після отримання шведської освіти та із гарним рівнем мови реалізувати себе можна досить просто самостійно і без сторонньої підтримки, що часто і відбувається після трьох-чотирьох років, коли на руках папери із видом на постійне проживання. Спільних дітей часто не заводять, бо після розлучення, аліменти на утримання дитини становлять досить значну частину заробітків шведів.

Але не всі дівчата виходять заміж тільки з меркантильних міркувань (тобто, вони не на першому плані), багато із них наівно вважають, що все буде «добре» і не беруть до уваги колосальну різницю у культурних звичаях, світогляді або іншими словами — ментальності націй. Шведи досить стриманні у виявленні почуттів, часто навіть холодні і нелюдяні (північний народ все ж таки) і поводяться не так, як того очікують наші принцеси.

Про випадки, коли наші чоловіки одружуються на шведках я не чув. Як казав один розчарований у коханні шведок росіянин: «Да они (шведки) на своих мужиков даже не смотрят, а мы иммигранты для них вообще прозрачные! «(с)

Фіктивний шлюб

Досить популярне явище у середовищі іммігрантів — фіктивний шлюб.  Достатньо лише документально підтвердити факт спільного проживання і наявності стосунків (фотографії із спільного відпочинку, свідчення сусідів,  довідки про прописку на спільній житловій площі і т.д.) із людиною, яка має вид на постійне проживання чи громадянство.

брак со шведом, иммиграция в швецию, ПМЖ

Не обовязково, щоб то був хтось шведського походження, окрім того офіційно стосунки оформлювати нема потреби — достатньо тільки спільного проживання (громадянський шлюб або по-шведськи — sambo). Це задоволення із дорогих, бо ціна для жінок — 100-150 тис. крон (10-15 тис. євро), а для чоловіків — 200-250 тис. крон (20-25 тис. євро). Крім того, це і вельми ризикова справа, бо відразу потрібно заплатити від 30 до 50 тис. крон, а суму, що залишилася — рівномірно розбивається на 24 місяці із помісячною оплатою протягом всього терміну. Чому саме 24 місяці або 2 роки? Саме стільки потрібно прожити спільно із жителем Швеції, щоб отримати вид на постійне проживання. Отже, ви платите гроші, а результат тільки за два роки і доводиться сподіватися на порядність «ділового партнера», бо ви знаходитеся у повній залежності від його поведінки, якщо бажаєте позитивного результату, тому часто виникають ситуації, коли жінки-виконавці псують нерви чоловікам-замовникам, а жінок-замовниць схиляють до інтимних стосунків. Різні люди трапляються і різні ситуації стаються.

Була навіть історія, коли хлопець два роки справно сплачував домовленні суми, мав гарні стосунки із дівчиною-виконавцем, а за два місяці до фінального розгляду паперів і ймовірного отримання виду на постійне проживання у Швеції, дівчина вирішує полетіти до Таіланду на відпочинок.  Трапляється так, що літак розбиваються і дівчина гине у авіакатастрофі. Велике горе для батьків, коли дівчина 30 років гине від такої наглої смерті, і для хлопця ситуація патова, бо: документів йому ніхто не дасть, так як не закінчився мінімальний термін для розгляду справи, а гроші за два роки дівчиною були витрачені і батьки не в змозі повернути таку суму.

І навіть якщо у вас все гаразд у домовленостях та виконанні обовязків, то не варто списувати із рахунків того факту, що потрібно проходити співбесіди із працівниками служби міграції, котрі тільки і шукають можливості спіймати вас на брехні. Доводиться відповідати на сотні питань, часом навіть самих безглуздих: якого кольору гардини у вашій спільній спальні, скільки ложечок цукру ваша фіктивна «половинка» кладе у чай чи яким шампунем користується зараз. Хоча при гарній підготовці легенди та постійних репетиціях, цей екзамен проходять майже всі.

Вчити мову і заробляти гроші доводиться самостійно, але при наявності дозволу на тимчасове проживання та персонального номеру, є можливість навчатися на безкоштовних курсах «Шведська для іммігрантів» (SFI), що вже дає можливість вивчити мову і знайти гарну роботу.

Від автора: Даний матеріал являється лише оглядом реальної ситуації, але ніяк не заохоченням до дій, які перечать нормам моралі чи існуючому законодавству Швеції та України.  Особисто я, схиляюся до позиції, що одним із накращих способів імміграції до будь-якої із країн, в тому числі і до Швеції — це професійна імміграція. Саме цю тему я хочу розкрити у наступній статті.

2 thoughts on “Способи імміграції до Швеції або як живеться нашим іммігрантам

 • 21.07.2013 at 4:32 пп
  Permalink

  Іноді також є історії, коли іноземці (не тільки шведи, а в більш глобальному сенсі) шукають саме «кохання». Знаю принаймні два випадки, коли жінки по приїзду через деякий час кидали своїх «спасителів», які дали їм можливість імігрувати. Меркантильність, що зробиш..

  Reply
  • 22.07.2013 at 1:28 пп
   Permalink

   Так, нічого не поробиш. Сам чув про випадки, коли наші шустрі дівчата офіційно «обдирали як липку» закоханих іноземців, відсуджучи добрячий шмат майна після розлучення.

   Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *