Популярні способи обману туристів у світі

подорож за кордон, відпочинок за кордоном, робота за кордоном, безпека у подорожі

Китай

Китай є батьківщиною багатьох підробок, тому, якщо ви не являєтесь пошановувачем купівлі реплік (копій оригінальних речей), то будьте обережні. Щораз частіше туристам пропонують придбати штучні перли та шовк,але розпізнати фальшивки досить просто:уважно придивіться на край отвору у перлині на намисті (там видно, що криється всередині). Також можна кинути перлину на стіл: натуральна повинна відскочити мов м’яч. І останній спосіб, за яким можна визначити підробку: візьміть перлину до рук — штучна буде ідеально гладенька, а справжня натомість, буде трішки нерівна і завжди холодна.

Підробний шовк також можна розпізнати. Потрібно на краю матеріалу знайти ниточку, витягнути її та підпалити. Підробка буде плавитися та виділяти хімічний запах, а справжній шовк після згорання залишає попіл, який можна розтерти на долоні, і запах диму буде такий самий, як у спаленого волосся. Якщо вам не дають провести такий експеримент, тоді просто йдіть до іншого продавця.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: коли ви купуєте фрукти, овочі або чай на вагу, то ціна в Китаї вказується за пів-кілограма, а не за кілограм. Це не спосіб вас ошукати, просто так є прийнято в країні.

Сингапур та Гонконг

В цих країнах туристи частіше всього купують дорогі гаджети: фотоапарати, компютери, планшети. Будьте обережні: часто люди відкривають пакунок тільки вдома, і залишаються шоковані, заходячи там не той предмет, за який заплатили. Також, існують й інші способи шахрайства: на вулиці до вас підходить чоловік і питається, що ви шукаєте. Коли ви повідомляєте про ціль своїх пошуків, тоді він пропонує завітати до його магазину (який знаходиться у двох кроках), де таку річ ви придбаєте по більш вигідній ціні. В магазині, він демонстративно відсилає помічника на склад, а вас просить оплатити покупку, виписуючи вам чек. Під час того, як товар «вже виносять», продавець поснює вам, що замість того, щоб купити ту модель, котру ви шукали, ліпше придбати іншу, навіть кращу, по дуже гарній ціні. Часто ціна іншого гаджету не відрізняється від тієї, що в чеку (або потрібно трішки доплатити), але насправді, вам пропонують дешеву модель за завищеною ціною. Працівника зі складу можете не чекати, бо то лише елемент вистави, де вам намагаються «втиснути» неходовий товар по неадекватній ціні, і найчастіше то їм вдається, адже ви не будете чекати нескінченно. Тому, в жодному разі не розлучайтеся із грошима, допоки не тримаєте в руках потрібний гаджет, який ви персонально перевірили.

Таіланд

Багато туристів у Таіланді полюють за виробами із дороцінними каменями. На вулиці вам часто будуть пропонувати крихты рубінів та сапфірів, при чому — недорого. Якщо наважитеся на покупку, знайте, що це лотерея, адже каміння може бути підробним. Крім того, варто знати, що законодавство Таіланду забороняє вивіз із країни нешліфованих каменів.

Якщо хочете гарантій, тоді відправляйтесь у великі торгівельні центри, чи магазини ювелірних заводів, там шансів потрапити на шахраїв, значно менші. На жаль, стається так, коли камені, які ви придбали із сертифікатами, теж виявляються підробними. Видно, продавці розраховують на те, що іноземці не повернуться, щоб відстояти свої права.

Індія

В Індії процвітає торгівля дорогіцінним камінням, з чого користаються багато шахраїв, котрі постійно шукають довірливого клієнта, якому можна «втиснути» підробку по ціні оригінального виробу. Спритні хлопці чекають на вас всюди, навіть в готелі. До вас можуть підійти і запропонувати перевезти через кордон нешліфоване каміння, мотивуючи тим, що він вже вичерпав свій ліміт. Ви маєте придбати камені, а після перетину кордону, партнер «бізнесмена» зустріне вас, і викупить каміння по значно вищій ціні. Звісно, не потрібно пояснювати, що після перельоту, ніхто не буде на вас чекати, а коли звернетесь до ювеліра, то з’ясується, що вам продали пригоршню кольорового скла.

Ціла Азія

Купуючи щось на азіатських ринках, варто мати із собою дрібні гроші, бо часто продавці взагалі не мають чим видавати решту. Така ситуація виникає не дарма, адже продавець просить колегу, щоб той пішов десь, та розміняв гроші, а той зникає з «кінцями». Розраховано на те, що ви не будете чекати ‘вічність’ і врешті-решт, підете без своєї решти. Якщо з вами сталася така пригода, тоді повідомте продавцю, що ви зараз зателефонуєте у поліцію, для чого демонстративно діставайте мобільний телефон і набирайте місцевий номер поліції. Решта відразу знаходиться )))

Єгипет

Так як Єгипет являється дуже популярною туристичною країною, то густина шахраїв на квадратний метр тут дуже висока, тому не втрачайте пильності ніде. Якщо ви хочете подарувати родичам чи друзям найбільш популярний египетський сувенір — папірус, то ніколи не погоджуйтесь на пропозиції вуличних гендлярів, які мало не хапають вас за руки. Знайте, вам напевно хочуть ‘втулити’ підробку із листя банану. Ціна справжнього папірусу знаходиться в межах 10-15 доларів, і купувати його ліпше у спеціалізованому магазині, де крім чеку, вам видадуть і сертифікат на виріб (його можуть потребувати на митниці). Якщо ж, вам байдуже, чи то справжній папірус, то за долар ви зможете придбати цілу пачку у 10-15 штук. Подібна ситуація із алебастровими фігурками — на вуличних ятках ви точно купите гіпсову підробку.

Чехія та Польща

Не зважаючи на те, що це європейські країни, але й тут ‘оббирають’ туристів не гірше, ніж в азіатських країнах. Якщо ви придбали в супермаркеті багато товарів, то уважно подивіться в чек. Там замість 8 пляшок пива, може бути вибито 10, або правильна кількість, тільки за вищою ціною, та з іншим кодом. Часом у вашому чеку можуть бути товари, яких ви не купували, або якимось чудом, замість того, щоб заплатити 1,55 ви будете змушені заплатити 15,5. Якщо покупець і помітить шахрайство, то завжди все можна пояснити, що продавець чи касир є стомлений і тому сталася помилка.

Куба

Якщо ви ніколи не палили сигар, і не розумієтеся на них, то існує великий шанс, що підсунуть вам найгірший товар по ціні найліпшого. Сигари на вулиці, чи в дешевих магазинах точно будуть нижче стандарту чи підроблені. Найліпше шукати якісні кубинські сигари в спеціалізованих магазинах чи в магазинах при фабриках. Якщо ви купуєте сигари поштучно, то попросіть, щоб коробка була розпечатана при вас (на коробці мусить бути маленька зелена прямокутна печать-гарантія, а всередині між шарами сигар — кедрова дощечка, котра за розміром відповідає упаковці)

Джерело: http://turist.rbc.ru
——————————————————-
П.С. Збираючись за кордон на відпочинок, чи у справах, щоб нічого не забути, та не потрапити до неприємної ситуації, раджу прочитати наступні статті:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *