Способи реєстрації sp. z o.o. в Польщі

Можливість ведення господарської діяльності на території Польщі, регулюється ст.13 Постанови про свободу ведення господарської діяльності (ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. Dz.U. Nr 173, poz. 1807). В постанові вказано, що практично кожен іноземець може вести бізнес в Польщі в формі товариства: командитного, командитно-акційного, з обмеженою відповідальністю чи акціонерного.

Найбільшою популярністю користуються товариства з обмеженою відповідальністю (пол.- spółka z o.o.), створення котрих не викликає складнощів, а статутний фонд становить всього лиш 5000 злотих. Існує два шляхи реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю в Польщі (далі — sp. z o.o.): використовуючи електронну систему реєстрації Національного судового реєстру, так звану S-24, або традиційно, зареєструвавши статут sp. z o.o. в польського нотаріуса.

Якийсь час тому, для реєстрації sp. z o.o. в системі S-24, обов’язково вимагалося введення номеру PESEL, котрого іноземці зазвичай не мають, бо видається він тільки у випадку отримання виду на проживання. Тобто, більшість іноземців не могли реєструватися через сайт Національного судового реєстру, і їм доводилося все робити тільки через нотаріуса, що не так зручно і вимагає додаткових витрат. На даний час, помилку виправлено.

Вартість реєстрації sp. z o.o. в системі S-24 становить 350 злотих, і ця оплата є обов’язковою як у випадку онлайн реєстрації, так і через нотаріуса. Недоліком електронної реєстрації є типовий статут, котрий не вдасться особливо модифікувати, і якщо у вас є якісь індивідуальні умови, котрі потрібно зазначити у статуті, тоді доведеться завітати до нотаріуса, і зареєструватися у традиційних спосіб.

Детально: Реєстрація sp. z o.o через Інтернет

Як вже говорилося вище, статут sp. z o.o. можна зареєструвати у нотаріуса, вартість послуг котрого починається від 200 злотих (залежить від об’єму статуту і величини статутного фонду). Традиційна, так звана «паперова» реєстрація вимагає оплати всіх судових оплат, а саме: 500 злотих за реєстрацію в KRS (Krajowy Rejestr Sądowy) і 100 злотих за MSiG — (Monitor Sądowy i Gospodarczy). Відомо, що бюрократична машина завжди працює досить повільно, тому на реєстрацію в KRS доведеться чекати від двох до чотирьох тижнів, це не рахуючи часу на підготовку усіх необхідних документів, і реєстрації в подаковій (NIP-8, VAT і т.д).

Не настільки ощадливим, як нова реєстрація, але більш зручним способом є купівля готової sp. z o.o. В Польщі виникла ціла індустрія по продажу sp. z o.o., «чистих», котрі не вели господарської діяльності, не мають жодного майна на балансі, і звісно — боргів. Але крім того, для специфічних умов, вам можуть запропонувати sp. z o.o. котрі вели чи ведуть і по цей час господарську діяльність, мають майно на балансі і т.д. Зазвичай такі спілки є цікавими для тих бізнесменів, котрі планують отримати кредит в банку, і мусять показати фінансові звіти. Але якщо на балансі фірми є нерухоме майно, іноземець повинен отримати дозвіл на купівлю нерухомості в Польщі.

Вартість «чистої» sp. z o.o. становить від 1200 до 1800 злотих + порядка 350-500 злотих за внесення змін в установчих документах та реєстрах. Часто, фірми, котрі займаються продажем sp. z o.o. пропонують цілий пакет послуг: адреса для кореспонденції, отримання та пересилання листів і факсів, бухгалтерський облік і т.д. Це буде зручно для тих, хто збирається вести господарську діяльність за кордоном, чи багато пересуватися по території Польщі.

В будь-якому разі, потрібно пам’ятати, що діяльність sp. z o.o. в Польщі, вимагає наступних речей: ведення рахункової книги, бухгалтерії, оплати податків і внесків ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych), наявності офісу (адреси фірми) в Польщі.

Список формулярів, котрі потрібно заповнити для «паперової» реєстрації sp. z o.o. в Польщі:

  • KRS-W3 (spółka z o.o.)
  • KRS-WE Wspólnicy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podlegający wpisowi do rejestru
  • KRS-WA Oddziały, terenowe jednostki organizacyjne
  • KRS-WH Sposób powstania podmiotu
  • KRS-WK Organy podmiotu/wspólnicy uprawnieni do reprezentowania spółki
  • KRS-WL Prokurenci
  • KRS-WM Przedmiot działalnośœci
  • KRS-ZN Sprawozdania finansowe i inne dokumenty

Потрібно зауважити, що успішне ведення бізнесу в Польщі може стати гарною основою для отримання виду на проживання для вас, і вашої сім’ї, достатньо справно платити податки, і отримувати дохід не менше 48 тис злотих нетто на рік.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *