Старий театр в Кракові

218578_1322095528_1285_p

Старий Театр ім. Гелени Модреєвської (Heleny Modrzejewskiej) в Кракові є найстаршим діючим театром в Польщі. Його відкриття відбулося 1 січня 1799 р.

краків, краків фото, визначні місця польщі, старий краків

Своєю появою, перша театральна сцена в Кракові, завдячує Яцькові Клюшевському (Jackowi Kluszewskiemu), котрий під кінець ХVІІІ ст. купив та пристосував для театральних цілей два будинки, на розі вулиці Ягелонської (Jagiellońskiej) і площі Щепанського (Szczepańskiego). У середині ХІХ ст. до діючого театру було додано ще один будинок, і вся будівля була реконструйована під керівництвом відомих архітекторів Томаша Маєвського (Tomasza Majewskiego) та Кароля Кремера (Karola Kremera) в стилі флорентійського ренесансу.

dsc1214

Після зведення у 1893 р. Міського Театру (сьогодні — Театр ім. Юліуша Словацького), театр біля площі Щепанського втратив свою значимість. Тільки у 1903-1906 роках місто постановило врятувати будинок і провести капітальну перебудову. Відповідальні за реновацію були Францішек Манчиський (Franciszek Mączyński) і Тадеуш Стриєнський (Tadeusz Stryjeński), надали йому сучасний вигляд, як зовні, так і з середини. Споруда була віддана для резиденції Товариства Музикантів (Towarzystwa Muzycznego), і тільки після ІІ світової війни театр повернувся у своє приміщення.

dsc1210

На сцені Старого Театру в Кракові виступали, а де-які й надалі виступають, такі славетні актори, як: Гелена Модреєвська, Людвік Сольський, Густав Холоубек, Єжи Бінчинський, Тадеуш Ломницький, Ян Новіцький, Анна Димна, Анна Полони та Єжи Трела. Також свої таланти там змогли показати такі визначні режисери: Конрад Свінарський, Єжи Гротовський, Анджей Вайда, Кшиштоф Кєсловський, Агнешка Холланд, Кшиштоф Зануссі і Кристіан Лупа.

dsc1216

За весь час панування комуністичної системи в Польщі, Старий Театр не піддавався пануючій ідеології, але й уникав відкритої конфронтації з владою. Позиція наступних директорів Театру була виважена та поміркована, а голоною метою тієї інституції не була політика, а демонстрація відомих творів польської та світової драматургії.

dsc1202

По-між всіх інших вистав, тут були представлені на суд глядачів такі вічні твори, як: «Гамлет» Шекспіра, «Весілля» Виспанського, «Танго» Мрожка, «Вишневий сад» Чехова, «Діди» Міцкевича та «Школа дружин» Мольєра.

краків, краків фото, визначні місця польщі, старий краків

Завдяки сучасним технологіям, можна відвідати віртуальний музей, що присвячено Старому театру в Кракові. На сайті ви знайдете фотографії афіш, акторів, списки вистав та подробиці, що стосуються життя Театру з моменту його заснування.  Інтернет-музей Старого театру в Кракові, знаходиться за адресою: http://www.cyfrowemuzeum.stary.pl/ 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *