Цвинтар Раковицький — відомий польський некрополь

краків, краків фото, визначні місця польщі, старий краків,

Цвинтар Раковицький (Cmentarz Rakowicki) не раз порівнювали із відомим паризьким некрополем Пер-Лашез (Pere – Lachaise). Ця асоціація виникла не дарма, адже обидва цвинтарі з’явилися в один і той самий час, і являються справжньою скарбницею скульптури та малої архітектури. Поява Раковицького Цвинтаря була наслідком указу 1784 р., згідно якого заборонялися поховання біля костьолів та в межах міста.

краків, краків фото, визначні місця польщі, старий краків,

 Після третього поділу Польщі, Краків був захоплений австрійцями, які отримали від Ордену Босих Кармелітів земельну ділянку і призначили її для погребальних цілей. Новий краківський некрополь був відкритий у 1803 р., а першою похованою тут особою стала Аполонія з Любовецьких Бурсікова (Apolonia z Lubowieckich Bursikowa), про що свідчить сьогодні пам’ятна таблиця на головному вході до Раковицького Цвинтаря. Згодом, Цвинтар поступово розширявся і на сьогодні його площа становить 42 Га. У середині ХІХ ст. по-серед цвинтаря було зведено каплицю Воскресіння Короля Христа (Zmartwychwstania Chrystusa Króla), а всі будівельні роботи були фінансовані із фундації віцепрезидента Кракова Людвіга Гельцла (Ludwika Helcla) та його дружини Анни, відомої громадської діячки.

краків, краків фото, визначні місця польщі, старий краків,

На Раковицькому Цвинтарі було поховано багато видатних поляків, а також політиків, громадських діячів та діячів культури. Спочиває тут Ян Матейко, Юлій та Войцех Коссакові, Гелена Модрієвська, Юзеф Мегоффер, Теодор Аксентович, Людвік Єжи Керн, Марек Грехута і Пьотр Скринецький.  В окремих приміщеннях були поховані солдати та партизани, які загинули у І та ІІ світових війнах, жертви нацистських злочинів та учасники народних повстань: Листопадового, Січневого та Весни Націй. Також знайшлося тут місце і для солдатів радянської армії, які загинули в ході визволення Кракова у 1945 р.

краків, краків фото, визначні місця польщі, старий краків,

Крім величезного історичного та символічного значення, Раковицький Цвинтар посідає і художню цінність. В старій частині некрополя, знаходиться багато старовинних надгробків, які були спроектовані видатними краківськими художниками. На особливу увагу заслуговує, насамперед, надгробок Тадеуша Кантора (Tadeusza Kantora), який був запроектований самим же видатним режисером, художником та сценаристом.

—————————————

Если вы задумали сделать нестандартное оборудование, или же поставщик не может найти запасные части для вашей технологической линии, тогда вам стоит зайти на сайт korund-k.com, где вам предложат всевозможные виды металлообработки по выгодной цене.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *