Uprawnienia SEP

bulbКінець світу наступив? Ні, астероїд не долетів! Але всі люди святкують кінець світу, бо така традиція і треба заливати сліпи до стану, коли починаєш переходити у світ духів на половину. А чого ні? Нам у церкві не дзвони, то свято, а задзвони, то два. (с) 

Так ось, коли всі сконцентровані на одній хвилі, думають в цілому про астероїд і як розслабитися добряче (п’ятниця ж бо), я як третьокурсник на здачі матмоделювання, стою під кабінетом і чекаю, коли ж мене викличуть. Зайшов один, другий, п’ятнадцятий, а я все стою, хоча прийшов раніше всіх… Фігня якась виходить, але терпляче чекаю і вже починаю бубніти щось про дискримінацію українців в Польщі (така тема далі в Європі, моментально отрезвляє людей, бо бояться заяви до суду).  Правда, роблю це із посмішкою. Але раптом вдається вскочити і я йду, потираючи спітнілі долоні. Екзаменатором був старший чоловік, який мене разом із одним студентом спитав «для годиться» по одному питанню про синхронізацію генераторів із мережею, про компенсацію реактивної потужності і на тому. Щиро кажучи, я готовий був серйозно поспілкуватися на всі ті теми, що в мене зазначені в заяві (тут дають допуски не тільки по рівню напруг, але й по категоріях обладнання). Генераторні установки, електричні мережі до і вище 1000В, освітлювальне обладнання, електротермічне обладнання, лабораторні вимірювання до і вище 1000В — тут є де розігнатися і поспілкуватися добру годину, не вдаючись у глибокі деталі. А збоку сиділа група із трьох чоловік. Бідаки… Екзаменатор грав їх в хвіст, і в гриву, аж дрантя сипалося. Малювали схеми, щось розказували, пітніли. Ми ж тільки здивовано кліпали очима і думали із студентом: Як же нам пощастило!

Отже, сьогодні я навіть не встиг толком злякатися, як отримав посвідчення і потюндяв помаленько додому. Бозю, дякую тобі за допомогу, але ти знаєш — я був готовий! Чесно, чесно! )

Ось так воно виглядає, те посвідчення SEP для експлуатаційників:

SEp

10 thoughts on “Uprawnienia SEP

 • 13.02.2015 at 11:38 пп
  Permalink

  Дякую за оперативну і змістовну відповідь! Поясніть, будь-ласка, що таке група D-Дозор(це щось на зразок наших допускач-наглядач-керівник робіт)чи інше? Ну і група P-виміри- наскільки потрібна для роботи монтажником? (планую працювати з напругою до 1кВ)

  Reply
  • 14.02.2015 at 8:32 дп
   Permalink

   Dozór — Upoważnia do wykonywania czynności na stanowisku dozoru.
   Eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci w zakresie wykonywania czynności: obsługi, konserwacji, remontów, montażu, kontrolno-pomiarowym.
   Fizycznie oznacza to, że możesz sprawować nadzór nad ludźmi wykonującymi zadania na stanowisku eksploatacji.

   Ekspoloatacja— Upoważnia do wykonywania czynności na stanowisku eksploatacji. Eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci w zakresie wykonywania czynności: obsługi, konserwacji, remontów, montażu.

   Pomiary потрібні у тому разі, коли будете займатися вимірюванням параметрів електроінсталяції та пристроїв (типу як наші лабораторії), без dozoru цю категорію не відкривають, тільки вкупі. Вам на електромонтажника, цілком вистачить і E1. Посвідчення дійсне 5 років (якщо знову щось не поміняли). Захочете піти далі — пройдете повний курс, і отримаєте всі можливі допуски.

   Reply
 • 13.02.2015 at 10:09 пп
  Permalink

  Доброго вечора! Здогадуюсь що тема «upravnienia SEP» не настільки популярна як отримання віз:-) і все ж таки хочу запитати про підготовку до екзамену — чи ті самі викладачі проводять навчання, які приймають екзамен? В якій формі проходять лекції (чи можна задавати питання, записувати)? Ну і взагалі напишіть, будь-ласка, що згадаєте:-) по цій темі. Дякую.

  Reply
 • 12.02.2015 at 11:09 пп
  Permalink

  Доброго вечора всім, шанування автору! Дуже цікавий блог , дізнався багато корисного. Я за освітою інженер-енергетик, працюю в обленерго, так складається ситуація, що потрібно вирушати на роботу за кордон. Збираюсь їхати до Польщі(маю карту поляка). Дізнавався стосовно отримання upravienja SEP E1 в Любліні- навчання 5 днів і екзамен, ціна-320+175зл. Напишіть, будь-ласка, що саме потрібно знати для отримання E1, скачав книгу W.Orlik» Egzamin kvalifikacijn……»-там дуже багато матеріалу! боюсь що не подужаю :-), на що звернути особливу увагу? Ще одне — чи можливо починати працювати офіційно без upravienja?Чи дають випробувальний термін, якщо так- то на який час і яка оплата? З повагою,Володимир. На зв’язок вийду 13.02.2015 ввечері.

  Reply
  • 13.02.2015 at 11:06 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Володимире
   Отже, із того, що я знаю про SEP:
   http://sirko.org.ua/robota-za-kordonom-elektrobezpeka-sep-polshha/
   http://sirko.org.ua/robota-v-polshhi-elektrik-navchannya-sep/
   http://sirko.org.ua/robota-za-kordonom-elektrik-polshha/
   — викладають на дуже гарному рівні, куди братися нашим курсам на групу допуску;
   — із викладачами можна і потрібно спілкуватися;
   — екзамен приймають ті самі викладачі, що і проводили курс;
   — не можу нічого порадити, що більше потрібно знати, а що менше, бо я здавав на E, D+P до 15 кВ, і вчив все;
   — на екзамені нічого не питали, крім умов синхронізації генератора із мережею ))))

   Якщо будете справно ходити на зайняття, та уважно слухати, то складете іспит — будьте певні.
   Працювати на монтажі можна і без посвідчення SEP, тому нема крайньої необхідності відразу проходити курс навчання, хоча і закидати у довгий ящик не варто.

   Reply
 • 22.12.2012 at 11:10 пп
  Permalink

  «І в нас вистачає «спеціалістів», які два дроти до купи скрутять і кажуть, що вони електрики )))» — у меня был реальный случай, когда такой «электрик» скручивал провода очень оригинально — завязывал концы на два узла! О_о :D

  «А коли я приймав нових працівників і просив малювати-читати схеми чи розказати як працює дросельний пуск люмінісцентної лампи, то мене називади ФІЛОСОФОМ )))»
  :D :D :D
  Да, у нас на заводе тоже такие были :)
  Уже стала легендой сказание об электрике, участвовавшем на Конкурсе профмастерства среди молодых электромонтеров :)
  Вопрос: чем отличается переменный ток от постоянного?
  Ответ: переменный ток находится в выключателе (типа — то есть, то нет), а постоянный — в розетке (так как там он постоянно сидит) :D :D :D

  Reply
 • 22.12.2012 at 1:36 пп
  Permalink

  П-О-З-Д-Р-А-В-Л-Я-Ю-!-!-! :)
  Молодец! Теперь можешь польским братьям рассказывать, почем в Одессе рубероид :)
  Я когда работал на рафинерии, то общался с коллегами-поляками. Так вот редкий поляк мог нарисовать схему реверсивного пускателя, не говоря уже о высших материях. Не знаю, были у них SEP или нет, но кроме тягания кабелей им ничего не доверяли :)

  Reply
  • 22.12.2012 at 2:28 пп
   Permalink

   Так то роботяги, то не електрики. Повір, ті хлопці із якими я був на курсі (E+D), там були матьорі мужики. І в нас вистачає «спеціалістів», які два дроти до купи скрутять і кажуть, що вони електрики )))

   П.С. В буковелі в мене були такі кадри, що більше чим замінити перегорівшу лампочку, вони не були ні на що не спроможні. А коли я приймав нових працівників і просив малювати-читати схеми чи розказати як працює дросельний пуск люмінісцентної лампи, то мене називади ФІЛОСОФОМ )))

   Reply
 • 22.12.2012 at 12:59 дп
  Permalink

  да і напевно мої коментарі ні до чого !!! ти і так сам все знаєш:)))

  Reply
 • 22.12.2012 at 12:58 дп
  Permalink

  мої вітання тобі:) за отриманий диплом! я ж казала що ти хороший чоловік і усе тобі вдасться:))))

  Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *