Як заощадити гроші купуючи речі в Швеції?

Готуйтесь до лонгріду 😜

В Швеції дуже популярно купляти речі second hand. І це роблять усі! Навіть заможні шведи, приїжджають на новісінькій теслі, та купляють взуття для малечі за 100 кр. Це не соромно, а навпаки, логічно та з повагою до довкілля та гаманця 😉.

На це є декілька причин:

  • -це дійсно набагато дешевше 💲
  • -вони піклуються про довкілля♻️
  • -частіше за все, речі дуже якісні, та навіть після використання вони виглядають як нові.™️
  • -іноді це дуже зручно, наприклад коли речі продаються десь біля твого місця проживання, та тобі невистачає часу на шоппінг🚸

Є багато способів, як це можно зробити у Швеції:

1) фізичні магазини, наприклад Erikshjälpen (у кожному місці такі є, питайтеся у місцевих їх назви та адреси).У таких магазинах ви зможете придбати не тільки одяг та взуття, а й техніку, меблі та ще багато чого.

2) мій улюблений — це через Facebook!Є два варіанти:- через MARKETPLACE. Ви можете вибрати радіус запропонованих оголошень, наприклад 20 км від мого місця знаходження, і він буде вам відображати найближчі до вас. Там дуууже багато оголошень, від одягу, меблів та техніки до рослин та квартир. Оплата здійснюється або через Swish або можно запитати, чи можете ви заплатити готівкою на місці. Tips: багато хто віддає речі безкоштовно, тільки щоб забрали. Шукайте через такі слова як :gratis, skänkes. Зараз багато людей віддають речі українцям безкоштовно, шукайте у оголошеннях Ukraina.

Також, наприклад, якщо ви шукаєте набор речей для дитини, пишіть klädpaket, barn kläder, також можно вказати розмір. Наголошую, що розміри дітей майже завжди вказують у діапазоні см рісту, а не вік дитини, тому що діти бувають різними. Наприклад моя дочка має розмір 110-116 см.І ще одне, якщо ви знайшли саме те, що шукали, але речі знаходяться далеко від вас, ви можете запропонувати відправити вам ці речі поштою (Postnord). Звісно, ви повинні будете оплатити вартість доставки. Але це може бути обгрунтовано тільки тоді, коли ви бажаєте придбати щось невеличке (косметика, одяг, взуття для дітей). Вартість фракту залежить від ваги, але приблизно це коштує 66 кр за 1 кг. Будьте уважні хто вам продає, бажано, щоб у людини були відгуки, зірочки, та щоб людина мала живий профіль. Такі покупки не дуже застраховані від шахрайства, тому якщо ви не впевнені — краще все купувати фізично, зістрітися з продавцем. Тоді випадки шахрайства майже неможливі.

3. Ще є дуже багато груп(які ви шукаєте само у группах, не на marketplace) , які об’єднують людей, які бажають щось продати або придбати саме у вашому регіоні/місті.Найчастіше їх назви починаються з «köp och sälj» та додаєте правильну назву міста чи вашої комуни. На скріншоті я написала köp och sälj у пошуку та мені запропонували вже варіанти груп які знаходяться поряд зі мною. Але таких груп НАБАГАТО більше 😉. Також можна шукати групи skänkes (віддається безкоштовно) + назву міста, і можливе саме у вашому місті є багато людей, які віддають щось, що вам потрібно, бескоштовно.-ще є спеціалізовані групи, де ви знайдете тільки речі для дітей ( köp och sälj BARN +місто). Я, наприклад, завжди шукаю одяг та взуття для моєї малечі у таких групах з початку, а потім вже, якщо не зназоджу, шукаю вже в інших місцях.Ще згадала, що ще використовують словосполучення LOPPIS +місто.LOPPIS- це блошиний ринок, тому багато груп мають саме таку назву.

4. Також можете загуглити LOPPIS та ваше місто, і вам гугл покаже де і коли відбуваються блошині ринки саме у вашому місті.-Ще є спеціалізований сайт, де саме безкоштовно віддають усіляке: https://bortskankes.se/ Там набагато меньше оголошень, ніж у фейсбуку, але для великих міст теж корисний.

5. Та останнє, ще є https://www.blocket.se/таhttps://www.tradera.com/таhttps://www.sellpy.se/ це окремі сайти/apps, на яких люди шукають все що завгодно, також. Принцип работи більш менш схожий на marketplace. Сподіваюсь, що ви знайдете цю інформацію корисною 😊.

Авторка: https://www.facebook.com/alyssa.seminskaya/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *