Електрогенератор — пошук в Швеції

Отже, вибір електрогенератора — це справа не така легка, як здається на перший погляд. Що потрібно знати, аби вибрати генератор?

ОБРАХУНКИ ПОТУЖНІСТІ

  1. Порахуйте сумарну потужність всіх електроприладів, котрі будуть живитись від генератора: насос водопостачання, насос каналізації, холодильник, освітлення тощо. Раджу переглянути, чи готові ви платити за додаткову потужність для електричного бойлера, пральної та посудомийної машин, інших електронагрівальних приладів. Знайдена цифра — це максимальна потужність споживання, а відповідно й генератора;
  2. Оскільки продажем генераторів часто займаються люди далекі від техніки, доведеться запам’ятати та перевірити наступні параметри:
    • MAX.EFFEKT (повна потужність) — це загальна/повна потужність генератора;
    • VARAKTIG EFFEKT (S1)(максимальне постійне навантаження) — становить 0,8-0,83 від MAX.EFFEKT.
    • Приклад: Якщо у вас генератор має Max. effekt: 3 100 W, то VARAKTIG EFFEKT (S1) буде становити 2600W. Це та потужність, котрою ви можете користуватися тривалий час без шкоди генератору.
    • Effekt (S2 |S2-tid) — це потужність короткочасного перевантаження генератора. Становить 0,9 від MAX.EFFEKT. Це той запас потужності, котрий вбереже ваш генератор від поломки, в разі ваших помилкових дій або процесів в мережі.

ВИБІР ГЕНЕРАТОРА

Залежно від ваших умов використання та фінансової спроможності, будемо вибирати генератор. Генератори поділяються за багатьма параметрами, котрі впливають на їхню ціну.

  1. Тип палива: дизель, бензин, пропан (LPG). Найбільш поширені та найпопулірніші — бензинові генератори. Їхнє призначення — тимчасове резервне джерело живлення. Можуть бути потужністю від 0,5кВт до 10кВт, одно та трифазні. Менш поширені, і більш специфічні — дизельні генератори. Використовуються як для тимчасового, так і для тривалого (цілодобового) електропостачання. Потужність виконання починається від 4кВт і вище. Найчастіше — це вже трифазні агрегати. Мають значно вищу ціну від бензинових генераторів такої ж потужності. Пропанові (чи комбіновані бензиново/пропанові) — найменш поширені, раджу не розглядати їх, якщо нема запасу балонів із зрідженим газом.
  2. Тип перетворення: класичний генератор із системою регулювання напруги AVR (автоматична регулювання напруги), або ж інвертор. Класичні генератори — це самий простий і дешевий вид генераторів. Їх цілком достатньо для загальних побутових потреб, де нема високих вимог до стабільності напруги та частоти. Насправді, часто тут ці параметри гуляють в досить широких діапазонах, але це не критично. Все буде працювати. Крім всього, цей тип генераторів досить гучний, і шум у 92-96dB змушує всіх довкола трохи напрягатися. Тому для таких генераторів варто передбачати окремі приміщення/ укриття, котрі будуть хоч трохи гасити цей торохтіння. Інша річ — інверторні генератори, в котрих вбудований електронний перетворювач, котрий «очищає» та стабілізує напругу, і вони є менш гучними (зустрічав моделі на 65-80dB). Вони легші, тихіші, компактніші. Від них можна підключати «чутливі» електронні прилади (як от STARLINK), і не переживати, що його блок живлення перегорить від скачків напруги. Коштує мало не у два рази дорожче від класичних моделей такої ж потужності. Зачасту генератори такого типу йдуть на невелику потужність — до кількох кВт
  3. Одно чи трифазний? Якщо ми говоримо про побутове використання, і ви не маєте електротехнічної освіти, то беріть однофазний — не потрібно видумуйте. Якщо від трифазної розетки підключати однофазне обладнання, то потрібно зробити так, щоб всі три фази навантажені приблизно однаково. Інша річ, якщо у вас трифазний насос, котрий качає воду на будинок або щось подібне. Одним словом, трифазні генератори варто брати тільки тоді, коли ви маєте трифазне навантаження. Найбільший однофазний генератор, котрий доводилось зустрічати, був потужністю 10кВт
  4. Бренди… за бренд завжди доводиться переплачувати. Китайці виконують свою роботу, хоч і не вічні — це правда. Так, однакових умовах генератор Honda проживе довше за рахунок якості вузлів, але й коштує він удвічі дорожче від аналогічного китайця з Biltema чи EINHELL. .

ПОШУК ГЕНЕРАТОРА В МЕРЕЖІ

  1. Оскільки переважна більшість генераторів — китайці, то раджу не брати їх вживаними з рук, оскільки на побутових електрогенераторах нема лічильника мотогодин. Хіба, то явно новий на вигляд прилад, тільки в такому разі. Також, з недовірою ставлюся до фірмових генераторів за «пів-ціни», оскільки такі мають дуже великий пробіг, бо часто використовуються на food truck, де працюють цілий день по 5-6 днів на тиждень.
  2. Шукати в мережі генератори дуже просто. Пошуковий запит: elverk. Якщо вишукаєте дизельний/іверторний генератор, тоді додаєте відповідний запит: diesel elverk/inverter elverk. Часто, завдяки недолугим маркетологам, можна знайти назву digital elverk. Це те саме, що йinverter elverk.
  3. Перевіряйте наявність. Такі слова, як slutsåld, utsåld свідчать про відсутність позиції на складі. Також, часто можна зустріти, Webblager — Boka — I lager 2022-12-09 — це означає, що скоро цей генератор з’явиться, і якщо вам все підходить — бронюйте свій екземпляр.

ОПЛАТА І ДОСТАВКА

  1. В інтернеті доводитсья платити тільки картою, тому без шведської банківської картки буде досить складно замовити агрегат. Можна оплатити й українською платіжною картою, але тут виникають проблеми. Часто шведські сайти видають «помилку» при уведені даних української карти. Замовляючи генератор на сайті https://www.engrosservice.se/ я витратив 30 хвилин, поки знайшов спосіб, як валідувати українську карту — вибрав спосіб оплати через сервіс KLARNA, і все запрацювало!

ДОСТАВКА

Магазин, з котрого я замовляв великий генератор (100кг) знаходиться в Норвегії. Вони пропонують опцію доставки: самовивіз або Postnord. Оскільки їхати до Норвегії досить дорого, то замовив доставку шведською поштою за 500 крон. Хто ще не звик — звикайте, бо чекати доведеться не менше тижня, часто й без особливих повідомлень. Але все приходить — не губиться, тому будьте спокійні. Це така особливість роботи Postnord. Доводиться миритися.

Тим часом, шукайте перевізника, котрий погодиться везти ваш генератор/ри.

П.С. Майте на увазі, що всі генератори продаються без моторної оливи в картері. Тому подбайте про відповідну моторну оливу для двигуна генераторної установки, аби ви не запустили його «на суху» )

BONUS

Інвертори, їх типи, акумулятори та тому подібне — дуже толковий огляд теми. Глибоко, детально, максимально зрозуміло і доступно:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *