Часті питання про роботу в Німеччині для студентів #3

легальна робота в німеччині, робота в німеччині для студентів, навчання в німеччиніРобота студентів в Німеччині

Чи потребують студенти з по-за ЄС дозвіл на працю «part time»?

Ні, такої потреби нема, бо ваша віза включає у себе дозвіл на працю.

Скільки годин на місяць я можу працювати?

Це залежить від країни походження. Наприклад, студенти із країн, що не входять до ЄС, дозволяється працювати до трьох місяців протягом семестру. Це означає 90 днів (8 год/день) на рік, або 180 днів (4 год/день) на рік. Однак, існують вийнятки, що дозволяють працювати більше 90 днів на рік.

В будь-якому разі, пам’ятайте будь ласка: Ви повинні зосередитися на навчанні. Навіть якщо ви студент із ЄС, ви не можете працювати більше 19 годин на тиждень під час лекційних періодів.

Які існують обмеження для студентів із країн з по-за ЄС, що працють на фрілансі, в якості графічних дизайнерів ? Чи маю я право займатися цим? Чи можу я виписати чек?

На жаль, іноземні студенти не можуть працювати в якості фрілансерів. Але можливо це посилання допоможе у вирішенні вашого питання: http://www.freelancer-international.de

Чи можемо ми обирати будь-який вид роботи? Наприклад, в якості рятувальника чи вчителя англійської мови? Іншими словами: чи існують обмеження у видах робіт для студентів?

Ви не можете працювати рятувальником через брак відповідної підготовки та досвіду. Але ви можете працювати в якості учня чи асистента на будь-якій роботі.

Чи можу я сам визначати: коли вчитися, а коли працювати?

Не зовсім, бо існують певні правила. Ваше навчання має бути головним пріоритетом. Варто пам’ятати, що, кількість семестрів є обмеженою, і подовжити термін навчання вдасться тільки у випадку, якщо ви обрали напрямок бакалаврату (6 семестрів). Крім обмеженого строку навчання, існують обов’язкові лекції, які ви маєте відвідувати, інакше, ви можете отримати недопуск до підсумкового іспиту.

Які найбільш популярні робочі місця для студентів?

Багато студентів працюють офіціантами, менеджерами у телефонних центрах, помічники на торгово-виставкових заходах. Крім того, багато хто працює в якості помічників в університеті (в бібліотеці, наприклад), чи помічником туристичних провідників у місті. Все залежить від ваших навиків.

Чи буде зменшено мою DAAD стипендію, якщо я отримую зарплатню на роботі із частковою зайнятістю?

Це залежить від роботи, яку ви плануєте виконувати. У будь-якому випадку, вам необхідно повідомити DAAD і отримати дозвіл. Залежно від того, скільки ви будете отримувати на додачу до вашої степендії, її розмір може бути зменшено. Додаткову інформацію можна знайти за адресою: http://www.daad.de/deutschland/foerderung/hinweise/00461.en.html

Де-які університети вимагагають показати наявність певної суми грошей, щоб переконатися у тому, що ви можете оплачувати власні рахунки. Чи можуть гроші від роботи «part time» розглядатися, як підтвердження платоспроможності студента?

Ні, як правило, ви не можете заробити достатню суму грошей на роботі у неповний день.

Де я можу знайти інформацію про податки у Німеччині на англійській мові?

Детальну інформацію можна отримати тут: http://www.deutsche-sozialversicherung.de/en/index.html

Який вид міжнародного медичного страхування я потребуватиму в Німеччині?

Медичне страхування із вашої рідної країни, дійсне в Німеччині на протязі тільки 3 місяців. Саме тому, ви повинні знайти німецьку компанію медичного страхування і отримати новий вид страхування, що покриватиме всі потреби в Німеччині. З точки зору соціального забезпечення, то ви захищені і не потребуєте додаткового страхування.

Я проходжу зараз мовний курс, який триває від 21 до 24 години, тому удень я маю багато вільного часу. Чи можу я працювати більше, ніж 19 годин протягом тижня, чи може потрібно отримати для цього якийсь дозвіл?

Ні, ви не можете працювати більше. В цілому, ви можете отримати дозвіл у федеральному бюро праці, але радимо зосередитися на вивченні німецької мови. Адже ви приїхали сюди вивчати мову не просто так )

Джерело: https://www.study-in.de/en/life/job-money/finding-a-job/—15987

4 thoughts on “Часті питання про роботу в Німеччині для студентів #3

 • 15.06.2016 at 10:15 пп
  Permalink

  чи можна легально працювати в німеччині по польській національній візі чи карті сталого побуту, якщо, наприклад, будеш затруднений в польскій фірмі, і поїдеш у відрядження до німеччини ?( чув що треба мати для того ще і візу Van der Elst чи так це насправді?)Дякую за відповідь

  Reply
 • 15.06.2016 at 10:14 пп
  Permalink

  чи можна легально працювати в німеччині по польській національній візі чи карті сталого побуту, якщо, наприклад, будеш затруднений в польскій фірмі, і поїдеш у відрядження до німеччини ?( чув що треба мати для того ще і візу Van der Elst чи так це насправді?)Дякую за відповіль

  Reply
 • 03.12.2015 at 7:41 пп
  Permalink

  Доброго вечора, чи можна легально працювати в німеччині по польській національній візі? (Лязинг). Якщо так, то яка процедура оформлення?

  Reply
  • 10.12.2015 at 11:51 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Сергію
   Ні, офіційно працювати в Німеччині із польською національною візою НЕ МОЖНА.
   Всі запевняння — це шахрайські хитрощі. Єдине, що вдасться — це працювати нелегально, або ж навіть офіційно від польської фірми, до першої перевірки

   Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *