Королівський замок на Вавелю

Королівський замок на Вавелю

Королівський замок на Вавелю (Zamek Królewski na Wawelu), є свідченням того, що Краків, багато віків був центром польської держави. Сьогодні візит до давньої королевської резиденції, то захоплююча подорож у глибини історії Польщі, в часи як її розквіту, так і занепаду.

Королівський замок на Вавелю

Королівський Замок розшташований на Вавельській Горі (Wzgórzu Wawelskim) — вапняковій скалі, яка височіє на лівому березі Вісли, в самому серці Кракова. Від VII ст. в околицях Вавеля почали осідати Словяни, а за панування перших історичних правителів Польщі з династії Пястів (Piastów), тут була одна із головних резиденій монархів. Справжньою королівською резиденцією Вавельський замок став тільки на початку ХІV ст., одразу після коронації і поселення на Вавелі Владислава Локєтка (Łokietka).

Королівський замок на Вавелю, Краків
Джерело:http://eddie-art.blogspot.com/

На горі тоді був збудований Собор у готичному стилі, а на місці дерев’яних та земляних валів, було зведено потужні мури, а сам замок став ще більше розбудовуватись. Роки розквіту Замку припали на часи правління Ягеллонів (Jagiellonów), особливо — останніх з роду Зигмунда ІІІ Старого (Zygmunta III Starego) та Зигмунда Августа (Zygmunta Augusta). Захоплені розвитком ренесансу в західній Європі, королі прагнули надати своїй резиденції справжнього сучасного вигляду. Привезені з Італії до Кракова майстри, Францішек та Бартоломео Береччі переробили готичну будову у прекрасний палац в стилі ренесанс, з просторим, аркадним двором, що надало представницького вигляду усій споруді.

Королівський замок на Вавелю, Краків
Джерело:http://eddie-art.blogspot.com/

Від початку ХVII ст., відразу після перенесення столиці із Кракова до Варшави, значимість Замку на Вавелю сильно змінилося. Палац цілий час потерпав від численних пожеж, а королі, які жили у Варшаві не надто дбали про його відбулову. Після третього поділу Польщі, Краків відійшов до австрійців, які практично усе ХІХ ст. використовували гору для військових цілей. Поляки відвоювали Королівський Замок на короткий час тільки перед початком І світової війни. Наступні кілька десятиліть, з перервою в часі ІІ світової війни, на Вавельській Горі велася широка робота по відновленню споруди. У 1978 р. Вавель, разом із Старим Містом (Starym Miastem), Казімєжем (Kazimierzem) і Страдомєм (Stradomiem) увійшли до всесвітнього культорного спадку UNESCO.

На відвідування Королівського Замку варто відділити принаймні один день. На першому та третьому поверхах знаходяться Офіційні королівські кімнати (Reprezentacyjne Komnaty Królewskie), оздоблені оригінальними гобеленами, привезеними Зигмундом Августом із Брюселю.

Королівські палати на Вавелю, Краків
Джерело:http://www.museo.pl/
Королівські палати на Вавелю, Краків
Джерело:http://www.museo.pl/
Королівські палати на Вавелю, Краків
Джерело:http://www.museo.pl/

На окрему увагу заслуговує, насамперед найбільша у цілому Замку — Зала Сенаторська і Зала Посольська, стеля якої оздоблена скульптурами чоловічих та жіночих голів, зроблених у ХVI ст. На першому поверсі розміщені Особисті Королівські Апартаменти. Всі інші експозиції знаходяться в Замку: Скарбниця, Збройна палата (яка містить трофеї з осади віденської 1683 р.) і Зала східного мистецтва.

зала посольська на вавелю
Зала посольська на Вавелю
Джерело:http://www.tripsoverpoland.eu/blog/
сенаторська зала на вавелю
Сенаторська зала на Вавелю
Джерело:http://www.tripsoverpoland.eu/blog/

В той самий час, з експозицій, які знаходяться по-за Замком на Вавелю, заслуговує Втрачений Вавель (Wawel Zaginiony). Можна тут побачити найстарші об’єкти, які виникли на Горі Вавельській: Ротунда Святої Марії (Rotunda Najświętszej Marii Panny), фундамемент замку готичного і залишки королівських кухонь.

печера дракона на вавелю
Печера дракона у Вавельському Замку
Джерело:http://markus1980.flog.pl/

Варто також заглянути до Печери Вавельського Дракона, яка розташована в західній частині гори, в якій, згідно відомої краківської легенди, жив колись жорстокий Дракон.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *