Нью Ворк — робота за кордоном. Розбір відео

Що не так у цьому відео:

  • 1:31 LMA карта — це документи котрий ви можете отримати після того, як прилетіли до Швеції по біометрії. Ця карта буде являтися вашим «тимчасовим дозволом на проживання». Фактично, карта LMA являється вашим дозволом на роботу, котрий видається на строк від 8 місяців до 2 років.

Коментар: Отже, чим же являється насправді LMA карта, і про що не розказує Оксана у своєму відео. Усі шукачі притулку (в Швеції) , включаючи дітей, отримують LMA-карту від Міграційного управління Швеції. Це передбачено законом про надання політичного притулку. Картка містить особисті дані та фотографію заявника. Він також показує номер справи особи (номер досьє) в Шведській міграційній комісії. На звороті картки є інформація про те, в якому підрозділі приймання зареєстрована людина.

Картка LMA також показує, як довго діє картка. Термін дії може коливатися від чотирьох до максимум шести місяців, залежно від того, де особа перебуває у процесі надання притулку. (джерело: https://www.migrationsverket.se/Andra-aktorer/Apotek/Asylsokande-och-LMA-kort.html)

Отже, фактично, вас відправляють не в туристичну подорож із можливістю заробити грошей, а роблять шукачами притулку — біженцями в Швеції, такими самими, як сирійці, сомалійці чи араби. Саме це замовчує авторка відео.

Крім того, сама карта не являється дозволом на проживання та роботу, а лише засвідчує вашу особу і те, що ви є біженцем в Швеції. Якщо ви посвідчили свою особу одним із українських паспортів (внутрішній чи закордонний), то вам надають п.7 — звільнення від обов’язку отримання дозволу на працю, а фактично — дозволяють вам працювати протягом часу розгляду справи;

  • 3:08 Якщо ви цілеспрямовано летите до Швеції аби отримати LMA карту, то ви можете абсолютно не перейматися, що на цьому інтерв’ю ви будете самотні і вас будуть мучити питаннями. Ви можете взяти із собою адвоката.

Коментар: Якщо ви просите притулку в Швеції, то держава надає вам безкоштовного захисника, котрий оплачується за рахунок держкоштів. Також ви можете назвати ім’я людини, котра буде захищати ваші права, і це може бути не тільки адвокат, але й юрист чи людина без юридичної освіти. Тоді та людина, котра буде захищати ваші права, буде отримувати платню від служби міграції.

Саме про таких «адвокатів» розказується в відео. Насправді, більшість із них не є адвокатами, як такими, а лише людьми з юридичною освітою в ліпшому випадку. Вони мають договір з компанією, котра відправляє вас «легальну на роботу» і отримують готового клієнта. Звичайно, для вас — це абсолютно безкоштовно, але є одне але. Коли ви все ж знайдете роботу (а це досить непросто), і вас захочуть оформити, щоб ви отримали нормальний дозвіл на проживання і роботу, то той самий «адвокат» попросить про додаткову оплату, оскільки Швеція вже не оплачує ці послуги.

Також про реалії роботи з багатьма «адвокатами». Найбільшу оплату вони отримують до першої відмови у наданню притулку, а далі там вже йде мізер (друга та третя відмова по апеляціях), тому вони просто «забивають» на вас і люди починають страждати від недбалості. Ось чому: після 3 відмови (якщо ви не знайшли роботи і не зробили «стоп азюль») у вас є всього два тижні, аби покинути Швецію. В разі, якщо ви цього не зробили, то коли ви все ж покидатимете країну, вам обов’язково дадуть заборону в’їзду від двох до трьох років (по народному — депорт). Часто про третю відмову «адвокати» не повідомляють, а ви розраховуєте на всецілу підтримку і так трапляєте до халепи.

  • 3:20 готувати до співбесіди вас буде куратор, також він (куратор) надасть вам безкоштовне житло та безкоштовне харчування, і в цей період буде повністю вас готувати до інтерв’ю.

Коментар: і справді, коли ви самостійно доберетесь до Стокгольму, вас зустріне так званий «куратор», котрому ви маєте вручити другу половину оплати, а взамін отримати «легенду» котру ви будете розказувати на так званих «співбесідах» в міграційній службі. Також, «куратор» покаже вам дорогу до споруди міграційної служби.

Безкоштовне проживання та харчування вам забезпечать шведські платники податків. Якщо вам нема де жити (а вартість оренди ліжко місця в Стокгольмі — це 250Є), то вам нададуть місце в лагері для біженців (саме те, про котре розказують у відео), в кімнатах з двоярусними ліжками та сусідами з африки чи країн арабського світу.

Харчування й справді там безкоштовне, і досить гарної якості. Бувалі розказували, що їм вдавалось набрати кілька зайвих кілограмів за час перебування в лагері.

4:30 Якщо ви не володієте англійською мовою та не є спеціалістом, то ви будете працювати в таких галузях: будівництво, сільгосп, склади, сфера обслуговування…

Коментар: якщо ви не володієте англійською і шведською, а ще й не є спеціалістом, то знайти роботу буде дуже складно, на межі реальності. Якщо вас бажать офіційно взяти на роботу, то очікування працедавця такі, що ви маєте комунікувати з керівництвом та співробітниками на робочому місці. Без знання мов — це нереально. Хіба вас влаштують (таке теж ставалось) в компанію іммігранта з пострадянського простору, і вам дійсно не знадобиться ні мова, ні навики, але й ставлення і умови на тій роботі такі, що ви скоро почнете шукати самостійно роботу. Один із таких хлопців розказував, що два дні його хвалять і кажуть, що ось вже скоро почнуть йому оформляти дозвіл на роботу, а потім три дні він самий гірший працівник на світі, і за кілька і погрожують вигнати за кілька днів. Казав, що в таких умовах неможливо працювати. В результаті, три відмови і квиток в Україну.

4:45 Що стосується оплати… на старті в перший тиждень, поки ви будете вчитись, ви можете розраховувати на 8є (на годину), другий тиждень — 9Є, і третій тиждень — 10Є.

Коментар: в Швеції існує кілька видів робочих контрактів, але два основних — це fastlön, і vidbehöv.

Fastlön — це фактично оклад, або якщо досліво — фіксована зарплатня, котру ви отримуєте в місяць за нормальний 40-ка годинний тиждень і 160 годин на місяць. Якщо через державні свята ви відпрацювали менше 160 годин, ви всеодно отримаєте гарантовану контрактом повну місячну зарплатню. Fastlön переважно йде у безстроковому контракті (tillsvidare) і саме за таким потрібно шукати.

Vidbehöv — це контракт «за потребою». Тобто, вас викликають на роботу тільки тоді, коли є фактична необхідність. Оплата годин часу там теж чітко прописана.

Але нема ніяких «зростаючих» ставок зарплат, як розказують у відео. Це повна нісенітниця, розрахована на необізнаних людей.

5:00 До речі, в Швеції нема такого поняття, як «різнороб». Якщо чоловік працює на підприємстві, то він крім всього ще й вчиться у майстрів, і в подальшому стає спеціалістом

Коментар: Повна нісенітниця. На фірмі ніхто вас спеціально не буде вчити. Цей міф побудовано на старій радянській мрії, коли із слюсара проходять шлях до директора заводу. Насправді, якщо ви десь й влаштувались на некваліфіковану працю, то ніхто не стане займатись вашим навчанням. Якщо ви дійсно бажаєте чогось досягти, то посягати доведеться все самостійно. Але тут є кілька моментів: 1) Вам потрібно володіти гарною англійською як мінімум, а краще шведською і вчити все не у робочий час; 2)Якщо вам видають дозвіл на роботу в Швеції, то тільки по конкретній вакансії, і зміна посади тягне за собою отримання нового дозволу на роботу. Це займає багато часу і сил, тому не варто обманюватись;

5:12 Якщо ви володієте англіською на гарному розмовному рівні, то перелік вакансій значно зростає. Ви можете працювати офіціантами, обслуговувати банкети, барменом, в салонах краси, адміністратором. Також ви можете працювати в готелях, на паромах чи в будь якій сфері обслуговування, і заробляти гарні гроші.

Коментар: без знання шведської мови хоча б на середньому рівні, всі перелічені місця роботи просто недосяжні. Зараз в більшості оголошень про роботу на шведській біржі праці є така вимога до кандидатів: «Володіння шведською мовою усно і в письмі».

Тому все вище сказане являється безсоромною брехнею.

6:01 Що стосується умов проживання, то можете абсолютно не перейматись. Найчастіше працедавець надає дво- або трикімнатні квартири, де в кожній кімнаті живе всього лиш по дві людини. І оплата становитиме біля 250-300Є на місяць. Повірте, умови достойні.

Коментар: шведські компанії не надають житла своїм працівникам. Це брехня і не відповідає дійсності.

Таке можна знайти лише у польських чи прибалтійських працедавців, котрі завозять своїх працівників до Швеції, наймають житло і часом забезпечують харчуванням. Але при цьому, оплата удвічі менша ніж на таких самих посадах у шведів, і умови роботи значно гірші (12 годин робочий день, відсутність засобі захисту, нехтування безпеки праці).

Отже, все сказане Оксаною від Нью Ворк, являється обманом і маніпуляцією. Раджу не вірити її словам, а подивитися відео у наступних статтях:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *