Правила роботи для іноземних студентів в Польщі

kodeks_pracyВарто пам’ятати, що іноземні студенти звільняються від дозволу на роботу у разі, якщо:

 • знаходяться в Польщі з метою навчання у вищому навчальному закладі на денному стаціонарі, або на стаціонарному докторанському курсі (3 ступінь), і правовою основою їх перебування в країні являється karta pobytu (вид на проживання), яка видається для початку або продовження навчання. Також, іноземні студенти можуть не отримувати дозвіл на роботу, якщо почали своє навчання на території однієї із країн-учасниць ЄС, і вирішили продовжити курс навчання в Польщі;
 • являються студентами денного стаціонару, і перебувають в країні на основі візи. В такому разі, дозволяється працювати без дозволу на роботу в наступних місяцях: липень, серпень, вересень;
 • являються студентами, котрі виконують роботу в рамках проходження професійного стажування, на котре їх направляють організації, що являються учасниками міжнародних домовленностей про обмін студентів (напр.Міжнародна спільнота студентів медицини відправляють на стажування в Польщу іноземних студентів);
 • являються студентами, котрі працюють в межах громадських служб із працевлаштування, а також, закордонних партнерів. У такому разі, потрібне підтвердження про отримання роботи саме через організацію даного типу;
 • являються студентами вищих учбових закладів, або учнями шкіл, в країнах, котрі являються членами ЄС чи EFTA, котрі виконують роботу у межах професійної практики, що передбачається програмами навчання, та за умови, що вони отримали скерування на проходження практики.

Джерело: http://www.migrant.info.pl/Prawo_do_pracy_dla_student%C3%B3w.html

7 thoughts on “Правила роботи для іноземних студентів в Польщі

 • 12.11.2018 at 12:14 пп
  Permalink

  Почему нет смысла? Такой диплом будет катироваться в Европейских странах.

  Reply
 • 06.08.2015 at 10:45 дп
  Permalink

  Добрий день. Підскажить будь-ласка, чи можу я отримати национальну візу, якщо вступлю на заочне відділення польского ВУЗу?

  Reply
 • 06.12.2014 at 8:45 дп
  Permalink

  Щиро вдячний за відповідь!

  Reply
 • 05.12.2014 at 8:06 пп
  Permalink

  Вітаю, Вас!

  Пишуть одні одне, а інші інше! Ніби не кожна карта дає право на роботу для студента денної форми. А ті, які інші, кажуть, ніби все залежить від мотиву отримання карти. Zamieszkanie czas oznaczony (pobyt czasowy).

  Мене цікавить тикий сценарій:
  Приїхав, перший семестр напружено адаптуюсь). Потім, вже з другого семестру того ж року, шукаю та знаходжу роботу/підробіток. Я вже й заплутався!

  Спасибі за коментар!

  Reply
  • 06.12.2014 at 2:48 дп
   Permalink

   Доброго здоров’я, Сергію
   Мені здається, що в статті досить доступно все написано, крім того, я вказав офіційне джерело, щоб можна було самостійно все перевірити у разі потреби.
   Я не спец по навчанню, але із того, що я маю знайомство із польскими студентами, то в Польщі нормально вийде, або працювати, або вчитися. Якщо ви їдете до Польщі на навчання, то раджу зосередитися саме на цьому, бо якість викладання та навчального процесу досить сильно відрізняється від того, що діється у нас.
   В разі, якщо ви хочете мати підробіток, то ліпше це робити як фрілансер, щоб не шкодити навчанню.

   Reply
 • 13.11.2014 at 10:07 дп
  Permalink

  Доброго дня.
  На одному форумі читав, що в Польщі є якась Szkoła Dwuletnia, навчання в якій йде по вихідних, а в інші дні можна працювати. Знайшов їх сайт — blue edu pl . Я так зрозумів, що вони дають якусь робітничу освіту по актуальним спеціальностям. Нічого не чули про таке?

  Reply
  • 13.11.2014 at 10:06 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Ігоре
   Нічого не чув, та й ніколи не цікавився такими речами (крім курсів SEP), бо щоб працювати в Польщі, достатньо вміти робити свою справу добре, і не потрібно особливо якихось документів.
   Що до ліцею, що за адресою, то як я зрозумів — там платне навчання… отримати робітничу спеціальність в Польщі за власний кошт, як на мене, то це позбавлено великої долі здорового глузду.

   Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *