Скільки коштує проживання студента в Німеччині

навчання в німеччині, скільки коштує проживання в німеччиніУ порівнянні із іншими європейськими країнами, Німеччина є не надто дорогою. Ціни на продукти, проживання, одяг, культурне життя та багато іншого, є еквівалентними в середньому по ЄС, але насправді, за ті самі кошти, в скандинавських країнах ви зможете придбати набагато менше.

Будь то кімната в гуртожитку, піцца  в ресторані чи пляшка пива у пабі — все коштує грошей. В середньому, в Німеччині, студент потребує 670 євро на місяць, щоб покрити основні свої потреби. Ціни сильно відрізняються не тільки у великих містах, але й по всій Німеччині. Для прикладу, якщо життя і навчання у Мюнхені коштують досить дорого, то у Лейпцигу то буде значно дешевше. Взагалі, у невеликих містах, життя коштує дешевше, ніж у великих. Ну, звісно, кількість грошей сильно залежить від вашої ощадливості.

Які ціни в Німеччині?

1 буханка хліба від 1,50 € — 3,00 €
1 кг яблук від 2.00 €
1 кг картоплі 1.00 €
1 літр молока від 0,50 € — 1,00 €
1 пляшка мінеральної води (0,75 л) 0,30 € 

1 чашка кави в кафе 2.50 € 
1 стакан пива в пабі (0,3 л) від 2.00 € — 3.00 €

1 пара взуття від 30 € до 100 €
1 футболка від 7 € до 50€ 
1 пара брюк від 30 €  до 100 € 

1 квиток в кіно  від 4 €  до 8 €
1 квиток в театр  від 6 € до 30 €
1 квиток в музей від 2 € до 8 € 

Крім того, за наявності студентського квитка, можна отрити багато знижок на квитки до театру, кіно, музеїв, громадських басейнів та інших культурно-масових закладів.

Ціни на оренду

Оренда квартири є головним пунктом щомісячних витрат. Тим не менш, ціни на оренду в Німеччині сильно відрізняються. Залежно від міста, де ви будете проживати, швидше за все, вам доведеться заплатити від 185 до 345 євро на місяць. В таких великих містах як Гамбург, Мюнхен, Кельн чи Франкфурт-на-Майні, ціни є набагато вищими, ніж в інших містах. Якщо ви хочете відчутно заощадити на мешкані, то вам варто взяти кімнату у гуртожитку або комунальній квартирі.

Середні щомісячні витрати на оренду та комунальні послуги

  • Кімната в студентському гуртожитку: 200 € 
  • Кімната в комунальній квартирі: 245 € 
  • Окрема квартира: 315 € 

Скільки коштує проживання в Німеччині? Відгуки студентів на фейсбук

На Facebook було проведено опитування серед студентів, що до того, скільки їм потрібно грошей на місяць.

«У Гейдельберзі я виживала за 600 € в місяць, при тому, що мала субсидію на житло. Якщо я дозволяю собі розслабитися у барі чи часом обідала в кафе, то часто значно перевищувала потрібну суму . Це змушує строго контролювати свій бюджет, і не дозволяти собі зайвих поїздок та інших речей.» — пояснює Donna Nicholls.

Майже так само каже і Kaushik Narasimhan із Мангейм:  «Я думаю, що багато хто погодиться із твердженням, що кількість грошей необхідних для життя, залежить від того, який стиль життя ви ведете. Якщо ви самостійно готуєте для себе їжу, відпочиваєте із розумом, то 550-600 € на місяць, буде цілком достатньо. Коли раз на день ви дозволяєте собі обід у кафе, то додайте 100-125 €; постійно харчуєтеся у кафе — 750-800. До коштів харчування та проїзду, додайте оплату житла 250 €, та  медичне страхування  75 €.

Лише іноді я дозволяю собі обідати у кафе, тому місячний бюджет у мене рідко перевищує 630-640 €»

У Shankar Nero, місячний бюджет є трохи меншим: «Перш за все, потрібно взяти до уваги, що я винаймаю не цілу кімнату, а лише місце в кімнаті. Отже, я маю такі пункти витрат: оренда — 175 €; медичне страхування — 80 €; мобільний зв’язок — 10 €; продукти: 100-150 €; інше — 50 €. Ну, як і більшість студентів в області Northrhine Westfalia, я маю місячний проїзний квиток, який дозволяє користуватися усіма видами громадського транспорту по всій області «

Нижче, ви можете побачити карту, де зазначено, де і скільки, кожен із студентів витрачає щомісяця.

Deutschland Landkarte von StepMap

StepMap

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *