Що поляки очікують від українських покоївок?

fa16699ed5dc493b99349b5419d894a61Від покоївки більшість хоче в першу чергу сексу, квартири — брудні, чистоту оцінюють тільки за запахом і платять приїжджим нижче мінімального — так виглядають поляки в очах українок, що працюють у Варшаві, їх розповідь описано в «Newsweek».

Мало хто сьогодні пам’ятає скандал, який Куба Воєводський і Міхал Фігурський спровокували на радіо, жартуючи про ґвалтування українських покоївок поляками. Багато хто тоді обурювався через примітивність їх жартів, інші ж стверджували, що журналісти прийняли таку формулу, аби «таврувати» тих, які «атакують» і використовують українок у Польщі. Також багато хто обурювався, що це очорнення образу польського народу, який би ніколи не зробив чогось подібного.

Починаючи з березня, впродовж місяця, журналістка із Києва — Катерина Панова прибирала будинки поляків. Ось розповідь про те, чи є поляки «брудасами», як вони сприймають сусідів зі Сходу і чи очікують від своїх покоївок сексу.


fa16699ed5dc493b99349b5419d894a6

Мене звуть Катя, мені 27 років і я живу в Києві. Щороку Польщу відвідує понад півмільйона українців. Хочу перевірити, як українцям живеться у Варшаві.

Розпочинаю з оголошень. Читаю газети, телефоную, залишаю оголошення в інтернеті. Швидко починаю розуміти, чому інші українки, які також шукають роботу, часто додають: «Тільки пристойні пропозиції». Щохвилини – смс-ки та електронні листи. Та сама пропозиція – секс.

Десять телефонних дзвінків від чоловіків, з яких я розумію лише слова «кохання», «побачення», «секс». Читаю смс-повідомлення: «Привіт, потрахаємось?», «Привіт Катерино, домовимося про секс. Артур», «Шукаю жінку для постійного зв’язку, мені 54 роки. Може домовимося?».

Той останній дзвонить і пише особливо часто. Після двох тижнів, коли я вже сяк-так розмовляю польською, пояснюю, що приїхала сюди прибирати. Не розумію: як можна заробляти 10, 15 злотих за годину, якщо за той самий час можна покласти в кишеню 60 або 100 злотих?

Відповідаю на оголошення Себастьяна: «Прибиральниця раз на тиждень». Побачила його на порталі Gumtree.pl. Ламаною польською надсилаю повідомлення, що мене цікавить ця пропозиція. Себастьян відповідає: «В даний час мене цікавить виключно масаж, чи це можливо?». Я не відписую.

Парадокс: згідно досліджень доктора Марти Ярошевіч з Центру східних досліджень випливає, що молоді українки, які шукають роботу, остерігаються сексуальних домагань і саме тому замість Західної Європи обирають Польщу.

Маєш гарні сідниці

Їду до пана Анджея з вулиці Смоленської. П’ятнадцять злотих за годину. Він якось дивно сформулював оголошення: «Молода українка для прибирання». У нього маленьке помешкання, неподалік від цвинтаря, а також стоїть глобус, на якому моя країна називається СРСР. Пояснюю йому, що мені потрібна ганчірка і якісь засоби для миття.

— Йди за ними сама – каже. – Маєш двадцять злотих, але залиш свою сумочку.

Не хочу. Анджей теж не хоче. Виходить, але замість побутової хімії повертається з пивом. Прибираю кухонною ганчіркою і миючим засобом для посуду. В кухні розкидані старі газети. Багато порожніх пляшок, каністр. Десять попільничок. Гидота.

Анджей колись був органістом, прибираю стіл під мелодії Баха. Потім – дитячий басейн. Чую, що став позаду мене. Спершу просто говорить, що у мене гарна фігура, потім бере за руку. Хоче роздивитися мої сідниці.

-Припини!

Висмикую руку, хапаю сумочку. Анджей виймає 50 злотих.

– Може в мене поселишся? Безкоштовно. Максимум – прибиратимеш кілька разів на тиждень – просить.

Втікаю, але встигаю вихопити з його долоні гроші. Мала б дати йому ляпаса, але боюся, мені потрібні гроші. Викликати поліцію? Немає сенсу, працюю ж неофіційно. У трамваї замислено тримаю в руці пожмакану блакитну п’ятдесятку.

Дівчата, українки, з якими живу разом, кажуть – «Хворий на голову». Кожній із них на початках траплялися схожі ситуації. Наталя працювала у пані, яка змушувала мити підлогу три рази, а потім ходила по ній у білих шкарпетках. Перевіряла, чи чисто. Та сама пані просила її, щоб вона одягалася скромно, змивала макіяж перш ніж прибирати, а волосся збирала в пучок. Щоб не спокушала її сина.


Розповідь українки, що працює у Польщі, яка була описана у «Newsweek», провокативна і багатьом не подобається, бо вочевидь, це той бруд, якого не тільки комусь показувати не можна, а й самим помічати не хочеться.

Поляк платить, поляк хоче сексу

Більшість історій, які пережила у Польщі героїня репортажу тижневика і її подружки з України, здебільшого базувалися саме на тому, про що жартували Воєводський і Фігурський у своєму скандальному радіошоу. Величезна кількість польських «роботодавців» відверто пишуть у своїх оголошеннях, адресованих до українок, що їх цікавить лише секс. Інші ж про те, що праця базуватиметься на спонсорувані або проституції, повідомляли про це лише на першій зустрічі. Або ж взагалі ні про що не попереджали, а зразу переходили до дій.

Водночас, «Newsweek» звертає увагу, що згідно із дослідженнями Марти Ярошевіч із Центру східних досліджень, українки, у пошуках кращого життя Заході, залишаються в Польщі переважно через те, що тут вони відчувають значно менший ризик зіткнутися із сексуальними домаганнями.

Головне, щоб гарно пахло

Коли українка у Польщі нарешті знаходить роботу, при якій ніхто не очікує від неї сексу, навіть тоді не так багато шансів побачити поляків із доброї сторони. Доволі часто польські роботодавці мають дивні вимоги і побажання. Одні прагнуть від покоївок, щоб ті одягалися як монашки, щоб не спокушали їх дітей-підлітків. Інші наймають українок для того, щоб розповідати їм, як сильно вони ненавидять їх народ. У всіх вдома величезний гармидер і безлад. Тому коли йдеться про чистоту в поляків, українські покоївки, які прибирають помешкання у Варшаві, можуть відзначити ще одну характерну рису польського народу. Чистоту зазвичай тут оцінюють тільки за запахом.

Через це, українські покоївки швидко вчаться злегка дурити польських «панів». Багато польських будинків швидко прибираються брудними простирадлами, а підлога миється майже на сухо. Українки просто-напросто розливають миючі засоби так, щоб поляк за запахом чув, що тут уже прибирали. І цього часто буває досить.

Українка за абияку роботу не візьметься

Українки не бажають надто силитися за ті гроші, що їм пропонують поляки і постійно нарікають на це. Та більшість із них навіть не намагається знайти легальну роботу, при цьому, очікуючи, що поляки, будуть дотримуватися всіх правових норм. Героїня репортажу «Newsweek» пояснює, що не згодна працювати за 1100 злотих готівкою на руки, бо вичитала в Інтернеті, що це значно менше, аніж офіційна польська мінімальна платня. А також нарікає на роботодавців, які давали їй лише 10 злотих за годину.

Свої висновки щодо праці у Польщі молода українка завершує ствердженням, що більше у Польщі дізналася про життя, аніж заробила. Місяць, впродовж якого прибирала дванадцять помешкань, дозволив заробити 851 злотий. Дізналася також, що поляки – люди потайливі, зайняті собою, які не дуже прихильні до чужоземців. Втім, для багатьох із них – доволі гостинні – завжди нагодують та напоять. На думку українки, причина криється у практичному підході поляків до гостинності у їх відносинах із приїжджими зі Сходу. «Це практично – нагодовані та напоєні гості жвавіше працюють» — кажуть поляки.

Джерело: http://thefad.pl/content/czego-polacy-oczekuja-od-ukrainskich-pokojowek-wiekszosc-seksu-pozostali-niewolniczej-pracy

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *