«Стокгольм — це прекрасна картина, яку намагалися знищити. Але їм не вдалося» (с) Razak Aboud

Тисячі жителів Стокгольму сьогодні вийшли на центральну площу міста Сергельсторг (Sergel torg). Часто тут проводять різноманітні акції рекламні акції, молодіжні тусовки чи навіть протести. Але сьогодні шведи та гості міста зібралися, аби вшанувати пам’ять та висловити любов до загиблих в результаті прикрого інциденту, що стався в п’ятницю. Називати то терактом, спонтанними діями у стані афекту, чи ще якось, я не стану — в цьому розбереться слідчі шведської поліції.

Для підтримання порядку та безпеки, в центрі задіяно велика кількість поліцейських усіх видів: піших, кінних, на патрульних авто, і навіть гелікоптери.

Що характерно, при такому скупчені людей, там досить тихо і організовано. Люди приходять, і на сходах, що ведуть до площі покладають квіти. Хтось залишається постояти, хтось розвертається і йде далі у своїх справах. 

Можна зустріти дівчат та жінок, які тихо плачуть, стоячи неподалік місця трагедії. Як вже раніше я писав, Швеція — це країна, де все lagom, як з’ясувалося, траур тут теж без пафосу і шуму.

На фото — місце, де вантажівка в’їхала у вітрину магазину. Розбита вітрина закрита плитами ОСБ, а посередині вулиці стоїть поліцейське авто із фотографіями загиблих. До речі, магазин, у вітрину котрого скерував викрадене авто зловмисник — бутік парфюмерії та косметики, де завжди дуже багато жінок. Постраждалих могло бути значно більше.

Поліцейський бусик геть увесь вкритий букетами квітів, але люди не припиняють нести квіти, і покладати де то тільки можливо: біля дорожних знаків, на підвищеннях чи просто на дорозі.
Як мені вже згодом стало відомо: шведські музиканти та діячі мистецства також прийшли висловити свою любов та підтримку шведській нації.

No votes yet.
Please wait...

One thought on “Kärlekmanifest — день жалоби та любові

 • 07.01.2018 at 11:15 пп
  Permalink

  Интересна национальность преступника

  No votes yet.
  Please wait...
  Reply

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *