штамп воєводи ша запрошені

Якщо роботодавець зацікавлений у вашій роботі на підприємстві більше ніж 180 днів на рік, то він зобов’язаний зробити для вас Zezwolenie na prace (далі Zezwolenie), це трохи більш складна процедура ніж у випадку із Oswiadczniem (див. Робоча віза в Польщу на 180 днів ), але нічого архіскладного.


Найперше, працедавець подає запит до місцевого Urzedu pracy чи не претендує хтось із поляків на данну вакансію, звичайно це триває біля двох тижнів. У моєму випадку, коли я влаштовувався монтажником ліфтів, працедавець писав, що потребує монтажника із знанням російської мови. Це робилося для того, щоб максимально збільшити шанси на потрібну відповідь (не багато поляків балакає російською, а монтажників ліфтів серед них ще менше)

Отримавши відповідь із Urzedu pracy, що на дане місце не претендує ніхто із поляків, працедавець подає папери до Urzedu wojewodzkiego разом із папером із Urzedu pracy. Також працедавець має внести плату за розгляд документів у розмірі 100 злотих. Тривалість розгляду паперів на отримання Zezwolenia займає до 45 днів. Але то максимальний строк, зазвичай то триває біля 3-4 тижнів.

Скажу, що ці всі процеси можуть проходити швидше, але це залежить від зацікавленності самого працедавця.

Все у деталях польською мовою гарно описано тут: bip.mazowieckie.pl

Zezwolenie видається строком до 3 років.

Запам’ятайте чітко, що всі справи urzedowie то тільки клопіт працедавця, разом із оплатою. Якщо хтось намагається вам пояснити інакше, то скоріше всього вас намагаються ввести в оману.

Далі процедура отримання візи нічим не відрізняється від отримання візи 180/360, за виключенням кількох моментів, а саме:

 • на основі Zezwolenia ви маєте право отримати візу тривалістю до 360 днів (1 рік), але не більше ніж дійсне Zezwolenie (скажімо, на 9-10 місяців);
 • страховатися потрібно вже не пів-року (як у випадку із піврічною візою), а тільки на 7 днів, що досить відчутно економить гроші (замість 200-250 грн, всього лиш 25-30 грн), бо далі за гарантованого працевлаштування всі страхові внески за вас робить працедавець;
 • згідно прийнятої угоди між Україною і Польщею, візовий збір для даного типу із віз від 15 вересня 2012 року братися не буде;

Ваші наступні дії в отримані національної візи типу D 360/360 будуть такі самі як і у випадку із візою 180/360.

Зазвичай, річна віза робиться працедавцем тоді, коли ви пропрацювали певний час, у вас зацікавилися і ваша піврічна віза має скоро закінчитися. Не варто на співбесіді відразу домовлятися про виготовлення Zezwolenia na prace, бо навряд чи працедавець захоче чекати вас, поки працюватиме бюрократична машина, що може зайняти часу до одного до двох місяців.

Слідуюча стаття буде присвячена одному із способів отримання Karty czasowego pobytu.

—————————————————————————————

Очень простой заработок в интернете на кликах, который не требует никаких вложений и специальных знаний. Достаточно иметь webmoney кошелек и желание работать.

428 thoughts on “Річна віза в Польщу без посередників

 • 08.10.2012 at 9:53 дп
  Permalink

  Очень классно написано, это действительно полезная информация! Я по-первой вообще не понимал разницы между Освядченням и Зезволением, думал, что это одно и тоже, просто называют по-разному :) Потом добрые люди уже в Польше мне рассказали отличие.

  Reply
  • 08.10.2012 at 7:31 пп
   Permalink

   Будь ласка, Андрюха.
   Тут ще на вихід готується кілька статтей про те, як заповняти візову анкету і карту побиту. Все для вас, мої улюблені читачі )

   Reply
   • 02.01.2015 at 6:26 пп
    Permalink

    Доброго вечора,пане Сірко.
    Хотів задати вам питання,на яке не можу знайти відповіді.
    Маю візу категорії D,використав 71 день,залишилося ще 109.Питання в тому,чи треба мені робити нове запрошення,щоб ще раз поїхати в Польщу чи можу їхати на оригіналі того,на якому перебував вже ці 71 день.

    Дякую)

    Reply
    • 02.01.2015 at 10:24 пп
     Permalink

     Доброго вечора, Антоне
     Відповім питанням на питання: А з чого ви вирішили, що потрібно нове запрошення?

     Reply
     • 04.01.2015 at 6:45 пп
      Permalink

      Доброго вечора,пане Сірко)

      Просто мій попередній роботодавець не хотів мені віддавати моє запрошення,мотивуючи це тим,що він мені зробив інше(але те,яке зробив,закінчилось ще 30 грудня),а моє діє до початку літа 2015 року.Він мовив,що я не зможу знову поїхати по цьому запрошенню і треба буде робити нове.У консульстві у Вінниці сказали,що маю ще коридор 109 днів,але вони не знають,чи пропустять на кордоні.Хочу,наразі, знову їхати до Польщі,тому і запитую.
      строк запрошення від 01.09.14 до 30.12.14 і другий термін від 01.06.15 до 30.07.15…Питання в тому,щоб цельніки не «додовбалися»за запрошення.
      чекатиму на Вашу відповідь.Дякую!

      Reply
      • 05.01.2015 at 7:25 пп
       Permalink

       Доброго вечора, Антоне
       Отже, тепер зрозуміла ситуація.
       1. По вашому освядченю, ви зможете нормально заїхати тільки 1.06.15 на 60 днів (другий термін від 01.06.15 до 30.07.15). І це за умови, що ваше запрошення не анульоване працедавцем, який його виробляв (бо я не дуже ситуацію із попереднім та теперішнім запрошенням, та хто його робив). Це малоймовірно, що працедавець спеціально пішов до Ужонду праці, але інформацію потрібно мати достовірну.
       2. ЯКщо ви хочете використати всі 109 днів перебування (так розумію, що із першого періоду ви не використали всі дні перебування), то потрібно виготовити нове запрошення, під ваші умови: на 109 днів із потрібним коридором.
       В такому разі, ви гарантовано не маєте складнощів, із перетином кордону, та цілком законно використовуєте весь термін перебування у 109 днів.

       Reply
     • 12.01.2015 at 11:26 пп
      Permalink

      Дякую,пане Сірко,за Вашу відповідь.
      А хіба можна заїхати на «старій» візі по «новому» запрошенні?
      І ще одне запитання.Чи можу я заїхати на гостьовому запрошенні по своїй візі, а потім вже в Польщі користуватися своїм робочим запрошенням?
      Дякую.

      Reply
      • 13.01.2015 at 6:44 пп
       Permalink

       1. Можна, можна. Сам так робив на весні, коли мав візу, а запрошення було анульоване. Зробив нове, під параметри візи, і цілком законно поїхав до Польщі.
       2. Стосовно гостьового запрошення і тих всіх комбінацій, то мені потрібно більше дізнатися про алгоритм, бо із описанного я можу тільки судити, що хтось вам порадив не дуже правильний варіант комбінації.

       Reply
     • 13.01.2015 at 7:02 пп
      Permalink

      Зрозумів Вас,пане Сірко.
      Просто зараз «dlemma» така, бо дехто з «знаючих» людей,говорить,що можна їхати по старому запрошенні і на кордоні його не дивляться,бо їду по ньому вдруге і нема ніяких прострочень+є коридор у візі і все….але вагаюсь,бо зробити нове запрошення можна гривень за 500-800,але не хочу дарма його робити і знову платити гроші.
      Не знаю,що робити…

      Reply
      • 13.01.2015 at 7:30 пп
       Permalink

       Антоне, стосовно того, що ніхто не дивиться — цього я не знаю, бо ЗАВЖДИ, як перетинає польський кордон із Освядченням, того його ОБОВ»ЯЗКОВО просять вручити разом із паспортом. Не питають запрошення тільки у разі річної візи, коли вона зроблена на основі Zezwolenia na prace, що його видає воєвуда.

       Я не наполягаю на тому, що варто обов»язково робити нове запрошення, але проведіть простий підрахунок на основі існучих умов:
       — перестраховка коштуватиме 800 грн, які ви зможете відробити за два дні нормальної роботи у Польщі (80 zl/день х 2 дні = 160 злотих; при середньому курсі 5 грн/злотий, то десь біля 800 грн);
       — ризикнути і поїхати, то можна «проскочити», а можа і не проскочити. Якщо доведеться повертатися, то це вже тих самих 800 грн + подвійні витрати на транспорт + витрачений час + зіпсовані нерви;

       У справах перетину кордонів, візових режимів та прикордонників, я звик не ризикувати, а робити все максимально правильно, місцями зайвий раз перестраховуючись, адже я такий самий роботяга, як і ви, та більшісь читачів мого блогу )

       Reply
     • 13.01.2015 at 7:37 пп
      Permalink

      Дякую Вам,пане Сірко за аргументовану відповідь) Так і робитиму, скоріше за все.
      І ще хотів висловити окрему подяку за Ваш блог!Читаю вже протягом декількох днів і можу зробити висновок,що у Вас найправдивіша інформація і її найкраще донесено до простого читача-заробітчанина)
      Дякую Вам)

      Reply
      • 13.01.2015 at 7:42 пп
       Permalink

       В свою, чергу дякую на доброму слові, Антоне.
       Буду дуже вдячний, якщо у соціальній мережі/мережах залишете посилання на мій блог )

       Reply
     • 13.01.2015 at 8:09 пп
      Permalink

      в твіттері і фейсбуці)

      Вибачте,але ще одне питання)
      що порадите,чи їхати через посередників і платити 200 доларів за вакансію на завод чи їхати і самому шось шукати?Рівень знання мови на «4-«.Просто хочу не лише «вкалувати»,а на курси мови сходити,нормальне житло знайти,щоб в перспективі переїхати туди на довгий термін.Дякую)

      Reply
      • 14.01.2015 at 1:05 дп
       Permalink

       Антоте, мені трохи дивно чути питання про те, чи платити посередникам, якщо ви володієте польською.
       Можна їхати і там шукати, а ліпше зараз підтягувати свою польську із вчителем, і паралельно шукати роботу через сайти вакансій.
       Якщо знайдете роботу у нормальній компанії, то можна буде працювати по 8 годин, отримувати своїх 10-12 злотих на годину, знімати житло, і жити як усі поляки )

       Згодом прийде розумння того, що життя в Польщі мало чим відрізняється по якості від життя в Україні, крім стабільності і кращого порядку. Захочетья щось змінити, і поглянете на Захід )
       Але то буде згодом. Зараз — Польща!

       Reply
     • 14.01.2015 at 9:58 дп
      Permalink

      Дякую Вам за відповідь)
      Буду підтягувати свою польську і вже там постараюся пройти якісь курси,щоб отримати диплом.

      Reply
      • 14.01.2015 at 2:30 пп
       Permalink

       Антоте, диплом про володіння польською потрібен тільки у разі початку навчання в Польщі, або ж при отриманні громадянства.
       У мене навіть не вимагали диплом про профільну освіту: проводили співбесіду і ставили до праці ;)

       Reply
     • 14.01.2015 at 3:03 пп
      Permalink

      Пане Сірко,якраз для цього він мені і потрібен)

      Reply
      • 15.01.2015 at 9:05 дп
       Permalink

       Навчання?
       То може ще маєте і карту поляка? ;)

       Reply
     • 15.01.2015 at 11:27 дп
      Permalink

      Родичів в Польщі маю, але поки шо про карту поляка не задумувався)

      Reply
     • 15.01.2015 at 11:30 дп
      Permalink

      Так,cале навчання.Хочу магістратуру там закінчити і отримати нормального диплома,для подальшого працевлаштування, а не «заламіновану картоночку»,яку видали в нас.

      Reply
   • 15.02.2015 at 5:59 пп
    Permalink

    Доброго дня.
    Маю таке питання.
    Маю воєводську візу на рік.
    Спочатку працювала по ній в
    Варшаві,пізніше переі’хала в
    Вроцлав і зараз працюю по освядченію (освядченіє до 31.03.2015). Віза в мене до 07.05.2015.

    Питання???я маю виі’хати з
    Польщі до 31.03.2015,до закінченні освядчення чи до закінчення візи 07.05.2015??? Дякую

    Reply
    • 15.02.2015 at 6:09 пп
     Permalink

     Доброго дня, Наталю
     Віза у вас зроблена на основі дозволу на працю, і дійсна (як ви повідомляєте) до 7 травня 2015 року, тому на неї і орієнтуйтесь. Ніхто вас при виїзді із Польщі не буде перевіряти, лише паспорт та візу, але на всяк випадок, раджу мати при собі те самий дозвіл на працю, за допомогою якого ви отримали річну візу, бо буває всяке.

     Reply
     • 20.02.2015 at 12:17 дп
      Permalink

      Доброго вечора…
      Та може бути що воєвода скасував те зєзволєніє і одночасно з тим скасовується і віза…

      Reply
      • 20.02.2015 at 9:08 пп
       Permalink

       Доброго вечора, Наталю
       Зезволенє скасовується в разі, якщо працедавець подасть інформацію, щодо закінчення роботи із обраним працівником, або якщо до воєвуди потрапить інформація про нецільове використання візи, та інших умов. Мені ще ні разу не доводилося чути про скасування віз у поляків.

       Reply
    • 15.02.2015 at 7:00 пп
     Permalink

     Если не хотите выезжать в Украину, то попробуйте оформить карту побыту по работе. Если сейчас начнете заниматься, то к маю можно успеть все оформить. О том, как оформить карту побыту есть хорошая статья на этом блоге

     Reply
    • 22.04.2015 at 1:42 пп
     Permalink

     Пані Наталю, підскажіть як отримали зезволение на праце дуже потребую.

     Reply
     • 29.05.2015 at 7:27 пп
      Permalink

      Працювала на освядченії і отримала від роботодавця зєзволєніє на працю,яке виготовляється в уженді воєводськім і заплатила за нього 100 злотих,виготовляється воно до 45 днів…

      Reply
  • 25.01.2015 at 3:10 пп
   Permalink

   Доброго дня!!! Пан Сірко.
   Планую працювати і жити в Польщі, але маю деякі нюанси. Маю роботу у великій фірмі, поки що неофіційно, але роботодавець згідний брати офіційно на роботу мене коли буду мати карту поляка, бо по іншому він не хоче заморачуватись. Карту поляка робити дуже довго і мені не підходить. Маю засвічення на роботу і відкриту робочу візу від воєводи на рік, але на іншу фірму. Чи можу я якось переоформитись офіційно на фірму в якій я зараз працюю, що для цього потрібно і чи це не дуже проблемне. Відповідно надалі хочу робити карту часового побиту.
   Дякую!!!

   Reply
   • 26.01.2015 at 8:38 пп
    Permalink

    Доброго вечора, Віталію
    Якщо хочете легально працювати у фірмі, де зараз працюєте, тоді маєте отримати або освядчення, або зезволення від них. Ви вдіяти нічого не можете, бо обидва цих документи виготовляються тільки рободавцем.
    Взагалі, раджу переконати працедавця, що отримати Zezwolenie na prace — це не така складна справа, як йому здається.
    Ось весь процес у подробицях: http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part4/

    Reply
 • 09.10.2012 at 11:11 пп
  Permalink

  Да-да, информация очень полезная, а то, что она находится в одном месте, делает на порядок ценней. Может, если еще раз надумаю поехать в Польшу, то непременно воспользуюсь шпаргалкой — твоим блогом :)

  Reply
 • 21.02.2013 at 5:00 пп
  Permalink

  дуже цінна інформація в аспекті того,що якраз займаюсся візой D і маю намір виїхати до Польщі в недалекому майбутньому

  Reply
  • 21.02.2013 at 8:23 пп
   Permalink

   Я вже трохи побавився із цими візами, якщо є конкретні питання — завжди готовий відповісти.

   Reply
   • 14.05.2014 at 5:52 пп
    Permalink

    Доброго дня!Підскажіть, якщо побавились з візами, як відкрити робочу візу для першої поїздки сімейної пари на заробітки до Польщі.Підскажете послідовність дій?Чи можна оминути реального роботодавця з запрошенням?

    Reply
    • 15.05.2014 at 9:31 дп
     Permalink

     Добридень, Каріно
     Щоб я не повторявся, раджу вам почати читати розділ: http://sirko.org.ua/category/pracya-v-polshhi/page/4/ із самого початку. Там перших 6 статтей якраз є відповіддю на ваше питання.
     В разі, якщо і надалі у вас будуть питання, то звертайтесь.

     Reply
   • 23.12.2014 at 11:00 пп
    Permalink

    Я(25років) зі своєю дівчиною(21рік) хочемо працювати в Польщі! Закордоном раніше не працювали Мови не знаєм,але зрозуміли що треба вивчити. З прочитаного нами,з твого сайту, виникають питання до тебе:
    -резюме на польській мові складати самостійно,чи звернутись до фахівця?( резюме не доводилось раніше складати навіть на українській)
    -який тип візи порадиш відкривати на перший раз?
    -візу оформляти самостійно або через фірму яка цим займається?( раніше ніколи з цим не мали справи)(закордонні паспорти зроблені в листопаді цього року)
    -ми бажаєм жити разом,можливо працюючи на різних роботах, можливо таке? що краще для цього робити?
    -на яку суму грошей потрібно розраховувати в цілому?
    Заздалегіть дякуєм,з нетерпінням чекаєм на відповідь)))

    Reply
    • 23.12.2014 at 11:39 пп
     Permalink

     Привіт, Олексіє та Анастасіє
     1. CV можете писати і самі, але ліпше, якщо маєте людину, яка добре знається на польській мові, і допоможе із перекладом. Щиро скажу, що всі свої CV іноземними мовами, я давав на вичитку друзям-філологам, які вносили свої правки. Мудрувати особливо не потрібно, чим простіше і доступніше, тим ліпше.
     2. Якщо їхати на роботу, то ніякого іншого типу візи вам не відкриють, крім як національна (тип D)
     3. Візу раджу робити самостійно, бо в тому нічого складного нема. Вся потрібна інформація для цього знаходиться у мене в розділі ПРАЦЯ В ПОЛЬЩІ. Достатньо скористатися пошуком.
     4. Не сама проста задача, але цілком реально. Щоб жити разом, працюючи на різних роботах, потрібно просто знайти роботу в одному місті. Тобто, доведеться відфільтровувати всі варіанти, які не задовільняють умову — робота в одному місті (наприклад — Варшава). Житло як будете шукати, то ваш варіант — kawalerka dla pary. Часто орендодавці хочуть тільки пару без дітей, та без тварин. Одним словом — це потрібно шукати.
     5. Якщо йдеться про вартість оренди однокімнатної квартири, то це від 1500 злотих в місяць (плюс, часто вимагають завдаток). Коли мова йде про кошти на початок, то раджу мати із собою не менше одного середнього місячного заробітка на кожного, тобто, по приїзду на до Польщі, вам потрібно мати на двох хоча б 3000 злотих (трохи менше 1000 доларів). Хтось заперечить, і скаже, що можна взяти й меншу суму. Я звісно погоджуся, але зауважу, що тоді ви дуже сильно обмежуєте себе у свободі.
     Ліпше взяти і не витратити тих грошей, чим думати, де їх взяти, будучи за межами країни.

     Reply
     • 24.12.2014 at 1:05 дп
      Permalink

      Після новорічних свят почнемо займатись мовою,в цьому саме ваша заслуга…тому що відразу думали їхати»на была не была»)))
      Якщо брати приблизно в цілому,на яку суму розраховувати за візу(якщо будем робити самі)????
      Велике дякую!!!

      Reply
      • 24.12.2014 at 10:58 дп
       Permalink

       Взагалі, довгострокові польські національні візи видаються без сплати консульського збору (колись то коштувало 35 євро).
       Але супутніми витратами будуть:
       — страховий поліс на 6 місяців — 200-300 грн (на весні цього року зробив за 180 грн в PZU Україна);
       — послуги ППВА (візовий центр) — біля 20 євро*;
       — копіювання паспорту та запрошення — 5-6 грн;
       — фотографія (як на паспорт) — 25-30 грн;

       *-У разі подачі документів безпосередньо до генерального консульства, ніяких додаткових коштів вносити не потрібно

       Отже, сукупна вартість виготовлення піврічної візи складає 300-400 грн + 20 євро (в разі звертання до візового центру)

       Reply
 • 23.02.2013 at 9:21 дп
  Permalink

  Добрий день! Вже прислали скан мені Oswiadczenia і вже в дорозі оригінал.Скажіть,будь-ласка, які можуть бути підводні камні в ньому для мене і які гарантії він дає простому труженику.Якщо буде вільна хвилинка можу Вам скинути скан на email.Працюю з мовою,але рівень нижче мінімального. Дякую за увагу і хорошого Вам дня :)

  Reply
  • 24.02.2013 at 5:37 пп
   Permalink

   1. Данні записанні у Освядчені мають відповідати паспортним буква в букву, цифра в цифру. Інакше все потрібно буде робити із початку, а це час та гроші. Мені так зробили помилку у першому Освядчені — додали зайвий нулик у серії паспорту.
   2. Так само уважно потрібно заповнювати візову анкету при реєстрації на сайті електронного консуляту, хоча помилки модна корегувати на місці, але ліпше, щоб зайвих питань у співробітників консуляту виникало менше.
   3. При подачі документів у консуляті — потрібно дивитися в чергу до якого віконечка ставати, бо приємна і приязна пані допоможе виправити помилки, та уникнути нових, а не надто приязна — відправить виправляти їх самостійно.
   4. При перетині кордону з Польщею ОБОВ’ЯЗКОВО тримайте оригінал Освядчення при собі, бо його питають цельніки (прикордонники) і беруть на перевірку разом із закордонним паспортом.

   Ось з основних моментів, які виникають, коли вже на руках є готове освядченнє. Висилати скан того освядчення нікому не треба, мені так само, бо то є особистий документ і не варто його розповсюджувати у просторах інтернету.

   Reply
   • 25.02.2013 at 11:56 дп
    Permalink

    Дякую за таку детальну відповідь і за Ваш час!

    Reply
    • 25.02.2013 at 10:17 пп
     Permalink

     Будь ласка, sergio, цей блог якраз зроблений для Людей. Заходьте, читайте, діліться своїм досвідом, який може стати у пригоді комусь іншому.
     Ласкаво прошу!

     Reply
 • 26.02.2013 at 1:49 пп
  Permalink

  Красно дякую!Мені 26 так що досвіду бракує,але все попереду.Завжди готовий до начання і розвитку.Завтра їду у Харків 327 км,будемо прорубувати вікно в Європу :) Хорошого Вам дня :)

  Reply
 • 21.09.2013 at 4:36 пп
  Permalink

  Добрий день! Скільки днів можу перебувати в Польші, якщо виклик річний? І чи можу прожовжити собі візу ще?

  Reply
  • 21.09.2013 at 6:41 пп
   Permalink

   Скажіть якого виду у вас віза: 180/360 чи 360/360?
   У першому випадку сумарний термін перебування не має перевищувати 180 днів (пів-року) за 360 днів на які видана віза.
   В другому випадку сумарний термін перебування дорівнює терміну дійсності візи, тобто 360 днів.
   Часто люди плутають себе та інших називаючи перший вид віз (180/360 або піврічна) річною, хоча рік — це «коридор» або термін дійсності візи.

   Стосовно подовження візи, то потрібно більш детальніше знати вашу ситуацію, щоб порадити щось конкретне. Хоча насправді варіантів не багато: karta czasowego pobytu albo zezwolenie na prace.

   Reply
 • 27.09.2013 at 7:48 пп
  Permalink

  Добрий день! Віза у мене 360/180 робоча до кінця року. Якщо буду мати виклик від поєводства чи треба чекати пів року коридору. Дяку.

  Reply
  • 27.09.2013 at 9:16 пп
   Permalink

   180/360 — це піврічна віза за Освядченєм. Наступну таку саму можна отримати тільки через пів-року після закінчення поточної (так вказано у правилах)
   Якщо у вашому випадку отримувати Zezwolenie na prace (від воєводи), то чекати нічого не потрібно, тільки якщо у вас на час подання на нову візу буде дійсна теперішня, то потрібно подати окрему заяву про анулювання останньої (теж згідно правл).

   Reply
 • 01.10.2013 at 12:38 пп
  Permalink

  Chy pravda, sho dlia vizy po zezvoleniu na prace strahovka potribna lyshe na 7 dniv?
  I yaku prychynu vkazuvaty v zaiavi na skasuvannia korydory?
  Dyakuiu

  Reply
  • 01.10.2013 at 8:37 пп
   Permalink

   1. Правда. Якщо ви отримали Zezwolenie na prace, то при подачі документів на виготовлення візи, вам потрібно взяти страховий поліс всього на 7-10 днів, із коридором в місяць. Вся причина в тому, що далі при влаштуванні на роботу, працедавець ОБОВ’ЯЗКОВО має сплачувати страхові внески до ZUS. Сам вже два рази так робив, а порадили в тому ж консуляті.
   2. Вкажіть так як є. Причиною скасування діючої візи є отримання дозволу на працю, згідно якого ви хочете отримати нову візу. Все. Теж так само робив, коли із піврічної візи в мене залишалося ще 8 днів, а на руках вже був дозвіл на працю.

   Удачі у починаннях!

   Reply
 • 01.10.2013 at 11:54 пп
  Permalink

  Shchyro diakuju! Maju shche odne pytannia. Zezvolenie na prace mae termin 1 rik i 7 misiaciv. Na yakyi termin ya mozhu prosyty vizu na 1 rik chy bil’she?

  Reply
  • 02.10.2013 at 4:59 дп
   Permalink

   Трохи дивний термін, бо зазвичай роблять на рік, два чи три (максимально).
   Із зезволєнєм можна подавати на річну візу (на більше не дадуть), а потім в Польщі без виїзду можна буде за два-три місяці подати на Karta czasowego pobytu, яка вперше видається максимум на два роки (у вашому випадку — 1 рік та 4 місяці).
   Детальніше про карту часовего побиту: http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part5/

   Reply
 • 10.12.2013 at 4:41 пп
  Permalink

  Чоловік збирається на роботу в Польщу вперше і планує працювати там не один рік . Скажіть будь ласка яку візу йому краще відкрити першою щоб по закінченні її дії можна було відкрити наступну…

  Reply
  • 10.12.2013 at 6:23 пп
   Permalink

   Перший раз можна поїхати по візі 180/360 (піврічна), а за той час працедавець може підготувати дозвіл на роботу (дозвіл можна отримати на час до 3 років), на основі якого, по закінченню піврічної візи можна отримати візу 360/360 (річна). Маючи дозвіл на працю, можна подавати документи на тимчасовий вид на проживання.

   Reply
   • 01.02.2015 at 1:26 пп
    Permalink

    Доброго дня, панове!
    тобто в Польщу можно заїхати по Освядченю (180/360), добре працювати, попросити работодавця оформити Зезволення (360/360) і не виїджаючи за межі Польщі (в Україну) продовжити своє перебування на пів року, оформляти карту часовего побуту на рік?!

    дякую за відповідь :)

    Reply
    • 01.02.2015 at 2:08 пп
     Permalink

     Доброго дня, Iuliia
     Якщо оформити карту часового побиту, то можна подовжити термін свого легального перебування в Польщі, без виїзду в Україну.

     Reply
 • 31.12.2013 at 2:28 дп
  Permalink

  дорого дня! хотів у вас запитати, в мене закінчується дні побиту у візі 180/360, але ще залишаеться коридор. чи можу я продовжити (відкрити нову) візу по звичайному запрошені на роботу (освєдченії) анолювавши цю візу і відкрити знову 180/360 чи мені вже буде обов»язково (зазволеніє на праце) і відкривати річну 360/360? зараннє дякую

  Reply
  • 31.12.2013 at 10:12 дп
   Permalink

   Артеме, піврічна віза 180/360 передбачає можливість працювати в Польщі до 180 днів на рік. Далі на протязі 180 днів, ви не зможете отримати такої самої візи 180/360, по тій причині, що це заборонено правилами видачі цієї ж візи.
   У вашому випадку, якщо ви хочет їхати знову працювати, то маєте два варіанти:
   — працедавець виробляє Дозвіл на роботу, і ви на основі нього робите річну візу;
   — чекати пів-року, щоб отримати чергову візу по Освядченю.

   П.С. Waznost wizy (строк придатності) визначається не коридором (360 днів), а часом перебування (180 днів) протягом коридору. Тобто заяви на анулювання візи писати не потрібно, хоча на всяк випадок перепитайте у дівчини, що буде приймати документи у вас (бо я вже мав такий фокус… 8 днів побиту залишалося)

   Reply
 • 03.01.2014 at 1:04 пп
  Permalink

  закiнчилась моя польська вiза,але жодного дня так i не був там,чи вплине даний факт на отримання вiзи наступного разу?

  Reply
  • 03.01.2014 at 6:08 пп
   Permalink

   Докладної інформації не маю, але чув, що можуть виникнути питання у працівників консульства про причину невикористання візи. Так що варто бути готовим до такого питання.

   Reply
  • 02.02.2015 at 11:09 пп
   Permalink

   Не вплине даний факт на отримання вiзи наступного разу. Переконаний, отримав другу візу, але по першій жодного дня так i не був там.

   Reply
 • 18.05.2014 at 10:15 пп
  Permalink

  Доброго дня! Потрібна Ваша порада.
  Я почитую ваш сайт. Але ось наразі стикаюсь з тим же питанням як бути і що робити, бо вперше.
  Хочу поїхати на роботу до Польщі. Як правильно вчини з візою, зробити собі шанген, і попрацювати певний час щоб роботодавець зробив запрошенння.
  Чи знайти роботу через якісь рекрутингові агенства у Польщі і вже тоді отримати запрошення на роботу і робити візу.
  Чи якось ще по іншому…

  Reply
 • 19.05.2014 at 1:43 пп
  Permalink

  Дякую пане Сірко за відповідь!
  Ну з мовою маю певні проблеми. Читаю по польські та розумію написане. Трохи важче дається зрозуміти про що говорять поляки…

  Знаю що скажете, Вчіть мову..)))
  Так поки вчу самостійно, далі планую на курси….
  Про роботу..по першій ссилці все зрозуміло, якось так і собі меткував…
  Правда трохи по іншому, просто поїхати У Польщу, та знайти житло , роботу…А яку візу тоді відкрити?
  Добродіїв у нас вистачає! ((( За гроші ладні надати всі послуги. І запрошення за 150 злотих. І пошук роботи за 150, житло за 150 і роботу за 300….Все в комлексі як то кажуть….

  Reply
  • 19.05.2014 at 5:30 пп
   Permalink

   Не раджу робити так, як ви задумали.
   Бо працюючи, у вас не буде часу вчити мову. Повірте, як би не була подібна українська із польською, але потрібно брати граматику і вчити правила. Кожен день
   Я працював і вчив, то було надзвичайно складно, і це при тому, що у мене робота була порядна — я працював від 7 до 15 години (8 годин), і мав трохи часу на навчання.
   Впевненно я заговорив лише через пів-року, а до того часу — блеяв по польськи.
   Інтенсивно готуйтесь вдома (з вчителем — це ефективніше) і шукайте паралельно роботу. Так найбільш безпечно.

   Reply
 • 19.05.2014 at 10:38 пп
  Permalink

  Зрозуміло. Дякую
  Поки робиться паШпорт. Буду вчити що зможу там побачим….
  А скажіть як справи відбуваються з житлом?
  Чи охоче здають житло поляки українським заробітчанам?

  Reply
  • 20.05.2014 at 9:41 дп
   Permalink

   Із житлом досить скрутно, бо тільки поляки чують східний акцент, то відразу кажуть, що оголошення не дій не.
   В мене був момент, коли я 4 дні шукав житло, за той час я зробив щось біля 50 дзвінків, і сходив три рази на зустріч. В кінцевому рахунку, я домовився із двома дівчатами-студентками, які знімали цілу квартиру, та підздавали одну прохідну кімнату.
   Одним словом — не здавався )
   На випадок, коли буде потрібне недороге житло на короткий час, то ліпше скористатися цим: http://putnik.biz/chto-takoe-hostel-i-kak-najti-deshevyj-nochleg-v-polshe/

   Reply
 • 19.05.2014 at 10:57 пп
  Permalink

  [посилання видалено адміністратором]
  Знайшов ось таку контору у Варшаві…
  Сірко таких же мабуть безліч…Чи варто булоб довіряти таким агенствам?

  Reply
  • 20.05.2014 at 12:57 пп
   Permalink

   Я поки що нічого не можу сказати за ту контору EWL, то потрібно досліджувати по її назві в інтернеті. Єдине, що скажу: я категорично проти агенств. То моя позиція.

   Reply
 • 24.05.2014 at 8:43 пп
  Permalink

  Добрий вечір! Підкажіть будь-ласка, якщо у мене є віза робоча на основі запрошення від польської фірми на пів року, то чи можу я працювати офіційно у іншого роботодавця по цій візі? Наперед дуже вам вдячна за інформацію!

  Reply
  • 24.05.2014 at 10:47 пп
   Permalink

   Доброго вечора, пані Галино
   Я вам скажу так, що велика частина наших трудових мігрантів робить подібним чином: купують запрошення, виготовляють візу та їдуть працювати куди їм виходить.
   Хтось влаштовується працювати в Польщі у зовсім іншого працедавця, хтось їде ще далі. Фактично, то майже не контролюється, тому ніхто особливо тим не переймається. Труднощі можуть виникнути у двох випадках:
   1. Польські прикордонники запідозрять, що ви плануєте роботу в іншому місці, ніж вказано у вас в запрошенні (для прикладу: працедавець знаходиться в Кракові, а ви їдете автобусом на Варшаву)
   2. Якщо інспекція праці буде робити перевірку у працедавця, який влаштував вас на роботу, але не виготовляв Освядчення. Тоді він матиме клопіт (чув про такі випадки, але як мені потім розказували — все якось вирішувалося).

   Згідно правил, ви маєте працювати у того працедавця, який виготовив для вас запрошення, але практика виглядає трішки інакше.

   Reply
   • 13.10.2014 at 2:45 пп
    Permalink

    Всім Дай Боже.Скоро надіюсь буде національна візаD\робоча\ по освядченєм 180/180.початок роботи вказаний з 15.10.2014по 14.04.2015р.У візовий центр призначено на 24.10.2014р.Тобто к-сть днів перебування буде зменшена в залежності коли видадуть візу?
    І ще.Є пропозиції на роботу в другі країни ЄС по польським візам.Наприклад в Німечину,Голандію-по лізингу. Що це таке? Перший раз пробую Європу.До того працював в росії і маю ще внж до 2018р.але з весни не хочу.Всім побільше зелені І ЗДОРОВ’Я.

    Reply
    • 13.10.2014 at 9:11 пп
     Permalink

     Дай Боже і вам, Тарасе
     1. Так, ви правильно все зрозуміли, що до зменшення кількості днів перебування. Як пояснили мені дівчата у візовому центрі — їм була така вказівка від керівництва.
     2. Польська національна віза дозволяє ПЕРЕБУВАТИ у країнах зони шенген до 90 днів, із 180. Якщо пропозиції праці реальні, то це буде тільки нелегальна праця. Ніяких документів вам оформляти не стануть. Як мені відомо, що до німців, то вони завертають дуже багато людей із польськими візами прямо на кордоні. Будьте уважні, коли вам пропонують такі вакансії, особливо, коли за те хочуть від вас грошей.

     Reply
     • 14.10.2014 at 10:11 дп
      Permalink

      Файно дякую.

      Reply
 • 25.05.2014 at 12:26 дп
  Permalink

  Це найголовніше, почути думку досвідченої людини) А по правилам, якщо інший працедавець забажає оформити офіційно на роботу, то треба повертатись в Україну і по новому запрошенні візу відкривати?

  Reply
  • 26.05.2014 at 9:36 дп
   Permalink

   …то треба повертатись в Україну і по новому запрошенні візу відкривати? (с) — я знаю тільки таку процедуру. Але ваш працедавець може звернутися за консультацією до Urządu Pracy, можливо у них існують інші процедури (а вони певно є, бо краєм вуха про них чув), щоб не виїжджати до України.

   Reply
 • 26.05.2014 at 4:19 пп
  Permalink

  Дякую пане Сірко за консультацію)

  Reply
  • 26.05.2014 at 4:33 пп
   Permalink

   Будь ласка, пані Галино
   Буду вдячний, якщо ви поділитеся посиланням на мій блог десь у соціальних мережах )

   Reply
 • 28.05.2014 at 8:24 пп
  Permalink

  Добрий вечір п. Сірко! Готуюсь поїхати на роботу у Польщу, і недавно моя знайома розказала жахливу історію, що начебто наша дівчина з Украхни працювала у супермаркеті, і власник до неї залицявся, і коли вона йому відмовила, то він її відправив як секс рабиню до Німечини…вона працювала там аж 3 роки, доки не вдалось втекти….я як почула, то аж втратила бажання кудись їхати….просто логічно хочу обміркувати, чи таке взагалі можливо, чи це просто міф? Якщо це можливо, то за яких умов, може дівчина нелегально перебвала у Польщі, нелегально працювала у Супермаркеті? Невже якщо ти законно перебуваєш та працюєш, тебе можуть здати в рабство просто так?((((

  Reply
  • 28.05.2014 at 10:27 пп
   Permalink

   Добрий вечір, пані Катерино
   У наш час можливо все, доводилося читати польскі медіа, де розказували історії людей, що жили в жахливих умовах в Польщі, та працювали за копійки. Ось мій колега пише саме про такий випадок: http://putnik.biz/realii-raboty-v-polshe-dlya-ukraintsev/
   Тут є одне АЛЕ: таке може статися тільки за умови, що ви самі на це погодитеся.
   Силою вас ніхто не зможе змусити жити і працювати у таких умовах. Стається це тому, що люди вважають, що кращого вони вже отримати не можуть, бо не знають мови, бо не можуть знайти кращої роботи, бо потрібно віддавати борги і потрібна постійна зарплатня.
   Польща, Німеччина та інші країни Європи — це правові країни, де ймовірність виникнення такої історії, як вам оповідали дуже мала. Там найменший сигнал до поліції (а в Німеччині, чи країнах Скандинавії і сосіди можуть запросто зателефонувати), як відразу все накриють. Не по своїй волі, навряд чи там могла б та дівчина працювати. Добровільно — запросто.
   Доводилося на польських дошках оголошень зустрічати, як дівчата-польки, займаючись проституцією, самі шукають напарниць, щоб удвох чи утрьох оплачувати квартиру, де вони надають послуги. Такого роду оголошення стосувалися як території Польщі, так і Німеччини.

   Ось для прикладу, оголошення, для чоловіків: http://sirko.org.ua/robota-v-polshhi-dlya-cholovikiv-poslugi-dlya-zamozhnix-zhinok/

   Reply
   • 28.05.2014 at 10:37 пп
    Permalink

    Дякую, розвіяли міфи) Просто мені так розказували, що буцімто, недобровільно вона там була, що аж втекла через 3 роки від них чудом…

    Reply
    • 28.05.2014 at 10:45 пп
     Permalink

     Мені ні разу не доводилося чути подібних історій, і читати теж. Завтра спеціально пошукаю по польських новинних сайтах щось на цю тему, може щось і пишуть.
     Заходьте завтра увечері, перепитуйте, може щось буду мати для вас )

     Між іншим, польською розмовляєте?

     Reply
     • 28.05.2014 at 10:46 пп
      Permalink

      Погано…) Буду вчити на курсах!

      Reply
 • 28.05.2014 at 10:49 пп
  Permalink

  Мені здається, що це міф)) Добре, що ви п.Сірко, хороша людина, допомагаєте людям інформацією! А є багато людей, які самі поїхали закордон, живуть там, і може спеціально розповсюджують такі історії, щоб налякати нас тут, і щоб інші не їхали…(( незнаю чому, але чомусь маю таке відчуття…

  Reply
  • 28.05.2014 at 10:53 пп
   Permalink

   Не обов»язково, що то повна видумка.
   Але знаєте, як воно передається із уст-в-уста, і на кожному кроці, оповідаючий додає щось свого. Щось забуде, щось прибреше…
   А ті, хто за кордонами, вони мало пишуть і мало спілкуються із своїми земляками. Така специфіка словян… усіх, без виключення.
   Такі ж і поляки, і росіяни, і білоруси.

   В них на те є причини, які я чудово знаю, і тому таких людей розумію.

   Reply
 • 28.05.2014 at 10:50 пп
  Permalink

  Вчіть, обов»язково вчіть, не лінуйтесь.
  Повірте, завдяки тому, що навчився польської, мені вдалося влаштуватися на роботу, де я в місяць мав від 2,5 до 5 тис. злотих (звичайно, маючи і кваліфікацію по своїй професії)
  А на початках, із тією ж кваліфікацією дістав 1,7 тис. злотих.
  І жоден поляк мені кривого слова не сказав, тільки хвалили, що навчився їхньої мови (яку, до речі, вони вважають такою ж складною, як і китайська )))))

  Reply
  • 28.05.2014 at 10:54 пп
   Permalink

   Так, мова це найголовніше! А ви мову вивчили у Польщі, під час роботи, чи ще тут на курсах?

   Reply
   • 29.05.2014 at 10:36 дп
    Permalink

    Мову почав вивчати ще вдома, із вчителем (потужний ефект, який куди краще курсів), а потім самостійно після роботи, маючи під руками коротку граматику польської мови.
    Дуже багато писав. Всі завдання, які можна було вирішувати усно, я писав.
    Тому зараз і пишу, і розмовляю польською без особливих труднощів.

    Reply
 • 29.05.2014 at 10:02 дп
  Permalink

  Доброго дня!!!
  Планую поїхати до Польщі працювати, вже знайшла навіть роботу за моєю спеціальністю, сконтактувалася з роботодавцем. На скільки я зрозуміла з попередньої статті і коментарів, для отримання річної національної візи мені потрібне zezwolenie від воєводи, так? І одразу наступне питання, чи має мені працьодавець окрім цього документу надавати якісь інші, наприклад запрошення?
  І стосовно відкриття візи, я зараз маю річну шенген візу з коридором на 90 днів, вона в мене ще дійсна до лютого, чи можу я подавати документи на національну, маючи дійсну шенгенську?
  Буду дуже вдячна за відповідь=)

  Reply
  • 29.05.2014 at 10:46 дп
   Permalink

   Добридень, Оксано
   Отже по пунктах:
   1. Так, для отримання річної національної візи, з можливістю виконання праці, вам необхідно мати Zezwolenie na pracę;
   2. Маючи на руках оригінал Zezwolenia na pracę, від роботодавця ви більше нічого не потребуєте для отримання візи;
   3. Коли ви будете подавати пакет документів на відкриття візи, то ОБОВ’ЯЗКОВО маєте подати заяву на скасування діючої шенген-візи, бо забороняється мати відразу дві діючі візи (якось сам на тому отримав відмову, і довелося повторно подавати документи, писати заяву на скасування та платити візовий збір)

   Що до діючої шенген-візи, перепитайте ще раз, у дівчат в консульстві про процедуру скасування. Такі речі ліпше перепитати двічі, ніж не знати і зробити помилку )

   А ким їдете працювати до Польщі, якщо не таємниця, пані Оксано?

   Reply
   • 31.05.2014 at 10:31 дп
    Permalink

    щиро дякую!!!залишилося вирішити питання з zezwoleniem, але дякуючи вашим статтям це вже не так складно буде зробити.

    А працювати планую їхати хореографом, або простими словами вчителем танцю (класичного).

    Reply
    • 31.05.2014 at 4:32 пп
     Permalink

     Що ж, бажаю вам вдало вирішити всі паперові справи і повною сил, взятися до праці!

     Буде чим поділитися — заходьте, пишіть. Адже варто ділитися досвідом, щоб наші брати-українці не повторювали наших помилок )

     Reply
 • 29.05.2014 at 12:01 пп
  Permalink

  добрий день скажить чи чули ви що з 1 .06 для реєстрації потрібен код з квітанції банку про оплату візового збору

  Reply
  • 29.05.2014 at 12:46 пп
   Permalink

   Добридень, Андрію
   Щиро кажучи, я не чув про такі зміни ніде.
   Крім того, пробігся очима по сайтах http://winnica.msz.gov.pl/uk/ та https://secure.e-konsulat.gov.pl і ніде такого не видно.
   Крім того, як на мене, то звучить безсенсовно така новина, бо візовий збір сплачується у випадку приймання документів на розгляд.
   Де ви чуи таку новину?
   Може то шахраї якісь?

   Reply
   • 14.12.2014 at 11:35 пп
    Permalink

    Доброго вечора.Зайдіть на сайт візових центрів і побачите які зміни.1.Спочатку плати гроші в банк близько 18.5 євро а потім пробуй реєструватись. 2.Тепер візові центри ні за що не відповідають.Якщо загубили паспорт Ваш чи ще щось з ним сталось ,претензій до них неповино бути зовсім.

    Reply
 • 29.05.2014 at 1:28 пп
  Permalink

  цкию інформацію дав чоловік який мав готувати мені документи П.С ЧИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ З РЕЄСТРАЦИЄЮ

  Reply
 • 29.05.2014 at 1:32 пп
  Permalink

  це сказав чоловік який мав готувати мені документи чи можете допомогти з реєстрацією на ФРАНКІВСЬК

  Reply
  • 29.05.2014 at 1:56 пп
   Permalink

   Може той чоловік щось знає, але ніде поки такої інформації я не зустрічав. В разі, якщо навіть таке і з’явиться (!), то така інформація має з’явитися на офіційних сайтах, які я вам вказав. Слідкуйте, читайте і не віддавайте гроші незнайомим людям.

   По вашій просьбі: я не займаюся виготовленням документів, чи якимись іншими послугами.
   Єдине, чим можу допомогти — це поділитися власним досвідом: http://sirko.org.ua/yak-ya-reyestruvavsya-do-vizovogo-tsentru-respubliki-polshha-u-svoyemu-misti/

   Reply
 • 31.05.2014 at 7:18 пп
  Permalink

  Добрий день,знайшов інформацію про передоплату для реєстрації lviv.mfa.gov.pl/uk/informacje_konsularne/wizy

  Reply
  • 31.05.2014 at 7:36 пп
   Permalink

   Андрію, я не знайшов нічого, що б пітверджувало інформацію про те, що при реєстрації до консульства потрібно вводити якісь дані про оплату послуг консульства. Крім того, робочі візи на 6 та 12 місяців вже два роки як видаються без сплати візового збору.
   В разі подачі документів через візовий центр, то оплата послуг візового центру здійснюється тільки після того, які всі ваші документи перевірено і заповнено анкету (мені дівчата заповнювали на місці — за щиру посмішку). Тоді вам видають папірець і направляють в банк.

   Якщо я щось пропустив у тій статті, що ви надали, то приведіть тут цитату. Всі ми робимо помилки )

   Reply
   • 29.01.2015 at 1:48 пп
    Permalink

    в тому лінку пише:
    Крок 1: Оплата за послугу ППВВ
    Громадяни, що бажають отримати візи до Польщі отже бажають зареєструватись на подачу документів до Пункту Приймання Візових Внесків (ППВВ) у Львові, Івано-Франківську та Ужгороді повинні насам перед оплатити сервісний збір. і тд
    Крок 2: Призначення дати співбесіди
    Через 24 години після здійснення попередньої оплати, Ви матимете можливість зареєструватись для подачі документів у ППВА.
    і далі по тексту

    Reply
 • 04.06.2014 at 8:11 пп
  Permalink

  Добрий вечір. Порадьте будь ласка, що потрібно для того, щоб офіційно працевлаштуватись у Польші? Без знайомств це реально? Польською мовою володіємо. Наперед щиро вдячна за допомогу та розуміння.

  Reply
  • 05.06.2014 at 9:54 дп
   Permalink

   Добрий вечір, пані Маріє
   Мені дивно чути таке запитання від людини, яка володіє польською
   Все більше чим реально, а якщо пощастить, то можна знайти і досить пристойну роботу.
   Раджу вам почитати статті у двох розділах у моєму блозі:
   http://sirko.org.ua/category/pracya-v-polshhi/page/4/
   http://sirko.org.ua/category/pobut-v-polshi/page/2/

   Думаю, після прочитаного, у вас якихось стане менше, інші з»являться)
   Питайте, в разі чого.

   Reply
 • 11.07.2014 at 10:24 пп
  Permalink

  чи можна з польською робочою вiзою на 3 роки працювати в чехах коли взяти чеське поволення до поацi ? чи це взагалы реально чи це розвод

  Reply
  • 14.07.2014 at 4:14 пп
   Permalink

   В принципі — це реально, але…
   Якщо в Чехії роблять дозвіл на працю, тоді на основі цього дозволу можна робити візу на пряму до Чехії.
   Як на мене — тут пахне лохотроном.
   Коли нормальна робота — тоді комбінацій не роблять. ИМХО

   Reply
 • 24.07.2014 at 11:41 пп
  Permalink

  Дайте пораду тим хто хоче купити робоче запрошення,які можуть бути підводні камні)?

  Reply
  • 25.07.2014 at 12:20 пп
   Permalink

   1. Якщо запрошення придбанне, то це значить, що у хлопців-спритників, ці справи на потоці. У прикордонників є свій список фірм (польських), що виготовляють запрошення, і тому при перевірці Освядчення на кордоні, вам можуть завернути до України. Бачив такі випадки. Знімають із автобуса і додому.

   2. Влаштовуючись на легальну роботу, із купленим запрошенням, виникають труднощі, бо запрошення не від працедавця, що влаштовує Вас на роботу. В разі перевірки службами, доведеться або переховуватися, або роботодавець матиме клопіт. Ліпше робити запрошення у того, у кого збираєтеся працювати.

   Ну, більше ніби нічого не пригадується із підводних каменів.

   П.С. Часто запрошення купують ті, хто хоче швидко виїхати на заробітки, без знання польської. А про це я розказую всюди на своєму блозі — це рабство.
   Вчіть мову, та шукайте самі роботу — так набагато ліпше.

   Reply
   • 25.07.2014 at 10:04 пп
    Permalink

    Я хотів поїхати на три місяця,а на такий срок недумаю,що хтось схоче гратися(на рахунок роботи,запрошення).

    Reply
 • 27.07.2014 at 3:10 пп
  Permalink

  Доброго дня! Є питання по польській робочій візі категорії D. Маю кінець візи 23
  серпня. Візу видали на 145 днів, без коридору, від 01.04.14 до
  23.08.14. Планую далі повернутись до Польщі. Мій роботодавець зробив мені нове освядченнє. Але я щось
  таке чув, що пів року по закінчені візи мушу перебувати на Україні, і в цей час не
  можу подавати на таку ж візу. Чи це так? Чи це стосується тільки людей, які використали всі дні, і
  мають ще коридор, тому мушать чекати закінчення візи?
  Власне, питання, чи можу я подавати документы на нову візу, одразу по
  закінченню цієї візи? Бо якщо ні, то треба розглядати інші варіати.

  Те що воєводське запрошення дає таке право, то я знаю напевно. Ще чув, що «перебивають» період очікування шенгенською візою. Їздили з роботодавцем до ужонду воєводського, і там пропонують зробити карту часового побиту. Але то довго процедура, а я вже мушу їхати додому (візи менше місяця). Хоча в ужонді нас запевнили, що як тільки я зроблю оплату за карту побиту, мені поствлять штамп в паспорт, і я зможу перебувати (але не працювати) на терені Польщі, поки виготовлятиметься карта побиту. Чи це так? Чи все-таки я змушений буду виїхати до 23 сепрня?

  Наперед, дякую!

  Reply
  • 29.07.2014 at 10:29 дп
   Permalink

   Добридень, Яне

   Все Ви правильно написали:
   — після піврічної візи, ви маєте чекати півроку, щоб виготовти наступну таку саму.
   — в разі, якщо ви хочете їхати до Польщі негайно, то потрібно мати Зезволєнє на праце (від воєвуди), щоб виготовити річну візу.
   — якщо вам пропонують виготовити карту побиту, що дозволить перебувати у Польщі, то я думаю, що Вам варто погоджуватися. Це найкращий спосіб, який можна зараз знайти в цій ситуації. Знаю, що моя подружка, коли в неї закінчувалася віза, і потрібно було залишатися, то їй запропонували подати документи на Osiedlenie. Вона все зробила, як їй скзали. Ситуація вирішилася вдало. Але стосовно цих речей потрібно консультуватися БЕЗПОСЕРЕДНЬО В УЖОНДІ Воєвудскім.

   Нагадайте мені ближче до вихідних про своє питання, я ще почитаю про це на польських сайтах.

   Reply
 • 28.07.2014 at 4:20 пп
  Permalink

  Доброго дня.
  Будь ласка порадьте в данній ситуації. Чоловік знайшов людину яка взялась допомогти з воєводською візою. Ми зі Львова але так як не було вільного місця на подачу документів у Львові подавав чоловік в Ужгороді 16 липня 2014 року. 25 липня 2014року прийшла відмова. Чоловік зустрівся з людиною через яку робили візу в чому справа так як коштує таке задоволення 500 доларів і 700 грн (300 грн сервісні послуги і 400 за зібраний пакет документів). Причину відмови вказано неправильна кількість днів. Кошти нам звісно не повертають як нам бути не знаємо… Будь ласка допоможіть нам зрозуміти які у нас є шанси все виправити щоб отримати візу? Чоловік вільно володіє польською мовою. Їздив не один раз. Має місце роботи але на жаль господар не може допомогти з візою працює в нього бо оплачує добре. Щиро дякую.

  Reply
  • 29.07.2014 at 10:15 дп
   Permalink

   Дивно все це, бо при подачі документів, дівчата у візовому центрі (чи у консульстві) все дуже гарно перевіряють, та ще й самі заповнюють анкету (АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНО).
   Пропоную Вам подавати документи знову (самостійно), а з того посередника стягнути гроші за невиконанну роботу. Бо це його робота, яка була зроблена неякісно.

   Так чи інакше — не бійтеся, і не соромтесь дзвонити в call-центр Візового центру, та записуватися самостійно. Три місяці тому, як я вперше користався послугами візового центру, то дівчата за мене зробили ВСЕ! Я тільки там на місці зробив страховий поліс.

   Звертайтесь, разом воно якось веселіше боротися із труднощами, тим більше, коли там нема нічого складного ))))

   Reply
   • 29.07.2014 at 2:16 пп
    Permalink

    Посередник дав готовий пакет документів з яким чоловік їздив Ужгород на подачу документів але на жаль отримав відмову завтра подаємо заново самостійно повторно побачимо як буде. Посередник не ласий повертати кошти приводить різні причини чоловік переговорив з ним сервіс орієнтаті ввічливо давши зрозуміти що він свою послугу ненадав та привів йому приклад замовлення їжі в ресторані (чоловік кухар) дай Бог щоб все вирішилось вдало….. Скажіть будь ласка якщо йому відкриють візу воєвудську чи не буде у нього проблем на кордоні якщо він протягом року буде перетинати кордон кілька раз оскільки він буде працювати не у роботодавця від якого віза? Як уникнути такого нюансу? Щиро дякую за допомогу розуміння та підтримку. Вдалого Вам дня та успіхів в усіх справах!

    Reply
    • 29.07.2014 at 3:26 пп
     Permalink

     Як буде річна віза на основі дозволу на працю (від воєвуди), то можете вже не переживати за перетин кордону )
     Те, що Ваш чоловік буде працювати не того, хто виготовляв йому дозвіл — це може мати наслідки, але у тому разі, якщо буде перевірка на роботі, де він буде працювати, і з»ясується, що він не з тими документами.
     Як уникнути? Просто не наражатися на перевірки будь-яких офіційних органів, все інше — порядок )

     Reply
 • 28.07.2014 at 4:22 пп
  Permalink

  Доброго дня.
  Порадьте будь ласка як вірно подати заявки щоб отримати шанс на Імміграція до Канади: подаємо заявки на Federal Skilled Worker в 2014
  на кілька вакансій? Маю досвід роботи фінансах на кількох іноземних фірмах LEONI та NESTLE.
  Наперед щиро вдячна за відповідь та розуміння.

  Reply
  • 29.07.2014 at 10:19 дп
   Permalink

   Що до правильності подачі заявок на імміграцію до Канади, я не пораджу нічого, бо сам тих документів не робив, тільки читаю та перекладаю статті із Канадійських державних сайтів. Колись тільки мріяв про Канаду, але проміняв її на Швецію)

   Reply
   • 29.07.2014 at 2:06 пп
    Permalink

    Щиро дякую за розуміння та допомогу. Скажіть будь ласка як саме можна знайти роботу в Швеції для чоловіка? Минулого літа чоловік їздив на чорницю на жаль не вдало. Але має велике бажання та запал і пробує знайти роботу у Швеції . Дякую

    Reply
    • 29.07.2014 at 3:21 пп
     Permalink

     Нічого ліпшого, ніж підтягнути англійську до гарного рівня, брати торбу на плечі, 2-3 тис. дол. у кишеню, та їхати шукати на місці.
     Там в сезон на будові можна завжди знайти роботу, була б мова, вміння та бажання )

     Ліпше, відразу вчити шведську, тоді ГАРАНТІЯ, що буде робота. Може навіть у шведів )

     Reply
 • 30.07.2014 at 11:05 дп
  Permalink

  Добрий день, мені прийшло на електрону пошту запрошення на інтервю від роботодавця з Польщі. Тепер я не знаю що мені робити. Можна мені звернутися до консула з проханням отримати візу на основі даного запрошення чи роботодавець повинен зробити мені якесь запрошення. Будь-ласка скажіть як правильно поступити в даній ситуації. У вас в цьому питані є вже досвід. Заздалегідь дякую.

  Reply
 • 06.08.2014 at 12:16 пп
  Permalink

  Добрий день.
  Маю запрошення(піврічне) з варшави, а працюю в Познані (офіційно). Зараз приїхала додому. Як буду повертатися до Польщі на кордоні що показувати, запрошення з Варшави чи документи з праці (маю тільки копії, оригінали працедавець залишив у себе). Минулий раз як їхала 5 годин нас тримали на кордоні, перевіряли дуже запрошення. І ще одне, хочу робити візу річну(360/360). Чи не буде проблем при влаштуванні на роботу(офіційно) якщо запрошення зроблене іншим працедавцем. Дуже вдячна, бо в знайшла тут багато корисної інформації!

  Reply
  • 06.08.2014 at 4:13 пп
   Permalink

   Добридень, пані Мирославо
   На кордоні, поляки беруть паспорт із Візою та саме Oswiadczenie. Показуйте те, що їм потрібно бачити — Освядченє.
   Стосовно річної візи, як я зрозумів: Ви хочете замовити у когось річну візу, а потім їхати на роботу до Польщі?
   Якщо таким чином, то офіційно вам буде влаштуватися складно, бо для дозвіл виготовляється на конкретне місце роботи, у конкретного працедавця. Боюсь, що це може викликати складнощі у офіційному працевлаштуванні.
   Якщо стоїть задача в подальшом отримати вид на проживання, то раджу робити все легально, без комбінацій — вам же буде дешевше )

   Reply
 • 07.08.2014 at 12:29 пп
  Permalink

  скажіть будь ласка,якщо я здала на робочу візу своє запрошення і вони мені його не повернуть,а копії я немаю,то тоді мене не випустять через кордон?

  Reply
  • 07.08.2014 at 2:15 пп
   Permalink

   Вам обов’язково мають повернути оригінал запрошення, бо це тільки Ваш документ.
   НЕ переймайтесь, все буде файно, але на всяк випадок — зробіть копію запрошення, коли оотримаєте візу та оригінал Освядчення. Всяке трапляється )

   Reply
 • 08.08.2014 at 7:53 пп
  Permalink

  Доброго дня… хочу з Вами поспілкуватись на іншому сайті… це можливо? Гарного дня та успіхів у Ваших справах.

  З повагою Оксана

  Reply
 • 12.08.2014 at 9:00 дп
  Permalink

  Доброго дня, пане Сірко. Будь ласка, підкажіть як бути в данній ситуації. Подавали документи ( запрошення та пакет документів готував посередник) на відкриття воєвудської візи, анульовано навіть після апеляції причину не повідомили. Які наслідки чекають мене? Чи можу я подавати на відкриття робочої візи з піврічним коридором? Які мої подальші кроки для того щоб отримати візу? Мене чекає робота, правда не офіційна, а виїхати не можу. Щиро дякую за допомогу та розуміння. Гарного дня.

  Reply
  • 14.08.2014 at 7:15 пп
   Permalink

   Доброго здоров’я, пані Марічко
   Відмова у видачі візи — це неприємно, але нічого страшного у тому нема. Сам одного разу отримав відмову через недотримання процедури, і страшно переживав через те, але то ніяк не вплинуло на отримання подальших віз.
   Стосовно подання на піврічну візу, то там залежить, якою була попередня віза. Якщо попередня віза була 180/360, то наступну ви зможете відкрити тільки через пів-року, а якщо 360/360, то на піврічну можна подавати одразу.
   Так розумію, що робота чекає ніяк не в Польщі, бо в такому разі працедавець вже давно виробив би Польскі папери і ви спокійно рушили б до нього… вимагайте від спритника, який вам виготовляв папери, щоб він виготовляв наступні, бо щось не так було у цьому Зезволені.

   П.С. Знаю одного хлопця, який якісно робить свою роботу. Якщо хочете, то зателефонуйте йому, може чимось зарадить http://sirko.org.ua/wp-content/uploads/2013/03/Banner.jpg

   Reply
   • 15.08.2014 at 5:30 пп
    Permalink

    Доброго дня. Щиро вдячна за підтримку та розуміння. Віза яку не відкрили була від Воєводи 360/360. Так звичайно я скористаюсь Вашою порадою і зателефоную. Дякую.

    Reply
 • 16.08.2014 at 9:57 дп
  Permalink

  Доброго дня!
  У цьому році вступив до університету і отримав річну національну польську візу категорії D. Але навчання не дешеве, та й кишенькові гроші завжди потрібні. Підкажіть, будь-ласка, чи можу я з моєю візою офіційно працевлаштуватися, і що для цього потрібно?
  P.S. перепрошую якщо таке питання вже хтось задавав, я намагався знайти щось подібне, але марно!

  Дякую!

  Reply
  • 23.08.2014 at 1:04 пп
   Permalink

   Доброго дня, Северине
   Ось, власне і відповідь на ваше питання:

   Із того всього, я зрозумів: працедавець перед підписанням умови про працю, має зареєструвати Oswiadczenie в місцевому управлінні праці; тривалість (сумарна) роботи має не перевищувати 6 місяців на рік, в інакшому разі, працедавець мусить клопотатися про отримання дозволу на працю у воєвуди.

   Reply
 • 18.08.2014 at 11:30 дп
  Permalink

  Доброго дня! У мене польська робоча шенген віза категорії С ,через 2 тижні закінчується 90 днів.Чи можливо якось отримати наступну візу на 180 або 360 днів,не виїжджаючи до України. Не хочу до України в зв»язку з воєнною ситуацією,та боязнню відмови на відкриття візи (зараз багато слухів про відмови особам чоловічої статі). Підкажіть що можливо зробити в такій ситуації , та хотілося б почути ваші особисті поради щодо подальших моїх дій. Заздалегідь Дякую та надіюсь на розуміння.

  Reply
  • 22.08.2014 at 10:05 дп
   Permalink

   Добридень, Володимире
   Я вам скажу таку річ: дуже багато чуток, які нічим майже не пітверджується, крім як переказів із уст-в-уста. Так само мене настрахали, що наші прикордонники завертають чоловікіів, які гіпотетично підпадають під мобілізацію. Як виявилося насправді — ніхто, і нікого не завертає, крім того, багато чоловіків саме цим і користується, бо прийшли повістки…
   Раджу не піддаватися чуткам, та спокійно робити документи.

   Reply
 • 23.08.2014 at 12:08 пп
  Permalink

  Запитання, трішки не в тему.
  1. У Вашого сайту змінилося обличчя?.. Раніше було краще!
  2. Як можно ввімкнути налаштування, щоб постійно читати «свіжі» коментарі?
  Дякую

  Reply
  • 23.08.2014 at 1:11 пп
   Permalink

   Так, вирішив змінити зовнішній вигляд сайту, але ще не до кінця налаштував всі функції, як то було у попередньому вигляді.
   Все тому, що блог веду для душі, то доводиться ним займатися у вільний час, якого останні місяці стало дуже мало. Думаю, що з часом я все полагоджу )

   Reply
 • 29.08.2014 at 11:01 пп
  Permalink

  Добрий вечір! Відкриваю робочу візу по придбаному запрошенні на пів-року. Чи можна по такій візі поїхати в Італію? Буду вдячна за відповідь.

  Reply
  • 30.08.2014 at 3:00 пп
   Permalink

   Доброго дня, пані Галино
   Так, як тільки ви перетнете кордон із Польщею, ваша віза дозволятиме вам ПЕРЕБУВАТИ у всіх країнах зони Шенген до 90 днів.
   Але пам’ятайте, що дана віза дозволяє виконування роботи тільки на території Польщі.
   Це згідно закону.
   Фактично, в’їхавши на територію Євросоюзу, вам вже більше ніхто не ставить ніяких штампів, тому удоводнити, скільки часу ви перебуваєте у тій чи іншій країні майже неможливо, та й ніхто тим не займається. З цього якраз і користуються наші співвітчизники, таким чином виїжджаючи до більш розвинутих економічно країн, ніж Польща.
   Раджу на всяк випадок зберегти квиток на автобус/літак/потяг, яким ви прибудете до Італії. Перших 90 днів, на будь-які питання скільки ви перебуваєте в країні, у вас завжди буде підтвердення.

   Reply
 • 01.09.2014 at 10:50 дп
  Permalink

  Доброго дня. Маю польську робочу візу 180/360.Хотів би спитати:
  — Чи можна відкрити наступну візу робочу не чекаючи закінчення коридору? і якщо так, то яку і з яким запрошенный?
  — Чи можна перебити коридор шенгеном або новим закордонним паспортом?
  — Ходять слухи що наступну візу відкривають не по закінченню коридора, а по даті першо вїзду попередньої візи? Наперед вдячний.

  Reply
  • 01.09.2014 at 12:34 пп
   Permalink

   Доброго дня, Василю
   1. Якщо у вас є діюча робоча віза 180/360, і там залишається кілька днів перебування, а вам потрібно робити наступну польську візу, то в консульстві пишете заяву на анулювання діючої візи. Все дуже просто. Після закінчення візи 180/360, відразу можна відкрити робочу візу тільки 360/360 (на основі дозволу на працю від воєводи). Якщо хочете знову 180/360, то доведеться чекати пів-року від дня закінчення діючої візи.
   2. Питання не зрозумів. Яле якщо йдеться про закінчення дійсності візи, то віза вважається недійсною, якщо: закінчилися дні перебування (тих самих 180 днів із 360), або закінчується коритор (360 днів), навіть за наявності днів перебування.
   3. Питання неточне, бо візу існує маса, тому завжди конкретно потрібно вказувати, про яку саме йдеться.

   Взагалі, раджу такі речі досліджувати із офіційних джерел, щоб в разі чого — мати на кого посилатися. Достатньо зайти на сайт свого територіального консульства.

   Reply
 • 06.09.2014 at 9:42 дп
  Permalink

  Доброго дня, пане Сірко. Маю до вас запитання з приводу запрошення на робочу візу. Запрошення (zezwolenie) видане 15.07.2014 на перід з 11.08.2014 до 10.08.2015 чи дійсне воно на даний час? Якщо так, то в анкеті e-konsulat дата запланованого в’їзду в Польщу додаю 7 днів до дати призначеного візиту до консульства, а тоді дата запланованого виїзду через рік від дати в’їзду? Але ж період дії запрошення закінчується раніше… чи візу відкриють на менший період ніж 360 днів?
  Буду щиро вдячний за відповідь.

  Reply
 • 06.09.2014 at 11:08 дп
  Permalink

  Доброго дня, Сергію
  1. Якщо працедавець не скасував Зезволенє у Ужонді воєвуди, то воно ще дійсне (такого роду документи дійсні на протязі 3 місяців, із дня видачі). Тому якщо у вас є змога сконтактуватися із тією особою, що займалася Зезволенєм, то запитайте чи скасовували того паперу. Якщо ні, то можете спокійно подаватися на візу.
  2. Все правильно? що до арифметики, за вийнятком одного: дата запланованого виїзду має наступити не пізніше дати закінчення дійсності дозволу на працю (Зезволеня), тобто, ваша віза буде не 360 днів, а [10.08.2014] — [дата в’їзду]=[кількість днів перебування]. Але кількість днів перебування будуть вже обраховувати працівники консульства, вам же тільки необхідно вказати необхідні дати.

  Reply
 • 09.09.2014 at 11:05 пп
  Permalink

  Добрий вечір !Маю до Вас таке питання….Ми з чоловіком 1 місяць чекали на виклик від воєводи з одної фірми,але в кінцевому результаті виклик мені прийшов а чоловіку ні бо в них там щось на фірмі не вийшло сказали що буде ще за місяць !На 18 вересня в мене черга на подачу документів,а чоловік чекає….Ми разом замовляли виклики і планували що разом подамо на візу ,отримаємо її і поїдемо.Власне питання таке…..Скільки дійсний мій виклик і чи можу я не ставати на чергу 18 вересня ,а стати разом з чоловіком тоді коли він отримає свій виклик?Бо без нього я не поїду, а якщо вироблю візу то місяць мені пропаде з візи!В нас обох до цього були піврічні візи які ми відбули в Польщі а зараз відбуваємо коридор який хотіли перекрити воєводською візою. Порадьте щось!

  Reply
  • 10.09.2014 at 7:08 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Ліано
   Тут і радити нема що: подавайте всі документи 18 вересня, бо нічого ви не заощаджуєте.
   У Зезволені вказано, коли ви маєте розпочати працю. Саме від цієї дати і починається відлік часу перебування.

   Стосовно дійсності дозволу на працю в Польщі (воєвудське запрошення, як то його ще називають), то воно дійсне 3 місяці з моменту видачі. Ось джерела:
   Стосується короткотермінових запрошень
   воєвудська віза, запрошення на візу, робота в польщі без посередників
   Власне, що стосується дійсності дозволів на працю
   воєвудська віза, запрошення на візу, робота в польщі без посередників
   Коли дозвіл на працю втрачає дійсність
   Якщо воєвода чи контролюючий орган були повідомленні про те, іноземець не почав роботу протягом 3 місяців з моменту початку дії дозволу на працю (ком. саме про цю дату я казав вище)…

   Отже, з того робимо висновок, що дозвіл на працю є дійсним протягом строку на який його видали (рік чи більше), але якщо ви не подали документи на візу протягом 3 місяців від моменту настання дії дозволу, то вам можуть відмовити у видачі візи.

   Reply
 • 10.09.2014 at 11:16 дп
  Permalink

  Доброго дня, я б хотів Вас спитати: скажіть будь-ласка яке місто має найбільше число промислових об’єктів (заводів, фабрик) в Польщі. Так щоб можна було б прїхати в те місто і почати працювати, щоб довго не шукати роботу. Я думаю поїхати по туристичній візі і піти одразу працювати. Заздалегідь дякую.

  Reply
  • 10.09.2014 at 6:10 пп
   Permalink

   Доброго дня, Андрію
   Дуже хочу вас відрадити від такої ідеї — їхати по туристичній візі, і на місці шукати роботу. Ось чому:
   — скоріш за все, туристичну візу відкриють вам досить короткий час (мається на увазі — час перебування), що не дасть можливості довго перебувати в Польщі;
   — туристична віза не дає можливості працювати легально (завжди і всім раджу дотримуватися правил та законів — це завжди дешевше у кінцевому рахунку);
   — якщо ви питаєте поради у мене, а не шукаєте інформацію на польских сайтах, то підозрюю, що рівень польської у вас недостатній для комунікації (а шукати роботу на місці без знання мови — це небезпечно);

   Ось три причини, згідно яких, я не раджу триматися вашого плану. Я дам номери телефонів хлопців, які возять людей бусом до Варшави. Може хтось із них допоможе у підготовці документів для візи та пошуком роботи:
   +380672528399 Арсен
   +380962739105 Ігор
   Ще раз НАГОЛОШУЮ, що вони займаються перевозками, але можуть мати інформацію що до роботи.

   Reply
 • 16.09.2014 at 12:09 пп
  Permalink

  Доброго дня ! Хотів би запитати вчора подав документи на робочу візу в візовий центр вводив свої дані і показало, що паспорт опрацьовується чи щось накшталт цього. А сьогодні, вилазить таке повідомлення » За даним запитом не знайдено інформації, що відповідає Реєстраційному номеру і даті народження» . Хотів би запитати, чі це нормально?

  Reply
  • 16.09.2014 at 6:32 пп
   Permalink

   Доброго дня, Вадиме
   З питань роботи системи візового центру, вам ліпше всього звертатися на телефонну лінію візового центру.
   Але якщо ви подали документи і їх прийняли, то можете не хвилюватися, все буде файно. Це досить серйозна контора, яка бере гроші за свої послуги.
   Чекайте призначеного дня, і йдіть за візою до візового центру, бо часто смс приходять із великим запізненням.

   Reply
   • 16.09.2014 at 10:22 пп
    Permalink

    Дякую, Вам за відповідь, і вдячний Вам , що створили такий ресурс при оформленні документів і взагалі, для себе знайшов дось багато корисної інформації. Також бажаю Вам розвиватись і продовжувати в цьому ж напрямку, пан Сірко, Ви допомогли багатьом людям і я впевнений як би всі ми були б не байдужі, так як Ви, то можливо і в нас на неньці жилось би досить не погано.

    Reply
 • 24.09.2014 at 6:33 пп
  Permalink

  доброго дня! Був словаками занесений в систему SIS терміном на 1 рік….за протерміновану візу…я цього не знаючи подав на польську національну — дістав відмову….19.04.2015 р. закінчується термін депортації,але від поляків мав відмову.Два запитання 1.Чи автоматично знімається депортація в системі SIS??? 2.Чи варто знову пробувати знов подавати папери знову до поляків на робочу візу??? Дякую!

  Reply
  • 24.09.2014 at 8:33 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Олеже
   Прошу мене пробачити, але я не фахівець у відмовах і системі SIS. Самому не доводилося мати справи, та й не чув нічого від інших.
   Не від одного чув, що після заборони в’їзду, знову подають на візу і отримують, тому подаватися варто у будь-якому разі. Просто наступного разу будете більш уважним що до термінів перебування )
   Бажаю вдалого вирішення питань!

   Reply
 • 25.09.2014 at 12:32 пп
  Permalink

  Пане Сірко, читаючи Ваш блог дізнався дуже багато цікавого. Дякую Вам за це. Однак питання ще є)))
  Ви писали, що краще відкривати багаторазову національну візу (мульти), бо з нею можна декілька разів перетинати кордон. Чи можна відкрити таку мультивізу у форматі 180/360? Тобто в мене буде освядчення і при подачі анкети на візу хотілося б вірно заповнити відповідний пункт в анкеті, щоб не сидіти в Польщі всі 180 днів, а періодично їздити в Україну. Якщо я щось невірно зрозумів, то прокоментуйте, будь ласка.

  Reply
  • 25.09.2014 at 7:44 пп
   Permalink

   Доброгно вечора, Ігоре
   Щоб мати так званну «мультивізу» (хоча я категорично не згідний із тим формулюванням), то вам в анкеті, в пункті кількість в’їздів (пункт №24) потрібно вказати «багаторазовий».
   Більше про заповнення анкети тут: http://sirko.org.ua/zrazok-zapownenia-vizovoi-ankety/

   Reply
 • 25.09.2014 at 3:18 пп
  Permalink

  Привіт.Сьогодні отримала річну візу на закупи з 01.10.2014 по 05.10.2015р.Але попередня віза робоча дійсна до 30.09.2014р. Чи можу я сьогодні переїхати до Польщі по старій візі?Дякую!!!

  Reply
  • 25.09.2014 at 7:36 пп
   Permalink

   Привіт, Ірино.
   З такими питанням вам краще звертатися безпосередньо до працівників прикордонної служби Польщі, бо я не обізнаний у таких тонкощах. А ви плануєте повернутися до 30 вересня, чи пізніше?
   Особисто я, на вашому місці, їхав би спокійно, і тільки перепитав би зайвий раз цельніків як мені правильно поступити.

   Reply
   • 25.09.2014 at 8:52 пп
    Permalink

    Дякую.Так я планую повернутись вже завтра.Робоча віза не анульована а дійсна.Напевно вони можуть перезвонити до пана і запитати чи дійсно я їду до нього.

    Reply
    • 25.09.2014 at 9:27 пп
     Permalink

     Так, можуть зателефонувати, про такі випадки мені вже доводилося чути не раз.

     Reply
 • 01.10.2014 at 5:48 пп
  Permalink

  привіт! маю таке питання! може вже повториться,але мушу знати. Скажіть, будь ласка,якщо в мене відкрита віза С (на закупи) і вона ще дійсна,а хочу відкрити робочу, то цю потрібно анульовувати???
  І ще, якщо запрошення з 10 жовтня, а дата подачі документів 4 листопада, то це не страшно, воно ще підійде для подачі.
  буду вдячна за відповідь!!!!

  Reply
  • 01.10.2014 at 6:06 пп
   Permalink

   Привіт, Тетянко
   1. Віза типу С являється шенген візою, тому національну візу можна відкривати без скасування шенген візи. Але на всяк випадок перепитайте в консульстві (чи візовому центрі), бо інформацію маю не із офіційного джерела, а людей, що займаються візами, бо завжди можуть бути якісь зміни.
   2. Запрошення дійсне на протязі 3 місяців, із дня видачі. Тому думаю, що вам нема чого перейматися.

   Reply
   • 02.10.2014 at 2:40 пп
    Permalink

    Дуже дякую! у Вас дуже цікаві і пізнавальні статті)))

    Reply
 • 05.10.2014 at 2:30 пп
  Permalink

  Доброго дня! В мене до Вас таке питання мала відкриту візу 180/360 відпрацювавши цей термін отримала запрошення від воєводи 360/360 подавши документи в Посольство допустилась помилки в анкеті написавши кількість днів 180, візу мені по воєводському запрошені відкрили на 180 днів, це мені тепер потрібно йти до Посла для того щоб зробили анулювання візи 180/360 і відкрили правильно 360/360 правильно розумію?? Чи стикались Ви з таким, може хтось з знайомих чув?
  Дякую.

  Reply
  • 05.10.2014 at 6:42 пп
   Permalink

   Доброго дня, Мар’яно
   Мені не доводилося ні чути, ні читати про такі випадки, тому практичну пораду можу дати тільки одну: подзвоніть на телефонну лінію підтримки вашої консульської установи, та поясніть ситуацію дівчатам-операторам. Якщо вони не зможуть нічого порадити, то переключать на консула.
   В мене теж був спецефічний випадок, коли ніхто не міг мені нічого пояснити, тоді довелося спілкуватися в телефонному режимі із паном Консулом. Він дав мені чітку інформацію. Не варто боятися такої розмови, бо крім польської, консули досить непогано володіють російською.
   Бажаю вам вдало вирішити питання із візою!

   Reply
 • 19.10.2014 at 7:03 пп
  Permalink

  Добрий вечір! Підскажіть будь ласка чи можливо самостійно знайти роботу в Польщі?

  Reply
  • 19.10.2014 at 8:39 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Наталіє
   Саме про це я всюди пишу у своєму блозі.
   Раджу уважніше почитати розділ ПРАЦЯ В ПОЛЬЩІ, від самого початку.
   Вся статті написані, виходячи із власного досвіду.

   Reply
 • 25.10.2014 at 12:37 дп
  Permalink

  Доброго дня в мене польська національна віза d 05 mult 180/360 термін дії візи з 16.06.2014 по 28.03.2015. Поїхав в Польщу 27.07.2014 і планую виїхати 28.10.2014. Я пробуду в Україні 2 місяці, чи можу я 1.02.2015 виїхати до Польщі і пробути там до закінчення візи? Питання в тому як рахуються 180 днів, чи в них зараховується моє перебування в Україні, чи тільки рахується час перебування в Польщі?

  Reply
  • 25.10.2014 at 1:11 дп
   Permalink

   Доброго вечора, Іване
   Рахуються тільки дні перебування в Польщі, починаючи із моменту перетину кордону.
   Стосовно того, коли та як ви можете повернутися до Польщі, то вам потрібно уважно подивитися Oswiadczenie, бо зараз там вказуються періоди перебування, на які вас запрошують до роботи.

   Reply
   • 25.10.2014 at 2:31 пп
    Permalink

    У мене в Oswiadczenie останній третій виїзд має бути з 01.02.2015 до 28.03.2015. Тобто якщо я виїду з Польщі 28.10.2014 ( час перебування в Польщі буде близько 90 днів і ще 90 залишить), тоді я можу заїхати в Польщу 01.02.2015 і пробути до закінчення візи?

    Reply
    • 25.10.2014 at 3:39 пп
     Permalink

     В такому випадку важко сказати, бо перебування по періодах — це нововведення, по якому я ніде не можу знайти інформації, а ви виходите за ці періоди.
     Я думаю, що ви можете залишитися, і працювати, але як будете їхати додому, то на кордоні, у польських прикордонників перепитайте ще раз — сам так роблю, бо вони ліпше всього знають.

     Reply
 • 15.11.2014 at 10:00 пп
  Permalink

  Вітаю, пане Сірко,

  Планую їхати до Польщі на роботу, і хотіла б отримати Вашу пораду. Справа в тому, що мене запрошує приватна особа (польська родина) на роботу нянею/вихователькою для їх діток на півроку (з перспективою подовження терміну на рік). Робитимуть освядчення, як я розумію.
  Незрозуміло наступне: якщо під час перебування в Польщі мене фактично утримуватиме родина, що мені варто писати у візовій анкеті у пунктах «витрати на час проживання заявника» та «кошти утримання»?
  І ще стосовно мого роду занять: я працюю вдома (фрілансер), тож офіційно ніде не зареєстрована. Яку професію вказувати в анкеті в графі «професія»?

  P.S. Ледь не забула:) Як швидко після повернення в Україну я зможу подати заяву на нову -річну- візу (вже на основі дозволєнія)?

  Щиро дякую!
  Дар’я

  Reply
  • 16.11.2014 at 12:27 дп
   Permalink

   Доброго вечора
   1. Витрати. Варто вказати наступні пункти:
   візова анкета в польщу, анкета шенген віза, як заповнити анкету для польської національної візи
   Кредитну карту варто вказувати у разі, якщо така є насправді. Майте на увазі, що готівку доведеться із собою взяти (що б не обіцяли працедавці), бо витрачатися доведеться в будь-якому разі. Крім того, працівники польської прикордонної служби можуть попросити показати наявність коштів для перебування в країні, і із собою якихось 150-200 доларів (або їх еквівалент) потрібно обов’язково, буде більше — ще ліпше.
   Моє особисте спостереження: якщо ви їдете за кордон, то при собі потрібно мати суму грошей, яка дорівнює (щонайменше) середньому місячному заробітку країни, до якої ви збираєтесь. У разі Польщі — це 1500 злотих або 430 доларів.
   2. В графі «Професія» не вказувати нічого.
   3. Подавати документи на наступну візу, яка буде на основі Zezwolenia можна (і варто), ще будучи в Польщі, у той час, як буде добігати завершення діюча віза. Вся справа в тому, що у нас в Україні, консульства Республіки Польща працюють на межі фізичних можливостей, а тому чекати черги на подачу документів доводиться дуже довго.
   Не обов’язково, щоб строк перебування по діючі візі збіг повністю для відкриття наступної. В разі чого, при подачі документів на нову візу, можна додати заяву на скасування діючої (бо забороняється мати дві національні візи одночасно). Бланк видають безпосередньо в консультсві.
   4. Споконвічна помилка нашого брата — їхати за кордон без знання мови. Не знаєш мови — не можеш нічого досягти. Це проста формула. Офіційним органам (консульство, митники і т.д.) до того нема ніякої справи. Коротше, то тільки ваш клопіт )

   П.С. Дуже раджу до виїзду, якомога більше часу провести у вчителя польської мови, інакше не уникнути проблем. Перевірено десятками тисяч наших заробітчан, і тому числі — мною особисто. Вчіть польську вже зараз, не втрачаючи ні хвилини.

   Після П.С. Фріленсер? Чим займаєтесь?

   Reply
   • 16.11.2014 at 8:36 дп
    Permalink

    Вітаю!

    Дякую за пояснення.
    Стосовно фрілансу — пишу академічні роботи (есе, реферати, відгуки, рецензії, курсові і т.ін.) англійською мовою для закордонних студентів. Власне, тому думала спочатку, що потрібно буде вказати як професію «інтелектуальний працівник» чи щось подібне :)

    Маю ще дещо запитати у Вас стосовно витрат. Запрошуюча родина в умовах праці вказала проживання у їхньому будинку, так само, як і харчування. Тож чи достовірно буде, якщо в анкеті я вкажу, що сама себе забезпечиватиму? Чи потрібно буде все одно позначати ті пункти, що Ви вказали у витягу з анкети?

    Наперед спасибі!

    Reply
    • 16.11.2014 at 11:07 дп
     Permalink

     Десь зазначено у документах, що сім’я збиарається надавати вам житло, та годувати?
     Якщо офіційно нема ніде, то і не варто заморочуватися. Крім того, підозрюю, що у разі надання інформації, що до повного вашого утримання, працедавцям потрібно буде надати якесь підтвердження їхньої фінансової спроможнсті (але це моя особиста думка, без будь-яких обгрунтувань).

     П.С. Володіючи англійською на такому високому рівні, чи варто взагалі їхати до Польщі?

     Reply
     • 17.11.2014 at 6:37 пп
      Permalink

      Доброго Вам вечора, пане Сірко!

      Ось Ви пишете мені у відповідь: «Десь зазначено у документах, що сім’я збиарається надавати вам житло, та годувати?
      Якщо офіційно нема ніде, то і не варто заморочуватися». Але ж на сайті консуляту, в переліку інформаціі, що має бути вказана в Oswiadczenie, є пункт «Вказати, хто покриває витрати на житло та проїзд» (до Польщі, як я зрозуміла).
      Якщо з проїздом все ясно — ці витрати сплачую я — то за житло вже відповідає приймаюча родина, хіба ні? Тому вказати, що я забезпечиватиму себе цілком самостійно, не відповідатиме дійсності. Що ж тоді вказувати у пункті 33, що Ви навели від 16.11.2014?

      Пробачте, якщо «дістаю» Вас своїми розпитуваннями, але дуже хотіла б отримати пораду досвідченої людини:)

      З повагою,
      Дар’я

      Reply
      • 17.11.2014 at 9:34 пп
       Permalink

       У разі, якщо прикордонники чи консульство попросить офіційного підтвердження того, що запрошуюча сторона забеспечує ваші витрати на проживання, та харчування, та у якій мірі? Що ви зможете надати?
       Усні домовленності не мають юридичної сили, так як ви могли неправильно трактувати слова працедавця, а крім того, ви є зацікавленною стороною. Це суто моя думка, але якщо це принципіально, то ліпше порадитися із юристами, чим зі мною ;)

       Reply
 • 15.11.2014 at 10:04 пп
  Permalink

  О, і ще дещо: чи має значення, що я не володію польською (їду до Польщі вперше)? Вивчатиму вже на місці.

  Дякую

  Reply
 • 16.11.2014 at 8:51 дп
  Permalink

  Якщо можна, підкажіть іще дещо, будьте ласкаві:)

  1. Чи мають бути мої дані в Oswiadczenie ( адреса зокрема) вказані так само, як і в закордонному паспорті? Чи їх треба писати транслітерацією?

  2. Якщо в графі «професія» не буде нічого вказано, чи не викличе це зайвих запитань у митників? (Доречі, якою мовою, якщо не польською, краще спілкуватись із цими панами?)

  3. В графі анкети «Дозвіл на в’їзд до держави призначення» вказувати Oswiadczenie?

  4. Які саме дати вказувати у розділах «Планована дата в’їзду/виїзду» ?

  Ще раз спасибі!

  Reply
  • 16.11.2014 at 11:02 дп
   Permalink

   1. При заповненні анкети, у самій горі написано:
   Поля формуляра з номерами 1, 2, 3, 5, 11, 13, 16, 31, 34 заповнюємо використовуючи виключно літери латинського алфавіту (A, B, C, D, E, F, G, H, I, J. K, L. M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z). Введення даних з помилками призведе до відмови прийняття анкети в консульстві.
   Пункт 17 (Поштова адреса та адреса електронної пошти заявника) можна заповнювати кириличними літерами.
   2. Єдине, що питають іноді прикордонники, коли збирають паспорти та оригінали oswiadczenia, то: Gdzie Pan/Pani jedzie do pracy? Czy ma Pan/Pani z soba pieniadze? , — а на перевірці особистих речей ще запитають: Czy ma Pan/Pani wodke, papierosy?
   3. В графі анкети «Дозвіл на в’їзд до держави призначення» вказувати Oswiadczenie? (с)
   Нічого не вказувати, тому що там чітко написано у полі: НЕ СТОСУЄТЬСЯ, — і вписати якусь інформацію туди неможливо.
   4. Дати в»їзду-виїзду вказувати ті, на які планується поїздка, та які узгоджуються із датами у oswiadczeni.
   Дата в’їзду обраховується наступним чином: потрібно додати 7 (календарних днів, до того дня, у який ви збираєтеся відвідати консульство Республіки Польща. Але дата в’їзду не може наступити раніше вказаної у запрошені.
   Тобто, потрібно мати запрошення і знати вільну дату для подання документів, тоді можна все достименно прорахувати.

   Reply
 • 16.11.2014 at 10:54 дп
  Permalink

  Доброго дня, пане Сірко.
  Проконсультуйте, будь ласка, по моїй ситуації.
  В жовтні мав їхати на сільгосп.роботи. Працедавець зробив мені освядчення: 1-й період праці з 01/10/2014 по 01/12/2014, 2-й період з 01/03/2015 по 01/05/2015 і т.д. Але через скажені черги в візових центрах та консульствах, я зміг візу отримати лише на початку листопада (віза багаторазова). Зателефонував працедавцю, а він каже: «Вибач, друже, сезон закінчується і до весни роботи не буде. Або чекай до весни, або шукай якусь іншу роботу в Польщі». Роботу поки що знайти не можу.
  Тому такі питання виникли:
  1) Чи зможу я по цьому освядченні в»їхати в Польщу після 01/03/2015 (в 2-му періоді праці)? Чи доведеться просити випустити нове освядчення під вже діючу візу? Бо на деяких форумах пишуть, що освядчення діє 3 місяці з дати видачі і якщо я його не використаю для в»їзду протягом цих 3-х місяців, то воно пропаде.
  2) Може мені перетнути кордон по цьому освядченню, щоб воно не пропало, поки ще є час до закінчення 1-го періоду праці? Ну наприклад, з»їздити зі Львова в Медику чи Перемишль і в цей же день повернутись назад? Чи буде в такому випадку освядченя дійсне на наступні періоди праці? Че не критично якщо на в»їздному та виїздному штампі буде стояти одна дата? Бо я не впевнений, що до кінця листопада знайду роботу в Польщі.
  Буду вдячний за поради, бо чесно кажучи вже не знаю що робити.

  Reply
  • 16.11.2014 at 11:14 дп
   Permalink

   Добрий день, Максе
   Я був у ситуації, подібній до вашої, і просто виробив інше oswiadczenie, під потрібні дати. На тому мої клопоти скінчилися.
   Що до тих моментів, про які ви питаєте у пункті №2, я не маю інформації, щоб впевнено щось порадити.

   Reply
 • 01.12.2014 at 12:54 пп
  Permalink

  Доброго дня)
  Я працюю на будові по освядченію, піврічна віза. Мій працедавець не проти зробити для мене зезволєніє, але він не має поняття, що для цього потрібно. Чи не могли б Ви написати алгоритм дій, куди йому йти і що туди нести, якщо я працюю менше трьох місяців. До кінця візи лишилося менше місяця, дуже розраховую на Вашу пораду!

  Reply
  • 01.12.2014 at 10:33 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Вячеславе
   Раджу уважно перечитати статтю угорі, там все детально описано, геть із посиланням на польське джерело (щоб і поляк міг почитати).

   Reply
 • 07.12.2014 at 2:07 пп
  Permalink

  В мене до закінчення візи 2 тижя. Посередник подає документи на карту побуту. Але я мушу їхати до дому. Швидше неміг подати, бо я в нього не працював 3 місяця. Я можу на Україні чекати на карту побуту??? чи потрібно перебувати в польщі???

  Reply
  • 08.12.2014 at 5:34 пп
   Permalink

   Мушу почитати нормативні документи, що до цього питання, бо маю тільки здогадки.
   Точно знаю, що ви маєте особисто відбирати карту.

   Reply
 • 01.01.2015 at 1:48 пп
  Permalink

  Доброго дня . Підскажіть будь ласка з якого віку можна робити робочу візу в Польщу???
  І на ск часу можна отримати гостьову візу???

  Reply
  • 01.01.2015 at 5:47 пп
   Permalink

   Доброго дня, Надю
   1. Подавати документи для отримання візи на виконання праці, можна починаючи із моменту настання повноліття, тобто, після 18 років.
   2. Гостьову візу можна отримати максимум на 90 днів.

   Reply
 • 10.01.2015 at 10:27 пп
  Permalink

  Віза типу Д із 27 вересня 2014 року по 17 березня 2015 року, тобто без коридору. Запитання. Щоб поїхати далі на роботу потрібно річне запрошення (зезволеніє) чи можна знову піврічне (освядчення). Чи для освядчення потрібно чекати до 27 вересня 2015 року (рік від видачі візи, хоча коридору не було)?

  Reply
  • 10.01.2015 at 10:46 пп
   Permalink

   Після піврічної відразу можна відкрити тільки річну від воєводи, інакше доведеться чекати 6 місяців для отримання наступної піврічної візи.

   Reply
 • 13.01.2015 at 9:24 пп
  Permalink

  Як можна вияснити чи не анульоване запрошення? Працював у жовтні-листопаді, потім трохи прихворів і поїхав додому. Тепер планую їхати знову але вже на іншу роботу по старому запрошенню (їх у мене вже два цих запрошення: перше-те по якій робив візу і друге- від тої фірми що реально працював у жовтні-листопаді). Порадьте як краще?

  Reply
  • 14.01.2015 at 12:43 дп
   Permalink

   З’ясувати, чи запрошення не анульоване можна у того, хто його виробляв. Якщо є можливість сконтактуватися із поляком, що його виготовляв, то це буде найліпшим варіантом.
   Коли будете планувати поїздку, то потрібно їхати по діючому запрошенню, і ОБОВ»ЯЗКОВО звертати увагу на періоди перебування, що зазначені у ньому. Бо цельніки можуть не пустити, якщо ви будете намагатися в’їхати раніше, ніж наступив період перебування.

   Reply
  • 21.01.2015 at 5:32 пп
   Permalink

   Добрий день.Воєводське запрошення з 10.01.2015р візу відкрию десь в березні.Поїхати хочу в середині квітня робота тільки починається.Чи буде дійсне запрошення. Чи буде проблема на кордоні через великий проміжок часу. якщо так то як правильно зробити.

   Reply
 • 21.01.2015 at 1:51 пп
  Permalink

  Добрий день.Воєводське запрошення з 10.01.2015р візу відкрию десь в березні.Поїхати хочу в середині квітня робота тільки починається.Чи буде дійсне запрошення. Чи буде проблема на кордоні через великий проміжок часу. якщо так то як правильно зробити.

  Reply
  • 21.01.2015 at 2:38 пп
   Permalink

   Добрий день, Юрію
   Якщо ваше запрошення є дійсним із 10 січня, то ви вже почали втрачати свої дні перебування. Наскільки я розумію, документи ще не подані до візового центру. Отже, в день подачі документів, вам зменшать термін перебування, на кількість днів, що є різницею між датою відвідування візового центру і датою початку дії запрошення, це 50-60 днів..
   Крім того, всі запрошення зараз роблять із періодами перебування. Я не знаю, як то виглядає у вашому запрошені зараз, але ще є можливіть не потрапити на свій термін, і мати багато клопоту із працівниками прикордонної служби.

   Якщо ви маєте змогу отримати нове запрошення, то нехай його зроблять вам під потрібні дати, інакше ви втрачаєте багато днів перебування.

   Reply
 • 21.01.2015 at 5:01 пп
  Permalink

  Підкажіть будь-ласка, як бути в даній ситуації?

  Хочу виїхати в Польщу і там шукати роботу, для першого виїзду планую відкрити робочу візу по запрошенню на 180 днів.

  1) Чи можу я отримавши запрошення (zezwolenie) виїхати в Польщу і перебувати там, але не працювати в цей час?
  2) Чи є якийсь законом встановлений термін за який я повинен розпочати працю на цій (що видавала запрошення) чи іншій фірмі? Невідомо ж скільки часу мені знадобиться для влаштування на роботу.
  3) І якщо так, чи зможу я в такому випадку спокійно перетинати кордон Україна-Польща, Польща-Україна 1-2 рази в місяць? знаходив інформацію що по робочій візі краще багато раз не їздити туди-сюди, правда не розумію чому.

  Reply
  • 21.01.2015 at 6:09 пп
   Permalink

   1. Якщо ви отримуєте візу на 180 днів, то вона на основі Oswiadczenia, а не Zezwolenia.
   2. У випадку zezwolenia, якщо працівник протягом 3 місяців не приступив до праці, то працедавець має повідомити про це Urzad pracy. Так само він має вчинити, якщо ви звільняєтесь із місця праці.
   Стосовно oswiadczenia, то там, таких строгих вимог. Перевіряв персонально
   3. Із робочою візою ліпше не кататися туди-сюди, бо вам наставлять штампів про перетин кордону, і у працівників консульства може виникнути підозра про нецільове використання візи. Можуть виникнути складнощі із подальшим відкриттям віз.

   Reply
   • 23.01.2015 at 3:56 пп
    Permalink

    Сірко, дякую за детальну відповідь!
    Дозвольте тоді ще раз уточнити:
    1) тобто незалежно від типу виданої візи (чи на основі «Oswiadczenia» чи на основі «Zezwolenia») якщо я навіть не влаштувався на роботу, я можу легально весь дозволений мені візою час знаходитись на території Польщі? і не потрібно нікого повідомляти і нікуди звертатись? вірно?
    2) у мене виходить така схема «отримав робоче запрошення — оформив робочу візу — приїхав в Польщу — шукаю роботу — знайшов роботу», а тепер неясності: яка подальша процедура якщо я знайду роботу? потрібно від нового працедавця оформляти нове «Oswiadczenia/Zezwolenia» ? чи нічого оформляти уже не потрібно а просто так можна приступати до праці на основі своєї робочії візи?
    Дякую!

    Reply
    • 26.01.2015 at 8:10 пп
     Permalink

     1. Легально без праці (згідно правил) — до 3 місяців, фактично на освядчені вдавалося перебувати до 6 місяців. Про те, що ви не працюєте — повідомляє працедавець, а не ви.
     2. У кожного нового працедавця, для легальної роботи, потрібно виробляти новий документ: Освядчення або Зезволеня.

     Reply
 • 22.01.2015 at 11:24 дп
  Permalink

  Доброго дня пане Сірко.Хочу Вас запитати,як Ви подаєте документи на відкриття візи?Через VFS,чи прямо до консульства?

  Reply
 • 22.01.2015 at 11:34 дп
  Permalink

  І ще одне запитання.Як відлічується 180 днів до наступної візи,від дати кінця попередньої чи від дати виїзду з Польщі?

  Reply
  • 22.01.2015 at 11:51 дп
   Permalink

   Доброга дня, Олеже
   1. Стати на чергу до консульства для мене, як і для більшості людей останні рік — це із розділу фантастики. Тому користуюся послугами візового центру VFS. Там хоч на телефонну лінію можна якось потрапити. Не знаю, як зараз виглядає ситуація, а минулої весни це було наступним чином: http://sirko.org.ua/yak-ya-reyestruvavsya-do-vizovogo-tsentru-respubliki-polshha-u-svoyemu-misti/
   2. До наступної візи відраховується не 180 днів, а 12 місяців, від початку дії теперішньої візи на основі Oswiadczenia.
   Так то виглядає в коментарі для польських працедавців:

   Łączny okres, w którym cudzoziemiec może wykonywać pracę bez zezwolenia na pracę z uwagi na jedno lub kilka zarejestrowanych oświadczeń, nie może przekraczać 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

   Reply
 • 22.01.2015 at 2:08 пп
  Permalink

  А якщо запрошення до праці буде від других панів,то від чого іде відлік перебування на Україні?Я таке чув що тільки 180 днів можна перебувати на території Польщі.І так як я зрозумів Ви з Хмельницької обл.Зараз компанія VFS зробила що спочатку їм потрібно внести на рахунок оплату за роботу їхню 18,5євро, а потім через 2 дні пробувати реєструватись.І ці кошти нікому невертаються.

  Reply
  • 22.01.2015 at 2:25 пп
   Permalink

   1. Рахується від того, на основі якого зроблена віза;
   2. На основі Oswiadczenia можливо отримати візу на строк до 6 місяців (180 днів) на протязі наступних 12 місяців. Так як було сказано у попередньому коментарі.
   3. Так, потрібно заплатити, потім реєструватися. Раніше так не було, але що вже маємо.

   Reply
 • 23.01.2015 at 9:42 пп
  Permalink

  Доброго вечора.Те що я напишу частково стосується того що тут пишеться.Написала знайома яка поїхала до Польщі.Перевізники неберуть тих військовозобов’язаних яким прийшла повістка з воєнкомату.Тому що на кордоні наші погранці таких невипускають.Ходять слухи що в них є в компютері данні хто получив повістку з воєнкомату.

  Reply
  • 26.01.2015 at 8:27 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Олеже
   Існує інформація від тих самих перевізників, що всіх кого вони везуть — нормально випускають. Долинають тільки чутки, про те, що наші прикордонники не випускають хлопців.

   Reply
   • 26.01.2015 at 8:55 пп
    Permalink

    Пане Сірко.Та моя знайома відправлялася з Тернополя і їхала через Раву-Руську.Сьогодні знайомі дзвонили до хлопців перевізників з Ковеля,то сказали що таких проблем у них немає поки.

    Reply
    • 26.01.2015 at 9:36 пп
     Permalink

     Ну ось, про що і йшлося.
     Є чутки, але водії поки що ці чутки спростовують )

     Reply
 • 23.01.2015 at 9:54 пп
  Permalink

  Доброго дня. У мене була робоча віза типу D на 180 днів. З 30.07.2014 до 24.01.2015. По цій візі перебувала в Польщі близько 3 місяців. Підскажіть коли мені можуть відкрити наступну візу? Чи обов’язково чекати коридор 6 місяців? Чи є якась можливість раніше зробити документи на виізд?

  Reply
  • 26.01.2015 at 8:30 пп
   Permalink

   Доброго вечора
   Наступну візу по Освядченю, ви зможете отримати не раніше 30.07.2015.
   Якщо ви хочете поїхати раніше, тоді вам потрібно отримувати Zezwolenie na prace.
   Іншої опції нема

   Reply
 • 25.01.2015 at 11:58 пп
  Permalink

  Доброго вечора. Скажіть будь ласка, в мене віза типу С на 2 роки, а запрошення на 1 рік, чи потрібно по закінченні терміну дії запрошення робити інше, ще на 1 рік? Їзджу стабільно, один раз в місяць на декілька днів, ще ні разу не показував і не вимагали.
  Дякую.

  Reply
  • 26.01.2015 at 8:54 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Андрію
   На жаль, я не володію такою інформацією.
   Наполегливо раджу зателефонувати до вашого консульства, і задати це запитання. Там не вимагають персональних данних, тому вас ніхто не буде перевіряти, але надатуть вичерпну консультацію. Сам так роблю постійно

   Reply
 • 26.01.2015 at 10:09 пп
  Permalink

  Доброго вечора!
  Дуже цікавить слідуюча стаття, присвячена одному із способів отримання Karty czasowego pobytu.
  Підкажіть будь-ласка, офіційно працюємо в Польщі 3 місяці, що повинен надати працедавець для оформлення карти побиту. дякую

  Reply
 • 27.01.2015 at 1:51 дп
  Permalink

  Дякую Вам за оперативну відповідь. На сьогоднішній день як нам пояснюють, щоб залишитися в Польші після 6-місячного терміну треба отримати Zezwolenia від воєвуди або Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę (http:// bip. lubuskie . uw . gov .pl/sprawy_obywatelskie/zezwolenie_na_pobyt_czasowy_i_prace.html). Zezwolenia від воєвуди роботодавець офомляти не буде. Який документ у нього можливо попросити для Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę.

  Reply
  • 27.01.2015 at 10:18 пп
   Permalink

   Ірино, у Вашому випадку, що робити Дозвіл на працю, що отримувати Карту тимчасового побуту — це одне і те ж саме.
   Читайте уважно вимоги до документів:

   Niezbędne dokumenty:
   4. Informacja starosty właściwego ze względu na główne miejsce wykonywania pracy przez cudzoziemca o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych pracodawcy w oparciu o rejestry bezrobotnych i poszukujących pracy lub o negatywnym wyniku rekrutacji organizowanej dla pracodawcy. Dokument ten nie jest wymagany jeśli…

   Тобто, це головний документ, який має надати вам працедавець. Точно цей самий документ потрібен і для виговлення дозволу на працю, на основі якого потім можна отримати карту побиту.
   Отже, потрібно розмовляти із працедавцем і пояснювати, що у будь-якому випадку, він має займатися паперовими справами.

   Reply
 • 27.01.2015 at 7:34 пп
  Permalink

  Доброго вечора!
  Маю шенгенську візу типу С, відкриту на термін 5 років (360/180)(переселенська).
  Чи можна в Польщі отримати робочу візу , чи обовязково вертатись в Україну для оформлення документів?
  Чи можна мати в паспорті одночасноі шенгенську і націанальну візу???
  Дякую!

  Reply
  • 27.01.2015 at 8:25 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Іване
   Щодо перших двох ваших питань, то не можу нічого сказати, бо ніколи не мав такого досвіду.
   Ось стосовно 3-го питання скажу впевнено, що мати одночасно шенгенську і національну візи дозволяється.

   Reply
 • 28.01.2015 at 9:37 дп
  Permalink

  Доброго дня, підкажіть , будь-ласка , видали робочу візу на 180 днів до 28,02,2015 р. але перебування на територіїї Польщі було менше ніж 180 днів , чи можливе перебування надалі до використання 180 днів , щоб не було проблем? Дуже дякую

  Reply
  • 28.01.2015 at 3:14 пп
   Permalink

   Доброго дня, Людмило
   Щоб сказати вам визначено, потрібно знати усі умови та строки перебування. Бо я можу на «відчепись» сказати (чого зовсім не хочу робити), а ви будете мати «забаву».

   Повідомте наступні речі, які зазначені у візі:
   — Дата початку дії візи;
   — Дата закінчення візи;
   — Кількість днів перебування та коридор візи (типу 180/180 чи 180/360)

   Додатково, у запрошені вказані періоди перебування (може бути один суцільний, а може бути кілька — рознесених у часі). Це також потрібно.

   Reply
   • 29.01.2015 at 2:10 пп
    Permalink

    Доброго дня !
    Віза відкрита національна категорії D , з 01,09,2014 до 28,02,2015 р вказано в паспорті на 171 день.
    В’їзд в Польщу 01,10,14 р — виїзд 03.01.15 — в’їзд 14.01.15 . по теперішній час в Полщі . Як вирахувати дати виїзду , будь-ласка , підкажіть.
    Дуже дякую.

    Reply
    • 29.01.2015 at 9:59 пп
     Permalink

     Пані Людмила,багато залежить від того як Ви далеко знаходитесь від кордону України.На мою думку,щоб не було проблем ,краще виїхати за день до настання останього дня.Тобто перетнути кордон 27.02.

     Reply
 • 29.01.2015 at 4:41 пп
  Permalink

  Був на роботі півроку в одного роботодавця. Повернувся додому і дізнався. що в мене піврічний коридор. Тепер щоб повернутись виробляю запрошення від воєводи. Але от яка річ, мій попередній господар клопоче за мене для цього запрошення, проте працювати я поїду до іншого. Чи є якісь нюанси? Чи не порушує це правил\законів? Ніхто не перевірятиме?

  Reply
 • 30.01.2015 at 11:15 пп
  Permalink

  Доброго дня, пане Сірко) Маю таке питання.. Польська робоча віза на 180 день з перебуванням 90, які кінчаюць, а мушу бути тут! Як я можу зробити візу? Або які є варіанти, щоб я не залишав Польщу і легально все? Ви писпли про дозвіл якийсь, то що то за він і як це робить? Дякую!

  Reply
  • 02.02.2015 at 1:21 пп
   Permalink

   Доброго дня, Іване
   Спілкуйтесь із працедавцем про те, щоб він допоміг вам із виготовленням карти часовего побиту.

   Reply
 • 03.02.2015 at 11:22 пп
  Permalink

  Добрий вечір. Таке питання. Запрошення і віза видані ще в листопаді 2014 року. Запрошення річне а віза до 18 липня 2015 року на 137 днів. Якщо я зараз буду їхати, чи не виникнуть проблеми типу чому я так пізно їду якщо запрошення ще з листопада?

  Reply
  • 04.02.2015 at 9:51 дп
   Permalink

   Доброго дня, Ліліє
   Запрошення дійсне протягом 3 місяців, із моменту видачі. Тому, якщо ви хочете їхати по даній візі (я так розумію, що віза виготовлена на основі Oswiadczenia), то вам потрібно тільки виготовити свіже Освядчення під цю візу. Це цілком легально, перепитував у польських прикордонників.
   Звертайтесь до того, хто вам виготовляв запрошення.

   Reply
   • 04.02.2015 at 10:27 пп
    Permalink

    Тобто мені знову потрібно робити нове запрошення? Навіть якщо попереднє видане на рік часу?

    Reply
    • 04.02.2015 at 11:27 пп
     Permalink

     Если Вы по этой визе впервые въезжать будете впервые, то 99%, что освядчення пограничники проверят, а то что оно выдано уже более чем 3 месяца назад им не понравится, могут позвонить работодателю и задавать вопросы: действительно ли Вы едете на работу к нему и действительно ли он Вас ждет и почему не приступили к работе раньше? Короче, могут не впустить в страну. Кроме того, знакомые рассказывали, что и в самой Польше бывает на вокзалах проверяют документы и могут даже депортировать/аннулировать визу если Ваше пребывание не соответствует цели которая обозначена в визе.

     Reply
    • 08.02.2015 at 6:50 дп
     Permalink

     Якщо ви не приступили до роботи протягом 3 місяців із моменту видачі запрошення, то воно автоматично втрачає дійсність. Крім того, згідно правил, працедацевець має повідомляти місцевий ужонд праци, що ви не приступили до праці у нього, або звільнилися раніше, ніж за 3 місяці до закінчення дійсності запрошення. Робіть нове освядчення, якщо не хочете мати клопотів.
     Освядчення в Польщі робиться протягом 1-2 днів.

     П.С. Якщо хочете уникнути казусів, тоді прошу бути вас максимально точною у визначеннях: запрошенням у нас називають усе, що дозволяє їхати до Польщі. У вашому випадку, то скоріш за все — Освядчення, яке дозволяє перебувати на території Польщі до 6 місяців, протягом наступних 12. Бо ще є Зезволеня, яке дозволяє перебувати 360/360. Між цими двома документами існує суттєва різниця у процесі виготовлення. Будь ласка, майте це на увазі.

     Reply
 • 04.02.2015 at 11:38 пп
  Permalink

  А якщо я зроблю нове запрошення, то можна по ньому їхати? Навіть якщо віза з листопада?

  Reply
  • 05.02.2015 at 10:36 дп
   Permalink

   Можна. Я сам в схожiй ситуацii

   Reply
 • 04.02.2015 at 11:39 пп
  Permalink

  Скільки потрібно часу на виготовлення нового запрошення?

  Reply
 • 05.02.2015 at 2:05 пп
  Permalink

  Доброго дня пане Сірко. Огромное вам спасибо, благодаря вашим советам и Вашему сайту я без посредников самостоятельно нашла себе работув Польше. И вот уже Освядчення у меня на руках. Возникли теперь вопросы по поводу заполнения анкеты для получения визы, пожалуйста, если можете, проконсультируйте меня:
  1. В Освядченні указаны два периода выполнения и окончания работы: 1. с 10.04.15 по 10.07.15 и 2. с 05.01.15 по 31.03.16, что писать в п.24 анкеты количество въездов : один, два, багато? и п.25 — передбаченний период перебування: Вкажить килькисть днив? 180 или 360?
  2. Не понимаю из прочитанного выше что писать в п.29 анкеты : Плановая дата въезда до Респ.Польша? какую мне писать 10.04.15? А в п.30 анкеты : дата выезда 31.03.16 или 10.07.15?
  3. И, последнее ,какой тип визы мне просить годовая 180/360? И где это указать в анкете в каком пункте?
  4. И еще, какая дата считается датой выдачи освядчення Дата выписки работодателем 09.01.15 , или дата заверения в уряде праци — 14.01.15? Какого числа я должна буду пересечь границу 08.04.15 или 09.01.15 чтобы не прошло три месяца?
  Спасибо заранее, С ув. Анжелика Сало.

  Reply
  • 08.02.2015 at 8:21 дп
   Permalink

   Доброго дня, Анжеліко
   Дякую за добрі слова. Якщо хоч одна людина змогла знайти роботу в Польщі за допомогою мого сайту, тоді цей проект вартий того, щоб його розвивати далі )
   1. Кількість в’їздів — БАГАТО; Запланований час перебування: 180 днів
   2. Це орієнтовні дати в’їзду-виїзду. У Вашому випадку то буде виглядати так: п.29 дата подачі документів у візовому центрі (консульстві) + 5 днів, але не раніше 10.04.2015; п.30 — 31.01.2016;
   3. Тип візи визначається Вашим документом, що дає право на роботу. У випадку освядячення, більше ніж на 180 днів перебування, вам візу не видадуть. Вказувати додатково ніде нічого не потрібно, то передбачено правилами;
   4. Стосовно цього питання, то я не маю джерел, де чітко вказано, з якого моменту потрібно рахувати тих 3 місяці. Для себе я рахую із першого дня, коли видана віза.

   Reply
   • 08.02.2015 at 1:54 пп
    Permalink

    Спасибо за Ваш ответ, единственное что мне так до конца и не понятно /хотя вновь перечитала все сообщения относительно получения виз/, так это по поводу даты вьезда, у нас в Харьковском визовом центре очереди нет сказали свободные даты на 10-22 февраля, т.е. если я например запишусь на 10 февраля +5 дней, то в п.29 анкеты нужно будет ставить дата вьезда 15 февраля? Или что всё-таки 10 апреля, как в приглашении? Тогда причём здесь все пишут дата подачи док до визового центру + 5 дней? Я совсем запуталась с этим вопросом. Кстати страховку я вчера сделала по вашему совету в ПЗУ Украина обошлась мне в 481 гривну на 180 дней в периоде 360. Извините что ещё раз надоедаю.

    Reply
    • 08.02.2015 at 7:25 пп
     Permalink

     1. Дата запланованого в’їзду у Вашому випадку не може наступити раніше 10.04.2015р. Пишіть саме цю дату
     2. Формула «дата подачі + 5 днів» використовується у разі, коли ви подаєте документи після того, як почало діяти запрошення (наприклад, після 10.04.2015). Це зумовлено величезними чергами у консульства, і неможливістю подати вчасно документи.
     3. Страховка дороговата, бо минулого року у цю саму пору я робив за 200 грн, але… з того моменту сталося багато подій.

     Reply
  • 09.02.2015 at 1:17 пп
   Permalink

   Анжелика, как Вам удалось самостоятельно найти работу?
   Поделитесь, пожалуйста, опытом. Либо здесь, либо на мейл: ivaschenko.igor@gmail.com
   А то у меня уже мозги плавятся — что-то ничего с поиском не получается.
   Заранее спасибо.

   Reply
 • 08.02.2015 at 8:59 пп
  Permalink

  Якщо не таємниця.Хто знає скільки цього року коштує страховка для виїзду за кордон.

  Reply
  • 09.02.2015 at 9:40 дп
   Permalink

   Із перевірених джерел знаю, що ціна залишилася такою ж, як була минулого року — 200 грн для піврічної візи. Але стаються випадки, коли страхові агенти користуються необізнанністю та наівністю людей, і пропонують страхові поліси більшої вартості — до 500 грн.

   Reply
   • 09.02.2015 at 5:48 пп
    Permalink

    Дякую за інформацію пане Сірко.Дуже корисний форум Ви зробили.Я вже багатьом його посовітував.Пишу їм на бумазі як в інтернеті знайти Ваш форум.Дякую за форум і нформацію що Ви тут пишете і підсказуєте.

    Reply
    • 10.02.2015 at 8:24 дп
     Permalink

     Дякую за дякую, Олеже )
     А якщо не таємниця, то де ви пишете про мій блог?

     Reply
     • 10.02.2015 at 1:45 пп
      Permalink

      В однокласниках і так людям совітую почитати його.В мене запитують як поїхати до Польщі на заробітки,які документи потрібні люди для своїх знайомих.Я їм пишу на листку адресу в інтернеті Вашого блогу.

      Reply
      • 10.02.2015 at 3:19 пп
       Permalink

       Я думав, що ви журналіст якоїсь районної газети )))

       Reply
       • 10.02.2015 at 4:07 пп
        Permalink

        Якраз ні.Проста звичайна людина.Просто стараюсь якось допомогти людям,щоб їм легше і менш затратніше було б зробити візу.Мені допомогли знайомі,то я стараюсь і остальним допомогти.Як кажуть,світ не без добрих людей.Я так само збираюсь до Польщі.У мене є просто дві мети:
        1 щось заробити на прожиток.
        2 допомогти сімї моїх знайомих з мого міста які втратили недавно сина 22років в АТО.Бо від нашої державності немає на що надіятись.

        Reply
        • 10.02.2015 at 5:10 пп
         Permalink

         Побільше таких людей у світі, і ніяке лихо нам не було б страшне )
         Шануйтесь, вчіть мову і хай Вас Бозя допомогає у всіх справах, Олеже.

         Reply
         • 11.02.2015 at 5:47 пп
          Permalink

          Дякую пане Сірко.

          Reply
 • 10.02.2015 at 12:39 пп
  Permalink

  Після подачі документів до візового центру, починаю хвилюватися щодо своєчасного оформлення тимчасової прописки. На просторах інтернету пишуть про обов’язкову прописку в перші три дні по приїзду до Польщі, у разі планів залишатися там більше трьох місяців. Проте, судячи по відгукам, за три дні знайти житло та прописатися складна задача. Підкажіть будь-ласка який зазвичай вихід з такої ситуації?
  P.S. Стандартний випробувальний термін на запропонованій роботі як раз три місяці.

  Reply
 • 10.02.2015 at 12:46 пп
  Permalink

  Доброго дня, Євгеніє
  Можу вас заспокоїти: за 4 роки в поїздок на роботу в Польщу, мені в мене ні разу не виникало питання прописки, окрім необхідності такої процедури для отримання карти часового побиту.
  Згідно правил — ви маєте реєструватися по приїзду, але фактично — цього ніхто не перевіряє, та не вимагає. Єдине, що вам потрібно — це домовитися із власником мешкання, де ви будете проживати, щоб кореспонденція із різних установ (ужонд скарбови, банк) приходили вам за місцем проживання. Де-які господарі нервують, коли на їхню адресу приходять не їхні листи, а вони про те нічого не знають.
  Отже, Євгеніє, можете ні за що не переживати.

  Reply
 • 12.02.2015 at 5:05 пп
  Permalink

  Добрий день. прочитала весь форум, але своєї ситуації не знайшла. планую самостійно напряму через консульство (м. Київ) подавати документи на національну візу категорії D 180/360. Ми подружжя, засновники (50/50)польської фірми (фірму реєстрували через представників не виїзжаючи) плануємо їхати для розвитку бізнесу. є наступні питання:
  1. на сайті консульства написано, що підтверджуючим документом мети поїздки є витяг з реєстру фірм. тобто додатково запрошення самому собі робити не потрібно?
  2. в анкеті вказується тел. запрошуючої фірми-але в нас його немає-бо відповідно фірма поки що тільки на папері -який тел нам вказувати?
  3. з приводу страховки-на який період її робити — як Ви писали вище-на 7-10 днів з коридором?
  4. мета поїздки в цьому випадку? «праця»?
  5. а також який період перебування писати з якої дати? планується їхати одразу, після отримання візи, і відповідно поки невідомо як будуть використовуватися ці дозволені 180днів.
  6. по пункту 19-професія(актуальна) — чоловік безробітний-так і писати?
  чи можливо з Вами поспілкуватися по скайпу?
  наперед вдячна

  Reply
  • 12.02.2015 at 5:23 пп
   Permalink

   Доброго дня, Віто
   Щодо візових справ, пов’язаних із веденням бізнесу, я маю одного спеціаліста, який дасть відповіді на всі питання. Я попросив його завітати, та прокоментувати.
   Дочекайтесь будь ласка

   Reply
 • 13.02.2015 at 11:48 дп
  Permalink

  Здравствуйте, спасибо Вам еще раз за помощь. Не могли бы Вы, судя из Вашего уже опыта, подсказать мне каким видом транспорта дешевле всего доехать до Варшавы, может у вас есть номера тел. водителей, и второй вопрос: в каком банке (название) можно украинцу открыть карточку для зачисления туда денег от работодателя ( как она правильно называется) и что для этого нужно.
  Кстати, в харьковском визовом центре женщина из страховой компании PZU, которая там сидит, оформляет всем страховки за 475 грн. (дешевле нет ни при каких обстоятельствах). Извините что надоедаю Вам и еще раз спасибо, с ув. Анжелика .

  Reply
  • 13.02.2015 at 6:37 пп
   Permalink

   Привіт, Анжеліко
   Розкажу, як то я роблю:
   — до Львова я добираюся потягом, бо то не довго, зручно і досить дешево;
   — у Львові, я їду на Стрийський автовокзал (знаходиться на вулиці Стрийська 109, тел.(032) 2424505) і там беру квиток на автобус; не раджу користуватися сайтом, а відразу телефонувати і питатися про найближчі рейси до Варшави, щоб правильно спланувати свою поїздку; Зазвичай, їду в ніч, тоді легше переноситься дорога, і на кордоні трішки простіше.
   — якщо хочете їхати швидше, ніж автобусом, тоді раджу звертатися до «водіїв», як завезуть за трішки вищу ціну, але швидше і доставлять куди попросите (наприклад — в аеропорт); номери телефонів дублюю тут: 067 453 3707, +380672528399, +380962739105

   Стосовно банку, то раджу користатися послугами mBank (www.mbank.pl), там все досить просто та зручно. Я заповнював документи через інтернет, а на місці тільки підписав. Через тиждень, на вказану поштову адресу ви дістанете лист із платіжною картою, яку потрібно зареєструвати на сайті банку, після чого за кілька днів ви отримаєте лист із пін-кодом.

   Reply
 • 17.02.2015 at 8:08 пп
  Permalink

  Привіт.Маю до вас таке запитання.В мене дійсна віза з01.10.14 по 05.10.15 С-MULT -90 NA ZAKUPY. Чи зможу я по цій візі поЇхати на роботу?Чи потрібно анулювати і відкрити робочу візу.Дякую!

  Reply
  • 17.02.2015 at 8:24 пп
   Permalink

   Привіт, Ірино
   Віза на закупи, не дає права офіційного працевлаштування. Якщо ви хочете поїхати на роботу до Польщі, тоді вам потрібно отримати Oswiadczenie від працедавця, і виготовити національну візу типу D на 180 днів.
   Стосовно скасування діючої візи на закупи, то вона являється шенген-візою, і її не потрібно скасовувати, відкриваючи національну візу. АЛЕ НА ВСЯК ВИПАДОК, при подачі документів для отримання робочої візи, раджу проконсультуватися зайвий раз, чи потрібно писати заяву на скасування візи для закупів. Обережність тут зайвою не буде.

   Reply
  • 17.02.2015 at 9:33 пп
   Permalink

   Будуть дійсні обидві візи

   Reply
 • 17.02.2015 at 9:54 пп
  Permalink

  Дуже дякую за інформацію.Але тоді на кордоні будуть питати по якій візі їду?

  Reply
  • 17.02.2015 at 10:39 пп
   Permalink

   Певно що будуть, і потрібно буде надати Освядчення, щоб прикордонники пересвідчилися у тому, що ви їдете саме на роботу.

   Reply
 • 25.02.2015 at 10:50 дп
  Permalink

  Доброго дня.Підскажіть будьласка термін діі запрошення на відкриття національної візи.Я маю на увазі який термін часу воно дійсне до подачі документів в візовий центр.Знайомі сказали що 3 місяці від дати видачі в повятовому бюро.

  Reply
  • 25.02.2015 at 11:34 дп
   Permalink

   Доброго дня, Олеже
   Що стосується Oswiadczenia, то воно й справді дійсне тільки 3 місяці із моменту видачі.
   Дозвіл на працю — Zezwolenie, теж мало б бути дійсне 3 місяці, але зважаючи на складну ситуацію в Україні із подачею документів на отримання візи, працівники вінницького та луцького консульств повідомили мені, що зробити візу на основі дозволу на працю, можна протягом усього терміну його дії. Буде не зайвим також, якщо ваш працедавець при цьому вишле офіційного листа-підтвердження, що він ще потребує вас у себе на роботі.

   Reply
 • 26.02.2015 at 9:01 пп
  Permalink

  Дoбрoгo дня! У мене таке питання. Скільки часу мoже рoзглядати кoнсульствo питання прo oтримання вoєвoдськoї візи після здання всіх дoкументів на цю візу?

  Reply
  • 26.02.2015 at 9:24 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Анатолію
   Розгляд документів на візу у консульстві, триває від 5 до 7 робочих днів.

   Reply
 • 27.02.2015 at 2:22 дп
  Permalink

  Доброї ночі!!! Вибачте що турбую так пізно, але шукав різну інформацію на рахунок Польщі і випадково потрапив на Ваш блог ось годину перечитую все що мене цікавить, але по своєму запитанню відповіді неможу знайти можливо Ви щось підкажете… Мене цікавить чи можливо зароблені гроші в Польщі класти на карточку українських банків і які польські банки співпрацюють з нашими і як цю процедуру краще робити(пересилати через вестерн юніон дуже дорого) Буду щиро вдячний Вам за відповідь і підказки…..

  Reply
  • 27.02.2015 at 9:08 дп
   Permalink

   Доброго ранку, Михайле
   І справді, питання переказів коштів із Польщі до України, я не освітлював жодного разу.
   Не можу вам радити нічого, бо не являюся спеціалістом у тій справі, але я робив наступним чином:
   — відкрив картковий рахунок в mBank, в додачу до якого надавалася послуга інтернет-банкінгу;
   — кошти із свого польського рахунку, я перераховував на свій же український рахунок;

   Гроші в Україні з’являлися за 3-4 дні, і комісія була (якщо не помиляюся) — біля 40 злотих.
   Але переважно, я акумулював кошти на рахунку, потім перед виїздом, знімав усе і вже в Україні міняв на гривні.

   П.С. Зараз я знаю інший спосіб: в банку (якщо це можливо) робите дублікат карти, який відправляєте родичам до України. Вони у будь-якому банкоматі можуть знімати гроші у гривнях згідно поточного курсу. Якщо зробити дублікат неможливо, то висилають оригінальну карту, а пін-код повідомляють через телфон чи скайп.
   Справа в тому, що у міжнародних системах Visa та Mastercard, при знятті готівки у закордонних банках, що входять до цієї системи, побираєтьяс мінімальна комісія, що значно вигідніше, ніж робити перекази.
   Даталі уточняйте в банку, бо я глибоко не вивчав цей спосіб, і сам не мав потреби у використанні, оскільки користуюся класичними банківськими переказами із рахунку на рахунок.

   Reply
   • 14.05.2015 at 10:07 пп
    Permalink

    Хотів би підкинути ідею на розгляд…якщо 1000 в польщі поміняти на євро то вийде ~ €247(курс середній по канторах польських) або якщо нагривню то ~ 5880 гривень(курс 5.88 середній по польських обмінниках натомість в Україні 5.6) … але якщо ті €247 поміняти в україні на гривні то вийде ~ 6225( курс на сьогодні точний 25.2) виходить що на данний момент тільки на тисячі злотих можна втратити або ж виграти приблизно 400 гривень…. все залежить від того що забажає людина)))) хтось задумувався над цим чи справа в тому що євро не можна везти через кордон?))

    Reply
 • 27.02.2015 at 9:03 дп
  Permalink

  Уважаемый Сирко! Подскажите пож. ответ на такой вопрос Если я отработаю в Польше по первому сроку указанному в Освядченни с 10.04.-10.07.15 могу ли я потом из Польши поехать в др. страну Европы на 90 дней не вьезжая в Украину и затем вернуться уже в Украину через др, страну Европы через 90 дней /не на работу буду ехать а в гости/?

  Reply
  • 27.02.2015 at 1:53 пп
   Permalink

   Привіт, Анжеліко )
   У вас, як все — дуже цікаві питання, не знаю чи все правильно зрозумів, потім будете уточняти.
   Маєте знати, що в середині Євросоюзу, не ставляться будь-які відмітки про перетин внутрішніх кордонів. Тому, коли ваш термін перебування з 10.04.-10.07.15 закінчиться, і ви поїдете до Франції, скажімо, то це буде рівносильно перебуванню в Польщі. Тобто, ви порушите режим перебування. І наступного разу, коли ви поїдете по другому терміну на роботу, то ви вже будете мати не 90 днів, а 90 мінус строк перебування у Франції (приклад). У прикордонників можуть виникнути питання щодо цільового використання візи.
   Наступне, із НАЦІОНАЛЬНОЮ польською візою, я раджу в’їжджати-виїждати тільки через Польщу. Це гарантія того, що до вас ніколи не виникнуть питання: А що ви робили в Італії/Франції/Норвегії.

   Reply
 • 27.02.2015 at 4:50 пп
  Permalink

  Добрий день. Ви знаєте, що уже давно діє такий закон, що якщо ти перший раз перетнув кордон «такого то такого» числа то на наступний рік, швидше того числа ти кордон не перетнеш. От мене цікавить таке питання. Якщо я цього року зареєструвалася на чергу 20 березня, а перетнути кордон швидше 24 червня я не можу, а запрошення буде діяти з 1 березня, чи до перетину кордону запрошення не втратить свій термін дійсності????

  Reply
 • 08.03.2015 at 12:37 дп
  Permalink

  Доброї ночі пане Сірко! Хочу вас запитати можливо ви мені підкажете … я хочу відкривати річну візу від воєводи але в паспорті є ще дійсна стара віза до 15.06.2015р і мене цікавить чи небуде проблем відкрити річну десь з травня місяця якщо є ще дійсна стара віза. І ще одне запитання маючи запрошення від воєводи чи можу я стати на чергу на шенген візу чи тільки потрібно ставати на національну бо в Україні в тім регіоні де я проживаю зараз проблеми з чергами і місця на національну візу на даний час немає а на шенген є . Буду дуже Вам вдячний за відповідь!!! Надобраніч!!!!

  Reply
  • 08.03.2015 at 1:11 дп
   Permalink

   Доброї ночі, Михайле
   1. Якщо на момент подачі документів, ваша поточна віза буде ще дійсна, тоді до пакету документів потрібно додати ЗАЯВУ ПРО СКАСУВАННЯ діючої візи. Все, більше нічого не потрібно.
   2. Не раджу комбінувати вам із чергою, бо будете мати клопіт. Тиждень тому у візовому центрі, за моєї присутності, одна жінка намагалася подати документи на отримання національної візи, зареєструвавшись у чергу на шенген. Їй просто відмовили у реєстрації, і повідомили, що у такому разі можуть відкрити тільки шенген візу.
   Якщо відкриваєте візу від воєводи, і то вже на рік, то вже не поскупіться і замовте постановку в чергу у більш спритних людей, бо як самі бачите — піймати самостійно вільну дату, то більше із розряду фантастики, чим реальності.

   П.С. Хоча, якщо вперто моніторити сайт візового центру та консульства, то існує певна ймовірність, що ви таки станете самостійно на чергу.

   Reply
 • 08.03.2015 at 1:23 пп
  Permalink

  Доброго дня пане Сірко!!! Щиро Вам вдячний за відповідь ви дуже мені допомогли. Дякую!!!!!

  Reply
 • 10.03.2015 at 5:34 пп
  Permalink

  Доброго дня! Знайшла на вашому сайті корисну інформацію які потрібні документи, що підтверджують мету поїздки з метою виконання праці на підставі дозволу.

  Але маю до вас питання і дуже надіюся на відповідь. Справа в тому, що чоловікові прийшов дозвіл на роботу типу А (zezwolenie), і в ньому немає інформації про номер і серію закордонного паспорта, є прізвище, ім’я, повна дата народження і місце народження. Вся інша інформація, перерахована у вас як обов’язкова у дозволі є. Роботодавець говорить, що документ заповнювався згідно пунктів бланку у воєвудстві, нічого не пропустили. Ми схвильовані. Скажіть чи можуть у консульстві не прийняти на основі цього дозвіл до розгляду. Може в різних воєвудствах різні бланки, або якісь нововведення? Дуже чекаю і дякую за відповідь!

  Reply
  • 10.03.2015 at 6:01 пп
   Permalink

   Доброго дня, Валентинко
   «Спокойствіє, только спокойствіє» (с)
   Насправді, зараз зезволенє виглядає саме так, як ви і описали. Реєструйстесь на подачу документів, збирайте всі необхідні папери, і не переймайтесь. Все в порядку )

   Reply
   • 10.03.2015 at 8:44 пп
    Permalink

    Дякую за оперативну і позитивну відповідь!!! Дуже-дуже! Ви нас заспокоїли. І ще питаннячко, чоловік недавно запустив бороду, в пастортах на фото він без бороди))) чи не виникне проблем із-за цього при оформленні документів на візу?

    Reply
    • 10.03.2015 at 10:11 пп
     Permalink

     Валентинко, я не знаю, як на рахунок бороди, нічого не скажу. Але думаю, що ліпше поголитися, бо доглядати за бородою, працюючи в Польщі, буде складно. Навіть тільки тому )

     Reply
     • 10.03.2015 at 10:33 пп
      Permalink

      Спасибі за відповідь! Знаєте, коли починала вивчати і збирати інформацію про еміграцію, роботу в Польщі, то переглядача ваш блог одним із перших, потім я перелепотила ще багато різних сайтів, зробила кучу закладок, і на кінець заплуталася що і де читала. Тоді я знову вернулася сюди, дуже багато корисної інформації і в темах, і в коментарях. І я не очікувала такої швидкої відповіді на питання, яке їло мене вже 5 днів. Звертатимусь ще!!!

      Reply
      • 11.03.2015 at 6:35 дп
       Permalink

       Ласкаво прошу )

       Reply
 • 11.03.2015 at 4:00 пп
  Permalink

  Скажіть будь-ласка.З воєводською візою на рік мені можна поїхати в Польщу в інше місто на іншу роботу?Дякую.

  Reply
  • 11.03.2015 at 10:37 пп
   Permalink

   Тільки виконуючи роботу для того самого працедавця. Інакше, ваше зезволенє втрачає чинність.

   Reply
 • 15.03.2015 at 9:38 дп
  Permalink

  Збираюсь в Польшу по воєводському, але не зрозумів якщо зезволєння втрачає дійсність, якщо не працювати у працедавця який дав запрошення (а він роботу точно не дасть) що далі робити? Як легалізуватися в Польщі

  Reply
  • 15.03.2015 at 11:40 пп
   Permalink

   Крім прямих легальних способів, мені не відомо нічого іншого.
   У вашому випадку, я не можу нічого порадити

   Reply
 • 21.03.2015 at 9:30 пп
  Permalink

  Доброго вечора Пане Сірко.Підскажіть будь ласка. В мене є на руках «освядчення» дійсне 17.05 а мені подавати документи в візовий центр 12.05.З тим що термін дії освядчення вже йде під кінець,то небуде проблем з відкриттям національної візи?

  Reply
  • 21.03.2015 at 11:42 пп
   Permalink

   Доброго вечора, пане Олеже
   Такі моменти, як у вас, потрібно з’ясовувати у тих, хто буде приймати рішення про надання візи, це надто вийнятковий випадок, щоб знайти відповідь на форумах. Раджу вам в понеділок зателефонувати до консульства і задати це саме питання.

   П.С. На основі чого ви дійшли висновку, що освядченє дійсне до 17.05?

   Reply
   • 22.03.2015 at 6:56 дп
    Permalink

    На основі того що написана дата видачі 17.02.

    Reply
 • 22.03.2015 at 7:00 дп
  Permalink

  Може до візового центру,чи напряму до консульства?Які ж там номери телефонів?

  Reply
  • 22.03.2015 at 8:40 дп
   Permalink

   На сайті e-konsulat.gov.pl вибираєте своє консульство, і там вказано контактний номер телефону
   У вас до 12 травня ще багато часу, обновіть освядчення, і ви отримаєте візу на 6 місяців, а не на 3, як зараз ви зараз можете отримати (чи період праці починається в травні?)

   Reply
   • 22.03.2015 at 10:07 дп
    Permalink

    Період праці починається 1.06.2015.А дата видачі освядчення 17.02.2015.Так як воно дійсне 3 місяці від дати видачі.То небуде проблем з тим що закінчується термін дії освядчення?

    Reply
    • 22.03.2015 at 6:52 пп
     Permalink

     Олеже, формально, на момент подачі, три місяці із моменту реєстрації Oswiadczenia не буде, а крім того, період праці починається із 1 червня. Не хвилюйтесь, проблем не має бути, особливо зважаючи на дату початку роботи.

     Reply
     • 23.03.2015 at 3:14 пп
      Permalink

      Доброго дня Пане Сірко.В мене ще таке питання виникло в прошлому році віза була відкрита з 20.06 і я всі дні по ній невибув.А в цьому році в запрошенні стоїть дата з 1.06 і то чи дадуть на це дозвіл так як рік не пройшов.

      Reply
      • 28.03.2015 at 9:00 дп
       Permalink

       Доброго ранку, Олеже
       Як я дізнавався, початок відрахунку 12 місяців на протязі яких можна працювати, починається від моменту перетину кордону (вже де-хто про це згадував про це у коментарях), тому навіть не знаю що вам сказати. Ліпше пропонсультуйтесь у консульстві чи візому центрі, бо я не знаю як може розвинутися ваша ситуація.

       Reply
 • 22.03.2015 at 8:55 дп
  Permalink

  Доброго дня. Мене цікавить такий момент. Наприклад, працюю я по освядченю, 6 місяців праці підходять до кінця. Попрошу роботодавця оформити зезволєніє. Чи можу я по поверненню в Україну податись на робочу візу 360/360? Чи треба чекати поки пройде півроку-

  Reply
  • 22.03.2015 at 6:45 пп
   Permalink

   Доброго дня, Миколо
   Якщо працедавець оформить зезволенє, тоді чекати пів-року не доведеться.
   До речі, маючи гарні стосунки із працедавцем, можна взагалі домовитися не про дозвіл на працю, а про допомогу у вироблені карти часовего побиту (виду на тимчасове проживання). Тоді не доведеться виїждати за межі Польщі, по закінченню поточної візи.

   Reply
 • 27.03.2015 at 8:57 пп
  Permalink

  Доброго вечору пане Сірко. У мене до Вас ось таке запитання: зараз перебуваю у Польщі по бізнес візі ( закінчується 05.06.2015 ), товариш пропонує отримати Zezwoleniе на роботу по закінченні цієї візи. Які документи я маю зібрати і що зробити для подачі на цю візу?

  Reply
  • 28.03.2015 at 11:00 дп
   Permalink

   Доброго ранку, Лесю
   Щоб отримати дозвіл на працю, працедавець має діяти наступним чином:http://sirko.org.ua/robota-v-polshi-part4/
   Вам робити нічого не потрібно, лишень забрати Дозвіл, записати на чергу в консульстві чи візовому центрі, подати всі необхідні папери (дозвіл на працю, копії паспортів, страховий поліс, заяву на отримання візи) і чекати рішення.

   Reply
 • 27.03.2015 at 9:08 пп
  Permalink

  і ще одне запитання: які документи потрібно надати польському банку для отримання картки для виплат( для здійснення різного роду банківських операцій: оплат, перерахунків і т.д.), за умови, що я не працюю і не маю бізнесу .Дякую

  Reply
  • 28.03.2015 at 11:02 дп
   Permalink

   Саме готую про це статтю із поясненнями. На протязі тижня мав би опублікувати

   Reply
  • 28.03.2015 at 12:58 пп
   Permalink

   дякую Вам за чудову консультативну допомогу!!!Успіхів!

   Reply
 • 27.03.2015 at 10:39 пп
  Permalink

  Добрий вечір.
  Ми молода сім”я(чолові, жінка, двоє діточок). Хочемо виїхати за кордон(до Польщі) на роботу . Також розуміємо, що працювати двоє одночасно не можуть, один з батьків мусить доглядати за дітьми.
  Як правильно це зробити, з допомогою яких віз, і які терміни перебування.?
  Друг порадив візу від воєводи. Чи можливо це так.? і чи потрібно двом візи від воєводи(хто буде з дітьми, а хто буде працювати — ще невідомо). Дружина за фахом дизайнер з пошитя одягу(зараз в декретній відпустці), в мене технічна освіта, за нею і працюю.
  Раніше за кордоном не бували і не працювали там.

  Reply
  • 28.03.2015 at 11:06 дп
   Permalink

   Доброго дня, Сергію
   Щоб взяти дитину із собою, принаймні одному із батьків потрібно мати річну візу (воєвудську), а крім того, ще й довідку із навчально-виховного закладу в Польщі за місцем праці, про те, що дитина буде там виховуватися/навчатися.
   Справа не із легких, але цілком реальна як на мене. Хоча, без допомоги в Польщі не обійтися мабуть

   Reply
 • 05.04.2015 at 5:10 пп
  Permalink

  скажіть будь ласка .по гостьовому запрошені на який термін можуть видати візу.чи я можу перебувати в другому місті.ну наприклад запрошуюча сторона мешкае в Варшаві а я перебуваю в Радомі.??після гостьового запрошення чи я маю праву отримати робочу візу.чи потрібно чекати закінчення коридору гостьвого запрошення ??і остане за який час робиться гостьове запрошення

  Reply
 • 13.04.2015 at 9:46 пп
  Permalink

  ВЕЧІР ДОБРИЙ ПАНЕ СІРКУ

  ТАКЕ ПИТАННЯ
  СКІЛЬКИ ЧАСУ ЗАЗВОЛЕНІЄ ДІЙСНЕ ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ ВІЗИ
  ВОЄВОДСТВО ВЕЛКОПОЛЬСЬКЕ
  ЗАРАЗ ХОДЯТЬ СЛУХИ ЩО ЇХ ПРОСТО ВИДАЮТЬ І АНУЛЬОВУЮТЬ ЩОБ НЕ ПЛАТИТИ ПОДАТОК
  ЯКА ВАША ДУМКА
  ФАЙНО ДЯКУЮ.

  Reply
 • 13.04.2015 at 11:43 пп
  Permalink

  Добрий вечір.
  Їхала по робочій візі на роботу до Польщі. На кордоні зробили перевірку освядченя, дзвонили до працедавця. Це була неділя і працедавець відмовився говорити, попросив дзвонити йому в робочій час. Мені закреслили штамп в’їзду і написали ще зліва від штампу номери устави та пунктів. Дали на рукі папери стосовно відмови мені у в’їзді і стосовно того, як подавати апеляцію. Візу не анульовували. Сказали, що можу їхати повторно хоч через годину, але працедавець повинен підтвердити свій намір взяти мене на роботу. Наступного дня дзвонила до працедавця, сказав, що вже не потребує мене,як працівника, бо не приїхала в понеділок на роботу. Чи можу я собі зробити нове запрошення (освядченя)від іншого працедавця і їхати по ньому та по старій візі до Польщі?
  Дякую.

  Reply
  • 14.04.2015 at 11:19 дп
   Permalink

   Доброго дня, Оксано. Підкажіть, будь ласка, на якому прикордонному пункті це сталося? А також чим Ви їхали: рейсовий автобус, переходили пішки чи на приватному автомобілі чи може Вас везла маршрутка, яка возить заробітчан на роботу?
   Стосовно Вашого питання, то якщо у Вас буде нове освядчення, то Ви зможете їхати і по нинішній візі, головне щоб новий роботодавець відповів на телефонний дзвінок. Те, що польскі прикордонники будуть телефонувати — це 99%, бо вони бачитимуть перекреслений штамп у Вашому паспорті.

   Reply
   • 14.04.2015 at 12:31 пп
    Permalink

    Доброго дня. Їхала зі знайомими на їх авто, через Краковець. Мене турбує, чи не записали на кордоні дані працедавця? Бо нове освядчення маю від іншого працедавця. Чи не будуть в мене питатися на кордоні, де моє попереднє освядчення, адже в новому дата початку праці стоїть 21 квітня, а віза дійсна з лютого місяця? Новий працедавець відповість на дзвінок, адже його я вже знайшла сама, через інтернет і без посередників. Він є прямим працедавцем.
    Дякую

    Reply
 • 17.04.2015 at 11:15 дп
  Permalink

  Доброго дня підскажіть будласка чи нема свіжої інформації про роботу, потрібне запрошення на роботу

  Reply
 • 17.04.2015 at 3:08 пп
  Permalink

  Підкажіть будь-ласка, при перетині кордону до роботодавця завжди дзвонять? І якщо роботодавець, наприклад, не підніме трубку, то можуть не пропустити?

  Reply
 • 19.04.2015 at 6:44 пп
  Permalink

  Добрий день! Підкажіть будь ласка, якщо я планую поїхати в цьому році на сезонну роботу до Польщі — де мені взяти запршення від роботодавця? Можливо вийти відразу на роботодавця? Тільки один мінус — не знаю польську мову. Якщо через посередників, то вони чималу суму грошей хочуть, щоб їм заплатила за оформлення всієї необхідної документації, і трохи страшно потрапити на шахраїв! Якщо через посередників, то можна давати їм номер закордоного паспорту, П.І.Б. та ідентифікаційний код? Заздалегіть вдячна за інформацію!

  Reply
 • 20.04.2015 at 4:13 пп
  Permalink

  Людмила, найпростіший варіант зробити Освядчення (запрошення) то через знайомих які працюють в Польщі, або працювали і мають контакти роботодавця. Якщо таких нема то багато хто радить звертатись до водіїв автобусів, які їздять в Польщу — багато хто допомагає з роботою. Можна пошукати на польских сайтах з оголошеннями — можливо там є і про сезонну роботу. Без вашого ПІБ, номера закордонного паспорту та адреси проживання зробити запрошення неможливо — так що доведеться давати ці данні. Для чого у вас питають індетифікаційний код незрозуміло, в запрошенні він не вказується

  Reply
 • 27.04.2015 at 12:39 пп
  Permalink

  добрый день. еду в пятницу с знакомой из польши на ее машине будем ехать в вроцлав. но есть одна проблема приглашение выписано у меня на город ополе. а работать буду в вроцлаве. не возникнут ли проблемы при пересечении границы с этим.

  Reply
  • 27.04.2015 at 2:39 пп
   Permalink

   Ну тут важко сказати. Я б не афішував, що Ви їдете у Вроцлав. Можна сказати, що подруга Вас підвезе до найближчого польського міста, а звідти Ви вже потягом чи автобусом в Ополе поїдете. Ну це як варіант

   Reply
 • 27.04.2015 at 1:48 пп
  Permalink

  Підкажіть, будь ласка, чи можуть відмовити при видачі польської робочої візи, якщо у мене є кредит?

  Reply
  • 27.04.2015 at 2:23 пп
   Permalink

   Ні. Оскільки наявність чи відсутність кредитів — є банківською таємницею і консульства до неї доступу не мають.

   Reply
 • 29.04.2015 at 6:28 пп
  Permalink

  Привіт пане Сіроко! в мене таке питання, може щось порадити або стикалися з такою ситуацією. Планую їхати не роботу до Польщі по робочій візі і відповідно після заробітків вернутися додому і накупити в Польщі різного товару, всі ми знаємо що ціни в них нижчі ніж в нас, і планую відповідно до законодавства польського повернути собі ПДВ з цих товарів. скажіть чи можливо це зробити з робочую візою, чи віза має бути туристична? бо в мене склалося враження що процедуру з повернення ПДВ можна здійснити якщо особа перебуває у Польщі по туристичні чи ще якісь візі тільки не робочій. На просторах інету зустрів таку інформацію що особи які мають дозвіл на працевлаштування в Польщі (я так розумію робоча віза) не мають права на поверннення ПДВ. і ще таке питання на просторах інету зустрів таку інформацію що якщо працювати в Польщі легально відповідно сплачувати податки із зарплати, мати податковий номер то потім ці податки можна повернути по ідеї вже коли я буду в Україні. Можна більш детально на цю тему

  Reply
 • 01.05.2015 at 9:32 пп
  Permalink

  Доброго вечора! Я б довго та багато чого прочитав інформації у Вашому блозі, хотів Вас запитати, чи є у Вас ПМЖ (Karta stalego pobytu) якої-небудь країни, Польщі чи Фінляндії? Просто недавно знайшов інформацію, що перед тим, як отримати ПМЖ, потрібно ніби в Україні оформити, «Виїзд на ПМЖ», а це довга процедура, тому думаю, як на практиці все це виглядає)

  Reply
  • 01.05.2015 at 10:05 пп
   Permalink

   Хотів написати, що «Я довго та багато читаю інформації у Вашому блозі»)

   Reply
 • 04.05.2015 at 11:28 пп
  Permalink

  Підкажіть будь-ласка! МАю відкриту робочу візу типу 05, відкриту від 2 травня цього року, їхати в польщу маю намір аж у липні, проблем не буде ніяких на кордоні. Наперед щиро вдячний!

  Reply
 • 26.05.2015 at 5:52 пп
  Permalink

  дуже корисний ваш сайт!!!дякую за вашу пророблену роботу)))і маю ще до вас таке запитання,маю воєвудську візу але з певних причин не поїхала на вказане в запрошенні місце роботи,зараз знаходжусь в іншому воєвудстві і шукаю роботу тут але поки безрезультатно.в звязку з цим виникає таке питання, чи не анулюють мені візу через те, що деякий час була взагалі без роботи???і ще може підскажете чи правда,що я буду змушена писати подання на дозвіл змінити роботу до воєводи,саме з того міста звідки запрошення???дуже дякую за відповідь!!!

  Reply
 • 23.06.2015 at 11:21 пп
  Permalink

  Якийсь чувак питає:
  Скажіть будь-ласка.З воєводською візою на рік мені можна поїхати в Польщу в інше місто на іншу роботу?Дякую.
  Reply

  ВІДПОВІДАЄ Сірко on 11.03.2015 10:37 пп

  Тільки виконуючи роботу для того самого працедавця. Інакше, ваше зезволенє втрачає чинність.

  АЛЕ Ж ДО ПОЛЬЩІ ЇДЕ МОРЕ ЛЮДЕЙ З РОБОЧИМИ ВІЗАМИ, ЗАПРОШЕННЯМИ ФІГ ЗНАЄ ВІД КОГО, І ПРАЦЮЮТЬ, ГОРЯ НЕ ЗНАЮТЬ. І НЕ БОЯТЬСЯ ПОЛІЦІЇ ЧИ ІНСПЕКЦІЇ ПРАЦІ. Я НЕ РОЗУМІЮ. ЯК ТАК? ОДНІ ЛЮДИ ПЕРЕЙМАЮТЬСЯ ТИМ ЩО НЕ ЇДУТЬ ДО ТОГО ХТО ДАВ ЗАПРОШЕННЯ, А ІНШИМ ПЛЮВАТИ, КАЖУТЬ ЩО ГОЛОВНЕ МАТИ ХОЧ ЯКЕСЬ. ДЕ ІСТИНА????

  Reply
  • 24.06.2015 at 9:14 дп
   Permalink

   Володимире, а яку істину ви шукаєте?
   Я пояснив як виглядає ситуація згідно діючих правил. Але крім того, існує й інша сторона медалі — виконання тих правил в Польщі поки що строго не перевіряють, і тому багато хто користується ситуацією, що склалася. Але з кожним роком, кількість випадків перевірок та контролю свідчать про тенденцію «затягування гайок» працедавцям на предмет нелегальної чи неудокоментованої праці.
   Серйозні і порядні працедавці роблять все згідно норм законів про працю іноземців (необхідні дозволи, медичні огляди, медичне страхування та дотримання норм праці), це все дисциплінує і виробляє звичку робити як слід, а не так як ми звикли.
   Хочете комбінувати — комбінуйте, хочете жити як європеєць — шануйте європейське законодавство. Все досить просто, Володимире.

   Reply
   • 27.06.2015 at 9:40 пп
    Permalink

    Добрый день Сирко!Ответьте пожалуйста у меня такой вопрос к вам, я отработал в Польше 1 месяц и вернулся в Украину виза D действительна ещё 5 месяцев,могу ли я сейчас вьехать в Польшу без освядчення?

    Reply
    • 28.06.2015 at 9:30 дп
     Permalink

     Доброго дня, Володимире
     При перетині польського кордону, працівники прикордонної служби вимагають оригінал освядчення.
     Якщо ви своє згубили, або ж втратили за інших причин, то раджу швиденько «оновити», тобто попросити зробити нове освядчення під вашу візу, із потрібними «періодами праці»

     Reply
 • 27.06.2015 at 9:00 пп
  Permalink

  Добрий день, хто може зробити запрошення на роботу в Польщу?

  Reply
 • 30.06.2015 at 3:39 дп
  Permalink

  Скажіть будь-ласка, якщо у мене діюча національна віза 180/360 на основі освядчення, чи можу я відкрити річну національну візу на основі карти поляка?

  Reply
  • 30.06.2015 at 4:26 дп
   Permalink

   Практикувати не доводилося такі комбінації, але з правила, яке забороняє мати дві діючі національні візи випливає, що для відкриття нової національної візи (вже річної) вам буде потрібно буде в момент складання документів написати заяву на скасування діючої національної візи.
   Також раджу не соромитися телефонувати на лінію підтримки консульства РП. Навіть не обов’язково у вашому регіоні. Мені часто вдавалося додзвонитися до луцького консульства РП, і там мені любязно надавали вичерпну консультацію з усіх моїх питань.

   Reply
 • 06.08.2015 at 9:04 дп
  Permalink

  Скажіть будь-ласка, відкрили візу категорії С MULT 90 днів з 05.08.2015 року до 06.08.2016 року …як я можу її використовувати
  ?

  Reply
  • 06.08.2015 at 11:20 пп
   Permalink

   В мене зустрічне запитання: з якою метою ви робили візу?

   Reply
 • 12.08.2015 at 8:54 пп
  Permalink

  Доброгодня пане Сірко!Цікавить таке питання!
  Візу, мені, так вийшло що відкрили на 96днів. Влаштувався на офіційну роботу, працедавець говорить що по закінченні початкової умови на працю (так званого стажування), заключають умову вже на 5років, і клопочуться за карту побиту.
  Але у мене закінчується віза 15.10, а умова закінчується 17.10. І виникають питання:
  1. Чи можуть мені видати карту якшо я знашоджусь на території Польщи менше 3міс. (якщо вони подадутьдокументи раніше закінчення стажування);
  2. Чи мені клопотатися з зазволенням від Воєводи;
  3. Та і в загальному що порадите?!?!)))))

  Reply
  • 13.08.2015 at 9:13 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Романе
   1. Якщо я не помиляюся, то потрібно показати довідку про доходи мінімум за останні ДВА місяці.
   2. В разі, якщо працедавець береться за виготовлення документів, то будьте спокійні — все зроблять нормально. Зачасту, вони вже мають проторені стежки, і знають всі тонкощі процесу.
   3. В загальному раджу довіритися працедавцю, і не напружуватися, бо зезволення без працедавця ви самі не зробите, хіба тільки придбаєте де-інде

   Reply
 • 22.08.2015 at 7:57 пп
  Permalink

  Вітаю. 15.02.2015 за протермінування нац.роб. візи 2 дні- нагородили забороною вїзду на піи року.Чи стикались можливо з таким випадком?Чи потрібно особисто звертатись в якісь відомства,щоб дізнатись чи зняли вони заборону?

  Reply
  • 24.08.2015 at 10:29 дп
   Permalink

   Доброго дня, Андрію
   Не доводилося мені зустрічатися із такими ситуаціями, тому радити нічого конкретно не можу.
   Але перше, що я зробив би у вашому випадку — це зателефонував до польських прикордонників, і запитався поставив би їм питання, чи можна вже робити документи і перетинати кордон, та чи не потрібні додаткові процедури
   http://www.strazgraniczna.pl/wps/portal/tresc?WCM_GLOBAL_CONTEXT=/pl/serwis-sg/przekaz_wiadomosc/prawa_czlowieka&WCM_Page.ResetAll=TRUE

   Reply
 • 24.08.2015 at 8:17 пп
  Permalink

  Доброго дня. Скажіть будь ласка, якщо я приїхала до Польщі по робочій візі, вже тут 2 тижні, але мене ще офіційно не оформили на роботу, то нічого? Справа трохи затягнулась, але фірма надалі бере мене на роботу все добре, просто щоб не виникло потім якихось питань.

  Reply
  • 25.08.2015 at 8:03 дп
   Permalink

   Доброго ранку, Софіє
   Будьте спокійні, люди відбувають цілу візу, працюючи »по-чорному», чи взагалі, не працюючи в Польщі, і не мають клопоту.
   Справа в тому, що поки що, ніхто особливо не перевіряє, чим ви займаєтесь, приїхавши до Польщі. І якщо навіть буде перевірка, а ви маєте Осядчення, але влаштовані офіційно, то це великий клопіт для працедавця, а не для вас.

   Reply
 • 24.08.2015 at 10:03 пп
  Permalink

  привіт!!! в мене таке питання : польська робоча віза відкрита на невикористані дні попередньої і закінчується в листопаді місяці коли я знову зможу відкрити річну робочу візу

  Reply
  • 25.08.2015 at 8:08 дп
   Permalink

   Привіт
   Річну (воєвудську) візу можна відкривати в будь-який момент часу, навіть якщо не використана поточна віза (дшстатньо її скасувати).
   Але якщо йдеться про візу на основі освядчення, то наступну можна буде отримати не раніше ніж через 12 місяців, від дня першого в’їзду по теперішній візі на основі освядчення

   Reply
 • 26.08.2015 at 1:39 пп
  Permalink

  14 серпня я позвонив у візовий центр у місті луцьк і продиктував свої дані по закордонному паспорту а також код реєстрації після оплати візових послуг у кредобанку для реєстрації постановки на чергу для отримання робочої візи в польщу.мені сказали що позвонять і повідомлять дату на подачу документів.Але пройшло уже 12 днів і нічого не відомо.коли я звоню то пояснюють-що ще немає реєстрації.Поясніть у чому справа?

  Reply
  • 30.08.2015 at 2:44 пп
   Permalink

   Миколо, на вашому місці, я б не чекав так довго, а телефонував би знову і знову. Оскільки завжди існує людський фактор у таких справах.
   З реєстрацією насправді складно, але у операторів візового центру VFS Global можна завжи запитати про наявність вільних дат для реєстрації на будь який ППВА.

   П.С. Візовий центр VFS Global має єдиний телефонний центр, який знаходиться в Києві, звідки вони ставлять на реєстрацію у всі ППВА України. Чому ви телефонували саме до луцького візового центру?

   Reply
 • 28.08.2015 at 4:40 пп
  Permalink

  Скажіть будь-ласка. Маючи візу на основі запрошення від воєводи «zezwolenie typ A» чи я можу змінювати роботодавця, чи це запрошення видається тільки на конкретного роботодавця? Дякую!

  Reply
  • 30.08.2015 at 2:45 пп
   Permalink

   Дозвіл на роботу видається під конкретну посаду, у визначеного працедавця.

   Reply
 • 31.08.2015 at 9:32 дп
  Permalink

  Доброго дня, в мене таке питання:
  Я студентка Польщі і в мене віза закінчується 8 вересня, а 9 починається нова, чи можу я в той момент перебувати в Польщі чи обов’язково бути в Україні?

  Reply
  • 01.09.2015 at 9:38 дп
   Permalink

   Доброго ранку, Евеліно
   Не можу вам дати точної відповіді. Перепитайте в ужонді, вони ліпше знають

   Reply
 • 02.09.2015 at 11:15 дп
  Permalink

  моя жінка отримала у липні робочу візу у польщу,але на роботу поїхати не вдалося.Чи не пропаде віза ізапрошення?і чи мусово перетнути кордон із польщею найближчим часом і в який період?

  Reply
  • 04.09.2015 at 9:09 пп
   Permalink

   Багато залежить від періодів праці, які вказані у освядченні.
   Потібно більше інформації.
   Але в будь-якому разі, можна буде «оновити» освядчення і використати пізніше діючу візу

   Reply
 • 02.09.2015 at 11:40 дп
  Permalink

  чи зареєструють мене в VFS Global на робочу візу,якщо у мене немає запрошення від роботодавця?поки черга підійде мені за той час зроблять запрошення.

  Reply
  • 04.09.2015 at 9:07 пп
   Permalink

   Так, зареєструють, достатньо оплатити послуги візового центру та вказати номер квитанції при реєстрації

   Reply
 • 02.09.2015 at 1:28 пп
  Permalink

  Доброго дня!
  Маю трьохрічну шенгенську візу 90/360
  Скільки днів кожного року можна знаходитись в країнах шенгену?
  Консультанти з туристичних фірм та посередники що мають відношення до виготовлення віз називають такі варіанти:
  1. 90 днів кожного року
  2. 90 днів кожні півроку
  3. 270 днів хоч підряд за 3 роки
  4. 270 днів підряд а далі скасовую цю візу і виготовляю нову
  Кожен раз різні відповіді.
  Дякую.

  Reply
 • 04.09.2015 at 12:06 пп
  Permalink

  Доброго дня, чи можна поїхати на роботу по запрошенню на 6 міс. від одного роботодавця, а працювати в іншого по воєводському запрошенню на 1 рік. А тоді подати на карту побиту, але через який термін 3 міс. чи відразу можна?

  П.С. виручайте, бо подача документів 10 вересня. Не знаю, що робити чи подавати чи чекати річне запрошення, а тоді по новому реєструватися, хоча вище було правильно зазначено, вільних дат подачі в Луцьку просто немає, жодної інформації, ні до нового року ні після.

  Reply
  • 04.09.2015 at 9:00 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Оксано
   1. Візи без виїзду робляться тільки у виключних випадках. Отже, поїхати по освядченню, а там отримати візу по зезволеню без виїзду до України не вийде.
   2. Можна поїхати по освядченю, офіційно оформитися, платити податки і попросити працедавця виготовити документи для карти побиту. Достатньо подати довідку про доходи за останні три місяці (мінімум)
   3. Можна поїхати по візі на основі дозволу на роботу, відпрацювати так само не менше 3-х місяців, і вже без участі працедавця подавати на карту побиту.

   У вашому випадку, я б робив так:
   — виготовлення візи на основі купленого освядчення;
   — перетин кордону та пошук працедавця, який готовий оформити всі необхідні папери (нове освядчення та аналог дозволу на працю — http://sirko.org.ua/novi-pravila-pratsevlashtuvannya-inozemtsiv-v-polshhi-zmini-vid-1-travnya-2014-roku/);
   — оформлення карти побиту без виїзду до України.

   Reply
 • 04.09.2015 at 1:41 пп
  Permalink

  як я можу взяти запрошення від роботодавця в польщі,якщо для того щоб перетнути кордон потрібна віза,авіза видається на основі запрошення на роботу?

  Reply
  • 04.09.2015 at 8:43 пп
   Permalink

   Для цього існує звичайна пошта, служби кур’єрської доставки (TNT, UPS), або ж рейсовим автобусом.
   Якщо конче необхідно зустрітися із працедавцем, тоді можна зробити туристичну візу і поїхати на кілька тижнів до Польщі.

   Reply
 • 04.09.2015 at 9:49 пп
  Permalink

  як я можу скористатись поштою,якщо я роботодавця і в очі не бачив?а туристичну візу поки я зроблю то пройдуть всі сезонні роботи.

  Reply
  • 04.09.2015 at 9:55 пп
   Permalink

   Скажіть, яку задачу ви маєте, тоді я зможу зрозуміло відповісти.

   Reply
 • 04.09.2015 at 10:15 пп
  Permalink

  я працюю на державній роботі.До кінця року у мене є не використана відпустка тривалістю 32 дні.Я заплатив за послуги візового центру в кредобанк ще 14серпня і позвонив у візовий центр для постановки на реєстрацію на отримання робочої візи до польщі це у м.луцьк.Однак і звонив я декілька раз, а там тільки обіцянки.А тепер став переживати поки це все оформлю то закінчаться сезонні роботи,адже я хочу їхати на роботу перший раз.Люди які їздять на роботу мають постійне місце в свого роботодавця.Я звів будинок а доробити до кінця не можу.За державну зарплату я його не доведу до ладу,а в Україні не заробиш.А проживаю із сімєю в орендованій житловій площі.Ось така справа.

  Reply
  • 04.09.2015 at 10:46 пп
   Permalink

   Пане Миколо, не хочу вас засмучувати, але за місяць в Польщі, ви ледве відробите витрачені кошти на поїздку. Якщо їхати, то їхати на 6 місяців мінімум, тоді вдасться щось відкласти, щоб привезти/передати додому.
   На скільки я розумію, у вас нема домовленності про роботу, і у той короткий відрізок часу, який передбачає ваша відпустка, доведеться вкласти і пошуки роботи.
   Якщо вам не сильно «пече», відкладіть вашу поїздку на весну, підготуйтесь добре і зважте всі «за» та «проти», адже заробітки майже не поєднуються із збереженням роботи вдома. Тому або/або…

   Reply
 • 01.10.2015 at 10:18 дп
  Permalink

  Доброго дня пане Сірко.Це до вас звертається знову той самий Микола.Ще 14серпня я оплатив у кредо-банку за послуги візового центру.Але вчора я звонив у візовий центр і мені сказали,що реєстрації на жовтень (як я просив) ще немає,а вже жовтень.У нас кажуть,що робочі візи на Польщу уже не дають.Я взнав,що моя приписка дозволяє мені(прикордонна зона)виробити картку для поїздок в Польщу.Що це за картка?як її зробити?на який період вона видається?скільки треба платити?і чи проходить в цьому випадку моя проплата в кредо-банку?і взагалі скільки часу дійсна моя проплата в кредо-банку?З повагою Микола.

  Reply
  • 02.10.2015 at 9:32 дп
   Permalink

   Доброго дня, пане Миколо
   1. Нічого не чув про те, що робочих віз не дають, то якісь плітки, інакще б вже у всіх ЗМІ були б новини
   2. Те, про що ви питаєте, називається «малий прикордонний рух», всі необхідні документи зазначені тут: http://www.polandvisa-ukraine.com/lbat_documents.html
   3. Не полініться в гуглі почитати більше інформації за запитом МАЛИЙ ПРИКОРДОННИЙ РУХ
   4. Якщо ви переймаєтесь за гроші, які внесли як оплату за послуги візового центру, тоді вам потрібно написати заяву на повернення коштів.

   Reply
  • 03.10.2015 at 6:02 пп
   Permalink

   Чоловік оплатив за послуги візового центру 11 серпня. Зареєструвалися на 2 жовтня у Ужгороді. Вчора успіно подали документи на робочу візу.

   Reply
 • 04.10.2015 at 3:53 пп
  Permalink

  Вопрос:если у меня виза 360/360 но тот работодатель не может теперь обеспечить меня работой.то меняя работу мне. должны поменять зезволение или могут сделать освядчення на пол года а потом еще раз на пол года?и где я смогу прочитать о легальности переоформления зезволения на два освядчення если это возможно?не будет ли проблем при повторном вьезде в польшу?у кого ни спрошу все говорят что с освядченням выеду а вьехать на второй раз не смогу, потому как виза на год а освядчення на пол года…дилема.и спросить даже не знаю у кого.и прочитал бы да не знаю где.помогите пожалуйста!

  Reply
  • 10.10.2015 at 3:57 пп
   Permalink

   Освядчення дає право працювати в Польщі без ДОЗВОЛУ НА ПРАЦЮ тільки 6 місяців на рік (точніше — 12 місяців від дня першого перетину кордону). Поміняти нічого не вийде.
   Раджу не морочитися, і використовувати існуючу візу до тієї пори, поки вона не завершиться. До речі, на кордоні, якщо у вас річна віза, дозвіл на працю не просять показувати (як у випадку із освядченням).

   Reply
 • 05.10.2015 at 5:44 пп
  Permalink

  якщо картку малого прикордонного руху видають у візовому центрі так як і візу,то чому мені треба писати заяву ,щоб забрати гроші з кредобанку де я платив за послуги візового центру-це ж один і той самий «сік»

  Reply
  • 10.10.2015 at 4:08 пп
   Permalink

   Запитайте у візомому центрі, скільки часу дійсна ваша платіжка і починайте збирати документи на отримання карти малого прикордонного руху.

   Reply
 • 14.10.2015 at 4:45 пп
  Permalink

  Добрий день. Підкажіть мені будь ласка таке,зараз працюю в Польщі по національній робочій візі на 6 міс, після іі закінчення планую отримати річне запрошення з мого роботодавця і продовжти роботу вже на річній робочій візі. Тепер питання,які є підстави для отримання запрошення від воєводи,все що для цього потрібно. Завчасно дякую.

  Reply
  • 21.10.2015 at 8:59 дп
   Permalink

   Доброго дня, Олеже
   Підставою для отримання дозволу на роботу в Польщі, є довідка із Urzadu pracy, що на вакантне місце не претендують поляки і заява від роботодавця в Urzad wojewodski. Або одним словом — працедавець має бути зацікавлений у вашому працевлаштуванні. Отримання зезволення (дозволу на працю) є досить простим, але затягнутим у часі, часом до 45 днів.
   П.С. Хочу зайвий раз нагадати, що отримання нової візи можливо тільки в Україні. Тобто, потрібно буде виїждати

   Reply
   • 26.10.2015 at 7:18 пп
    Permalink

    Дякую за відповідь,але мене цікавить інше. Що потрібно для того щоб отримати річне запрошення. На скільки я знаю,потрібно пропрацювати в Польщі без виізду 3 міс,суть втому що я пропрацював цей строк я поіхав до дому на декілька днів,по приізду в Польщу мені повідомили що я не зможу отримати запрошення оскільки помінялися правила,тепер потрібно пропрацювати повних 3 міс але до від’ізду,тобто с кінця. Скажіть будь ласка,це насправді так,і які взагалі є умови для отриманняя річного запрошення? Дякую.

    Reply
    • 27.10.2015 at 12:28 дп
     Permalink

     Якщо й відбулися зміни, то так недавно, що я про них нічого не знаю. Ось зараз в мене друзі отримали зезволення, маючи тільки чистий паспорт, тобто, в Польщі не працювали ні дня.
     Може вам розказували за карту побиту? Там й справді потрібно офіційно відпрацювати щонайменше 3 місяці до моменту подачі документів.

     Reply
 • 21.10.2015 at 4:02 пп
  Permalink

  привіт.
  хочу проконсультуватись по такому питаню в мене зараз відкрита робоча віза на 180 днів, я буду міняти паспорту звязку зі зміною фамілії , по новому паспорту як відкриють мені візу, одразу чи з того числа коли я перетнула границю

  Reply
 • 03.11.2015 at 6:36 пп
  Permalink

  Добрий вечір Сірко.То знову звертається той самий Микола.13 листопада мені нарешті треба їхати на реєстрацію робочої візи в Польщу.Але треба запрошення.Мені дали дані хто може зробити запрошення дешевше.Але позвонивши до цієї людини-мені сказали,що запрошень зараз до нового року не роблять.Чи правда це?І якщо правда то як мені бути?З повагою Микола.

  Reply
  • 04.11.2015 at 5:56 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Миколо
   Запрошення роблять, ніяких ні заборон, ні обмежень нема.
   То ваші посередники не хочуть морочитися, або мають не надійне джерело.
   Шукайте інших

   Reply
 • 24.11.2015 at 12:27 дп
  Permalink

  Вітаю Вас!
  Порадьте, будь ласка. У мене закінчилася віза категорії D 9 вересня 2015 р. по якій я відбув не шість, а чотири місяці. Маю запрошення з 25 листопада на два місяці до 25 січня, і потім з 25 липня на чотири місяці. Мене посередник зареєстрував на подання документів у візовий центр на 3 грудня. Потім сказав принести документи (паспорт, запрошення, гроші за посередництво). Але оглянувши це все, віддав документи та гроші сказавши, що марно подавати документи, бо отримаю відмову, що начебто має пройти після закінчення візи не менше пів року для відкриття нової візи. Чи це так? Адже впродовж останнього року я відбув чотири місяці, а не шість. Чи правий посередник?
  Дякую, з повагою!

  Reply
  • 25.11.2015 at 7:18 пп
   Permalink

   Помиляється Ваш посередник. Пролистайте вище я десь тут в коментарях писав, що можна відкрити візу на короткий термін, щоб добрати ті дні, які ви не використали з 6-місячного терміну попередньої візи.

   Reply
   • 10.12.2015 at 10:33 пп
    Permalink

    Єгоре, «добирати» невикористані дні варто тоді, коли їх там досить значна кількість. Чи варто заморочуватися з візою на два місяці, якщо потім всеодно доведеться робити воєвудську?

    Reply
  • 10.12.2015 at 10:30 пп
   Permalink

   Доброго вечора
   Якщо ви зараз намагаєтесь відкрити нову візу за освядченням (на пів-року), то посередник має рацію.
   Дійсно, якщо ви хочете зараз отримати нову візу, то потрібно мати дозвіл на працю, або чекати 12 місяців ВІД ДНЯ ПЕРШОГО В’ЇЗДУ по тій візі, яка скінчилася

   Reply
   • 10.12.2015 at 11:09 пп
    Permalink

    Так, дякую за відповідь, я трохи довго чекав на Вашу відповідь. А тому додзвонився в консульський польський центр. І вони підтвердили, що правий посередник. Бо, виявляється, з часу останнього в»їзду у Польшу (по робочому запрошенню категорії Д) відкривається невидимий річний коридор — упродовж якого можу бути у Польщі тільки пів року. Використав 4 місяці, значить можу відкрити тільки на пів року і не робочу категорії Д, а тільки шенген візу. Насправді не варто на 2 місяці морочитися з цими процедурами. Чекаю на обіцяне воєвудське запрошення. Якщо не буде…

    Reply
    • 11.12.2015 at 11:37 пп
     Permalink

     Якщо не буде воєвудського, то звертайтесь ;)

     Reply
 • 27.11.2015 at 11:18 дп
  Permalink

  З 1 січня заробітчани зобов’язані сплачувати всі податки до української скарбниці. 5 листопада у Верховній Раді прийняли Закон «Про зовнішню трудову міграцію», згідно з яким кожного заробітчанина «примусять», втім, поки невідомо як, не лише укласти договір із іноземним роботодавцем, а і щомісяця сплачувати збори та податки до українського бюджету.
  Але ще ні алгоритму нарахування, ні чіткої суми, котру доведеться сплатити, немає. Міністр соцполітики Павло Розенко припускає, що заробітчани будуть платити єдиний соцвнесок такий же, як і фізичні особи-підприємці, тобто 34,7% від мінімальної зарплатні. А це 422 гривні щомісяця. Реальної кількості заробітчан не знає ніхто. А юристи взагалі вважають новий закон декларативним та рамковим.Шановні як буде це проходити ?

  Reply
  • 10.12.2015 at 10:39 пп
   Permalink

   Без паніки, Олеже
   То все припущення, і чутки. Ніде в Європі нема подвійного оподаткування, думаю що й у нас такого не буде.
   Он збиралися на всі валютні перекази із-за кордону увести податок. Тільки пошуміли, та й на тому закінчилося

   Reply
 • 29.11.2015 at 7:53 пп
  Permalink

  Доброго дня. Допоможіть в одному питанні. У мене запрошення на 2 роки. Який мені страховий поліс потрібен(к-сть днів),щоб відкрити візу. Але візу мені більш ніж на 360 днів не відкриють. Знайомі кажуть що можна страховку купувати на 15 днів і коридор на 3 місяці,це так? Дякую за допомогу.

  Reply
  • 10.12.2015 at 11:44 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Романе
   Яке у вас запрошення?

   Reply
 • 03.12.2015 at 7:51 пп
  Permalink

  Доброго вечора. Дуже прошу пояснити мені, як правильно діяти. Я виробила робочу візу влітку на півроку, мала офіційне запрошення, але вчасно не змогла поїхати на роботу. Віза дійсна до 8 грудня. В листопаді по цій візі хотіла в»їхати в Польщу, але прикордонники передзвонили до працедавця і він пояснив, що не чекає на мене. В Польщу мене не впустили, а в паспорті поставили печатку перетину кордону і перекреслили її з усіх боків. Мені пояснили, що можу їхати до Польщі лише з новим запрошенням. Віза закінчується і я не знаю, чи відкриють мені нову? Яке запрошення потрібно, щоб відкрили візу? дякую.

  Reply
 • 06.12.2015 at 8:48 дп
  Permalink

  Пане Сірко, маю гостьове запрошення терміном на 1 рік (з листопада 2015 до листопада 2016). На його основі клопотала про відкриття візи D02 терміном на 1 рік. Відкрили візу D02 терміном лише на 91 день mult (з 07.12.2015-06.03.16). Коли можна відкривати наступну візу, яку (C, D)і на який максимальний термін? Дякую :)

  Reply
  • 11.12.2015 at 12:04 дп
   Permalink

   Обмеження по частоті виготовлення (не раніше, ніж через 12 місяців, від дати першого в’їзду) має національна віза на основі освядчення. Інші шенген-візи можете робити без якихось обмежень.

   Reply
 • 07.12.2015 at 10:22 дп
  Permalink

  Доброго дня
  Я їду в польщу по виклику одніеї фірми чи можливо у випатку якщо мене не влаштують умови праці поміняти роботодавця ?
  чи потрібно мені брати виклик на новій роботі ? і чи не буде в мене проблем при виїзді с країни ?

  Reply
  • 10.12.2015 at 10:10 пп
   Permalink

   Доброго вечора
   Якщо у вас зезволенє, то у нового роботодавця буде достатньо отримати нове «запрошення» (освядченє). Це цілком легальна процедура.

   Reply
 • 08.12.2015 at 5:25 пп
  Permalink

  Доброго дня!
  Скажіть будьласка,у мене віза польська пів річна, а запрошення і страхівка на рік.
  Якщо я не використала дні перебування і у мене закінчилась віза, тоді як потім знову виїхати за кордон, потрібно робити нове запрошення чи можливо можна проодовжити візу по цьому річному запрошенні?

  Reply
  • 11.12.2015 at 12:21 дп
   Permalink

   Доброго вечора
   Ви щось не так називаєте. Піврічна віза по річному запрошенні? То як?

   Reply
 • 09.12.2015 at 1:17 дп
  Permalink

  Здравствуйте, У меня открытая виза на год, приглашение от воеводы. Вот буду выезжать в Польшу, если мне работа не понравиться могу ли я сразу уйти на другую работу? если да то что с приглашением мне нужно новое будет делать?

  Reply
  • 10.12.2015 at 10:06 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Андрію
   Так, якщо все офіційно, то доведеться працедавцю для вас робити новий дозвіл на роботу.

   Reply
 • 28.12.2015 at 1:13 пп
  Permalink

  Доброго дня . Скажіть будь ласка подавала документи на отримання робочої візи до Польщі. Прийшла відмова з причиною»ви не обгрунтували мети або умов запланованого перебування» що це означає і які документи потрібно щоб підтвердити мету?

  Reply
  • 03.01.2016 at 8:03 пп
   Permalink

   Доброго вечора, Татяно
   Про те, що викликало сумніви працівників консульства, потрібно дізнаватися у самому консульстві. Для цього потрібно без запису на чергу, просто потрапити до консульства, та підійти до віконечка «ІНФОРМАЦІЯ», де вам повинні надати вичерпну інформацію. Лише тоді можна вже думати про додаткові документи, які підтвердять обгрунтованість вашої подорожі.

   Reply
 • 02.01.2016 at 5:19 пп
  Permalink

  З Новим роком! Скажіть будь ласка, через посередників маю дві відмови у консула в Вінниці. Чи є у мене можливість отримати робочу візу до Полщі? А про ваш сайт дізнався вже опісля… Мені одні кажуть безнадійно, другі-міняй поспорт, інші що я вже в » чорному списку «.(перша відмова-неправдива інформація про роботодавця, друга-не обгрунтували мети і умов перебування) Дайте мені будь ласка , всі хто може, якісь поради. Дякую.

  Reply
 • 13.01.2016 at 1:51 пп
  Permalink

  Доброго дня!Підкажіть будь ласка.В мене на даний момент відкрита віза D 180/180 але вона закінчується 21.06.2016.Розпочата вона в мене 28.08.15.Цього ж дня я і виїхав до Польщі.Коли мені можна робити нову візу?У візовомуцентрі сказали що з 28.08.16.Хоча коли я відкривав цю візу то говорили що слідуючу я зможу зробити зразу після 21.06.2016

  Reply
  • 17.01.2016 at 12:02 пп
   Permalink

   Доброго дня, Тарасе
   12 місяців рахуються ВІД ДАТИ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ, тобто, наступну піврічну візу ви зможете відкрити не раніше 28.08.16

   Reply
 • 15.01.2016 at 5:41 пп
  Permalink

  Доброго дня! В мене на даний момент відкрита робоча віза типу Д на 180 днів на основі запрошення! Це запрошення я загубила, і чи можу я зробити інше?

  Reply
  • 17.01.2016 at 11:53 дп
   Permalink

   Доброго дня, Соню
   Так, ви можете спокійно зробити нове запрошення

   Reply
 • 17.01.2016 at 7:43 пп
  Permalink

  Доброго вечора!Дякую за попередню відповідб на моє питання.Хотів у вас ще запитати. В візовому центрі мені сказали що я можу добрати дні щоб мені продовжили цю візу!Чи правильно я зрозумів,я можу використати ті дні які не були використані!У візі в мене вказано 140 днів я вибув лише 69.то я можу ще розраховувати на продовження візи на 71 (140-69=71)?Чому запитую бо в центрі мені сказали щоб я віднімав свої використані дні від 180.То як правильно обрахувати дні на які я можу розраховувати?від цього ж залежить на яку візу мені реєструватись шенген чи національну?і чи потрібне мені запрошення?

  Reply
  • 18.01.2016 at 10:08 пп
   Permalink

   Доброго вечора
   1. Якщо строк перебування менше 90 днів, тоді вам потрібно буде клопотатися про візу типу С (шенген віза)
   2. Щоб мати можливість «добрати» невикористані дні, вам потрібно пройти весь процес реєстрації та збору документів. В тому числі, у вас повинно бути свіже запрошення, яке і є підставою для отримання візи.

   Reply
 • 21.01.2016 at 8:52 пп
  Permalink

  Доброго дня!
  Питання таке: якщо особа має робочу візу 180/360, тобто повинна мати коридор у пів року між піврічними візами, але розпочне навчання у Польщі. То чи перекриє коридор навчальна віза? Чи зможе вона зробити візу одразу, щоб не втратити гроші за навчання? Чи потрібно чекати півроку?

  Reply
 • 31.01.2016 at 1:44 пп
  Permalink

  доброго дня. хотів запитати чи може роботодавець зробити Zezwolenia na prace, якщо я не був в нього зареєстрований офіційно (працював в нього на чорно) і це буде перше запрошення від нього для мене?

  Reply
 • 04.02.2016 at 2:47 дп
  Permalink

  Привіт Сірко…
  Скільки буде коштувати річна віза від воєвуди якщо робити її самому,тобто без посредників.дякую

  Reply
 • 16.02.2016 at 11:31 пп
  Permalink

  Добрий день! Підкажіть будь-ласка,маю робочу піврічну польську візу,яка закінчується через місяць…чи зможу я одразу по її закінченню відкрити шенгенську візу і повернутися по ній в Польщу???

  Reply
 • 29.02.2016 at 12:37 пп
  Permalink

  Доброго дня!Чи можна з пропискою у Вінницькій області,але офіційним працевлаштуванням у Київській області на будівельній фірмі, реєструватися у візовий центр в Києві?Буду вдячний за відповідь.

  Reply
 • 24.03.2016 at 10:00 дп
  Permalink

  Доброго дня!
  маю таке питання:
  Отримав національну візу 180/360 15.12.2015 — 12.10.2016
  У запрошенні вказані дати
  15.12.2015 — 29.02.2016
  01.05.2016 — 30.06.2016
  01.09.2016 — 12.10.2016
  вїхав до польщі 14.02 і планую працювати до 10.08 в іншого роботодавця
  чи будуть перевіряти при виїзді з польщі запрошення,і які можуть бути наслідки того,що я працював в періоди невказані в запрошенні?

  Reply
 • 06.04.2016 at 1:20 пп
  Permalink

  Добрий день! Підскажіть будь-ласка,маю візу від воєводи. Вже був один виїзд у Польщу. Чи будуть перевіряти зезволення при наступному виїзді, враховуючи,що вже пройшло 3 місяці від дати його видачі. Дійсне з 15.01.16 до 10.01.19?наперед вдячний!

  Reply
 • 07.04.2016 at 12:21 пп
  Permalink

  Доброго дня, порадьте, чи не буде у мене проблем з видачею візи чи на кордоні якщо моя попередня віза була не використана?

  Reply
 • 11.04.2016 at 11:03 пп
  Permalink

  Доброго дня. В мене таке питання: в мене немає копії мого запрошення чи виникнуть проблеми на кордoні із-за цього? Якщо так, то як можна це виправити?

  Reply
 • 15.04.2016 at 12:24 дп
  Permalink

  маю відкриту польську візу (перетнув кордон 4 листопада 2015) на 180 днів,термін якої закінчується у травні,Підкажіть будь-ласка,яку можна зробити іншу візу,щоб виїхати до Польщі? чи можна анулювати невикористаний коридор і зробити знову піврічну візу,наприклад у червні -липні?

  Reply
 • 22.04.2016 at 12:45 пп
  Permalink

  Добрий день!В мене відкрита віза з 20.04.16 по 26.12.16.В запрошенні такі дати від 1)15/02/2016 до 26/03/2016 2)від 15/05/2016 3)від 26/08/2016 до26/02/2016 4)від15/11/2016. Скажіть будь-ласка я так розумію що я маю право перетнути кордон лише з 15/05 чи можу їхати зараз.Не можу розібратися з цими датами. Допожіть. Треба терміново виїхати на роботу. Дякую

  Reply
 • 07.05.2016 at 10:13 пп
  Permalink

  Маю відкриту робочу візу D06 до кінця 2016 року. Зараз в Польщі . В’їзд — штамп 01.03.16
  І маю зезволеніє від воєводи, на попереднього працедавця (можливо вже анульоване). Але працювати там не хочу.
  Минулого року мав робочу візу D05 на 139 днів (20.07-05.12), з них був з 13.08.15 по 5.12.15.
  Хочу влаштуватись на роботу за Oswiadczeniem на 6 міс. (які є нюанси? )
  Чи повинен я чекати коридор до 13.08.2016 чи можу вже почати працювати. Бо думки «спеціалістів» розділились ) .
  Наперед дуже дякую за відповідь.

  Reply
 • 20.05.2016 at 12:38 пп
  Permalink

  Доброго дня, Сірко! Я бачила в одному із своїх коментарів ви писали, що при перетині кордону із річною візою, запрошення від воєвуди можуть не перевіряти. Чому запитую. Недавно повернулась із Польщі, бо не знайшла спільної мови з роботодавцем. Він сказав, що анулює моє запрошення. Відтоді як я приїхала додому, пройшло днів 5. Тепер хочу їхати на іншу роботу, але з тим самим запрошенням, а вже на місці зробити інше. Глибоко в душі сподіваюсь, що поляк ще не встиг його анулювати, але не дуже люблю ризик. Тому хочу спитати у вас, як у більш досвідченого «мандрівника» чи дійсно можна проїхати просто показавши візу, а запрошення не показувати (бо воно імовірно анульоване), чи їх не перехитриш, бо там десь в базі даних є вся потрібна їм інформація?

  Reply
  • 30.05.2016 at 11:16 дп
   Permalink

   Доброго дня, Ольго
   Цього року відбулися якісь зміни, і всіх, хто має скасовані воєвудські запрошення, прикордонники ретельно перевіряють, бесідують. Багато відправляють додому.
   Мого колєгу так зняли з автобуса, і дві години з ним бесідували. В результаті — він повернувся додому і робить освядчення під ті дні перебування, що залишилися.
   Отже, щоб не ризикувати, ліпше вдома підготуйте свіже освядчення і з ним вже їдьте до Польщі.

   Reply
 • 27.05.2016 at 8:29 пп
  Permalink

  Добрий вечір!Скажіть будь ласка,якщо в мене польська робоча віза закінчується 15 липня,яку мені краще відкрити відразу візу,щоб я могла працювати у Польщі?

  Reply
 • 13.06.2016 at 9:11 пп
  Permalink

  Підкажіть !!! Прийшла смс із таким змістом — Karta Stalego Pobutu -запрошення та моб. номер. Що це та що з цим робити ?

  Reply
 • 26.06.2016 at 6:02 пп
  Permalink

  Доброго дня! скажіть, будь ласка, якщо в мене львівська прописка, чи можлива подача документів на польську візу в Тернополі?

  Reply
 • 30.06.2016 at 10:16 дп
  Permalink

  Доброго дня! Цікавить таке питання: у мене була робоча віза Д з 28 липня по 31 грудня 2015 року.. Потім через 4 місяці я нарешті дочекалася воєводського зезволеня і зараз по ньому працюю. Але наразі мені пропонують іншу кращу роботу. Чи можна якось скасувати воєводську візу і чи вдасться зробити нову по закінченні коридору отієї першої? Заздалегідь дякую!

  Reply
 • 15.07.2016 at 10:39 дп
  Permalink

  Доброго дня.
  Допомjжіть будь-ласка:
  1. Документи на візу по воєводському запрошенню подавати можна і у візовому центрі?
  2. Де можна знайти зразок заповнення анкети на візу по воєвудському запрошенню?
  3. Стосовно відміни коридорів заява заповнюється у візовому центрі?
  Дякую за допомогу.

  Reply
 • 17.08.2016 at 12:40 дп
  Permalink

  Добрий вечір!Львівська агенція пропонує мені роботу в Польщі на фірмі Human & Hunter в Сосновіці Польща , контроль якості продукції ,зарплата 8 зл/год, вакансія безкоштовна, на місці зустрічають, дають житло, підписуємо контракт відразу. Вроді всьо ОК але не хочеться попасти на розвод навіть якщо там все безкоштовно і як підписувати контракт якщо не знаєш мови? Вирішила провірити цю фірму але там вказана адреса в Катовіце і майже немає інформації
  Human & Hunter Sp. z o.o.
  ul. Francuska 8
  40-015 Katowice
  KRS: 0000555985
  NIP: 954 270 65 34
  Regon: 241686440
  Numer certyfikatu: 6664
  Буду вдячна за будь-яку інформацію!

  Reply
 • 17.08.2016 at 1:10 дп
  Permalink

  Опис вакансії
  Для нашого Клієнта — провідного постачальника послуг у сфері автомобільної промисловості, побутової техніки, електроніки та товарів повсякденного побуту, який уже 10 років підтримує компанії по всій Європі, у забеспеченні найвищої якості виробленої ними продукції. Але наскільки я побачила то фірма заснована у 2010 році Ще хочу добавити що мене попросили вислати копію закордонного паспорта, візи і українську приписку.Буду вдячна за будь-яку інформацію.

  Reply
 • 22.08.2016 at 6:01 пп
  Permalink

  Добрий день! Маю відкриту річну візу від воєводи, але запрошення загубленно. Мені потрібно виробляти нове запрошення від воєводи? Коли я іду до нового роботодавця з річною візою від воєводи то мені потрібно від нього запрошення від воєводи чи достатньо простого піврічного ?

  Reply
 • 11.09.2016 at 9:54 пп
  Permalink

  Доброго вечора . Пане Сірко допоможіть компетентністю в нашій ситуації Чоловік має воєвудське запрошення до 17.11.16 р чи можна його продовжити якимось чином так як його дуже потребують на роботі !!!???

  Reply
  • 12.09.2016 at 6:22 пп
   Permalink

   Доброго дня, Марічко
   Якщо ваш чоловік працював офіційно, то йому варто подаватися на pobyt czasowy.
   Всі документи на карту часового побиту можна подати хоч в останній день дії візи, але раджу не затягувати, і починати збирати документи вже зараз.

   Reply
 • 29.09.2016 at 5:21 пп
  Permalink

  Доброго дня,пане Сірко!
  Підкажіть будь-ласка,як зареєструватись на візу коли маєш зазволенє?

  Reply
 • 07.11.2016 at 4:27 пп
  Permalink

  Привіт, Ви ділова людина або жінка? Ви в будь-який
  стрес я фінансувати або потрібні кошти, щоб почати свій власний
  бізнес? вам потрібно кредиту для погашення вашої заборгованості або платити чи
  Ваші рахунки? Чи є у вас низький кредитний рахунок і мати
  складності з отриманням кредиту від місцевих банків і інших
  фінансові установи? Я хотів би повідомити вам, що пропонують кредити
  за низькою відсотковою ставкою 2%, якщо ви зацікавлені в отриманні
  кредит від нас, будь ласка, зв’яжіться з нами по електронній пошті: (DANDAVISLOANFIRM@GMAIL.COM)

  Reply
 • 29.11.2016 at 5:08 дп
  Permalink

  зверніться для безпечної і незабезпечених кредитів.
  Зайняти сума кредиту від $ 3000 — $ 5000.000.
  вибрати з 1год — 20years як тривалість кредиту.

  Reply
 • 06.12.2016 at 7:27 пп
  Permalink

  Вітаю, пане Сірко !

  В мене така ситуація, відпрацював на одній фірмі пів року, відповідно через агенцію. Під кінець пів річної візи агенція запронувала зробити річну візу на основі воєвудського запрошення, я зрозуміло погодився. Здавалося все йде так як потрібно. І тут під час того як я очікував в черзі на на подачу документів, до мене доходить інформація від колег з тої фірми на якій я працював, що сама фірма більше не хоче співпрацювати з українцюми, так як агенція (вище згадувана на цьому форумі) ставить занадто не вигідні умови для неї.

  І того маємо: воєвудське запрошення на руках, але на фірмі вже ніхне не чекає. Пане Сірко, підскажіть будь-ласка як краще використати данну ситуацію ? Чи маю я можливість відкрити візу, поїхати до польщі і знайти неофіційну роботу ? В запрошенні вказано воно є дійсне від 2016-10-17 до 2017-10-16, але в мене є побоювання що воно може бути анульоване.

  Reply
 • 11.12.2016 at 1:47 пп
  Permalink

  Доброго дня. У нас з чоловіком до Вас є питаня. Підскажіть у мене віза 12.08.16 по 12.03.17 на 153 дні якого числа мені треба покинути Польщу? 2.Ми б хотіли отримати річну візу але не знаем як ? Правильно вуєвудська.

  Reply
 • 11.01.2017 at 9:34 пп
  Permalink

  Чи можливо виіхати без запрошення на роботу а на місці вже шукати роботу?

  Reply
 • 23.01.2017 at 7:10 пп
  Permalink

  Доброго дня.У мене запрошення від воєводи на два роки.Віза відкрита на 1 рік.Чи можна по цьому ж запрошенні робити нову візу? І коли подавати?

  Reply
 • 24.01.2017 at 9:13 дп
  Permalink

  Чи є потребують фінансової допомоги? Видаємо кредит 2% з процентною ставкою, якщо ви зацікавлені, зв’яжіться з нами по електронній пошті: (cartercreditunionoffer.link@gmail.com) для більш докладної інформації.

  * Комерційні кредити.
  * Персональні кредити.
  * Бізнес-кредити.
  * Інвестиції Кредити.
  * Розвиток кредити.
  * Придбання кредитів.
  * Будівельні кредити.
  * Бізнес-кредити і багато іншого:

  ми надаємо всі види кредиту в хороших послуг, зв’яжіться з нами по електронній пошті: (cartercreditunionoffer.link@gmail.com)
  З найкращими побажаннями

  Г-н Картер Коллінз

  Reply

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *