Строк дії довідки Старости для дозволу на роботу

urzad-wojewodski

Однією із умов отримання дозволу на працю в Польщі для іноземця, являється потреба додавання до заяви на дозвіл довідки про відсутність необхідних кваліфікованих кадрів на місцевому ринку праці. Основою такої довідки є витяг із місцевого реєстру безробітних та шукачів праці, або на негативних результатах рекруатації, організованого для працедавця місцевим Управлінням праці. Інформацію від Старости, майбутній працедавець має передати іноземцю, яку той додає до свого клопотання (детальніше тут: Зміни у трудовому законодавстві для іноземців)

Часто в процесі працевлаштування іноземців, виникає питання: скільки дійсна довідка від Старости?

Закони, які регулюють видання дозволів на працю для іноземців вимагають долучення до заяви інформації від старости, яка видана не раніше ніж за 180 днів до моменту подачі заяви. Тобто, трохи спрощуючи те формулювання, можна сказати, що довідка від Старости дійсна 180 днів

Варто також звернути увагу на такий момент: Отримання інформації від Старости є можливим у тому випадку, коли працедавець розмістив оголошення про конкретну вакансію в місцевому Управлінні праці. А що, коли незадовго після успішного працевлаштування іноземця, працедавець знову захоче доручити роботу на тій самій посаді наступному іноземцю?

Згідно законів, Староста може видати працедавцю наступну таку довідку на основі результатів досліджень ринку праці за останні 6 місяців згідно тієї ж самої вакансії, від того ж самого працедавця. Але ключовим моментом у попередньому формулюванні виділено жирним шрифтом, тобто рішення про шлях отримання потрібної інформації вибирає Староста.

Джерело: http://cudzoziemiecwpolsce.pl/termin-waznosci-informacji-starosty-o-braku-mozliwosci-zaspokojenia-potrzeb-kadrowych-na-lokalnym-rynku-pracy/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *