Kärlekmanifest — день жалоби та любові

«Стокгольм — це прекрасна картина, яку намагалися знищити. Але їм не вдалося» (с) Razak Aboud

Тисячі жителів Стокгольму сьогодні вийшли на центральну площу міста Сергельсторг (Sergel torg). Часто тут проводять різноманітні акції рекламні акції, молодіжні тусовки чи навіть протести. Але сьогодні шведи та гості міста зібралися, аби вшанувати пам’ять та висловити любов до загиблих в результаті прикрого інциденту, що стався в п’ятницю. Називати то терактом, спонтанними діями у стані афекту, чи ще якось, я не стану — в цьому розбереться слідчі шведської поліції.

Для підтримання порядку та безпеки, в центрі задіяно велика кількість поліцейських усіх видів: піших, кінних, на патрульних авто, і навіть гелікоптери.

Що характерно, при такому скупчені людей, там досить тихо і організовано. Люди приходять, і на сходах, що ведуть до площі покладають квіти. Хтось залишається постояти, хтось розвертається і йде далі у своїх справах. 

Можна зустріти дівчат та жінок, які тихо плачуть, стоячи неподалік місця трагедії. Як вже раніше я писав, Швеція — це країна, де все lagom, як з’ясувалося, траур тут теж без пафосу і шуму.

На фото — місце, де вантажівка в’їхала у вітрину магазину. Розбита вітрина закрита плитами ОСБ, а посередині вулиці стоїть поліцейське авто із фотографіями загиблих. До речі, магазин, у вітрину котрого скерував викрадене авто зловмисник — бутік парфюмерії та косметики, де завжди дуже багато жінок. Постраждалих могло бути значно більше.

Поліцейський бусик геть увесь вкритий букетами квітів, але люди не припиняють нести квіти, і покладати де то тільки можливо: біля дорожних знаків, на підвищеннях чи просто на дорозі.
Як мені вже згодом стало відомо: шведські музиканти та діячі мистецства також прийшли висловити свою любов та підтримку шведській нації.

4 thoughts on “Kärlekmanifest — день жалоби та любові

 • 07.01.2018 at 11:15 пп
  Permalink

  Интересна национальность преступника

  Reply
  • 17.01.2018 at 7:28 пп
   Permalink

   Чим же?
   А національність жінок вже не менш цікава?

   Reply
  • 23.01.2018 at 7:49 дп
   Permalink

   То був хлопець з Узбекистану
   Тепер в середовищі іммігрантів шириться чутка, що людей з тієї сторони перевіряють дуже ретельно, і сильно збільшилась кількість відмов у справах по отриманню дозволу на проживання.

   Reply
   • 14.02.2018 at 11:24 пп
    Permalink

    Рік тому тамтешні тубільці порадували світ черговим перлом — про «безпечні райони Афганістану». І — з впевненістю неполошених — почали етнічну чистку серед іноземців. Через незначну присутність українців тут її головною ціллю стали не вони, а вихідці з Середньої Азії, які авансом, без жодного суду і слідства, (о, як це по європейськи!!!) стали «джихадистами». Рішення про депортацію для більшості з них дорівнювало практично смертному вироку. Реальністю стали на цій, т. зв. «європейській» території, самогубства приречених, зокрема групові як, наприклад, одразу трьох афганських підлітків. Місцева влада упивалася як могла легкими «перемогами». В інформаційний простір проривалося тільки те, що вже не вдавалося замовчати. І навіть тоді доводиться говорити про не менш як 15 жертв злочинної «нової іміграційної політики». Не представляється можливим ,отож, говорити про якийсь окремий, неспровокований, непов’язаний з загальною злочинною спрямованою проти людськості політикою стокгольмського уряду теракт черговими жертвами якої стали ще кілька осіб. Все це ланки одного причинно-наслідкового ланцюга.
    Відтак, в рамках справді гуманістичної турботи про не здатних порадити собі тубільців вважаю за обов’язок порадити їм змінити небезпечну Дротнінгатан на ті самі «безпечні райони» Афганістану.
    Питання бездіяльності (чи посібництва, а, може, й прямого підбурювання) спеціалів Швеції, як і Британії, Німеччини, Франції — далі скрізь, обговорювати вважаю зайвим — все доведено вже давно.
    Сьогодні, 14.02.2018, Рахмату Акілову виповнилося 40.
    В Узбекистані прожив близько двох років. Горджусь цим. Рай на землі. Краща тільки Україна.

    Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *