Коллегіум Маюс в Кракові

Collegium_Maius_1Коллегіум Маюс — то найстарший будинок, який належить Університету Ягелонського. Сьогодні тут можна оглядати експонати, які представляють історію краківського університету.

Будівля Коллегіуму, що стоїть на перетині вулиць Ягелонської та св. Анни, була придбана у 1400 році королем Владиславом Ягеллє (Władysława Jagiełłę) і призначалася для потреб Ягелонського Університету. Король, керуючись заповітом королеви Ядвіги, прагнув відродити фундацію Казімєжа Великого (Kazimierza Wielkiego), дякуючи чому, Університет був заснований у 1364 р. Протягом XV ст. до будинку Коллегіуму Маюс були долучені сусідні будинки, внаслідок чого утворилася одна велика будівля із двором, який був оточений аркадами в стилю пізньоготичних монастирів.

краків, краків фото, визначні місця польщі, старий краків
3D модель будівлі корпусів Коллегіуму

На партері знаходились лекційні зали, а на першому поверсі так звана Stuba Communis — загальна палата з мешканнями професорів та бібліотекою. Під кінець 30-х років ХІХ ст. було прийнято рішення про реконструкцію Коллегіуму Маюс. Спочатку роботами керував Кароль Кремер, відомий краківський архітектор і любитель неоготики, але пізніше працю продовжив австрійський архітектор Герман Бергман. У результаті довготривалої реконструкції, фасади будівлі та внутрішня її частина набули вигляду неоготичного.

краків, краків фото, визначні місця польщі, старий краків

Але вже після II світової війни було вирішено повернути будівлі її первинного вигляду, як то було на зломі XV ст. та XVI ст. У 60 роках XX ст.у відновленій споруді було розміщено Музей Університету Ягелонського. Сьогодні в Коллегіумі Маюс на увагу заслуговують насамперед архітектурні елементи, які просто притягують погляд. По-серед двору розміщено колодязь, а на перший поверх ведуть старовинні сходи (так званні — професорські). Візит до музею стане захоплюючою подорожжю у глибини історії краківського університету. У склад найцікавіших наукових інструментів входять: арабська астролябія XI ст., апаратура, дякуючи якій Кароль Ольшевський та Зигмунд Врублевський стиснули повітря та глобуси Герарда Мерцатора із XVI ст. Знаходяться тут також і колекції сучасного західноєвропейського живопису, середньовічної скульптури, бароко та сучасної, а також твори декоративно-прикладного мистецтва. Окрему категорію складають збірники фотографій, на яких зображено краківські пам’ятники, портрети професорів та інших заслужених діячів освіти.

————————————————————————

Украинский бизнес форум презентует новую ветку ‘китайский форум‘, где вы сможете узнать как купить и привезти товар китайских производителей.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *