Що відвідати у Кракові

краків, памятники краковаКраків – одне з найдавніших міст у Польщі. Про цей факт сьогодні свідчать архітектурні пам’ятки, які дивом збереглися, не зважаючи на руйнування Другої світової війни. Краків вважався столицею Польщі з 16 століття, а тому в місті збереглися такі знакові місця, як Королівський Шлях, Старовинна площа-Ринок, суконні ряди або Сукенниця, укріплення Барбакан, Королівський палац Вавель, Флорианські грати. Щоб дізнатися, як виглядав Краків у Середньовіччя, варто зазирнути в усі ці місця.

В першу чергу радив би не пропустити холм Вавель і розташований на ньому палац. Звідси починається більшість екскурсій по Кракову. Це дуже гарний архітектурний комплекс, в який окрім самого палацу, входять каплиця, собор Святих Станіслава і Вацлава, Вівтар Вітчизни, скарбниця та Печера Дракона. Екскурсії у музеї пропонують вдосталь, головне обрати найцікавішу. Так, нічим надто цікавим не вирізняється Печера Дракона (звичайнісінька яма), але королівські апартаменти захоплять вас своєю пишністю та красо.. На деякий час зможете уявити себе монархом, який під звуки музики кружляє у танку разом з найпрекраснішою із представниць свого двору. Якщо ж хочете, щоб ваше бажання збулося, завітайте до часовні Зігізмунда. Там і побачите величезний дзвін. Поляки стверджують, що достатньо один раз торкнутися його, щоб задумане здійснилося.

Культові споруди Кракова

Церков у Кракові багато. Найгарніша з них — Марьяцький костел, розташований поблизу Краківського ринку. Готичні вітражі, унікальні стінні розписи, виконані Яном Матейко, і головний шедевр – вівтар, автором якого був Віт Ствош.
Поєднати замилування краківською архітектурою можна із вдоволенням своїх пізнавальних потреб у найстарішому костелі – Св. Войцеха. Тут розміщено одну з експозицій археологічного музею. А відвідавши костел Св. Варвари, зможете заодно побувати і на концерті. Якщо потрапите на Скалку, то теж не пропустіть костел і монастир паулінів, зазирніть і в підвальне приміщення костелу. Там розташований національний пантеон заслужених діячів Польщі.костел маріацький краків

Площі в Кракові

Сучасний Краків – це органічне поєднання старого і нового. Опинитися в історичному центрі міста, на площі Краківський ринок, ви завжди встигнете, свідомо чи випадково. Сюди ведуть багато вулиць, тож навіть прогулюючись у зовсім іншій частині міста, зможете випадково опинитися на площі. Як ви її впізнаєте? Тут колись була розташована ратуша, тепер у вежі функціонує міський музей, а в підвалі – театр. Визначне місце на площі — пам’ятник Міцкевичу. Суконні ряди чи Сукенниця – місце, де і зараз працюють сувенірні крамниці. Тут же працює і картинна галерея.Суконні ряди в Кракові. Сукенніце - Площа ринок

Парки в Кракові

У Кракові може бути цікаво і весело не тільки дорослим, але й дітям. Для дитячих розваг тут пристосовані:

  • Аквапарк;
  • Музей повітряного транспорту;
  • ігровий центр Анікіно;
  • Центр японської культури.

В останньому зможете не тільки дізнатися багато цікаво про традиції і побут японців, а й навчитеся мистецтву робити з паперу справжні шедеври. В цьому вам допоможуть майстер-класи з орігамі та кірігамі.

Соляні копальні

Славиться Краків і своїми соляними копальнями, які діють з 12 століття. Це Величка і Бохінія. Величка відноситься до світового надбання Юнеско. Тут довжина підземних коридорів сягає 3,5 км. Вас чекає захоплююча подорож підземними шляхами, палац-музей соляних шахтарів, експозиція обладнання з дерева, якому понад 700 років, підземні озера, гроти та каплички.Соляні копальні Величка

У Бохнії відвідувачам пропонують відвідати найдавніші промислові підприємства Європи, проїхатись на підземній залізниці, з’їхати по 70-метровому спуску, пограти в м’яч, поплавати в басейні. У Бохнії можливо подолати екстремальну трасу, а якщо буде таке бажання — зможете навіть дозволити собі взяти участь у дискотеці або організувати в копальні святкування визначної дати. Тут же можна буде і залишитися на ніч. Підземний клімат дуже позитивно впливає на стан самопочуття. Після відвідин Бохнії не пропустіть розташований поблизу палац, який належав графській родині Кмітів.

Окрема сторінка історії Кракова пов’язана з єврейською спільнотою. Тепер про це нагадує єврейський квартал Казімеж, забудова якого відбувалася з 14 століття, Cинагоги Ісаака та Ремух. Завітавши в цей район Кракова, дозвольте собі чашку кави чи сніданок в кафе «Аріель», де ви зможете послухати єврейські мотиви.

Краків – місто дуже гарне. Прогулянка по ньому — пригода цікава і корисна. Ви дізнаєтесь про історію міста, побачите красу його величних будівель і обов’язково захочете повернутися сюди знову.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *