ЯКИЙ ТВІЙ КРОК ДО МРІЙ? МІЙ — ВІДЧАЙДУШНИЙ АВТОСТОП

Володя Дацків

Трохи мотивації для тебе від відчайдухи, який наважився без грошей відправитися у подорож Європою. Що такого особливого у моїх поїздках? Я не беру із собою ні копійки грошей, довіряючись течії життя.

Ще у 2014 жив звичним життям, працював на звичних роботах. Одного разу мав їхати до дівчини до Славського та не було автобусу. На думку спав автостоп. Ще до того побачив його на YouTube у відеоблогерів-мандрівників. От і був той перший раз, який
підштовхнув мене. Не мав грошей й на ночівлю, та викрутився, переночувавши безплатно у готелі. Після ще не раз подорожував містами Західної України по кілька днів: Чернівці, Ужгород, Кам’янець-Подільський, Хмельницький, Вінниця, Стрий, Дрогобич та інші.

В один момент вирішив ризикнути. Адже ж ризик надає життю особливого смаку. Чого ж чекати здійснення власних мрій? Вже у 2015 році зробив польську Шенген візу на закупи. яку Українцям зробити найпростіше. Купив дешевий квиток на літак WizzAir до столиці Норвегії, Осло. Ось такою і була моя перша мандрівка Європою, з Норвегії — додому.
Польща, Швеція, Фінляндія, Росія, Білорусія. В 2016 році літом наступна подорож на 30 днів, 3 тисячі кілометрів: Чехія, Австрія, Ліхтенштейн, Швейцарія, Італія та інші. Зимою: Словакія, Угорщина, Бельгія, Голландія, Німеччина, Польща.

В подорож не беру гроші й окрім того не маю жодних резервних коштів або карток на екстрені випадки. Просто виходжу на дорогу, обираю позицію, зручну для водіїв: на трасі за містом, з місцем де водій міг би зупинитися. І ловлю машину. Не важливо, чи дощ, чи вітер, чи холод. Люди зупиняються, вони раді супутникам. Деякі пригощають обідом чи просто дають гроші на їжу. Вони посміхаються. Їм цікаво. Вони раді підтримувати й подальше спілкування. Мої рідні ж спочатку радили повернутися на роботу, але з часом прийняли мій вибір і раді, що я бачу світ та отримую свій досвід.

Може здаватися, що у поїздку потрібно брати багато речей. Але це не так. На справді людям потрібно значно менше, ніж вони думають. Головне правило: “Кожна річ має бути лише в одному екземплярі”. Так жеж і з їжею: нам потрібно значно менше, і не так сильно залежить задоволення від подорожі від наявності відчуття голоду. І так завжди в житті ми думаємо, що потрібно щось ще, але в тебе вже є все необхідне, тільки йди до мрій.

Найцікавіші моменти з подорожой та веселі епізоди життя збираю для тебе на своєму YouTube каналі «Travel Hobo — Volodymyer Datskiv». Завітай на мою сторінку і я тебе здивую, подарую трохи хорошого настрою і сподіваюсь мотивую.

https://youtu.be/lqO5GJN_yek

Нові міста, нові країни — нові світи. Всі двері відкриті кожному, хто не має сумнівів. Хтось працює на роботі, яка не приносить радості, хтось не має можливостей подорожувати, а хтось дозволяє собі подорожі лише під час відпустки, а може не вірить в себе достатньо, щоб вийти з зони власного в комфорту. Але всі стіни, які ми маємо — лише у нашій голові. Можливо все лише потрібно вкласти час і сили.

Про що мрію? Не зупиняти пригоди, знімати відео, вкладаючи душу та передаваючи те, що бачу іншим. Досягти майстерності у створенні відеокліпів та показати людям красу світу, мандрів, спорту та драйву від життя наповненого свободою.

Сподіваюся, що ти знайдеш в моїй історії щось цікаве для себе і зробиш вже сьогодні маленький крок до власних мрій.

Cтаттю підготувала: Олександра Остра

P.S. З дозволу Володимира, опублікував у себе статтю про романтику подорожей автостопом. Це повне божевілля, якщо дивитися з позиції «середньостатистичного споживача», оскільки всі звикли до комфорту та гарантій (хоч навіть примарних). Але якщо відкинути стереотипи і страхи, то хлопець робить те, про що більшість мріє, але ніколи не наважиться зробити.

Цікаво, чи є відчайдухи, котрі хочуть подорожувати автостопом, без турагенцій?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *