Робота за кордоном. Електрик. Польща


Робота за кордоном манить багатьох людей ліпшими ніж в Україні зарплатами і умовами праці.  Розкажу сьогодні про те, як виглядає робота електрика в Польщі. Почнімо з того, що поняття електрик, то більш розмовне, якщо бути  точним, то є електромонтери та електрослюсарі. Розглянемо більш простий варіант для працевлаштування — електромонтер (електромонтажник). Всі фірми, які займаються електромонтажними роботами повинні мати відповідні ліцензії і вся відповідальність за якість робіт лежить тільки на фірмі. Виходячи з цього, а також дефіциту кваліфікованих електромонтерів і того, що більшість робіт проводиться у недіючих електроустановках, працедавці готові брати спеціалістів без спеціальних місцевих дозволів(SEP або допуск до роботи в електроустановках), в тому числі і з України. Зарплатня електромотера складає від 10 до 17 злотих нетто (тобто, після вирахування податку). Окремо хотів би зупинитися на тому, що багато зарплат вказаних в оголошенях про роботу в Польщі та інших європейських країнах подаються у виглялі «брутто», тобто до вирахування податку, тому потрібно завжди уважно читати про який вид зарплатні йдеться, щоб потім не потрапити у незручну ситуацію. Резумуючи вище сказане, скажу: якщо ви кваліфікований електрик, хочете мати гарну роботу і гідну зарплатню, то не вагайтеся, не бійтеся ваш потенціал та вміння зможуть оцінити достойно оцінити, варто тільки правильно себе подати. Наголошую: Не шукайте посередників, не платіть фірмам за те, що ви самі можете із успіхом зробити — знайти собі гідну роботу.

Вчіть польську мову, вчіть як називаються польською основні інструменти та прилади, вбивайте в гуглі: praca elektryk, praca elektomonter-  та вибирайте саме те, що вам подобається.

У наступній розглянемо як виглядають допуски з електробезпеки в Польщі, що таке SEP та як це все допоможе вам у пошуку кращої роботи.

56 коментарів до “Робота за кордоном. Електрик. Польща”

 1. Доброго вечора пане Сірко, літом планую їхати електриком на роботу в Польщу, будь ласка скиньте дозвіл на вхід до гугл папки з посиланням на SEP.

  Ответить
 2. Фірма TVO
  Шукає до праці в Варшаві електриків з досвідом роботи на будові. Оплата праці від 10 злотих на годину + доплата в залежності від виробітку . Вимоги: досвід самостійної роботи в електромонтажі; вміння читати схеми, креслення; відовідальність,
  Контакт +48 510449879
  Viber + 3 80672863730
  Skype. oleg1974tr

  Ответить
 3. Шукаю до праці в Варшаві електрика з досвідом роботи на будові. Оплата праці 10 злотих на годину + доплата в залежності від виробітку . Вимоги: досвід самостійної роботи в електромонтажі; вміння читати схеми, креслення; відовідальність,
  +48510449879

  Ответить
 4. Доброго вечора пане Сірко. Планую працювати електриком з дозволом sep так як наші корешки тут не мають ніякої чинності. Дуже прошу скинути дозвіл на вхід до Google -папки з посиланням на sep. І правда то, що для отримання дозволу емігрант повинен мати карту побиту? Дякую.

  Ответить
  • Карта побыта для получения SEP не важна.
   Важно знание материала и элементарного польского))
   И да, не так страшны экзамены как кажется, особенно после внимательно прослушанного курса.

   Ответить
 5. Кто подскажет по поводу медкомиссии? Один работодатель оплачивает её, второй, говорит, что она будет стоить 150 зл. Кто её должен оплачивать???

  Ответить
  • Залежить від працедавця.
   Одні вимагають вже готові санепід книжки, хтось відправляє на комісію відразу після оформлення.
   Помітив одну річ: якщо працедавець серйозний та відповідальний, то він має договір із поліклінікою, де весь персонал не тільки проходить обстеження, але й лікується в разі потреби.
   Якщо змушують вас самостійно оплачувати — думайте самі…

   Ответить
 6. Кто знает? Есть ли чёрный список польских работодателей?? На какие моменты, при приёме на работу необходимо обратить внимание?? Что должно быть? И чего не должно быть?

  Ответить
  • Кто знает? Есть ли чёрный список польских работодателей??

   Нема єдиного списку недобросовнісних працедавців. Зате є інтернет і відгуки про фірму, крім того, можна самому взятися аналізувати оголошення та інформацію про працедавця.

   На какие моменты, при приёме на работу необходимо обратить внимание?? Что должно быть? И чего не должно быть?

   Раджу витратити годинку і почитати розділ сайту «Праця в Польщі»

   Ответить
 7. Доброго здоровя колеги! Підкажіть будь-ласка може хто працює, працював, на рахунок Литовської компанії RNDV group, буду дуже вдячний, за будь-яку інформацію. Дякую!

  Ответить
  • Доброго дня Андрію, як справи з RNDV GROUP?
   Чи працюєте вже там?
   Пройшов співбесіду до них на роботу.
   Зараз працю в Польщі,і думаю чи варто їхати туди чи ні.
   Ось мій емайл: [email protected]

   Ответить
 8. Доброго дня! Ви робите гарну справу, продовжуйте — це дуже допомогає іншим! Готуюся до праці електриком в Польщі з весни 2016 року — поки що вивчаю мову. Прошу Вас надіслати на емейл всі матеріали на рахунок SEP. Заздалегідь вдячний!

  Ответить
  • Доброго ранку, Олександре
   Ось посилання на гугл-папку із документами по нормах SEP
   https://drive.google.com/drive/folders/0BwpeoutZFbD8UzdtT2F5bUdObFk?usp=sharing
   А взагалі, вам не обов’язково чекати весни, бо ви можете поїхати працювати електриком до Польщі вже зараз. Є відкрита вакансія із досить гарними умовами

   Ответить
   • Вітаю Вас, пане Сірко!
    1. Щиро дякую за оперативне надання посилання на гугл-папку із документами по нормах SEP — буду ознайомлюватися та вивчати!
    2. Ви писали, що «А взагалі, вам не обов’язково чекати весни, бо ви можете поїхати працювати електриком до Польщі вже зараз. Є відкрита вакансія із досить гарними умовами» — як що можливо, то прошу подробиці або посилання на вакансію, потрібно запрошення від надійного працеедавця. Цікавить постійна робота з можливістю оформлення договору для отримання карти побуту (планується еміграція).
    3. Як що Ви мали на увазі вакансію за посиланням http://sirko.org.ua/potriben-elektrik-u-varshavu/, то там вимагається наявність діючої візи — чи вони можуть допомогти з запрошенням (дозволом на роботу) та на скільки ця вкансія актуальна?
    Буду вдячним за відповідь, на все добре! З повагою, Олександр.

    Ответить
    • Доброго вечора, Олександре
     Вакансія актуальна, надішліть своє резюме мені на поштову скриньку і я перешлю його працедавцю на розгляд.
     Із запрошенням можу допомогти за окремої домовленності

     Ответить
     • Вітаю! А хіба запрошення надає не працедавець у разі зацікавленості ???

     • Коли працедавець буде справді у вас зацікавлений, тоді й виготовить всі необхідні папери.

 9. Добрий день дуже гарно написано про роботу в Польщі я б теж хотів Вас попросити надіслати на емейл всі матеріали на рахунок SEP

  Ответить
 10. таке питання, на всіх сайтах по працевлаштувнні у Польщі робота 10-12 годин на день, 6 днів в тиждень. Це у них такий графік роботи, чи це лише для мігрантів?

  Ответить
  • Переважно — для іммігрантів.
   Хоча мені доводилося працювати у бригадах поляків, де нормально у делегаціях працюють по 10-12 годин.
   Такі реалії роботи в Польщі

   Ответить
 11. Доброго вечора Сірко. Збирають тож їхати електриком в Гданськ. На фірму EKOL SERVICE Sp. z o.o. Може щось можеш підказати на рахунок цієї фірми буду дуже вдячний. НІП номер я її провіряв за твоїми порадами, але я не впевнений. І ще можеш щось підказати про SEP в Гданську та якщо можеш допоможи з літературою.
  Гарно дякую! Іван.

  Ответить
  • Привіт, Іван
   1. Скаовані версії норм SEP качати звідси (забрати пробели):
   https://drive.google.com/drive/folders/0BwpeoutZFbD8UzdtT2F5bUdObFk?usp=sharing
   Додаткову літературу для підготовки до екзамену, можна буде придбати там у них на місці. Всі книжки мені обійшлися біля 70-80 злотих (я здавав E, D+P до 15 кВ)
   2. Стосовно SEP нема що особливо розказувати, крім як: вартість 2 роки тому була 640 злотих, тривають шість тижнів, на зайняття дуже раджу ходити, і записувати все, що розказують. Сайт sep. gda. pl там всі новини про курси, виставки та інше.
   3. Пробігся трішки по інтернету, шукаючи данні по фірмі. Ніби як нічого підозрілого в очі не кидається. Дасть Бог, все буде файно )

   Ответить
  • я випадково прочитав, що пан Іван хоче їхати до праці на фірму EKOL SERVICE Sp. Я можу йому дещо розказати про цю фірму. Почну з того, що я там попрацював трохи і скажу, що нема чого туди їхати. це є фіктивна фірма, яка складається з двох чоловік, які направляють на роботу на іншу фірму. я ледве витяг з них свої гроші, і пораджу обминати ту фірму третьою дорогою, бо нічого хорошого не буде, тікі будеш мерзнути на вулиці. тягаючи кабеля, а пізніше в любий момент зможуть сказати, що немає роботи. так сталось зі мною після трьох тижнів роботи.

   Ответить
   • Олександре, дякую за коментар.
    Нарешті мій блог перетворюється на місце, де не тільки я сам ділюся власним досвідом.
    Якщо вам не складно — розкажіть детальніше, як ви потрапили до тієї фірми, що робили, які складнощі виникали в процесі роботи.
    Зарання дякую

    Ответить
    • Дуже вдячний за поради. Підкажіть як ж попасти в Польщу електриком в хорошу фірму, бо я вже запутався. В мене є трохи стажу, українські допуски та бажання, проблема в польській мові, на даний момент її вчу але ще тільки початковий рівень тому самому мені знайти роботу буде важко, може порадити якісь польські агенства по працевлаштуванню українців, чи щось таке подібне.
     Дякую всім.

     Ответить
     • Не поспішайте, Іване.
      Вчіть мову, і тоді добра робота сама вас знайде. Ось побачите.
      Не раджу користуватися послугами посередників, особливо, якшо це наші співвітчизники або взагалі розмовлять російською (росіяни, білоруси, кавказці). Заробите зіпсовані нерви та час. Перевірено не раз.

    • Мені здається, що Ваш блог вже давно став місцем де можна почитати основи перед від’їздом, отримати консультацію по виїзду та дізнатися думки «трудяг» за кордоном щодо тих чи інших питань…
     Дякую, Вам за блог. Треба й далі розширюватися! ;-)

     Ответить
     • Дякую, Andrzeju
      Щиро радий, що мої статті та знання стали комусь у пригоді )
      А чи маєте ідеї що до «розширення»?

 12. Читаючи про вакансії електрика у Польщі (на польських сайтах) звернув увагу, що багато пропозицій працювати електриком у Німеччині (щось мені підказує, що це не для українців). Що Ви можете сказати з цього приводу, і чи не працювали Ви електриком у німців? Дякую.

  Ответить
  • Німці зробили спрощену систему працевлаштування для поляків, так само, як поляки для нас.
   Спрощена система працевлаштування німців не стосується українців. Я сам спочатку хотів туди їхати, але… розраховувати на офіційне працевлаштування не доводиться, а беручи до уваги, що німці дуже ретельно перевіряють документи, то багато людей із польськими візами, просто завертають назад до Польщі.

   Ответить
   • Сірко, доброго вечора. Читаючи ваш форум розумію що ви навчалися в Польщі на електрика та маєте якусь літературу. Чи могли б ви якось поділитися літературою? Дякую наперед.

    Ответить
    • Доброго вечора, Віталію
     Література вся виключно у паперовому вигляді, бо купував прямо там в конторі. Сканувати і викладати не маю можливості.
     Хоча залишився один диск, який потрібно перевірити. На вихідних перевірю, може заллю на гугл диск.

     Ответить
    • П.С. Залив на Гугл диск, запрошення відправив на пошту. У папці відскановані книги із нормами SEP (аналог ПУЕ), знати які буде не зайвим, якщо ви вирішили працювати електриком в Польщі.
     Але раджу пройти курс навчання в SEP, викладання там проводять дуже якісно, тому на екзамені взагалі ніяких складнощів. Головне — вивчити термінологію, бо такі речі, як WLZ, całka joule’a dla wyłączników, bezpiecznik та інші, на курсі зустрічаються досить часто.

     Ответить
 13. Будь ласка, пане Андрію
  Якщо будуть якісь складнощі із перекладом, то звертайтесь. Бо сам поки допетрав що то є WLZ (Wewnentrzna Linja Zasilajaca), то минулося трохи часу. А по нашому то просто зовнішня лінія живлення, або просто — приходяща лінія (в під’їзді — це стояк)
  Вчіться, розвивайтесь. Як записатися на курси, та всі інші подробиці, потім знайдемо на сайті SEP.

  П.С. Між іншим, там же на сайті СЕПу, є розділ вакансій )

  Ответить
 14. Доброго здоровя! Ви просили нагадати і я Вас просив на рахунок матеріалів по SEP, якщо є можливість викладіть на файлообміннику. Дякую! Якщо будуть, якісь пропозиції стосовно роботи електриком в Польщі, готовий скласти Вам професійну компанію ))). Ну це так на всяк випадок! Ще раз дякую!

  Ответить
  • Доброго здоров’я і вам, пане Андрію
   Дякую, що нагадали. Спробую виконати обіцянку за кілька днів. Просто нема сканера, може пофографую, і таким чином залию )

   Ответить
 15. сірко підкажіть як знайти самому роботу в польщі без посередників, будучи в україні, і як це правильно робити? наперед дякую

  Ответить
  • Ти б і сам міг щось путнє написати із свого досвіду, так, щоб люди могли для себе почерпнути корисну інформацію. Он зараз всі почали готуватися до нового сезону роботи в Польщі, активно шукають, щоб мати вже готові рішення по святах чи на весні.
   Стосовно ж статей на тематику роботи за кордоном, то мені не шкода ділитися досвідом із людьми, бо маємо допомагати один-одному, а не навпаки.

   Ответить
   • Дякую Вам за дуже корисні статті, особливо про електриків, це рідкість, цікавлюся роботою в Польщі електриком, сам електрик, в основному працюю з високовольтним обладнанням, не підкажете на рахунок, навчання та здачі SEP, чи є можливість підготуватись перед поїздкою в Польщі до здачі і навчання на цих курсах, можливо у Вас є матеріали по цьому курсу і скільки коштує цей курс в Польщі. Дякую!

    Ответить
    • Будь ласка, пане Андрію.
     Стосовно SEP, то вам нема потреби попередньо готуватися до курсу, окрім вивчення польської на рівні, щоб ви могли спілкуватися із викладачем та екзаменатором. Всього іншого вас навчать в ході курсу, повірте, там на протязі 6 тижнів дають дуже гарну викладку матеріалу. Стосовно матеріалів, то вони є, але на даний момент, вони в Польщі, а я в Україні. Якщо то вам не сильно горить, то за місяць нагадайте мені, я постараюся відсканувати книжки та викласти на файлообміннику.
     Вартість курсу складає десь біля 600 злотих + матеріали (книги, конспекти) біля 50-80 злотих. Зайнаття проводяться після робочого дня, двічі на тиждень.
     Якщо, пане Андрію, у вас будуть ще якісь питання — відповім із радістю.

     Ответить
     • Дякую Вам за змістовну відповідь! Скажіть будь-ласка, а Ви працюєте електриком в Польщі? Якщо так, то розкажіть, як працюється і що до чого стосовно роботи. І чи є можливість і мені влаштуватись самому в Польщі електриком, чи краще через посередників, одним словом поділіться таким досвідом. Дякую!

     • На даний момент часу, я знаходжуся вдома — в Україні.
      Стосовно особливостей роботи, то нічого надзвичайного не можу розказати, бо все так як у нас. Хіба більше уваги приділяєтья безпеці праці, на будовах потрібно весь час бути у яскравій камізельці салатового кольору, та касці. За порушення правил, власний інспектор BHP (bezpieczenstwo i higijena pracy) випише протокол і будете мати дуже серйозну розмову із начальством. Другої розмови, як правило — не виникає… звільняють з роботи.
      Влаштуватися в Польщі електриком можливо, але мова, мова і ще раз — мова…. — це перша вимога.
      Можете через посередників, але… особисто я не схвалюю пошук роботи в Польщі через посередників — великий ризик мати клопоти. Ліпше мати справу із працедавцем на пряму.

     • Поділіться досвідом, щодо вивчення польскої мови. Дякую!

     • Ліпше всього — найняти репетитора. Це я кажу всім і всюди.
      Вчитель поставить вимову, пояснить тонкощі граматики і допоможе розібратися саме у тих питаннях, які вам важко даються. Переваги — швидкість, ефективність, висока якість. Мінусів не бачу, бо ціна, яку ви платите — це пряма інвестиція у себе.
      Маючи міцну базу, можна продовжити вже самому вчитися, маючи книжку граматики і щоденну практику.
      Десь приблизно так було у мене )

     • Доброго здоровя! Ви просили нагадати і я Вас просив на рахунок матеріалів по SEP, якщо є можливість викладіть на файлообміннику. Дякую! Якщо будуть, якісь пропозиції стосовно роботи електриком в Польщі, готовий скласти Вам професійну компанію ))). Ну це так на всяк випадок! Ще раз дякую!

Залишити коментар