Робота за кордоном манить багатьох людей ліпшими ніж в Україні зарплатами і умовами праці.  Розкажу сьогодні про те, як виглядає робота електрика в Польщі. Почнімо з того, що поняття електрик, то більш розмовне, якщо бути  точним, то є електромонтери та електрослюсарі. Розглянемо більш простий варіант для працевлаштування — електромонтер (електромонтажник). Всі фірми, які займаються електромонтажними роботами повинні мати відповідні ліцензії і вся відповідальність за якість робіт лежить тільки на фірмі. Виходячи з цього, а також дефіциту кваліфікованих електромонтерів і того, що більшість робіт проводиться у недіючих електроустановках, працедавці готові брати спеціалістів без спеціальних місцевих дозволів(SEP або допуск до роботи в електроустановках), в тому числі і з України. Зарплатня електромотера складає від 10 до 17 злотих нетто (тобто, після вирахування податку). Окремо хотів би зупинитися на тому, що багато зарплат вказаних в оголошенях про роботу в Польщі та інших європейських країнах подаються у виглялі «брутто», тобто до вирахування податку, тому потрібно завжди уважно читати про який вид зарплатні йдеться, щоб потім не потрапити у незручну ситуацію. Резумуючи вище сказане, скажу: якщо ви кваліфікований електрик, хочете мати гарну роботу і гідну зарплатню, то не вагайтеся, не бійтеся ваш потенціал та вміння зможуть оцінити достойно оцінити, варто тільки правильно себе подати. Наголошую: Не шукайте посередників, не платіть фірмам за те, що ви самі можете із успіхом зробити — знайти собі гідну роботу.

Вчіть польську мову, вчіть як називаються польською основні інструменти та прилади, вбивайте в гуглі: praca elektryk, praca elektomonter-  та вибирайте саме те, що вам подобається.

У наступній розглянемо як виглядають допуски з електробезпеки в Польщі, що таке SEP та як це все допоможе вам у пошуку кращої роботи.

34 thoughts on “Робота за кордоном. Електрик. Польща

  • 11.11.2012 на 7:21 пп
   Постоянная ссылка

   Ти б і сам міг щось путнє написати із свого досвіду, так, щоб люди могли для себе почерпнути корисну інформацію. Он зараз всі почали готуватися до нового сезону роботи в Польщі, активно шукають, щоб мати вже готові рішення по святах чи на весні.
   Стосовно ж статей на тематику роботи за кордоном, то мені не шкода ділитися досвідом із людьми, бо маємо допомагати один-одному, а не навпаки.

   Ответить
   • 10.03.2014 на 8:15 пп
    Постоянная ссылка

    Дякую Вам за дуже корисні статті, особливо про електриків, це рідкість, цікавлюся роботою в Польщі електриком, сам електрик, в основному працюю з високовольтним обладнанням, не підкажете на рахунок, навчання та здачі SEP, чи є можливість підготуватись перед поїздкою в Польщі до здачі і навчання на цих курсах, можливо у Вас є матеріали по цьому курсу і скільки коштує цей курс в Польщі. Дякую!

    Ответить
    • 11.03.2014 на 7:58 пп
     Постоянная ссылка

     Будь ласка, пане Андрію.
     Стосовно SEP, то вам нема потреби попередньо готуватися до курсу, окрім вивчення польської на рівні, щоб ви могли спілкуватися із викладачем та екзаменатором. Всього іншого вас навчать в ході курсу, повірте, там на протязі 6 тижнів дають дуже гарну викладку матеріалу. Стосовно матеріалів, то вони є, але на даний момент, вони в Польщі, а я в Україні. Якщо то вам не сильно горить, то за місяць нагадайте мені, я постараюся відсканувати книжки та викласти на файлообміннику.
     Вартість курсу складає десь біля 600 злотих + матеріали (книги, конспекти) біля 50-80 злотих. Зайнаття проводяться після робочого дня, двічі на тиждень.
     Якщо, пане Андрію, у вас будуть ще якісь питання — відповім із радістю.

     Ответить
     • 11.03.2014 на 8:32 пп
      Постоянная ссылка

      Дякую Вам за змістовну відповідь! Скажіть будь-ласка, а Ви працюєте електриком в Польщі? Якщо так, то розкажіть, як працюється і що до чого стосовно роботи. І чи є можливість і мені влаштуватись самому в Польщі електриком, чи краще через посередників, одним словом поділіться таким досвідом. Дякую!

      Ответить
      • 11.03.2014 на 10:02 пп
       Постоянная ссылка

       На даний момент часу, я знаходжуся вдома — в Україні.
       Стосовно особливостей роботи, то нічого надзвичайного не можу розказати, бо все так як у нас. Хіба більше уваги приділяєтья безпеці праці, на будовах потрібно весь час бути у яскравій камізельці салатового кольору, та касці. За порушення правил, власний інспектор BHP (bezpieczenstwo i higijena pracy) випише протокол і будете мати дуже серйозну розмову із начальством. Другої розмови, як правило — не виникає… звільняють з роботи.
       Влаштуватися в Польщі електриком можливо, але мова, мова і ще раз — мова…. — це перша вимога.
       Можете через посередників, але… особисто я не схвалюю пошук роботи в Польщі через посередників — великий ризик мати клопоти. Ліпше мати справу із працедавцем на пряму.

       Ответить
      • 11.03.2014 на 10:05 пп
       Постоянная ссылка

       Ліпше всього — найняти репетитора. Це я кажу всім і всюди.
       Вчитель поставить вимову, пояснить тонкощі граматики і допоможе розібратися саме у тих питаннях, які вам важко даються. Переваги — швидкість, ефективність, висока якість. Мінусів не бачу, бо ціна, яку ви платите — це пряма інвестиція у себе.
       Маючи міцну базу, можна продовжити вже самому вчитися, маючи книжку граматики і щоденну практику.
       Десь приблизно так було у мене )

       Ответить
     • 03.04.2014 на 1:15 пп
      Постоянная ссылка

      Доброго здоровя! Ви просили нагадати і я Вас просив на рахунок матеріалів по SEP, якщо є можливість викладіть на файлообміннику. Дякую! Якщо будуть, якісь пропозиції стосовно роботи електриком в Польщі, готовий скласти Вам професійну компанію ))). Ну це так на всяк випадок! Ще раз дякую!

      Ответить
 • 19.08.2013 на 1:44 дп
  Постоянная ссылка

  сірко підкажіть як знайти самому роботу в польщі без посередників, будучи в україні, і як це правильно робити? наперед дякую

  Ответить
 • 24.04.2014 на 11:17 дп
  Постоянная ссылка

  Доброго здоровя! Ви просили нагадати і я Вас просив на рахунок матеріалів по SEP, якщо є можливість викладіть на файлообміннику. Дякую! Якщо будуть, якісь пропозиції стосовно роботи електриком в Польщі, готовий скласти Вам професійну компанію ))). Ну це так на всяк випадок! Ще раз дякую!

  Ответить
 • 27.04.2014 на 10:50 дп
  Постоянная ссылка

  Будь ласка, пане Андрію
  Якщо будуть якісь складнощі із перекладом, то звертайтесь. Бо сам поки допетрав що то є WLZ (Wewnentrzna Linja Zasilajaca), то минулося трохи часу. А по нашому то просто зовнішня лінія живлення, або просто — приходяща лінія (в під’їзді — це стояк)
  Вчіться, розвивайтесь. Як записатися на курси, та всі інші подробиці, потім знайдемо на сайті SEP.

  П.С. Між іншим, там же на сайті СЕПу, є розділ вакансій )

  Ответить
 • 01.06.2014 на 10:08 дп
  Постоянная ссылка

  Читаючи про вакансії електрика у Польщі (на польських сайтах) звернув увагу, що багато пропозицій працювати електриком у Німеччині (щось мені підказує, що це не для українців). Що Ви можете сказати з цього приводу, і чи не працювали Ви електриком у німців? Дякую.

  Ответить
  • 02.06.2014 на 9:53 дп
   Постоянная ссылка

   Німці зробили спрощену систему працевлаштування для поляків, так само, як поляки для нас.
   Спрощена система працевлаштування німців не стосується українців. Я сам спочатку хотів туди їхати, але… розраховувати на офіційне працевлаштування не доводиться, а беручи до уваги, що німці дуже ретельно перевіряють документи, то багато людей із польськими візами, просто завертають назад до Польщі.

   Ответить
   • 20.10.2014 на 6:44 пп
    Постоянная ссылка

    Сірко, доброго вечора. Читаючи ваш форум розумію що ви навчалися в Польщі на електрика та маєте якусь літературу. Чи могли б ви якось поділитися літературою? Дякую наперед.

    Ответить
    • 20.10.2014 на 9:24 пп
     Постоянная ссылка

     Доброго вечора, Віталію
     Література вся виключно у паперовому вигляді, бо купував прямо там в конторі. Сканувати і викладати не маю можливості.
     Хоча залишився один диск, який потрібно перевірити. На вихідних перевірю, може заллю на гугл диск.

     Ответить
    • 21.10.2014 на 1:26 дп
     Постоянная ссылка

     П.С. Залив на Гугл диск, запрошення відправив на пошту. У папці відскановані книги із нормами SEP (аналог ПУЕ), знати які буде не зайвим, якщо ви вирішили працювати електриком в Польщі.
     Але раджу пройти курс навчання в SEP, викладання там проводять дуже якісно, тому на екзамені взагалі ніяких складнощів. Головне — вивчити термінологію, бо такі речі, як WLZ, całka joule’a dla wyłączników, bezpiecznik та інші, на курсі зустрічаються досить часто.

     Ответить
 • 30.10.2014 на 6:15 пп
  Постоянная ссылка

  Доброго вечора Сірко. Збирають тож їхати електриком в Гданськ. На фірму EKOL SERVICE Sp. z o.o. Може щось можеш підказати на рахунок цієї фірми буду дуже вдячний. НІП номер я її провіряв за твоїми порадами, але я не впевнений. І ще можеш щось підказати про SEP в Гданську та якщо можеш допоможи з літературою.
  Гарно дякую! Іван.

  Ответить
  • 30.10.2014 на 8:04 пп
   Постоянная ссылка

   Привіт, Іван
   1. Скаовані версії норм SEP качати звідси (забрати пробели): https: // drive .google .com /folderview?id=0BwOCqIBw-XJjTEt2cDlzbjEtSzA&usp=sharing
   Доадткову літературу для підготовки до екзамену, можна буде придбати там у них на місці. Всі книжки мені обійшлися біля 70-80 злотих (я здавав E, D+P до 15 кВ)
   2. Стосовно SEP нема що особливо розказувати, крім як: вартість 2 роки тому була 640 злотих, тривають шість тижнів, на зайняття дуже раджу ходити, і записувати все, що розказують. Сайт sep. gda. pl там всі новини про курси, виставки та інше.
   3. Пробігся трішки по інтернету, шукаючи данні по фірмі. Ніби як нічого підозрілого в очі не кидається. Дасть Бог, все буде файно )

   Ответить
  • 30.10.2014 на 8:37 пп
   Постоянная ссылка

   я випадково прочитав, що пан Іван хоче їхати до праці на фірму EKOL SERVICE Sp. Я можу йому дещо розказати про цю фірму. Почну з того, що я там попрацював трохи і скажу, що нема чого туди їхати. це є фіктивна фірма, яка складається з двох чоловік, які направляють на роботу на іншу фірму. я ледве витяг з них свої гроші, і пораджу обминати ту фірму третьою дорогою, бо нічого хорошого не буде, тікі будеш мерзнути на вулиці. тягаючи кабеля, а пізніше в любий момент зможуть сказати, що немає роботи. так сталось зі мною після трьох тижнів роботи.

   Ответить
   • 30.10.2014 на 10:30 пп
    Постоянная ссылка

    Олександре, дякую за коментар.
    Нарешті мій блог перетворюється на місце, де не тільки я сам ділюся власним досвідом.
    Якщо вам не складно — розкажіть детальніше, як ви потрапили до тієї фірми, що робили, які складнощі виникали в процесі роботи.
    Зарання дякую

    Ответить
    • 31.10.2014 на 2:22 пп
     Постоянная ссылка

     Дуже вдячний за поради. Підкажіть як ж попасти в Польщу електриком в хорошу фірму, бо я вже запутався. В мене є трохи стажу, українські допуски та бажання, проблема в польській мові, на даний момент її вчу але ще тільки початковий рівень тому самому мені знайти роботу буде важко, може порадити якісь польські агенства по працевлаштуванню українців, чи щось таке подібне.
     Дякую всім.

     Ответить
     • 31.10.2014 на 3:03 пп
      Постоянная ссылка

      Не поспішайте, Іване.
      Вчіть мову, і тоді добра робота сама вас знайде. Ось побачите.
      Не раджу користуватися послугами посередників, особливо, якшо це наші співвітчизники або взагалі розмовлять російською (росіяни, білоруси, кавказці). Заробите зіпсовані нерви та час. Перевірено не раз.

      Ответить
    • 01.11.2014 на 6:38 пп
     Постоянная ссылка

     Мені здається, що Ваш блог вже давно став місцем де можна почитати основи перед від’їздом, отримати консультацію по виїзду та дізнатися думки «трудяг» за кордоном щодо тих чи інших питань…
     Дякую, Вам за блог. Треба й далі розширюватися! ;-)

     Ответить
     • 01.11.2014 на 7:52 пп
      Постоянная ссылка

      Дякую, Andrzeju
      Щиро радий, що мої статті та знання стали комусь у пригоді )
      А чи маєте ідеї що до «розширення»?

      Ответить
 • 28.11.2014 на 5:53 пп
  Постоянная ссылка

  таке питання, на всіх сайтах по працевлаштувнні у Польщі робота 10-12 годин на день, 6 днів в тиждень. Це у них такий графік роботи, чи це лише для мігрантів?

  Ответить
  • 28.11.2014 на 8:44 пп
   Постоянная ссылка

   Переважно — для іммігрантів.
   Хоча мені доводилося працювати у бригадах поляків, де нормально у делегаціях працюють по 10-12 годин.
   Такі реалії роботи в Польщі

   Ответить
 • 10.06.2015 на 4:08 пп
  Постоянная ссылка

  Добрий день дуже гарно написано про роботу в Польщі я б теж хотів Вас попросити надіслати на емейл всі матеріали на рахунок SEP

  Ответить

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>