Щоденник шведського електрика 17.05.2018

Колись планував вести щоденник своєї роботи в Швеції у окремій рубриці «Щоденник шведського електрика», але за день так виснажуєшся, що увечері писати щось вже нема жодного бажання. Щиро дивуюся тим хлопцям, що ведуть відео блоги, оскільки окрім зйомки, потрібно займатися ще й монтажем відзнятого матеріалу. Монстри просто )

Що ж, розкажу кілька слів про заміну електричних щитків.

В старих щитах, котрих ще вистачає у будинках та квартирах, стоять ще самі звичайні запобіжники, котрі вам знайомі із радянських часів. Часом можна зустріти і такі електрощитки, як на фото із старими автоматичними вимикачами та без ПЗВ (пристрій захисного відключення)

Мені дуже подобаються шведи, то тим, що кожен займається своєю справою, але всі до єдиного знають, що освітлення має бути LED, а у квартирному щитку обов’язково має бути змонтовано ПЗВ, бо це безпека. Стокгольм — він величезний, і роботи вистачає завжди.Отже, як видно із фото, вся проводка зроблена у трубах та гофрах проводами, аналогічними до радянського зразку ПВ1 — ПВ2. Мушу сказати, що це дууууже зручно, бо завжди можна поміняти пошкоджені провідники, додати нові, кардинально поміняти схему живлення, і це все без втручання у структуру стін, тобто, без штробовки.

Зазвичай, при капітальному ремонті квартири, тільки із заміною старої проводки на нову, йде біля 400-600 метрів проводів. Якщо додається щось нове, або господарі хочуть якісь трішки нестандартні речі, то йде часто і до 1500-2000 метрів проводів (сумарно всіх кольорів)

На фото знизу видно нову elcentral (електричний щит шведською), котру змонтував на місце старої і буду монтувати все згідно старого чергування споживачів по фазах. То не обов’язково, але якщо в будинку є тепловий насос із трифазним двигуном, то помилятися не можна, бо помилка коштуватиме дуже дорого.

Спеціалісти вже встигли помітити, що ввідний вимикач та ПЗВ стоять трифазні. Так, це не помилка, адже всі квартири мають трифазні лінії живлення. Лише у старих будинках, де колись були газові плити, однофазні вводи. Взагалі, від газу тут відмовилися повністю ще в середині 90-х років. Особисто бачив опломбовані газоводи у підвалах кількох будинків.
Хоча моя робота — це певного роду мистецтво, але часом хочеться творити у інших напрямках. На ваш суд представляю фото:

розрізана навпіл квітка троянди
Препарація краси

А то мої робочі будні на ремонті квартири. Захисні навушники та респіратор — це звичайні речі, котрих не сприймають всі роботяги родом з України та Польщі. А шо? То ж в кожного ще по 9 життів в запасі, як у котів )))І самі «пікантні» речі я вирішив залишити на останок. На фото ви бачите оселедець, який ніби нічим не відрізняється від того, до якого всі звикли. Але це Швеція, і навіть оселедець тут незвичний! Знавці шведської культури чи екстримальних делікатесів, вже мабуть пізнали фірмові кольори банки сюрстрьомінгу. Що це таке, можна дізнатися із моєї статті http://sirko.org.ua/surstromming-osobliviy-shvedskiy-oseledets/Суворі шведські електрики вечеряють сюрстрьомінгом без всяких викликів/челенджів. Просто це цікаво, по своєму смачно.

3 thoughts on “Щоденник шведського електрика 17.05.2018

 • 09.07.2018 at 5:03 пп
  Permalink

  Вже щось.
  Трифазність можуть дозволити собі скандинави. Вітру багато, а людей — як два Києви. За вартість «пробок» можна не переживати.
  Оселедець солодкий, вочевидь.
  А от фінка сподобалась. Така може сама по собі прогодувати )).

  Reply
  • 19.07.2018 at 6:09 пп
   Permalink

   Оселедець якраз не солодкий ;)
   Він квашений і дууууже відомий на весь світ своїм запахом )))

   Reply
   • 18.08.2018 at 12:01 пп
    Permalink

    А-а-а!..
    Оселедець по-норвезьки!
    Ні, такого сам не пробував )).

    Reply

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *