Робота в Польщі без посередників

вакансії роботи в польщі - портал

Робота в Польщі без посередників чи можливо це? Сотні вакансій із достойною зарплатнею відкриті для вас, якщо притримуватися певних правил, а не стрімголів кидатися на першого ліпшого посередника, який не тільки не дбає про ваші інтереси, а ще й візьме біля 2 тис. грн за те, щоб ви працювали за 7 злотих на годину.

1. Визначіть чітко мету вашої поїздки.

Кожна мета подорожі має свої оптимальні шляхи реалізації, інакше розставляються пріоритети для кожної із задач. Наприклад, якщо ви їдете тільки заробити і повернутися, то пів-року інтенсивної праці по 10-12 годин 6 днів на тиждень і повна мобілізація сил дадуть можливість заробляти вам до 3 тис.(біля 850 доларів) злотих на місяць, а може і більше, бо наші заробітчани працюють часом більше 280 годин на місяць.

Якщо ціль поїздки — отримання дозволу на проживання, життя в Польщі (варто теж розглянути такий варіант), то працювати по 10-12годин нема сенсу, бо заробітчани за пів-року поїдуть додому набиратися сил, то вам треба сили розподіляти рівномірно, бо ви залишаєтеся на місці і маєте працювати далі, адаптовуючись до незвичних умов оточення, а це потребує сил (про адаптацію поговоримо пізніше). Туристична поїздка вимагає від вас тільки грошей і бажання насолоджуватися побаченим.

2. Якщо ви їдете працювати, то визначіться із тим, які роботи ви хочете і будете виконувати.

Це потрібно для того, щоб ви не розпорошувалися у безлічі вакансій, а максимально сконцентровано шукали саме своє. Раджу шукати роботу ту, яка по-душі, яку ви зможете виконувати без зусиль над собою, бо працювати доведеться важко в будь-якому випадку, не так як вдома. Я наполягаю на тому, що людина має почувати себе морально комфортно, виконуючи навіть дуже важку фізичну працю, це дозволяє уникнути багатьох ментальних проблем.

Наприклад, коли я збирався вперше їхати до Польщі, то я шукав роботу зв’язану із моєю освітою (електрика) або щось з обслуговування технологічного обладнання підприємств. Перша моя робота була: технічний працівник гіпермаркету, — куди входило обслуговування усього електрообладнання, систем вентиляції, водопостачання, каналізації і технологічного обладнання.

3. Підготовка CV (Curriculum vitae)

Підготуйте гарно продумане CV (відмінності від резюме дивися у Вікіпедії), на польській мові, де ви висвітлите свої найкращі сторони для тієї роботи, яку ви шукаєте. Скажу відразу, що трудову книжку у вас ніхто дивитися не буде, тому можна щось пропустити, можливо щось прикрасити, але ні в якому разі не видумувати фантастичних історій, правда всеодно швидко спливе на поверхню. Раджу скористатися із послуг професійного перекладача чи грамотного носія мови, який зможе граматично і стилістично правильно все перекласти.

4. Визначення регіону пошуку роботи.

Якщо ви їдете на заробітки, то регіон особливої ролі не грає, як на мене, але якщо ви їдете із метою проживання, то раджу прислухатися до власних відчуттів. Я, наприклад, дуже люблю море, тому роботу шукав в містах Gdynia, Sopot, Gdansk.

5. Власне сам пошук роботи.
Нічого складного тут нема. Задаєте у Google пошукову фразу польською, типу elektryk praca Gdynia і передивляєтеся сайти із пропозиціями роботи. Вибравши ті, які вам пасують по запропонованих умовах, висилаєте на вказану адресу своє CV із супроводжувальним листом (польською). Чекайте.

Скажу відразу, що часом пошук роботи затягується на довгий час, особливо, якщо ви допустили якусь помилку у написанні CV чи lista motywacyjnego.

Які можуть бути помилки? Самі очевидні: неграмотно написане CV czy list motywacyjny, стилістичні помилки (чому я казав, що краще, щоб переклад робив професіонал), залишаєте у шаблоні мотиваційного листа назви інших фірм, куди ви раніше надсилали свої данні. Також, вже із власного досвіду, помітив неявні помилки: не вказуйте очікувану заробітну платню без вимоги, якщо в момент розсилання ви знаходитеся в Україні (що найбільш ймовірно), то не вказуйте на це у своєму CV (просто нічого не пишіть про місцезнаходження, поки вас не запитають), крім того, використовуйте польські поштові сервіси для розсилання своїх CV. Не знаючи цього, я по кілька тижнів пачками слав свої листи, але не було жодної відповіді.

До моменту, як ви знайдете працедавця, зацікавленного у вашій кандидатурі, вам обов’язково потрібно:

  • знати польску мову на рівні, щоб ви могли внятно пояснити що ви робили раніше, що вмієте робити взагалі і що ви очікуєте від роботи;
  • визначитися із очікуваною заробітною платньою, яка буде мотивацією для вас (скажу відразу, що очікувати більше 10 злотих на годину не доводиться, не вірте у казкові пропозиції оголошень агенств, поляки самі отримують не більше, а то й менше);
  • мати певну суму грошей, щоб можна було оплатити візовий збір консульства Республіки Польща, оплатити страхування на пів-року, оплатити дорогу до місця роботи і мати на харчі та житло на перший час (так, потрібно зробити фінасове вкладення у вашу діяльність, але тут ви вкладаєте тільки у себе, а не даєте заробити посередникам);
  • розуміти, що робота буде фізично виснажливою і в багатьох місцях доведеться працювати по 10-12 годин.

Отже, як бачите, робота в польщі без посередників — це досить просто, достатньо ставити перед собою чіткі цілі та визначитися із очікуваннями.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *